Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové využití již odloženého HW.

bastlir (3245)|11.11.2011 12:50
Zakládám toto téma, neboť jistě mnoho zdejších šikulů se rádo podělí o své dobré nápady, jak znovu účelně využít již odložené komponenty či zařízení a jak jim "vdechnout novou duši".




A abych sám přispěl svou skromnou troškou:

Mnoho uživatelů Internetu přešlo a přechází ze systému ADSL na rychlejší systém VDSL. Stinnou stránkou této změny je fakt, že starý ADSL modem-router již nelze pro novou technologii použít (ani splitter-brzdil by). Pak se toto jinak bezchybné zařízení v podstatě stává i neprodejné. Pro domácí využití s LAN 100Mb/s lze u modemu použít funkci routeru. Za tímto účelem doporučuji modem vyresetovat a v podstatě bez jakkýkoliv (podle typu) dalších nastavení lze využít čtyřech LAN portů RJ45, Přičemž jeden z nich bude pochopitelně IN.
interfernet422 (1575)|11.11.2011 13:17
Hele, najdi mi využití pro odložený hw: zvuková karta SB AWE64 ISA, ZIP mechanika interní, grafická karta ATI Rage Pro VIVO, modem 56kb PCI, HDD Seagate 8GB, paměti RAM DDR 128MB, síťové karty 3com 100Mb ISA.

Jo už vím - sběrný dvůr :-E
Ivo Mašek (10205)|11.11.2011 13:23
Já ty již nepotřebné věci (stará grafárna, SDRAM paměti, IDE disky, ZIPku, starý motherboard, .....) odnesu do práce, a ne jenom já, a tam sestavujeme pro nás mašiny. Máme čtyři stoly vedle sebe v řadě, a jsou přecpané mašinama. Čtyři PC máme oficialně (na tom se pracuje), a s tím zbytkěm si "hrajeme".
A to jsem spoustu starých grafáren vyhodil k popelnici, protože už se mi nic nevešlo do mého domácího skladu
StD (8612)|11.11.2011 13:37
...stará (funkční) 486 desktop mi slouží jako podstavec pro monitor (Dell 23"), abych ho měl v úrovni očí...
Jinak do sběrného dvora už putovalo několik funkčních CRTmonitorů (2 jsem si ještě nechal v záloze) a nefunkčních zdrojů, CD/DVD mechanik, HDD apod. Raritky schovávám - ZIPku mám ještě v mašině, stejně jako Bernoulli mechaniku v diskovém poli - jinak bych ta data uchovaná na mediích nikdy nepřečetl.
bastlir (3245)|11.11.2011 21:15
Já zase ze všeho vytahuji paměti. Kolikrát se mi to už vyplatilo, a to jsem si původně myslel, že už je přeci nebudu moci nikdy použít. :-)

To Ivo Mašek: Tak tomu rozumím! Miluji PC "na prkně"! Také si to všechno rozložím pěkně vedle sebe na stole a pak ho trápím! Pak třeba laboruji s BIOSem, přetaktuji "šíleně" procesor bez chladiče do doby, než zdechne, nebo ho naopak chladím dusíkem. To nejsou zkušenosti k zahození. :-) Pak ho nakonec totálně zaviruji s uloženými viry a zkouším antiviráky "jak se chytají".

Mimochodem, staré "kejsy" (např. miditowery) jsou výborné konstrukční krabičky. Viděl jsem v tom řízený zdroj s časovou základnou, autodiagnostiku ...
RossiD (1271)|12.11.2011 11:05
Sic ne z meho "soudku", ale napady pro zuzitkovani HDD jsou bajecne, muj favorit je DeLorean :-D









.... i kdyz stolni HDD hodiny nejsou take k zahozeni ..... ;)
RossiD (1271)|13.11.2011 09:32
Tak jeste neco malo /vanocni inspirace/ :















.... radeji uz dost, je toho proste hoooodne jak vyuzit stary HW :-D
Ivo Mašek (10205)|13.11.2011 10:12
Tak v tom autě, to je nějaký IT šílenec :-D
bastlir (3245)|13.11.2011 18:17
[quote=Ivo Mašek;377486]Tak v tom autě, to je nějaký IT šílenec :-D[/quote]

No mě by zajímalo, co mu z toho zbyde po myčce. :D
RossiD (1271)|13.11.2011 19:36
Ten nejezdi do mycky ale do servisu PC :D
bastlir (3245)|13.11.2011 19:37
[quote=RossiD;377597]Ten nejezdi do mycky ale do servisu PC :D[/quote]

:D :D :D