Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC s Blu-Ray resp. BD Player s funkcnostou MMC (ala Popcorn C200 alebo Oppo 93))()

babeliak (23)|8.11.2011 17:49
Som laik a hrabem sa tu na fore len par dni, k novej plazme chcem nejaky BD player s funkcionalitou MMC (t.j. v mojom ponimani dobry DLNA klient a široká podpora formátov) alebo MMC s moznostou Blu-ray mechaniky a vypatral som ze:
1. Popcorn Hour C200 sa da rozsirit o BD-ROM aj HDD ale je to uz starsi stroj bez podpory 3D a so svojimi muchami a
2. OPPO BDP-93 je zasa pre mňa asi moc drahy (budem potrebovat este Receiver a aspon 2.0 stĺpové repro, 5.1 alebo 7.1 nepotrebujem, mam maly byt, kvalitné repro chcem hlavne na muziku - preto len stereo - zatial)

Oppo má analog 7.1 vystup, daju sa na to priamo pripojit repro? alebo treba kazdopadne zosik/receiver?

Su aj ine moznosti? Da sa zaobist bez zosika/receivera? prosim poradte.
geronimoh (2327)|8.11.2011 17:59
Tak to si pořiď PC (HTPC) s BluRay mechanikou + AV Reciever + sadu reproduktorů. Do analogového 7.1 výstupu nelze zapojit reproduktory, slouží pro propojení vícekanálového zvuku se staršími typy zesilovačů a AV Recieverů bez digitálního audio vstupu. Takže každopádně bude třeba AVR nebo zesilovač.
babeliak (23)|8.11.2011 18:32
Vdaka za radu.
Mozem obetovať AV receiver v prospech kvalitnejšieho, STEREO zosika?
Alebo tým nedosiahnem žiadnu úsporu? Keď aj nie úsporu €€ tak aspoň lepšiu kvalitu zvuku (stereo)?
Viem, že záleží na použitom repro a zosíku, ale ten zosík a repro možu byť lepšie ked budú len stereo ako keby to bol 5.1 či 7.1 set... ?
Pytkin (7947)|8.11.2011 18:40
[quote=babeliak;376607]chcem nejaky BD player s funkcionalitou MMC (t.j. v mojom ponimani dobry DLNA klient a široká podpora formátov) [/quote]

naco ti je na MMC dobry DLNA klient ?
geronimoh (2327)|8.11.2011 18:44
Záleží na tom, kolik do toho chceš vlastně investovat. Pro poslech hudby ve stereu hlavně nesmíš šetřit na předních reproduktorech, jinak ti nepomůže sebelepší zesilovač. Některé AV Recievery (například můj) lze přepnout do analogového módu pro lepší poslech analogového stereo zvuku a jsou pro poslech hudby dostatečně kvalitní. Spíš doporučuji kvalitní AV reciever + kvalitní reproduktory a budeš spokojen.
rado101k (298)|8.11.2011 19:03
No doporucujem vyskusat Dune HD MAX,ma ho brat a je spokojny...Blu-ray ide krasne a aj z HDD,mkv tiez a prehra skoro vsetko..
Cez domace kino to hra velmi pekne,treba ale aj dobre reproduktory...


http://www.hdshop.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=80&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=1
vivid.sk (11472)|8.11.2011 19:39
[quote=babeliak;376607]
Su aj ine moznosti? Da sa zaobist bez zosika/receivera? prosim poradte.[/quote]
Neda.

co sa tyka kvality, zavisi ake bedne budes mat, daj typ a uvidime ci postaci AVR.
Vseobecne plati, ze ani najlepsi AVR sa nevyrovna kvalitnejsim stereo zosilnovacom, no opat zavisi od toho v akej cenovej hladine sa pohybujeme (samozrejme, bavime sa o posluchu muziky).
babeliak (23)|9.11.2011 00:05
[quote=vivid.sk;376646]Neda.

co sa tyka kvality, zavisi ake bedne budes mat, daj typ a uvidime ci postaci AVR.
Vseobecne plati, ze ani najlepsi AVR sa nevyrovna kvalitnejsim stereo zosilnovacom, no opat zavisi od toho v akej cenovej hladine sa pohybujeme (samozrejme, bavime sa o posluchu muziky).[/quote]

