Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SMART TV 32" s přístupem na archivy CZ stanic

genett (44)|18.11.2011 18:31
Zdravím a prosím o radu. Sháním pro rodiče novou TV max. 32", větší se nevejde do obývací stěny. Líbí se mi funkce přehrávání archivů českých TV, to by určitě užili. Ale nějak jsem nenašel kompletní aktuální seznam, která značka co umí. Umí nějaká TV ČT i novu? Vím, že Panasonic umí Novu, Philips snad ČT. Takže priority jsou:

- archivy CZ televizí, pokud možno všechny. Možná youtube. Facebook, skype není potřeba.

- DVB-C tuner a CI slot funkční s kabelovkou UPC

- přehrávání sdílených videí MKV, AVI z HDD počítače přes domácí síť i s CZ titulky pokud možno bez nějakého speciálního softwaru (třeba jako WD TV Live co mám - jednoduše nasdílím v pc a přehrávám)

Vybírám mezi Panasonic, Samsung, Philips a jde mi z toho hlava kolem, zdá se mi, že každá má něco, ale žádná všechno, co potřebuju. Prosím nasměrujte mě aspoň k nějaké značce, model už pak vyberu sám.
vivid.sk (11472)|18.11.2011 18:34
imho vsetko co pozadujes nema ani jedna. Archiv TV je pekna vec, ale vysielatel zo dna na den zmeni stranky (pripadne technologiu) a mozes ist vies kam.

A pamataj, ze podpora TV konci obvykle nastupom novej rady (a teda kazdy rok na jar).
genett (44)|18.11.2011 18:45
vivid.sk: to bych nikdy nic nekoupil, kdybych se bál, že to přestanou podporovat. Něco koupit musím a tak mě zajímá, co je nejvhodnější na trhu teď. Má teda vůbec někdo aspoň tu Novu a ČT? Hlavně tu ČT.
Ivo Mašek (10205)|18.11.2011 19:21
[quote]
DVB-C tuner a CI slot funkční s kabelovkou UPC
[/quote]
Tady se pak po koupi TV budeš muset (chtě-nechtě) spojit s http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm .
Co se týče archivu ČT, ten existuje http://www.tv-online.tv-on-line.cz/ceska-televize , a funguje přes inet. jestli ho v této formě lze dostat i na inet vstup TV, tak to nevím. To bude muset osvětlit někdo povolanější
genett (44)|18.11.2011 19:49
[quote=Ivo Mašek;378653]Tady se pak po koupi TV budeš muset (chtě-nechtě) spojit s http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm .
[/quote]

O tom vím a počítám s tím. Snad to bude fungovat spolehlivě.

Jinak na ten archiv ČT by byl nejlepší nějaký ten widget. Philips snad má jakousi Operu na Linuxu, která by to teoreticky umět mohla, ale co jsem se zatím dočetl, tak prý neumí.
icdesoft (6)|18.11.2011 21:04
Mám loňského Philipse nejvyšší řady a žádné archivy českých TV na něm dostupné nejsou - vlastně ani jeden z mnoha desítek dostupných widgetů není originál český! Má sice otevřený internet, ale jeho prohlížeč nepodporuje žádný z video plug-inů, takže video nedokáže přehrát. Jeho multimediální přehrávač sice podporuje mkv kontejner, ale nesmí obsahovat DTS zvuk; titulky nedokáže zobrazit vůbec.
Z mě známých TV podporuje archiv českých TV jen Panasonic - ten má archiv Novy.
KamilZ (10277)|18.11.2011 21:53
[quote=genett;378648]vivid.sk: to bych nikdy nic nekoupil, kdybych se bál, že to přestanou podporovat. Něco koupit musím a tak mě zajímá, co je nejvhodnější na trhu teď. Má teda vůbec někdo aspoň tu Novu a ČT? Hlavně tu ČT.[/quote]
Spíš si ten příspěvek od vivid.sk přelož tak, že by jsi neměl mít jako nejvyšší prioritu pro výběr TV zrovna tohle, protože to může fungovat den, měsíc, .... Na TV jsou důležitější věci.

