Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sila signalu

dmw (5)|6.11.2011 19:06
Zdravim,
chtel bych se preptat na silu signalu. Koupil jsem druhou kartu do televize a nahradil tak puvodni stb, ktery jsem presunul k jine televizi. Bohuzel u druhe televize mi pres stb hraje jen jeden multiplex(Barandov, Prima cool/love, nova cinema) s kvalitou >60% a silou >80%(pokud si spravne pamatuju ty hodnoty). Na ostatnich multiplexech je bohuzel kvalita i sila <10%. Kabel od 1. zasuvky k stb je dlouhy okolo 20metru. Jedna se o UPC dvb-c.

Je tady nejaky zpusob, jak zprovoznit vsechny multiplexy(kabelaz je ve zdi, takze vymena kabelu nepripada v uvahu)?

Nejsem znalec, takze naseldujici berte s rezervou, ale kdyz uz se signal siri kabelem a rozdil mezi frekvencema neni tak obrovsky, tak bych cekal, ze signal sice muze byt horsi, ale ne tak rapidne.
bastlir (3245)|6.11.2011 20:24
Nechápu, proč zakládáš další vlákno, když na téže stránce máš stejné.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30047
dmw (5)|6.11.2011 20:31
Ze dvou duvodu
1) Tema vlakna je "problem s dvb-c" - to se muze udelat jedno sticky tema s timto nazvem a tam davat vse ;)
2) Popis problemu v odkazovanem tematu vubec nesouvisi s tim, co jsem napsal. Problem je u STB, ktery predtim fungoval a stale ocividne funguje jak ma, jen, jak je napsano v prvnim prispevku, je slaby signal.
|Mio| (350)|6.11.2011 20:40
Zkus to pripojit bez toho stb po ceste, muze to byt zatlumeno pruchodem jeho tuneru.

Rozdil mezi jednotlivymi MUX muze byt az 20dB, obzvlast jestli pri rekonstrukci bytu a delani rozvodu byli pouzite kupovane zasuvky misto origo od UPC.

Jinak by mela byt jen 1 zasuvka, pruchod kazdou dalsi je nadbytecny, tlumi a zkresluje signal.
dmw (5)|6.11.2011 20:55
stb je koncove zarizeni, neposila signal dal.
No ocividne jsem to spatne/nedostatecne popsal, takze situaci a problem popisu jeste jednou a pokusim se podrobneji.

Z pripojne skrine vede kabel do 1. zasuvky. Na prvni zasuvce je pripojena LED TV s dvb-c tunerem a funguje jak ma. Az sem neni zadny problem.
Donedavna tato tv jela pres stb od upc(handan 5000), protze nebyla karta, takze mam overeno, ze stb je funkcni bez problemu.
Z 1. zasuvky vede kabel na druhou stranu pokoje do nepouzivane zasuvky(TV kdysi byla na druhe strane pokoje) - je to +/-4 metry. Pak kabel vede do druheho pokoje +/- dalsich 6 metru. Tady jsem stb take zkousel zapojit s vysledkem o neco lepsim, ale stale nefunkcnim - kvalita, nebo signal(nejsem si jisty, prvni radek v informacich byl 3-5%, druhy radek pak 60%) - stale fungoval jen multiplex s nova cinema a kanaly primy. Ono by stacilo vyresit problem se signalem tady, nebylo by to uplne podle predstav, ale stacilo by to. Nicmene bych rad docilil koukatelneho signalu v mistnosti c.3, ktera je +/- 5 metru od mistnosti cislo 2.

Je mi jasne, ze ta nepouzivana zasuvka je na skodu a delka kabelu tomu taky nijak napomaha. Jen me zajima, jestli je mozne a jak ten signal dotlacit alespon do mistnosti c.2.
Zasuvky jsou jeste z dob, kdy UPC bylo ve hvezdach a kabelovka tady byla "Cable Plus".
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 21:12
[quote]
Na prvni zasuvce je pripojena LED TV s dvb-c tunerem a funguje jak ma
[/quote]
Připoj ji na poslední zásuvku (chápu, bedna je těžká a blbě se přenáší). Já čuju potíže právě v tom zásuvkovém extempore.
dmw (5)|6.11.2011 21:21
Predtim, nez budu prepojovat a prenaset pulku bytu sem a tam :) co timhle presne zjistim? Jestli je na posledni zasuvce opravdu slaby signal, nebo ze se mi jen stb ze dne na den prestal fungovat(v pripade, ze se TV chytne na vsem)?
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 21:25
Zjistíš tím, zda na poslední zásuvce ještě máš srávnou kvalitu signálu.
Abych to osvětlil: Karneval a asi i UPC do bytu natáhne jeden přívodní koax a ukončí ho na koncové TV zásuvce. Žádné další zásuvky neexistují. Ty si to potom po bytě roztaháš sám tam, kam chceš. Má vyzkoušeno, že např. 4 TV to už neumí zpracovat (signál velmi poklesl). Já jsem si po bytě roztahal svoji síť (inet i TV) a mám 3 TV. (jeden přes KAON, druhý přes Hanadan a na třetí tv v kuchyni je jenom analog). I přesto používám zesilovač.
|Mio| (350)|6.11.2011 21:27
Pokud to dobre chapu tak jsou tam pruchozi zasuvky.