...dostavam sa do obrazu, aj pomocou tejto diskusie:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=4777

Potvrduje sa moj predpoklad ze na AUDIO len STEREO zosik, AV Receivery su uplne inde (dole), len este neviem ako to pozapájať ... potom sa dostanem k výberu komponentov. Viac krát sa tam spomína OPPO, aké sú výhody oproti napr. Dune HD Max alebo Popcorn C200? Z takého Audio-Hifi prístupu, kde je prioritou STEREO HUDBA a krásny OBRAZ, pričom multikanál zvuk z BD+DVD sa len zvezie popri tom alebo bude downmixovaný do sterea (tiež neviem ktorý komponent to zariadi)...

[quote=rado101k;376633]No doporucujem vyskusat Dune HD MAX[/quote] ...dík za Tip ale mohlo to za tie € uz mať vstavané WiFi a štandardný Gbit Ethernet... ale precitam testy ak najdem

[quote=Pytkin;376622]naco ti je na MMC dobry DLNA klient ?[/quote]
...DLNA klient chápem ako štandard prístupu k medialnym suborom PO SIETI (pre čiernu techniku, dostava sa do TV a Blu-ray prehravacov, kedze tieto nepoznaju SMB a ine spôsoby pristupu, tak si to pri vybere zovseobecnujem na DLNA :) uz viem ze MMC vedia aj SAMBU a Nazdielane adresare, ftp, bit torrent klient, web browser a ine ...,
Mne staci:
1. DVD+RD mechanika (pre disky z pozicovne)
2. podpora video+audio formatov PO SIETI + USB (veci z internetu), Smart-TV a iné online služby je skôr taký bonus navyše
3. kvalitne chipy (nech to da najlepsi obraz BD ako sa da, upscaling DVD + SD, som myslel tak do 300 € ale to OPPO stoji 2x tolko :( a panak BDT110 za 160 € mal upscaling Divx horsi ako telka)
4. kvalitny zaklad pre zvuk (este neviem ako zvukovu cast poriesit)

Vseobecne u BD prehravacou je podpora formatov horsia ako u MMC (až trapné ked niektoré idú len po sieti a niektoré len cez USB, wtf??? vid vrateny panak-110), u MMC je zase RD ROM drive vynimka ... samozrejme ze najvacsiu cast dostupnych € chcem vrazit do zvukovej casti - zatial len predne stereo repro + nevyhnutny zosik ale nemam sajnu zatial po com sa poobzerat, uff :(
Pytkin (7947)|9.11.2011 00:32
babeliak : na DLNA mozes kludne zabudnut .. to snad pouzivaju len dake televizory .. ale ty hladas MMC ako klienta .. kazde MMC vie sambu , cifs, nfs , ftp .. to uplne postacuje na pripojenie na Windows , Macintosh , linux , lubovolny NAS (co ja na 99% linux) .. atd ..

