Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reklama v DVB-T

vacha03 (1)|14.11.2011 15:42
Dobrý den, potřeboval bych zjistit, jestli existují DVD (nebo HDD) rekordéry, které rozpoznají reklamu a automaticky ji při nahrávání vynechají. Nebo jestli je to vůbec technologicky možné, tedy jestli digitální signál vůbec nějaké označení reklamního breaku obsahuje. Děkuji za pomoc...
interfernet422 (1575)|14.11.2011 17:04
Co vím, tak kdysi byly takové pokusy v rámci VPS signálu pro videa, ale reklamky tyto snahy brzy umlčely, protože jde v první řadě o kšeft. Pochybuju, že někdo oficiální s takovouto funkčností vyleze a už vůbec, že by provozovatel dával do vysílání nějaký signál - teď nenahrávej, bude reklama. Spíš právě naopak - viz HD+ na německých stanicích, jsou snahy o úplné zamezení nahrávání. Takže nezbude, než nahrát včetně reklam a pak následně stříhat. Jinak reklamní blok poznáš velmi dobře - znělka vždycky zařve o pár db hlasitěji, než to co sleduješ.
Pokud něco takového vznikne, tak neznačkové, určitě z Číny, protože těm jde jen o kšeft
Ivo Mašek (10205)|14.11.2011 17:20
[quote]
ale reklamky tyto snahy brzy umlčely
[/quote]
Divák, a tedy zákazník tv stanice (nikoli reklamní agentury) se nám dostal do nesvobodné pozice a to proti své vůli.
Televize bez reklam - set top boxy s HDD, které se nesmí propagovat

http://www.parabola.cz/clanky/2662/televize-bez-reklam-set-top-boxy-s-hdd-ktere-se-nesmi-propagovat/
Je to starší článek - dneska by možná ani nemohl vyjít. (všimněte si, jak se nenápadným obloukem vracíme tam, odkud jsme v plném jásotu vzešli ...)
Pytkin (7947)|14.11.2011 17:29
ja to tak uz niekolko rokov pouzivam .. dam nahravanie a zacnem sledovat az o 30-40 minut .. a preskakujem reklamy .. celkom sme si na to zvykli ..
bastlir (3245)|14.11.2011 18:54
[quote=vacha03;377821]Dobrý den, potřeboval bych zjistit, jestli existují DVD (nebo HDD) rekordéry, které rozpoznají reklamu a automaticky ji při nahrávání vynechají. Nebo jestli je to vůbec technologicky možné, tedy jestli digitální signál vůbec nějaké označení reklamního breaku obsahuje. Děkuji za pomoc...[/quote]

Jak píšou kolegové, od doby neúspěšného VPS není nic.

To Ivo Mašek: Mně už to také tak připadá. Pořád mi nějaká lobby něco vnucuje: viz vlákno Žárovky, nesmím v hospodě jíst správně uleželý guláš, musím příspívat na někoho, kdo si na svobodě užívá nakradených peněz, musím přispívat na ekonomiku, která prošustrovala národní prostředky díky 14 platům a ostatním neobvyklým bonusům, musím v práci ve své zemi číst místní maily v Angličtině, používat anglické termíny, přestože máme české apod. Mimochodem, měl jsem doma dvě studentky z USA a ty byly překvapené naší občanskou svobodou, kterou ony doma nemají. Takže kam zase spějeme?
Saxel (2279)|15.11.2011 09:33
vacha03:
Já na odstranění reklam používám software Womble Mpeg Video Wizard, který umí reklamy sám detekovat a pracuje se s ním velmi pohodlně a rychle. Místo rekordéru mám však kartu s tunerem DVB-C přímo v počítači a všechno co zaznamenám se ukládá na disk PC, takže zpracování v PC se přímo nabízí.
mirekv (7169)|15.11.2011 11:53
To jsem chtěl taky napsat, ovšem chce to při střihu korekce. Jinak je na tohhle dobrý nějaký střihový sw, kde se dá rychle a přesně pohybovat po časové ose kvůli vyhledávání, protože reklamy buďto nemají loga vůbec nebo jinde a předěly se dají snadno najít. Třeba zmiňovaný Womble nebo VideoRedo Suite.
StD (8612)|15.11.2011 12:11
[quote=Saxel;377984]vacha03:
Já na odstranění reklam používám software Womble Mpeg Video Wizard, který umí reklamy sám detekovat a pracuje se s ním velmi pohodlně a rychle. Místo rekordéru mám však kartu s tunerem DVB-C přímo v počítači a všechno co zaznamenám se ukládá na disk PC, takže zpracování v PC se přímo nabízí.[/quote]

=je houby platné u slušných kanálů, které vkládají reklamy do filmů s přesahy scén, takže by se záběry při takovém střihu opakovaly... Musí se to střihnout růčo na nějaký předěl, který je v obou scénách (před/po reklamách) a když se to udělá dobře divák ani nezaznamená, že tam nějaké reklamy byly... :BB:
bastlir (3245)|15.11.2011 14:04
Myslím, že o tomto nebyl dotaz. Tazatel se nejspíš ptal, zda už při záznamu může eliminovat reklamy.
Jakmile pak dostanu nahrávku do PC, nadále je to věcí použitého softwaru a zručnosti (viz příspěvek StD).
vlastvs499 (322)|25.1.2012 00:23
Video Redo detekuje reklamy spolehlivě, odzkoušeno, souhlas, v realtime asi takový program ani neexistuje...