Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sharp 46le830e - zesvetleni po stranach

enik (8)|14.11.2011 08:21
AHoj, mam sharp 46le830e, spokojenost naramna az na jednu vec, na kterou je snad jednoduche reseni.
Po stranach (symetricky vlevo, vpravo) je videt v hodne scenach zesvetleni obrazu - cca vertikalni nekolika centimetrovy pruh, ktery se do stredu obrazu zcela ztraci, proste takovy malo vyrazny svetly gradient.
Pusobi to rusive. Prepinal jsem av mody a dela to v kazdem z nich. Pritom na statickem obrazu, zadne zesvetleni na stranach neni.
vivid.sk (11472)|14.11.2011 09:59
Napisal by som ti, ze ide o clouding (pri EDGE LED ide o beznu vec), ale ked pises, ze pri statickom obraze jav nepozorujes, tak sa to vylucuje.

Skus daju vec nafotit, ak je to mozne.


typicky priklad cloudingu pri SHARPE LE830 je tu:
[SPOILER]

[/SPOILER]
interfernet422 (1575)|14.11.2011 10:46
vivid, to má být jako jednolitá plocha? Jestli jo, tak to je teda hnus...:-k
enik (8)|14.11.2011 10:58
[quote=vivid.sk;377740]Napisal by som ti, ze ide o clouding (pri EDGE LED ide o beznu vec), ale ked pises, ze pri statickom obraze jav nepozorujes, tak sa to vylucuje.

Skus daju vec nafotit, ak je to mozne.

[/quote]

hazim ilustracni fotku, zesvetleni obrazu po stranach, pri nekterych scenach. Nekdy se to zesvetleni boku vubec neprojevi, nekdy je dost vyrazne, asi zalezi na typu sceny (kdyz je obraz tmavy nebo svetly je to ok, ale jak je tam nejaky kontrast v barvach tak se to projevi).
sharp.jpg
lerby (906)|14.11.2011 11:11
Vypni OPC a odfot obrazovku bez obrazu.
Petr626 (47)|14.11.2011 11:33
Taky mám tento TV, ale tohle mě u tebe překvapilo. Já nic takového nepozoruji. Nemáš tam nastavené extrémní hodnoty podsvícení, jasu?
enik (8)|14.11.2011 11:55
[quote=lerby;377759]Vypni OPC a odfot obrazovku bez obrazu.[/quote]

Mám OPC vyply, tohle je jen a pouze pri pohyblivem obrazu (jedno jakej av mode ci zdroj - pri dvbt ci, hd obrazu z prehravace) a jeste jen nekdy jak sem psal. S cloudingem bych to asi nedaval dohromady, s tim problemy temer nejsou. Tim padem bude fotka obrazovky zcela v pohode.
enik (8)|14.11.2011 12:00
[quote=Petr626;377765]Taky mám tento TV, ale tohle mě u tebe překvapilo. Já nic takového nepozoruji. Nemáš tam nastavené extrémní hodnoty podsvícení, jasu?[/quote]

Nastaveny to mam dle nejake recenze na netu, viz:

Picture mode: Film
Backlight +16
Contrast +32
Brightness: 0
Color: 0
Tint: 0
Sharpness: 0
Color gamut range Standard
Color temp. Low
Sub pixel control. On
Scanning backlight 200 Scan
Gamma adjustment +1
Film mode vypnutý
Active contrast vypnutý
DNR vypnutý
R Gain (LO) 0
G Gain (LO) -2
B Gain (LO) +2
R Gain (HI) +1
G Gain (HI) -8
B Gain (HI) +8
OPC vypnutý
lerby (906)|14.11.2011 12:06
[quote=enik;377769]Mám OPC vyply, [COLOR="Red"]tohle je jen a pouze pri pohyblivem obrazu[/COLOR] (jedno jakej av mode ci zdroj - pri dvbt ci, hd obrazu z prehravace) a jeste jen nekdy jak sem psal. S cloudingem bych to asi nedaval dohromady, s tim problemy temer nejsou. Tim padem bude fotka obrazovky zcela v pohode.[/quote]

Ale ved tam mas stopku, tak ako teda?