Priznam sa , s media centrami sa bavim tak 5 rokov .. v zivote som nemal v rukach nic , co by podporovalo DLNA , resp. ze by som to potreboval ..
babeliak (23)|9.11.2011 01:20
Chapem, MMC vedia (takmer) vsetko, Bluray prehravače len DLNA, vysledok je (velmi zjednodušene) rovnaky: pristup na media po sieti ... a to presne potrebujem + Blu-ray machaniku. No a aby to malo nízku spotrebu, Blu-raje čo som pozeral žerú okolo 10 -15 W, oproti tomu je taky Xtreamer Ultra s 30W žrút...
a nakoniec aj vrateny panak BDT110 aj alternativne LG BD-670 su 3D prehravace, rovnako ako OPPO 93-ka, popcorn C200 asi nie rovnako ako ostatne MMC.. ale 3D nie je priorita, lenže v krabici za viac ako 300€ by to už malo byť, keď tam bude Blu-ray mechanika ...hmm, to uz vedia aj prehravace za polovicu, len to DLNA + podpora formatov pokulhava.
Priorita je ako som pisal BD+DVD a SUPER STEREO AUDIO (nakoniec z HDD alebo USB slušne prehráva samotná telka, lepšie ako 3D bluray player Panasonic DMP-BDT110, len TV nemá Wifi ani DLNA, takze na PC sa nedostane)
interfernet422 (1575)|9.11.2011 09:10
Babeliak, ještě to tu nebyl zmíněno, pokud budeš pořizovat stereo zesilovač, tak nezapomeň na jednu funkci - zpoždění zvuku. Televize díky 100Hz zpracování obrazu mají obraz o pár milisekund opožděn proti zdroji, který je k TV připojen. Pokud propojíš nějaké MMC s TV a optikou do zesilovače, tak zvuk z reproduktorů bude předbíhat obraz.
Pytkin (7947)|9.11.2011 10:55
babeliak : ja by som si osobne kupil nejaky BD+DVD player .. cisto na prehravanie optickych medii .. a k tomu nejaky MMC na prehravanie suborov .. a samozrejme zvuk .. a urcite by som nesiel do stereo , ale do 5.1 .. teda zavisi , ci viac chces pocuvat CDcka , alebo filmy ..
babeliak (23)|9.11.2011 11:04
Co by ste povedali na zvuk poriešený cez aktívne monitory? rebríček tu: http://www.excelia-hifi.cz/top.html#reprosoustavy-regalove
Ozvučujem obyvák 4 x 5m, sledovacia vzdialenost TV 3,5 m. Odpadol by mi problém s hľadaním zosilovača?

Napr. Nubert NuPro A 20 (aktivní) má skvelé hodnotenie info: http://www.nubert.de/index.php?action=product&id=932
alebo
Tannoy Reveal 6 D info: http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=1078
babeliak (23)|9.11.2011 11:05
[quote=Pytkin;376740]babeliak : ja by som si osobne kupil nejaky BD+DVD player .. cisto na prehravanie optickych medii .. a k tomu nejaky MMC na prehravanie suborov .. a samozrejme zvuk .. a urcite by som nesiel do stereo , ale do 5.1 .. teda zavisi , ci viac chces pocuvat CDcka , alebo filmy ..[/quote]

viac počuvat hudbu, rozhodne... chcem ísť do HD AUDIO - 24bit/192kHz, FLAC + samozrejme klasické CD
Pytkin (7947)|9.11.2011 11:46
babeliak : aha .. no ak neriesime pozeranie filmov , ale riesime pocuvanie hudby , tak zabudni na MMC a kup si poriadny audiofilsky prehravac .. na DVD-A , SACD, BD, atd .. to je to co ta zaujima .. taky co ma podporu aj FLAC .. ATD .. Aktivne monitory su super .. ale je to vacsinou drahsia altetnativa ako stereo zosilovac + dobre repraky .. nedavno sme boli s kolegom pocuvat (a nakoniec si ich aj zobral) tieto : http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=3&PID=654&CATID=6
babeliak (23)|9.11.2011 13:04
no a tu sa dostavame opäť na začiatok....
hladam co najlacnejsi prehravac co da BD/DVD/CD disky, SD/HD-video + SD/HD-audio po sieti a pošle mi to do TV a na KVALITNE STEREO REPRO, multichannel zvuk neriešim zatiaľ, nie je ani prestor ani €€

Obraz uz mam porieseny (42" plazma, upscaling je defacto standard, ci uz v TV alebo prehravaci), čiže max. €€ chcem dať do ZVUKOVEJ časti (preto stereo zosik + stereo Repro, nie AV receiver, alebo aktivne stereo monitory) - to si nechám rád poradiť, lebo som v tomto laik
geronimoh (2327)|9.11.2011 14:57
Tady si projdi příbuzné vlákno : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20343
babeliak (23)|9.11.2011 15:11
Dík za link,
ale kupe AVR sa chcem prave vyhnut, lebo moj nazor na "AVR vs stereo-AMP" je totozny s diskusiou na hifinazory.cz, t.j. ze najvyssie rady AVR nesiahaju spickovym stereo AMP ani po clenky
geronimoh (2327)|9.11.2011 15:42
[quote=babeliak;376818]Dík za link,
ale kupe AVR sa chcem prave vyhnut, lebo moj nazor na "AVR vs stereo-AMP" je totozny s diskusiou na hifinazory.cz, t.j. ze najvyssie rady AVR nesiahaju spickovym stereo AMP ani po clenky[/quote]