Nova jede (tedy občas :-) ) na Panasonic s funkcí Viera Cast. Jestli už Samsung dodělal svůj Widget netuším, ale zkus prohledat tohle.

Update: A přečti si tohle, jakmile na vysílací straně straně přejdou na vyšší verzi, tak bude v TV zřejmě smůla.
jarino1978 (8045)|19.11.2011 08:19
odporučím samostatnú TV a k nej nejaký dobrý NMT. Pri NMT podpora archívov nie je problém ( ale nie je ani do smrti ), napr. XTR PRO / XTR SW1.
To, čo žiadaš, tak žiadaš úplne nemožné od TV. Tá je na pozeranie a nie na marketingové hlúposti.
genett (44)|19.11.2011 10:25
Děkuji za odpovědi, ale moc jste mě tedy nepotěšili :-(. Doufal jsem, že u moderní TV už nebude žádná extra krabička potřeba, aby to zvládlo tak základní funkci jako jsou ty archivy. Tomu neříkám SMART TV. Já sám mám různé krabičky rád, ale pro rodiče mi to přijde zbytečně složité.

KamilZ: Díky za odkazy, projdu to

Takže se zaměřím na přehrávání multimedií po síti. Kdyby to nějaká TV uměla jako ten můj WD TV Live, byl bych spokojený. A nějaká internetová rádia třeba přes Pandoru by se hodila. Asi se zaměřím na Samsung - zdá se mi, že prodá nejvíce TV, tak by teoreticky mohli trochu zainvestovat do podpory a v budoucnu nějaké vychytávky přidávat.
vivid.sk (11472)|19.11.2011 10:33
[quote=genett;378787]...TV už nebude žádná extra krabička potřeba, aby to zvládlo tak základní funkci jako jsou ty archivy. [/quote]

Neviem ci rozumies, o com tu vsetci piseme. Nie je problem najst dnes TV, ktora by (potencionalne) nieco z webu prehrala. Ale bude to prehravat aj o rok? Alebo chces o rok kupovat rodicom novu TV ?
Pochybujem.

A obzvlast to nepochopia starsi ludia, ktori su zvyknuti mat doma jeden spotrebic 20 rokov.
genett (44)|19.11.2011 10:51
vivid.sk: myslím, že to chápu dobře, o čem píšete. Ty ale prosím pochop, že musím koupit TEĎ (k Vánocům) televizi, která toho TEĎ nebo v blízké budoucnosti přehraje co nejvíce.
Hledám odpověď ve stylu: Vezmi Samsung, něco umí už teď a má velký potenciál, že se možnosti do budoucna rozšíří, na widgetech se pracuje a komunita žije. Nebo: Panasonic neber, sice umí novu, ale v budoucnu nic přibývat nebude, firma na podpoře nedělá (příklad).
jarino1978 (8045)|19.11.2011 10:54
na Samsung je momentálne obstojná podpora, ale čo bude o rok ? Čiže v nutnosti = Samsung.
genett (44)|19.11.2011 10:58
jarino1978: Díky :-)

Já vím, že je blbá doba na kupování TV - bude DVB-T2, ty SMART funkce jsou ve vývinu. No ale tak se mi to sešlo, že TV budu kupovat letos, takže vybírám z toho, co je.
KamilZ (10277)|19.11.2011 11:24
Mimo DVB-T2 bude "blbá doba" vždy, pořád bude něco ve vývinu a něco nového v zásobě.
lacib (389)|19.11.2011 15:44
[quote=jarino1978;378798]na Samsung je momentálne obstojná podpora, ale čo bude o rok ? Čiže v nutnosti = Samsung.[/quote]

plus celkom dobry pristup do archivov TV cez Netplayer widget plus kopec dalsich online veci cez jediny widget.