Edit: To som zasa napisal blbost. Jasne ze ak svieti pauza obraz vlastne ide.
vivid.sk (11472)|14.11.2011 13:18
[quote=lerby;377774]
Edit: To som zasa napisal blbost. Jasne ze ak svieti pauza obraz vlastne ide.[/quote]
Nenapisal. Ked svieti pauza, obraz je zapauzovany (nepredpokladam, ze mu to takto svieti cely film :D)
Zadalsie je fakt problem odfotit pohybujuce sa obrazky v tmavom prostredi, ked musis fotit s dlhym casom.
Petr626 (47)|14.11.2011 13:55
Enik, jestli to není tím, že máš podsvícení na max. Já mám toto nastavení a používám ho na vše. Taky dle nějaké zahraniční kalibrace:

AV Mode: Film
OPC: Vyp
Podsvícení: STD
Kontrast: 35
Jas: -5
Barva: -3
Hue: 0
Ostrost: 2
CMS - Hue: R 0, Y-10, G 0, C 0, B-10, M 0
CMS - Sytost: R-8, Y-8, G 0, C 0, B-8, M-8
CMS - Hodnota: R 0, Y 0, G 0, C 0, B 0, M 0
Barevný rozsah: Rozšířené
Temp. Barva: Vysoká-střední
Skenovací podsvícení 200: Vysoká
Sub Pixel Regulace: On
Gama: 0
Režim film: Vyp.
Aktivní Kontrast: Vyp.
DNR: Nízký
Monochrome: Vypnuto

To zapnuté skenovací podsvícení u tebe moc vhodné není, hodně snižuje kontrast.
vivid.sk (11472)|14.11.2011 18:58
Inak, akurat vysla review na LE831 na hdtvtest.co.uk
Petr626 (47)|14.11.2011 20:09
Taky přidám odkaz pro tento model. Je to asi největší diskuse o tomto modelu, co jsem na netu našel. Hodně se tam řeší kalibrace obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
enik (8)|15.11.2011 08:27
[quote=Petr626;377794]Enik, jestli to není tím, že máš podsvícení na max. Já mám toto nastavení a používám ho na vše. Taky dle nějaké zahraniční kalibrace:

AV Mode: Film
OPC: Vyp
Podsvícení: STD
Kontrast: 35
Jas: -5
Barva: -3
Hue: 0
Ostrost: 2
CMS - Hue: R 0, Y-10, G 0, C 0, B-10, M 0
CMS - Sytost: R-8, Y-8, G 0, C 0, B-8, M-8
CMS - Hodnota: R 0, Y 0, G 0, C 0, B 0, M 0
Barevný rozsah: Rozšířené
Temp. Barva: Vysoká-střední
Skenovací podsvícení 200: Vysoká
Sub Pixel Regulace: On
Gama: 0
Režim film: Vyp.
Aktivní Kontrast: Vyp.
DNR: Nízký
Monochrome: Vypnuto

To zapnuté skenovací podsvícení u tebe moc vhodné není, hodně snižuje kontrast.[/quote]

Tak sem to nastavil podle tebe, a zrejme to zabralo, diky! Vinikem bylo asi nastaveni na scan a podsviceni na max, schvalne to vyzkousejte, zda to pak uvidite taky. Ted ale prekvapive zase obraz vypada jinak a je treba zase hledat nejake jine nastaveni barev:)
enik (8)|19.11.2011 09:55
Tak jsem se radoval asi predcasne, ze sem to vyresil.
Napr. vcera na nove davali film ve formatu s cernymi pruhy (cerna plocha nahore a dole) a TV opet zacala po stranach zesvetlovat. Pritom, kdyz je format obrazu roztazen po cele plose, tak uz to temer nedela. Muzete mi potvrdit, ze vam to nedela opravdu nikdy?
Ivo Mašek (10205)|19.11.2011 10:12
Já mám také SHARP, sice jiný model (z minulého roku), a tohle opravdu u mě není. OPC mám také vypnuté (zkoušel jsem to kdysi i s ním - ale obraz byl horší a nešel zkorigovat, opravdu mě slzeli oči).
Asi bych to svěřil servisu (holt nikdo a nic není dokonalé)
enik (8)|22.11.2011 12:31
Jěště jeden dotaz. V manuálu se píše, že pokud je vypnuté OPC, tak že nemůže být menu ROZSAH OPC aktivní. Jáho ale mám aktivní i tak, a můžu si vesele nastavovat hodnoty max a min na -16 +16 (viz Tato funkce je k dispozici jen pokud nastavíte „OPC“ na „Zap“ nebo „Zap:displej“) COž mně pak vede k domněnce, že moje problémy může způsobovat i firmware, který si vesele nějak podivně OPC zapíná ikdyž je vypnutý.