To bych zase netvrdil, ale je otázka, co se skrývá pod pojmem "špičkový stereo AMP". Je potřeba srovnávat srovnatelné, tedy ve stejné cenové hladině. Zajdi do nějaké prodejny s poslechovým studiem a nech si to tam předvést. Ono je důležité i vybrat dobrou kombinaci zesilovače a reproduktorů, protože ne vše se k sobě hodí. Pak je taky otázka kolik do toho chceš investovat a co na tom budeš pouštět. Když jsem měl nějakou skladbu nahranou ještě v z analogového satelitního vysílání, ať už z hudební TV stanice, nebo ze sat.rádia, tak stejná skladba z CD disku dost často zněla jako chudý příbuzný. Takže kvůli CD diskům a jejich Ripům podle mě nestojí za to investovat do špičkové aparatury. V Brněnském HI-FI klubu dělali testy, jestli hudebníci s absolutním sluchem poznají rozdíl mezi drahými a levnými kabely k reproduktorům a nepoznali nic. Viděl jsem kdysi podobný "slepý" test s HI-FI aparaturami a posluchači si nebyli až tak jistí, která aparatura vlastně hrála nejlépe. Nehledě na to, že každému vyhovuje něco jiného. Já mám radši "měkší" zvuk, někdo zase ostré výšky a basy a potlačené střední frekvence, což mě zní "plechově". Takže je potřeba poslechnout si to na vlastní uši a pak se rozhodnout, aby tě ta investice časem nemrzela.
babeliak (23)|9.11.2011 16:21
to je všetko pravda, ale skratka nechcem vrazať €€ do viackanaloveho zvuku, lebo na to nemam podmienky.
Staci mi kvalitne stereo. Telka ma 2x 10W :D.
Takze hladam nieco okolo 2x 80-100W. K tomu prehravac.
A s rovnakym balikom €€ bude stereo urcite o triedu lepsie ako 5.1 alebo dokonca 7.1 domace kino.
Pytkin (7947)|9.11.2011 16:28
hmm .. a na stereo mas podmienky ? malo kto ma doma seriozne podmienky na stereo posluch ..

a mna osobne viacej bavi surround ako stereo zvuk .. koncerty v 5.1 mi pridu zaujimavejsie , ako v stereu .. za 1200 EUR kupis velmi slusny 5.1 set onkyo aj s BD playerom .. http://www.alza.sk/onkyo-htb-9405-cerne-d273362.htm
geronimoh (2327)|9.11.2011 16:39
Já mám jen přední sloupové reproduktory a zadní efektové reproduktory. Nemám zatím Subwofer, a nepoužívám přední středový reproduktor. Ty zadní efektové reproduktory jsou skvělé pro navození prostorového zvuku u filmů i u hudebních koncertů. Ty bych rozhodně neopomíjel. Jestli bude stereo zesilovač mít pro poslech stereo hudby o třídu lepší zvuk, než stejně drahý AVR, to si netroufám říct. Mám doma sice stereo zesilovač ve stejné cenové relaci jako je můj AVR a považuji ho za vhodnější pro poslech hudby ve stereu, ale je staršího data výroby a o třídu lepší zvuk nemá (porovnával jsem je kdysi se stejnými reproduktory). Různé reproduktory mají podle mě mnohem větší vliv na kvalitu poslechu.

Edit: jak píše Pytkin, na kvalitu poslechu má vliv i poslechová místnost a i mě se moc líbí hudební kocerty s DD 5.1 zvukem.
babeliak (23)|10.11.2011 02:12
no, vyzera to na Oppo 93 alebo 95, vie všetko a na stereo audio bude skvely tiež...
podporuje to všetky tie formáty aj po sieti (DLNA)?
babeliak (23)|21.11.2011 13:12
tak nakoniec to vyhral Cambridge Audio Azur 751BD