Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na bezdrátový přenos AV signálu z kamery např. na projektor?

Západ.cz (9)|6.11.2011 15:43
Vážení, řešíme možnost bezdrátového přenosu signálu z kamery do PC nebo projektoru. Chtěli bychom to vyzkoušet, aby se kameramanovi uvolnil prostor a mohl točit bez omezení kabelem. Existují varianty od TERADEKu, ale skoro 59 tis. je zatím příliš drahé.

Díky
Petr
bastlir (3245)|6.11.2011 16:18
Kdyby stačil TERADEK CUBE-220, tak ten stojí okolo 32tis. Kč. S náhradním řešením bych v tomto oboru do toho nešel.
Západ.cz (9)|6.11.2011 17:07
[quote=bastlir;376212]Kdyby stačil TERADEK CUBE-220, tak ten stojí okolo 32tis. Kč. S náhradním řešením bych v tomto oboru do toho nešel.[/quote]

Díky za info. Mám tomu rozumět, že na kameru se připne vysílač a na projektoru, který musí mít wifi modul, se signál přijme? Je to odzkoušené? Není signál nějak modulován, aby nedocházelo k rušení a na druhé straně musí být dekodér stejné značky? Set vysílač-přijímač je totiž pouze v ceně, jak jsem uváděl.
Pytkin (7947)|6.11.2011 23:57
wifi je velmi nespolahliva technologia .. dakto zapne mobilny telefon s wifi a uz bude miesto obrazu tma ..
bastlir (3245)|7.11.2011 00:24
[quote=Západ.cz;376225]Díky za info. Mám tomu rozumět, že na kameru se připne vysílač a na projektoru, který musí mít wifi modul, se signál přijme? Je to odzkoušené? Není signál nějak modulován, aby nedocházelo k rušení a na druhé straně musí být dekodér stejné značky? Set vysílač-přijímač je totiž pouze v ceně, jak jsem uváděl.[/quote]

Funguje to na principu vysílač-přijímač + připojená zařízení. Ale jak píše Pytkin, nejspolehlivější bude rozhodně kabel. Výpadek on-line kamery je nenahraditelný, pokud zároveň sama nezaznamenává.
Západ.cz (9)|7.11.2011 09:54
[quote=bastlir;376347]Funguje to na principu vysílač-přijímač + připojená zařízení. Ale jak píše Pytkin, nejspolehlivější bude rozhodně kabel. Výpadek on-line kamery je nenahraditelný, pokud zároveň sama nezaznamenává.[/quote]

Kamera pojede normálně na záznam, ale zároveň bych potřeboval přenášet signál, aby viděli i ti ostatní, co se nedostanou tam, kam kameraman. Občasný kratší výpadek frame by sice nebyl příjemný, ale přenos bude jen jako doplněk.

Má s tím někdo praktickou zkušenost?
KamilZ (10277)|7.11.2011 21:10
Možná by to šlo nějak vyřešit tímhle: https://www.tvfreak.cz/asus-wicast-z-notebooku-na-tv-ve-full-hd/3592. Je tam ale asi problém s napájením na straně vysílače (USB nebo 5V) a dosahem 10m (pokud jde receiver umístit někde do středu oblasti, ve které se pohybuje kamera, tak by to byl rozsah 20m a pak to už táhnout kabelem do PC). Předpokládám ale, že TERADEK bude řádově kvalitnější/spolehlivější.