JE to normální nebo to může být další problém mého kusu TV?
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 12:39
[quote]
pokud je vypnuté OPC, tak že nemůže být menu ROZSAH OPC aktivní. Jáho ale mám aktivní i tak, a můžu si vesele nastavovat hodnoty max a min na -16 +16
[/quote]
Asi jsem to nepochopil, ale přesto si troufnu něco zablábolit. Veškeré hodnoty si mohu nastavovat, jak chci. A tyto hodnoty zůstavají nastavené. Do doby, než bych zapnul OPC (já ho ale nezapínám, vysvětlil jsem minule). To si potom hodnoty (to OPC) postupně mění podle změny osvětlení prostoru, kde je TV. Ale pozor - mění si je "v sobě", nezmění ti tebou nastavené hodnoty. Tebou nastavené hodnoty začnou být opět aktivní v momentě vypnutí OPC. ....tak snad jsem to nějak osvětlil
Pokud je OPC zaplé - svítí druhá zelená LED kontrolka na předním panelu TV. Po vypnutí této funkce kontrolka zhasne
kofolak (294)|22.11.2011 13:26
[quote=enik;379521]JE to normální nebo to může být další problém mého kusu TV?[/quote]
Myslim, ze ziaden problem nie je. Skor je problem v pojmoch:
Aktívny kontrast - Automaticky upravuje kontrast obrazu podľa scény.
= ciernu robi cernejsou a bielu belejsou
OPC - Jas obrazovky sa nastavuje automaticky. Pri nastavení na „Zap“ zistí televízor intenzitu okolitého osvetlenia a automaticky nastaví jas podsvietenia. Presvedčite sa, či nie sú prítomné žiadne prekážky, ktoré by zakrývali snímač OPC, čo by mohlo ovplyvniť jeho schopnosť snímať intenzitu okolitého svetla.
= cez den, ked svieti slnko, tak prida jas, aby bol obraz dobre viditelny a naopak v noci jas uberie, aby tak nekontrastoval s tmavym okolim.
Mozes si nastavit VYP/ZAP a ZAP: DISPLEJ, kedy ti zobrazuje listocky na obrazovke, pricom pocet zavisi od jasu (LE814 nema ziadne LED). A samozrejme rozsah od -16 do +16, v ktorom sa bude zmena jasu pohybovat.
enik (8)|22.11.2011 13:57
[quote=kofolak;379529]Myslim, ze ziaden problem nie je. Skor je problem v pojmoch:
Aktívny kontrast - Automaticky upravuje kontrast obrazu podľa scény.
= ciernu robi cernejsou a bielu belejsou
OPC - Jas obrazovky sa nastavuje automaticky. Pri nastavení na „Zap“ zistí televízor intenzitu okolitého osvetlenia a automaticky nastaví jas podsvietenia. Presvedčite sa, či nie sú prítomné žiadne prekážky, ktoré by zakrývali snímač OPC, čo by mohlo ovplyvniť jeho schopnosť snímať intenzitu okolitého svetla.
= cez den, ked svieti slnko, tak prida jas, aby bol obraz dobre viditelny a naopak v noci jas uberie, aby tak nekontrastoval s tmavym okolim.
Mozes si nastavit VYP/ZAP a ZAP: DISPLEJ, kedy ti zobrazuje listocky na obrazovke, pricom pocet zavisi od jasu (LE814 nema ziadne LED). A samozrejme rozsah od -16 do +16, v ktorom sa bude zmena jasu pohybovat.[/quote]

