Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: SMART TV 32" s přístupem na archivy CZ stanic

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Zdravím a prosím o radu. Sháním pro rodiče novou TV max. 32", větší se nevejde do obývací stěny. Líbí se mi funkce přehrávání archivů českých TV, to by určitě užili. Ale nějak jsem nenašel kompletní aktuální seznam, která značka co umí. Umí nějaká TV ČT i novu? Vím, že Panasonic umí Novu, Philips snad ČT. Takže priority jsou:

- archivy CZ televizí, pokud možno všechny. Možná youtube. Facebook, skype není potřeba.

- DVB-C tuner a CI slot funkční s kabelovkou UPC

- přehrávání sdílených videí MKV, AVI z HDD počítače přes domácí síť i s CZ titulky pokud možno bez nějakého speciálního softwaru (třeba jako WD TV Live co mám - jednoduše nasdílím v pc a přehrávám)

Vybírám mezi Panasonic, Samsung, Philips a jde mi z toho hlava kolem, zdá se mi, že každá má něco, ale žádná všechno, co potřebuju. Prosím nasměrujte mě aspoň k nějaké značce, model už pak vyberu sám.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

imho vsetko co pozadujes nema ani jedna. Archiv TV je pekna vec, ale vysielatel zo dna na den zmeni stranky (pripadne technologiu) a mozes ist vies kam.

A pamataj, ze podpora TV konci obvykle nastupom novej rady (a teda kazdy rok na jar).

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

vivid.sk: to bych nikdy nic nekoupil, kdybych se bál, že to přestanou podporovat. Něco koupit musím a tak mě zajímá, co je nejvhodnější na trhu teď. Má teda vůbec někdo aspoň tu Novu a ČT? Hlavně tu ČT.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

DVB-C tuner a CI slot funkční s kabelovkou UPC
    Tady se pak po koupi TV budeš muset (chtě-nechtě) spojit s http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm .
    Co se týče archivu ČT, ten existuje http://www.tv-online.tv-on-line.cz/ceska-televize , a funguje přes inet. jestli ho v této formě lze dostat i na inet vstup TV, tak to nevím. To bude muset osvětlit někdo povolanější

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tady se pak po koupi TV budeš muset (chtě-nechtě) spojit s http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm .
    O tom vím a počítám s tím. Snad to bude fungovat spolehlivě.

Jinak na ten archiv ČT by byl nejlepší nějaký ten widget. Philips snad má jakousi Operu na Linuxu, která by to teoreticky umět mohla, ale co jsem se zatím dočetl, tak prý neumí.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Mám loňského Philipse nejvyšší řady a žádné archivy českých TV na něm dostupné nejsou - vlastně ani jeden z mnoha desítek dostupných widgetů není originál český! Má sice otevřený internet, ale jeho prohlížeč nepodporuje žádný z video plug-inů, takže video nedokáže přehrát. Jeho multimediální přehrávač sice podporuje mkv kontejner, ale nesmí obsahovat DTS zvuk; titulky nedokáže zobrazit vůbec.
    Z mě známých TV podporuje archiv českých TV jen Panasonic - ten má archiv Novy.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od genett Zobrazit příspěvek
    vivid.sk: to bych nikdy nic nekoupil, kdybych se bál, že to přestanou podporovat. Něco koupit musím a tak mě zajímá, co je nejvhodnější na trhu teď. Má teda vůbec někdo aspoň tu Novu a ČT? Hlavně tu ČT.
    Spíš si ten příspěvek od vivid.sk přelož tak, že by jsi neměl mít jako nejvyšší prioritu pro výběr TV zrovna tohle, protože to může fungovat den, měsíc, .... Na TV jsou důležitější věci.

Nova jede (tedy občas ) na Panasonic s funkcí Viera Cast. Jestli už Samsung dodělal svůj Widget netuším, ale zkus prohledat tohle.

