Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s DVB-C

WinKye (67)|6.11.2011 15:00
Zdravím!
Je pravda, že DVB-C tunery v LCD a plazmách nemusí být vždy kompatibilní s kabelovkou??
Někde jsem o tom něco zahlédl, ale moc to tam nerozebírali...
Měl sem LG42pj350, do ní sem vložil CA modul s kartou místní kabelovky a bez problémů sem naladil všech zaplacených 40 kanalů včetně ČT HD a Nova HD.
Ted mám LG50pv350, vložil sem CA modul s kartou a programy nikde...zkoušel jsem to na různé země (švédsko, německo, finsko..) nic. Tak jsem to reklamoval, po třech týdnech bez TV mi přišel mail, že tuner přezkoušeli a vyzkoušeli na UPC a vše je v pořádku.
Tak jsem z toho marný.... :-( Po neděli mi dovezou TV ale i tak se na kabelovku asi nepodívám.
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 16:01
[quote]
Je pravda, že DVB-C tunery v LCD a plazmách nemusí být vždy kompatibilní s kabelovkou??
[/quote]
U nových (letošních modelů určitě) TV dovážených k nám a majících tuner DVB-C již tento problém není.
[quote]
Měl sem LG42pj350, do ní sem vložil CA modul s kartou místní kabelovky a bez problémů sem naladil ........
Ted mám LG50pv350, vložil sem CA modul s kartou a programy nikde
[/quote]
Protože ta karta, byla spárována s modulem v té TV. Ovšm není spárována s modulem v jiné TV. Je nutné zavolat provozovateli místní kabelovky (u UPC zřejmě nejsi) a požádat je o spárování s tvým novým TV
jito (999)|6.11.2011 16:19
Já ten problém pochopil tak,že nenaladil žádné programy,a ne nerozkódoval programy.

A slyším poprvé,že by modul byl spárován s televizorem.
WinKye (67)|6.11.2011 16:54
To taky slyším poprvé. Já měl zato, že modul je universální.
Myslím si, že kdybych měl doma 5 různých televizí, připojených na kabel, tak na každé, po vložení modulu, by se měly naladit všechny zaplacené kanály....po vyjmutí zůstane jen základní nabídka.
Mi to nenaladilo ani tu základní nabídku, našlo to 14 programů v analogu, který příští týden vypínají.
Z toho sem usoudil, že DVB-C je špatný, když nenajde digi kanály a reklamoval.

ad Ivo Mašek: Protože ta karta, byla spárována s modulem v té TV. Ovšm není spárována s modulem v jiné TV

Modul i karta jsou pořád pospolu, jen jsem je přendal do jiné TV. Mimochodem modul si vzali taky na přezkoušení a je vpořádku... karta je aktivní a zaplacená takže tam by problém taky být neměl.
Díky za reakce!
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 17:08
A nedáváš to tam opačně, tedy obráceně (to už jsem někde také četl)
|Mio| (350)|6.11.2011 20:44
TV Musí naladit DVB-C kanály i bez vlozeného modulu, pokud to neudelá je chyba jinde.

Zkus naladit DVB-T a zkontroluj kvalitu signalu.

Nejspis ti na te reklamaci/servisu uprgradly i firmware takze to treba bude najednou fungovat :-)
WinKye (67)|7.11.2011 14:05
[quote=Ivo Mašek;376227]A nedáváš to tam opačně, tedy obráceně (to už jsem někde také četl)[/quote]

Tak až taková lama nejsem!! :-D :-D Po vložení modulu vyskočila hláška že byl modul vložen do slotu.


Mio: to máš pravdu, firmware aktualizovali, takže pevně doufám že to pomůže.
WinKye (67)|10.11.2011 16:32
Čafte!!

Tak telina je doma, firmware zabral!!!! :-)
V pohodě sem naladil digi TV!!
Lalalamour (10)|4.9.2021 01:12
[QUOTE=|Mio|;376280]TV Musí naladit DVB-C kanály i bez vlozeného modulu, pokud to neudelá je chyba jinde.

Zkus naladit DVB-T a zkontroluj kvalitu signalu.

Nejspis ti na te reklamaci/servisu uprgradly i firmware takze to treba bude najednou fungovat :-)[/QUOTE]


Zdravim, mam podobny problem s CA modulom pre DVB-C, televizor 32PFL3606H/58 Philips LCD TV ma DVB-C tuner, CA modul vkladam spravne, telka ho identifikuje ale nic sa nedeje, programy nenachadza a neladi ani pred vlozenim modulu, ani po vlozeni, uz som tiez upgradovala software ale nic nepomaha, moze to by sposobene telkou alebo poskytovatelom kablovky? Poskytovatel odmieta poslat technika (spolocna stara antena na panelaku), takze viem to nejak zistit sama? Dakujem;}
vivid.sk (11472)|5.9.2021 18:51
[QUOTE=Lalalamour;540937]takze viem to nejak zistit sama[/QUOTE]
Ano, najdi si volne kanaly, tieto musia fungovat bez karty/modulu. Kazdy provider bude mat takyto kanal aspon jeden, informuj sa u providera.
Taktiez naladit to musi ist bez modulu, akurat po prepnuti musi hlasit, ze "kanal je kodovany".
Ivo Mašek (10205)|29.9.2021 08:11
[QUOTE=Lalalamour;540937]Poskytovatel odmieta poslat technika (spolocna stara antena na panelaku), takze viem to nejak zistit sama? Dakujem;}[/QUOTE]Pokud je signál šířen přes antenu, tak modul pro kabelovku (C) tomu nebude rozumět.Bylo by vhodné napsat, kdo je poskytovatelem.