Takze, i kdyz mam OPC vypnute, Rozsah OPC si muzu nastavovat dal a TV si pak v tom mnou nastveny rozsahu nastavuje, ikdyz je OPC vynuty nebo pouziva nejaky moje nastaveni jasu?
kofolak (294)|22.11.2011 14:12
Ak to takto vravis a ak je pravda v manuali, tak by to znamenalo, ze Rozsah OPC si mozes nastavovat kolko chces, no ked je OPC vypnute, tak to neberie do uvahy.
Staci spravit jednoduchy test, pri ktorom budes zakryvat a odkyvat senzor OPC. Testuj takto:
0. OPC zapnute, rozsah -16/+16, senzor zakryt/odokryt = zmena jasu obrazu by mala byt velmi vyrazna
1. OPC vypnute, rozsah -16/+16, senzor zakryt/odokryt = nejaka zmena jasu obrazu?
2. OPC vypnute, rozsah -5/+5, senzor zakryt/odokryt = nejaka zmena jasu obrazu?
A daj vediet co si zistil. Pri 1 a 2 by nemala byt ziadna.
ondra_t (68)|22.11.2011 17:45
[quote=enik;377724]Po stranach (symetricky vlevo, vpravo) je videt v hodne scenach zesvetleni obrazu - cca vertikalni nekolika centimetrovy pruh, ktery se do stredu obrazu zcela ztraci, [/quote]

Tohle je podle mě jasná hardwarová závada. Ihned reklamuj a netrap se.
Hornet F-18 (1328)|22.11.2011 18:24
[quote=enik;379521]Jěště jeden dotaz. V manuálu se píše, že pokud je vypnuté OPC, tak že nemůže být menu ROZSAH OPC aktivní. Jáho ale mám aktivní i tak, a můžu si vesele nastavovat hodnoty max a min na -16 +16 (viz Tato funkce je k dispozici jen pokud nastavíte „OPC“ na „Zap“ nebo „Zap:displej“) COž mně pak vede k domněnce, že moje problémy může způsobovat i firmware, který si vesele nějak podivně OPC zapíná ikdyž je vypnutý.

JE to normální nebo to může být další problém mého kusu TV?[/quote]

Tiez mam Sharp 705, OPC vypnute ( kur***ko obrazu), a tiez sa da nastavovat - tam teda problem nehladaj.
Co sa tyka tej chyby podsvietenia, tak to je na reklamaciu. Mal by prist technik k tebe domov, takze telku nemusis nosit nikde.
Muflik (20)|23.11.2011 19:11
Kdyz uz zde tento model resite zeptam se i ja. No vybiram televizi a z forek jsem tak nejak pochopil ze z LED TV jsou Sharpy asi nejlepsi (opravte mne pokud s emyslim anapiste jak to vidite vy) no a konkretne tento model me nevim proc zaujal. Vzhledem k tomu ze kupovat ho naslepo je blbost vydal jsem se do Datartu kde ho maji a pohral jsem si s nim, vyzkousel obraz pri kompozitnim signalu, po antene, koax atd... no proste jsem je otravoval. zdal se mi pekny a prijemny nicmene zpozoroval jsem jednu zasadni vadu... obraz vykazoval neprijemne "fragmentovani" u okraji na zlomu obraz/cerna. Neslo o vypadek signalu ani o uplny rozpad jen proste asi 1-2cm pruh na obou rozhranich vykazoval takove zvlastni jakoby pozprehazovani obrazovych bloku nebo nahodne rozostreni... no nevim jak to popsat lepe ale bylo to dost neprijemne. Prodavace jsem potrapil ale nic lepsiho nez ze to je signalem (slo to zrovna kompozitem a na ostatnich TV no problemo) jsem z nej samosebou nedostal. Ptam se vas tedy na vasi zkusenost a jestli nevite zda jde o problem pristroje a nebo o vyrobni vadu kterou by resial reklamace. Diky
_avatar (56)|24.11.2011 09:54
[quote=Muflik;379817]Kdyz uz zde tento model resite zeptam se i ja. No vybiram televizi a z forek jsem tak nejak pochopil ze z LED TV jsou Sharpy asi nejlepsi (opravte mne pokud s emyslim anapiste jak to vidite vy) no a konkretne tento model me nevim proc zaujal. Vzhledem k tomu ze kupovat ho naslepo je blbost vydal jsem se do Datartu kde ho maji a pohral jsem si s nim, vyzkousel obraz pri kompozitnim signalu, po antene, koax atd... no proste jsem je otravoval. zdal se mi pekny a prijemny nicmene zpozoroval jsem jednu zasadni vadu... obraz vykazoval neprijemne "fragmentovani" u okraji na zlomu obraz/cerna. Neslo o vypadek signalu ani o uplny rozpad jen proste asi 1-2cm pruh na obou rozhranich vykazoval takove zvlastni jakoby pozprehazovani obrazovych bloku nebo nahodne rozostreni... no nevim jak to popsat lepe ale bylo to dost neprijemne. Prodavace jsem potrapil ale nic lepsiho nez ze to je signalem (slo to zrovna kompozitem a na ostatnich TV no problemo) jsem z nej samosebou nedostal. Ptam se vas tedy na vasi zkusenost a jestli nevite zda jde o problem pristroje a nebo o vyrobni vadu kterou by resial reklamace. Diky[/quote]