Vsadil bych si ze jsou blbe zapojeny, tedy konkretne ta druha v rade bude mit nejspis prohozeny vstupni a vystupni koax navzajem.

Taky muze byt vadna.

Tak jako tak bych ji vyndal uplne a uvnitr jen prospojkoval kabely navzajem. Tam TV nebude.

A tam kde potrebujes druhou TV vyndej tu dalsi pruchozi a dej tam koncovou zasuvku.
dmw (5)|6.11.2011 21:40
Mio: diky za tip, vyzkousim. Protoze tomu extra nerozumim, tak se jeste ujistim - rad bych, aby mi zustala soucasna orezana analogova nabidka v mistnosti c.3. Nezrusim ji zapojenim koncove zasuvky v mistnosti c. 2?

[quote=Ivo Mašek;376301]Zjistíš tím, zda na poslední zásuvce ještě máš srávnou kvalitu signálu.
Abych to osvětlil: Karneval a asi i UPC do bytu natáhne jeden přívodní koax a ukončí ho na koncové TV zásuvce. Žádné další zásuvky neexistují. Ty si to potom po bytě roztaháš sám tam, kam chceš. Má vyzkoušeno, že např. 4 TV to už neumí zpracovat (signál velmi poklesl). Já jsem si po bytě roztahal svoji síť (inet i TV) a mám 3 TV. (jeden přes KAON, druhý přes Hanadan a na třetí tv v kuchyni je jenom analog). I přesto používám zesilovač.[/quote]

V tomhle pripade bych doporucil si precist me prispevky(ten uvodni i ten druhy s detailnejsim popisem) jeste jednou. Jedina chybejici informace co me ted napada: analogova nabidka fungovala na vsech TV = VSECHNY zasuvky jsou napojeny na upc. Jak uz nazev vlakna a popis v uvodnim prispevku napovida, cely problem je ve slabem signalu, takze nevidim duvod prenaset tv a zkouset, jestli je to opravdu slabym signalem.
Saxel (2279)|7.11.2011 08:36
dmw:
Když už se ti nechce natáhnout nový pořádný kabel, použij zesilovač na pokrytí ztrát v současném rozvodu, jak už ti naznačoval Ivo. Pomocníkem pro zjištění požadovaného zisku zesilovače ti můžebýt třeba toto: http://elektrika.cz/data/clanky/drts3
|Mio| (350)|7.11.2011 20:17
Na vstupu do bytu by melo byt cca 70 dB (65 na zasuvce), i kdyby ten rozvod mel hodne velkej utlum, tak pokud je udelanej dobre tak se to DVB-C chyti. At pocitam jak pocitam, dohromady by to nemelo mit vic jak 25dB utlum.

Kdyz tam nacpe zesilovac, tak si myslim ze to stejne nepomuze, protoze po ceste bude vadna kabelaz, zasuvky ci montaz.

Nez kupovat rovnou zesilovac tak bych si dal tu praci to cele rozebrat, vylikvidovat zbytecne pruchozi zasuvky, sice bude F konektory a FF-FF spojky montovat laik, ale mel by to zvladnout, overit zapojeni a stav pripojeni kabelu do zbylych zasuvek, vnitrni samo, pripadne zasuvky prohodit a overit tak jestli neni nejaka vadna.


Jinak samozrejme tim ze das nekde koncovou zasuvku, tak odstrihnes signal ze zbytku rozvodu, takze tu dat az skutecne na konec, byt ten konec muze byt drive nez je ted dle toho kde je posledni TV.

Cim min vnitrku zasuvek po ceste tim lepe.