bit.ly/i1USex
bit.ly/miloshkoSKCZ
http://files.samsung-tv.webnode.sk/200000235-506df51688/archiv.xml

a pod.
genett (44)|19.11.2011 17:26
nakonec se rozhodnu mezi některým ze Samsungů (řada 5 nebo 6) a Sony KDL-32EX720, ta se mi moc líbí - není extra slim a má prý díky tomu dobrý zvuk, což je dost podstatné. Vzhledem k tomu, že je to pro rodiče, se mi ani moc nechce hrát si s nějakými neofiko aplikacemi, to bych musel pořád něco řešit. Když to nejde oficiálně a jednoduše, tak snad radši nic.
vivid.sk (11472)|19.11.2011 18:13
pokial su dolezite multimedia (podpora filmov ci uz SD alebo HD, titulkov vratane zvuku DTS) je volba jasna - samsung.

pokial chces lepsi zvuk, tak cokolvek ine :D panasonic/philips/sony. Ale ani tam nevyhras, je to lepsie len o nieco. Lepsia je kupa externych repro. Budu hrat lepsie ako akykolvek TV.


plati klasicka poucka: nemozes mat vsetko dobre naraz :)
jarino1978 (8045)|19.11.2011 21:38
[quote=lacib;378859]plus celkom dobry pristup do archivov TV cez Netplayer widget plus kopec dalsich online veci cez jediny widget.

bit.ly/i1USex
bit.ly/miloshkoSKCZ
http://files.samsung-tv.webnode.sk/200000235-506df51688/archiv.xml

a pod.[/quote]

tak user miloshko je OK. Niečo sa zapracovalo aj do XTR komunity.
Karel155 (11)|21.11.2011 12:12
Pokud bude můj příspěvek pro váš primární dotaz ještě časově aktuální , tak dovolte jen několik postřehů nebo názorů po cca jednoročním používání " chytré televize" = s připojením na net, DLNA,PVR atd ( řada Samsung UE 7000). Pokud jde o internet postupně jsem rezignoval na relativně ubohé funkce a nyní jsem přešel na připojení plnohodnotného mini PC ( Acer Revo) upevněného přímo na zadní stěně TV a jsem max spokojený-zvládá přes HDMI rozlišení 1920x1080 v pohodě a obraz z PC je nádherný a mám vše-myš dálkově a klávesnici na obrazovce(Win 7). S funkcemi DLNA jsem ale s TV spokojen a TV načte a přehraje v pohodě soubory umístěné např. na mém síťovém NAS nebo z flešky nebo z HDD( podle toho co připojím a jak). Používám kabelové připojení sítě( WIFI rušilo např.terestriální televizní příjem ). Takže závěr - osobně budu při koupi další televize preferovat především obraz a konektivitu, protože vše ostatní je za a) marketing a za b) vždycky když se spojí hodně funkcí do jedné tak to obvykle není to co samostatný specif.přístroj .
Nechtěl bych ale urazit tu skupinu nadšenců, jak vidno i na tomto portálu,kteří dokáží z TV vyždímat téměř vše a TV software je pro ně koníček a výzva. Já se řadím spíše ještě pořád jen k TV divákům, asi jako budou i vaši rodiče.
genett (44)|21.11.2011 19:20
Karel155: ano, je to stále aktuální, vybráno bohužel ještě zdaleka nemám. Výkonné PC bude cca 3 metry od TV, takže takto by to šlo určitě vyřešit a to PC bude s TV propojeno. Ale doufal jsem, že to nebude potřeba a TV bude více soběstačná. Řada 7 a 8 od Samsungu je parádní, ale bohužel se nedělá v 32" a to je podmínka nepřekonatelná. Na řadu 65xx, která připadá v úvahu, jsem četl dost negativní recenze na zvuk a podsvit (clouding) a hlavně kvůli tomu zvuku ji asi nakonec nevezmu. Obraz a zvuk jsou priorita číslo 1 (i když jsem to původně nepsal - předpokládal jsem, že v téhle kategorii je kvalita samozřejmostí, bohužel mylně). Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Philips 32PFL9606K (direct LED se stmíváním, 40W zvuk), ale firma ruší výrobu TV a i ta cena je dost nehorázná, no jsem v koncích :-(
Karel155 (11)|22.11.2011 11:15
Přeji dobrý den. Ano byla doba, kdy 32" byly v LCD ty největší a výrobci je patřičně vybavovali. Čas pokročil a standardy v rozměrech jdou nahoru a tak se bohužel 32 " stalo to, co před časem 24 ". Navíc je praxe výrobců taková, že do těchto verzí začínají montovat i horší panely a jen nejnutnější SW pro vylepšení obrazu. Tím vzniká paradoxně stav, kdy i když nepotřebujete všechny funkce musíte koupit vybavenou verzi kvůli kvalitnímu zobrazení, protože to je přeci to proč kupujeme TV. Jako spotřebitelé, kteří třeba již přišli na to, že lepší je koupit méně vybavenou TV a připojit ji třeba ke kvalitnímu NAS nebo MCC jsme tak v pasti, protože kvůli kvalitě obrazu a konektivitě musíme stejně koupit vybavenou telku. Výrobci moc dobře vědí proč to dělají právě takto. Radit vám konkrétně si tedy skutečně netroufám, asi bude svoji roli hrát i zdroj TV signálu kde např. při satelitním příjmu bude obraz dobrý i na " horších" TV ( analog snad již nikomu nehrozí). Nicméně z vlastní praxe bych doporučoval klasiku = vyšlapat po prodejnách a udělat si především vlastní názor a toto forum prosím považovat jen jako slovo dalšího prodavače, protože zatímco pro mne ten problém končí odchodem z tohoto fóra vy se budete na Tv dívat ještě třeba 5 let.
ondra_t (68)|22.11.2011 16:25
[quote=Karel155;379295] preferovat především obraz a konektivitu[/quote]