Sharpa 46LE830e ma taky a zadne "fragmentovani" po stranach opravdu nemam. Vzpominam si ale, ze kdyz sem obchazel ruzne prodejny a hledal vhodnou tv pro sebe, v jednom nejmenovanem obchodu (jehoz nazev si uvedl ty :-)) byl tento sharp vystaven a prodavac ho vubec nedokazal naladit, oproti ostatnim tv v rade, to bylo dost nekoukatelne a mozna i divne rozostrene po stranach. Nastesti jinde to bylo uz uplne v poradku, takze si myslim, ze si objevil zrejme "podivnou kombinaci" prodavace, daneho kusu TV a rozvodu signalu v prodejne.
Muflik (20)|24.11.2011 12:46
[quote=_avatar;379942]Sharpa 46LE830e ma taky a zadne "fragmentovani" po stranach opravdu nemam. Vzpominam si ale, ze kdyz sem obchazel ruzne prodejny a hledal vhodnou tv pro sebe, v jednom nejmenovanem obchodu (jehoz nazev si uvedl ty :-)) byl tento sharp vystaven a prodavac ho vubec nedokazal naladit, oproti ostatnim tv v rade, to bylo dost nekoukatelne a mozna i divne rozostrene po stranach. Nastesti jinde to bylo uz uplne v poradku, takze si myslim, ze si objevil zrejme "podivnou kombinaci" prodavace, daneho kusu TV a rozvodu signalu v prodejne.[/quote]

Vyborne a jakou mate osobni zkusenost? Je to dobra investice nebo by jste s odstupem casu volil jinak? Popripade jak :) Necjci to uspechat abych pak nebyl nastvany a nepsokojeny. Objedu jeste nejake prodejny a prohlednu si obraz i jinde.
_avatar (56)|24.11.2011 13:47
Ja sem na ni prechazel z plazmy, a stezovat si rozhodne nemuzu. Urcite splnila ocekavani a i s odstupem casu to povazuju za dobrou investici. S tim vybiranim tv to zase nechce tolik prehanet, jinak se z toho clovek uplne zblazni:)
Muflik (20)|24.11.2011 15:08
:D no prave zacal jsem to trochu sledovat a uz tet mi z toho bezi hlava kolem a uz samotna anabaze jestli plazma nebo LED byla na par tydnu... tet znacka a model... no odysea :D A stejne vim ze jakmile to koupim tak me prasti do nosu neco jineho... jako ostatne vzdy
Ivo Mašek (10205)|24.11.2011 19:17
Kupoval jsem také SHARP, a to po ročním vybírání. Bral jsem model minulého roku (prostě nenechal jsem nic náhodě a holt čas běžel). Neměnil bych.
Tím samozřejmě nechci znevážit ostatní s výběrem jiného výrobce. Je dobře, že je výběr a každý holt máme jiné "chutě".
HunterGtNet (148)|13.1.2012 18:16
Petr626 (47)|14.1.2012 21:31
Na oficiální stránce Sharpu vyšla po půl roce nová aktualizace pro tento model. Kdo má zájem, může stáhnout.

http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/lcd-tv.htm
HunterGtNet (148)|15.1.2012 16:03
jak jste spokojeni z TV menili by jste za jinou ? a jake ma háčky