Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte kterou kameru vybrat?

mysteryman (1)|29.3.2005 12:46
Zdravím.Chtěl bych si koupit kameru na domácí video.Uvažuji o koupi nějaké 3chipové,můžete mi poradit která kamera je kvalitní ale za rozumnou cenu,Někdo mi radil že si mám pořídit kameru která umí formát 16:9.mám to výhradně pro natáčení rodinného videa.Tak nevím.Prosím o radu.Díky :-?
mail:19.69@tiscali.cz
Tnet (31)|2.4.2005 20:45
No já bych vybral nejlevnější 3čipovku. Jeden čas byla fakt levná Panasonic s 3CCD. Podle jednoho známýho ze servisu je panasonic fakt dobra mozna spolehlivejsi nez Sony. No a Sony je taky Darzsi.
Krtek (1279)|3.4.2005 23:19
Panasonic teď dělá 3CCD za 30 tis. Čipy jsou ale dost malí, tak nevím. Aby to nemělo stejnej obraz jako jednočipovka s větším čipem.
Pokud chceš kameru na rodinné video, tak neřež 3 CCD. Kup si něco od Sony. Bude to levnější a pro Tvoji potřebu dostačující. Pamatuj si, že ke kvalitnímu výsledku nestačí jen 3 CCD kamera.
Winkly (5)|11.4.2005 07:31
Ja by bom sa nebál kúpiť 3CCD kameru aj pre rodinné video. Budúcnosť kamier jednoznačne smeruje k 3CCD kamerám. Ceny týchto kamier už klesli na úroveň porovnateľnú s jednočipovými. A práve pre domáce použitie by som ju zobral, lebo asi nie každý ma na to aby mohol každý rok meniť kameru za lepšiu. Tak radšej zobrať raz poriadnu kameru a mať na dlho pokoj, ako za dva roky sa obzerať po novej, ktorá bude mať lepšie parametre a už isto bude len 3CCD.
Ale samozrejme záleží od jednotlivca koľko chce do kamery investovať. :-)-
Karell (45)|13.4.2005 10:11
U levnějších kamer ten rozdíl mezi 3 a 1 čipem nepoznáš. Spíš tě bude trápit citlivost kamery v interiéru a účinná stabilizace. Kvůli stabilizaci bych volil Sony nebo Canon a kvůli citlivosti větší jednočip.
majkelx (64)|29.5.2005 15:41
Krtek je zatazeny na Sony.Ja ti poviem-neber Sony,najlepsi obraz je CANON,tak isto ako fotaky CANON a software DIG!C,ktory je revolucny v IXUS fotakoch a DIG!C DV pre dig.kamery.
Kamera MVX40i s Real Widescreen...Spica.Panasonic trochu zaspal,jedine co ma nove tak to je 3CCd kamera,inak nic.Sony-dobra.JVC,tiez ale CANON optika je len CANON optika.
Krtek (1279)|29.5.2005 22:15
Nejsem zatížený pouze na Sony. S kamerama Canon vždy byli a jsou nějaké problémy, nemluvě o nedořešených konstrukčních vlastnostech. Jak můžeš srovnávat foťák a kameru od Canonu????
To je jako bys srovnával plasmovou TV a vysavač od LG. 9-)
majkelx (64)|1.6.2005 01:15
DIG!C je revolucny chip pre obrazove snimanie od CANON.Preto su vybavene aj najlepsie fotaky timto procesorom a je perf.vec,ze uz je aj tento procesor v DV kamerach.Preto porovnavam fotak a kameru.IXUS a MVX.
Mimotoho je najrychlejsi.Do 30 tisic len MVX45i od CANON.Ma vsetko co ma kamera mat.A este kopu navyse...
redburger (499)|28.6.2005 19:42
majkelx takto, pred chvilou som si precital nejake veci na fore ohladom dolezitosti cipu.a skorej v tomto ohlade by som siahol po canonke ako po panasoniku to hej....ale jednu vec kcem povedat ze si myslim ze objektiv canon a objektiv napr. sony -- pouzivaju carl zeiss----su minimalne na rovnakej urovni. a tiez tak panasoňacka leica dicomar---sak tie firmy su co sa optiky tyka asi najlepsimi na svete abo co....
ale len moj subjektivny nazor.
ale aj navzdory tomu ze by som isiel po canonke tak by som uvazoval lebo to co napisal krtek ma tiez nieco do seba...ohladom tych kamier a fotakov canon...taze tolko kluci
Tomáš X. (166)|15.9.2005 15:31
Nesmírně mě pobavilo, že IXUS je špičkový foťák. :-D To si snad nemyslí ani zaměstnanci od Canonu. IXUS není vůbec vyráběn jako foťák špičkové kvality, IXUS je kapesní kovový šperk ve tvaru foťáku který dokonce i fotí, ale hlavním účelem je dělat s ním parádu. Canon má na opravdové fotografování úplně jiné modely a nesrovnatelně kvalitnější.
TWINGAC (245)|15.9.2005 23:13
Tomáš X.
..presne tak!!
mydelničky nie sú na fotenie, ale len na ukazovanie.. Dobrý foťák od Canonu začína niekde okolo EOS D-350.. S tým sa už KONEČNE dá fotografovať realtime.. :-)