Pod tohle se klidně podepíšu taky. Ohledně obrazu si myslím, že šlápnout vedle u značek vynikajících v LCD TV (Samsung, LG, ...) nejde. Osobně bych vybíral co se hodně kupuje, je to podle mě nejobjektivnější žebříček.
KamilZ (10277)|22.11.2011 17:00
[quote=ondra_t;379553]Ohledně obrazu si myslím, že šlápnout vedle u značek vynikajících v LCD TV (Samsung, LG, ...) nejde. Osobně bych vybíral co se hodně kupuje, je to podle mě nejobjektivnější žebříček.[/quote]

:-)

Šlápnout vedle jde velmi jednoduše i u těchto značek, stačí pročíst tohle fórum. A podle prodejnosti bych se už vůbec neřídil, protože 95% lidí kupuje ty největší (s prominutím) sra*ky a netýká se to jen TV, platí to obecně, u všeho.
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 17:37
[quote]
že šlápnout vedle u značek vynikajících v LCD TV (Samsung, LG, ...) nejde. Osobně bych vybíral co se hodně kupuje, je to podle mě nejobjektivnější žebříček.
[/quote]
K té první větě: Je to hodně diskutabilní. tyhle firmy cpou neuvěřitelné množství financí do reklam na své výrobky. Tady se nutně naskýtá otázka "proč? mají to zapotřebí? kvalita u nich neprodává? ...." a "kdo to asi celé platí?"
K té druhé větě: To je ohromný omyl. Víš jaké televize teď letí v obchodech Tesco? A jak dobře se prodávají? televize Technika. Prodají jich mnohonásobně více, než i ten neustálýma reklamama zatěžovaný Sam.
icdesoft (6)|22.11.2011 19:05
genett: "...Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Philips 32PFL9606K (direct LED se stmíváním, 40W zvuk), ale firma ruší výrobu TV a i ta cena je dost nehorázná, no jsem v koncích...".

Pozor na to - řada 32PFL9606 má pouze EDGE LED podsvícení. Je to rozdíl proti loňským modelům řady 9000, které měly všechny direct led a local dimming - z letošních Philipsů mají tuto technologii jen větší úhlopříčky!
genett (44)|23.11.2011 09:33
icdesoft: Díky za pečlivé čtení a dobrou radu! Pojal jsem to podezření po přečtení jedné recenze a teď to mám potvrzené, Philips je ze hry. Myslel jsem, že to je TV bez kompromisů, ale EDGE LED za 20 000 v 32" si můžou nechat.

