Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CD, DVD, Blu-ray: Co pořídit na a) ukládání dat z PC b) přehrávání hudby

Neregistrovaný (0)|7.11.2011 16:04
Tazatel: Zdeněk

Znění dotazu: Dobrý den, snažím se zjistit na internetu, jaké si koupit zařízení, ale nějak se mi nedaří najít to pravé. Potřebuji ideálně v jedné krabičce:

a) úložiště dat z notebooku, pro backup apod. - kapacita 1TB (něco jako externí HDD)
b) přehrávač hudby v různých formátech s možností připojení malých reproduktorů a sluchátek.

Původně jsem chtěl koupit externí HDD, ale pak jsem narazil na multimediální centra a ta se zdají být ideální. Celé to dělám proto, abych nemusel mít zapnutý notebook jen kvůli přehrávání hudby (úspora energie). Nepotřebuji žádné televizní vychytávky, nemám tv, takže by se asi hodil displej, abych to mohl ovládat a pustit si hudbu. Ani připojení k internetu pro mě není důležité.

Díky za radu

Technika, které se dotaz týká: multimediální centrum, externí harddisk
vivid.sk (11472)|7.11.2011 18:25
[quote=Neregistrovaný;376410]...Celé to dělám proto, abych nemusel mít zapnutý notebook jen kvůli přehrávání hudby (úspora energie). [/quote]

To uz fakt usetris, dnesne notebooky "zeru" v idle bez zapnuteho displaya cca 10-12W.
interfernet422 (1575)|8.11.2011 22:45
nebo
Neregistrovaný (0)|10.11.2011 18:15
No tyhle krabičky se mi docela líbí, ale neviděl jsem tam displej, takže počítám, to samo o sobě ovládat nejde...?

Ohledně té spotřeby - mám 3 roky starý noťas. Myslíte, že teda zapnutý noťas bude žrát stejně elektřiny, jako multimediální centrum nebo externí harddisk + multimediální centrum? Vůbec se v takových věcech nevyznám...
vivid.sk (11472)|10.11.2011 18:36
3 rocny notebook bude zrat o nieco viac (max 20-30W bez displaya). Vzhladom k spotrebe TV a prislusensva ide stale o zanedbatelnu spotrebu
interfernet422 (1575)|11.11.2011 23:37
[quote=Neregistrovaný;377047]No tyhle krabičky se mi docela líbí, ale neviděl jsem tam displej, takže počítám, to samo o sobě ovládat nejde...?[/quote]

Dá se připojit k nim třeba z iPodu, nebo ovládat přes web a mít připojené repro přes usb. Umí i server iTunes.

[quote=Neregistrovaný;377047]Ohledně té spotřeby - mám 3 roky starý noťas. Myslíte, že teda zapnutý noťas bude žrát stejně elektřiny, jako multimediální centrum nebo externí harddisk + multimediální centrum? Vůbec se v takových věcech nevyznám...[/quote]
Koukni kolik W je psáno na zdroji, myslím, že se dělají 90-120W silnější asi ne. A i to je odběr ve špičce, takže spíše méně. Ta spotřeba nestojí za řeč.
Neregistrovaný (0)|12.11.2011 16:10
Tak jo, díky.
Noťas prý žere max. 40W. O té úspoře energie přemýšlím ne kvůli penězům, ale protože jedeme na skromnej solární panel, takže čím větší spotřeba všeho toho harampádí kolem, tím míň hodin hudby. (tv nemám a nechci, myslel jsem MMC s displejem a HDD+bedýnky - asi by to žralo míň, ale možná ne o tolik míň). Na iPod jsem taky myslel, ale chtěl bych ho mít připojený k tomu ext. HDD a nevim, jestli to jde a jaký je to pohodlí se pak orientovat v 100GB adresáři s hudbou... Asi na to vše zatím zapomenu a budu dál používat pc+repráky a na zálohování si koupím ext. harddisk. Stejně mi to připadá trochu moc peněz jen kvůli přehrávání hudby...
interfernet422 (1575)|14.11.2011 08:26
Tak pak se asi jako nejlevnější nabízí pořízení nějakého netbooku, už se dají koupil okolo 4 tis., máš to s displejem, dá se na tom brouzdat i webem, žere to málo a máš pro přehrávání plný komfort, když tam dáš nějaký solidní přehrávač. A možná by stačila i jeho kapacita hdd.