Update: A přečti si tohle, jakmile na vysílací straně straně přejdou na vyšší verzi, tak bude v TV zřejmě smůla.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 19-11-2011 v 08:32

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

odporučím samostatnú TV a k nej nejaký dobrý NMT. Pri NMT podpora archívov nie je problém ( ale nie je ani do smrti ), napr. XTR PRO / XTR SW1.
    To, čo žiadaš, tak žiadaš úplne nemožné od TV. Tá je na pozeranie a nie na marketingové hlúposti.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Děkuji za odpovědi, ale moc jste mě tedy nepotěšili . Doufal jsem, že u moderní TV už nebude žádná extra krabička potřeba, aby to zvládlo tak základní funkci jako jsou ty archivy. Tomu neříkám SMART TV. Já sám mám různé krabičky rád, ale pro rodiče mi to přijde zbytečně složité.

KamilZ: Díky za odkazy, projdu to

Takže se zaměřím na přehrávání multimedií po síti. Kdyby to nějaká TV uměla jako ten můj WD TV Live, byl bych spokojený. A nějaká internetová rádia třeba přes Pandoru by se hodila. Asi se zaměřím na Samsung - zdá se mi, že prodá nejvíce TV, tak by teoreticky mohli trochu zainvestovat do podpory a v budoucnu nějaké vychytávky přidávat.
    Naposledy upraveno uživatelem genett: 19-11-2011 v 09:28 Důvod: opraven slovosled

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od genett Zobrazit příspěvek
    ...TV už nebude žádná extra krabička potřeba, aby to zvládlo tak základní funkci jako jsou ty archivy.
    Neviem ci rozumies, o com tu vsetci piseme. Nie je problem najst dnes TV, ktora by (potencionalne) nieco z webu prehrala. Ale bude to prehravat aj o rok? Alebo chces o rok kupovat rodicom novu TV ?
    Pochybujem.

A obzvlast to nepochopia starsi ludia, ktori su zvyknuti mat doma jeden spotrebic 20 rokov.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

vivid.sk: myslím, že to chápu dobře, o čem píšete. Ty ale prosím pochop, že musím koupit TEĎ (k Vánocům) televizi, která toho TEĎ nebo v blízké budoucnosti přehraje co nejvíce.
    Hledám odpověď ve stylu: Vezmi Samsung, něco umí už teď a má velký potenciál, že se možnosti do budoucna rozšíří, na widgetech se pracuje a komunita žije. Nebo: Panasonic neber, sice umí novu, ale v budoucnu nic přibývat nebude, firma na podpoře nedělá (příklad).

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

na Samsung je momentálne obstojná podpora, ale čo bude o rok ? Čiže v nutnosti = Samsung.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

jarino1978: Díky

Já vím, že je blbá doba na kupování TV - bude DVB-T2, ty SMART funkce jsou ve vývinu. No ale tak se mi to sešlo, že TV budu kupovat letos, takže vybírám z toho, co je.
    Naposledy upraveno uživatelem genett: 19-11-2011 v 10:01 Důvod: doplnění

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Mimo DVB-T2 bude "blbá doba" vždy, pořád bude něco ve vývinu a něco nového v zásobě.

Je tu pravidelně Avatar uživatele lacib
    Registrace
    Oct 2010

[quote=jarino1978;378798]na Samsung je momentálne obstojná podpora, ale čo bude o rok ? Čiže v nutnosti = Samsung.[/quote]

plus celkom dobry pristup do archivov TV cez Netplayer widget plus kopec dalsich online veci cez jediny widget.

bit.ly/i1USex
    bit.ly/miloshkoSKCZ
    [url]http://files.samsung-tv.webnode.sk/200000235-506df51688/archiv.xml[/url]

a pod.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Samsung Smart TV / BD / HT 2012 SMART HUB (Serie ES / E) widgety a ine
    Od MILOSHKO v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 13-11-2014, 13:15
  2. Skylink - Naladění "normálních" stanic
    Od vladik_hk v sekci DVB-S
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 18-03-2014, 01:08