Nicméně už mám vybráno: Panasonic TX-L32DT30 nebo DT35, ty se liší jen designem. V porovnání se Samsungy 65xx řady mě přesvědčilo: dobrý zvuk - rozšíření v zadní spodní části pro repro, CI slot a Scart bez nějaké redukce, dobrý obraz (podle některých recenzí srovnatelný se Samsungem, o údajně slabší černé vím a půjdu to okouknout do obchodu, ale s tím problém nečekám), archiv TV Nova a rádia iTunes, snad nehrozí ruleta s panely, konzervativní, ale pěkný design. Pro rodiče myslím ideální TV. Trochu slabší multimediální výbavu vyřeší PC a bezdrátová klávesnice.
Karel155 (11)|23.11.2011 09:57
Přeji dobrý den pane Genette. Docela bych přivítal, kdyby jste se po nějakém čase ozval a zhodnotil svůj výběr i pro nás ostatní, neboť se ubíráte zřejmě cestou, která může mnohým z nás ušetřit čas i peníze a koneckonců vše děláme pro dobrý obraz, zvuk a hlavně spokojenost koncových uživatelů - ve vašem případě rodičů. Zdravím a přeji úspěšný závěr.
lukasbc (9)|24.11.2011 09:41
No já jsem majitele UE37D6530 a chci zde uvést jen svou zkušenost.
Obraz je špičkový-neshledal jsem žádný neduh.Zvuk je slabší stránka, nicméně po připojení k nějakým "bedničkám" je dojem perfektní.Bohužel nemá TV audio out na cinch konektor-jen sluchátkový jack,ale pokud budeme používat externí zvuk - repro(já jedu přes nějaké geniusy :-) )tak to až tak nevadí. Zkoušel jsem vytáhnout audiosignál ze scartu (pin 1,3 4gnd) a bohužel nic.Jelikož je TV v záruce nechci ji otvírat,ale určitě by šlo přivést signál právě z toho sluchátkového výstupu s tím že by se odstranilo vypínání po zastrčení jacku.
Procházení netu taky v pohodě, aplikace srozumitelné-supr věc NETPLAYER.
Z mé strany spokojenost.
hkstaripraha (20)|2.12.2011 20:57
[quote=lukasbc;379939]Zvuk je slabší stránka, nicméně po připojení k nějakým "bedničkám" je dojem perfektní.Bohužel nemá TV audio out na cinch konektor-jen sluchátkový jack,ale pokud budeme používat externí zvuk - repro(já jedu přes nějaké geniusy :-) )tak to až tak nevadí. Zkoušel jsem vytáhnout audiosignál ze scartu (pin 1,3 4gnd) a bohužel nic.Jelikož je TV v záruce nechci ji otvírat,ale určitě by šlo přivést signál právě z toho sluchátkového výstupu s tím že by se odstranilo vypínání po zastrčení jacku.
[/quote]
Co takhle zkusit redukovat sluchátkový výstup jack na cinche a zapojit je do vstupu zesilovače v Geniusech (používám SW-5.1 HT)? Jakou má úroveň signál se sluchátek a výstupní impedanci?
KamilZ (10277)|2.12.2011 21:46
Šlo by použít tohle, ale je to už dražší řešení a na Genius repro se asi nevyplatí :-).
http://www.safeguard-eshop.net/zbozi/5519/Prevodnik-TOSLINK+COAX--%3E-2x-CINCH.htm
lukasbc (9)|3.12.2011 09:23
no něco takového je řešení,ale je to dost peněz.
Jinak to těch geniusů to fachá přes ten sluchátkový výstup v pohodě-sice je musíš dát hlasitěji,ale není problém-spíš se jedná o to, že když se do TV vrazí jack,automaticky se vypne TV repro.KDyž bych ml furt puštěné geniusy,tak není problém,ale to je právě to,že bych je chtěl spíše pouštět na filmy,či zajímavý sport,ale na zprávy či dokumenty mi stačí ten zvuk z TV....