Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 10 z 10 PrvníPrvní ... 8910
Zobrazené výsledky: 136 až 145 z 145

Téma: Kamera XF100

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od SmirickyT Zobrazit příspěvek

Nejrychlejsi a nejefektivnejsi worklfow pak je XDCAM /Canon XF kodek a Avid.
    Ale to je taky dost drahy.
    my vsetko spravodajstvo tocime na XDCAM EX .. strihame to vo vegase .. a funguje to excelentne .. tento workflow si neskusal ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele SmirickyT
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    my vsetko spravodajstvo tocime na XDCAM EX .. strihame to vo vegase .. a funguje to excelentne .. tento workflow si neskusal ?
    Zkousel. Funguje to dobre. Avid teda vysledny projekt exportuje rychleji, Vegas je ovsem 2 a pulkrat levnejsi... a je to rychly dostatecne. Navic oni uz ve Vegasu umi strihat a maji nejaky starsi verze, takze u toho asi zustane.

Ovsem pro jejich potreby jsou ty EXy a Canony 3XX asi drahy. Toci jen v jedny norme, vysilaji hodinu a pul tydne na kabelovce a na internetu, nepotrebujou narozdil ode me NTSC / PAL. Takze to vypada spis na 3 cip Panasonic 130, nebo ten jedncip Canon XF100.

Cili je to ted o kodeku a editaci. Proto to zkousim. Osobne se mi nejvic libi ta editacni cesta XF-Avid-export. Nepotrebujes specialni karty, ctecky karet, necekas na prevody mezi jednotlivejma kodekama.

Jinak, jini borci tady toci vysokoskolskej sport a ty vyssi Panasoniky 160 si pochvalovali. Prej se na to bude tocit i Olympiada (spis neco na Olympiade) v Londyne. (Panasonic jako sponzor?) No je to levna 3chip kamera s FULL HD chipama, ktera ma dlouhy sklo a HD-SDI. Proc ne.
    Naposledy upraveno uživatelem SmirickyT: 29-11-2011 v 00:10

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od SmirickyT Zobrazit příspěvek
    Jinak, jini borci tady toci vysokoskolskej sport a ty vyssi Panasoniky 160 si pochvalovali. Prej se na to bude tocit i Olympiada (spis neco na Olympiade) v Londyne. (Panasonic jako sponzor?) No je to levna 3chip kamera s FULL HD chipama, ktera ma dlouhy sklo a HD-SDI. Proc ne.
    Na Olympiade se sice bude par veci tocit Panasonicama, ale uplne jinyma, v jine cenove relaci nez je 160 a navic v 3D. http://syntex.cz/p/ag-3dp1/c/kamery-3d

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Klip točený na XF100. Osobně mi ten obraz nepřijde vyloženě amazing. Taková GH2 by udělala něco jinýho.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

tak ono je to aj o tom , kto ma tu kameru v rukach , o svieteni , o posprodukcii .. vysledny klip ma daleko od natoceneho materialu ..

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Už nějaký čas se rozhlížím po kamerách s úmyslem nahradit HV40-ku. Zatím nežhavějším kandidátem pro upgrade je XF100.

Mým motivem k výměně kamery je získat větší kontrolu nad záznamem - clona a ostření. Točím dost často letadla a modely letadel a ostření je problém. Manuální ostření lze u HV40 použít jen ve chvíli, kdy je čas na přípravu záběru. To se ale v mém případě, kdy natáčení má spíš reportážní charakter, stane málokdy. Jsem nucen použít automatiku ostření a ta spolehlivě funguje, jen když je malý objekt v záběru v jeho středu. Jak udělám jinou kompozici záběru než středovou, autofokus si zajezdí a zkazí mi záběr. Stačí mžik rozostření v pěti šestivteřinovém záběru a můžu vyhodit celý záběr.

Zkoušel jsem u HV40 ostřit během záběru manuálně, ale váleček, kterým se to ovládá, není zrovna easy dostupný a ovladatelný a obraz v hledáčku ani na displeji není natolik kvalitní, abych ostřil podle něj. Přepnutí na nekonečno sice vyřeší zaostření snímaného objektu v dálce, ale jak se děj přibližuje, je třeba přeostřit a v tom okamžiku se dá maximálně přepnout na autofokus. A to se skoro nedá udělat bez hrknutí kamerou.

A teď vlastní dotazy k XF100:
    - při ručním ostření - znamená pootočení ostřícího kroužku "na doraz" zaostření na nekonečno?
    - když XF100 zaostřím na nějakém ohnisku, zůstane obraz ostrý i při změně ohniska (myslím tedy při změně ohniska v nějakém rozumném rozsahu, ne od kraje do kraje)

Děkuji
    Libor

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Ostření není mechanické, takže nemá "dorazy", je přes servo. Ale přesto se mi s XF100 ostří ručně velmi dobře, displej je totiž perfektní a člověk zaostření vidí (samozřejmě je otázkou, zda lze takhle dobře vidět zaostření "malé tečky na obloze"). Objektiv není parfokální, takže ostrost se mění,
    ale pokud máš nějaké větší vzdálenosti, tak hloubka ostrosti po odjetí na wide je velká, takže to nebývá problém.

Přesto bych ti doporučil podívat se na Panasonic AC130, má delší sklo, je to tříčip a má tři prstence (ovšem jejich mechanické provedení může být problematické, je třeba si to ozkoušet).

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Fricoolinek2 Zobrazit příspěvek
    Klip točený na XF100. Osobně mi ten obraz nepřijde vyloženě amazing. Taková GH2 by udělala něco jinýho.
    Na klipu kvalitu kamery nepoznáš ... bůhví co s tím provedli ve střižně ...

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Pave1 Zobrazit příspěvek
    ... bych ti doporučil podívat se na Panasonic AC130 ...
    To už letíme s cenou hodně nahoru. Nebylo by pro mě řešením pořídit z druhé ruky XH A1? Zkuste se zamyslet na tím jako amatér, který publikuje na netu nebo se jeho videa promítají na TV nebo monitorech PC. Jsem už s tím dotazem trochu OT, ale zajímal by mě názor, co ztrácím, když bych zvolil starší model (XH A1) než XF100 nebo AC130.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Z osobní zkušenosti bych starší model nedoporučil, například lowlight u nových tříčipů je už zase o notný kus lepší. Druhým velkým kladem nových kusů je řádově lepší kvalita HD displeje, už se na něj dá ostřit, což považuju za obrovské plus.

AC130 není cenově vzdálená od XF100, cena je velmi podobná, jukni na syntex.cz a porovnej.

Strana 10 z 10 PrvníPrvní ... 8910

Podobná témata

1. Canon xf100
    Od Migelfilm v sekci Videokamery
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 28-06-2012, 08:58
  2. Dvojročná Sony HVR-Z5 alebo nova Canon xf100
    Od Matteo v sekci Videokamery
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-05-2012, 21:00
  3. Nové kamery Canon - s 2MPx 1/3 CMOS z XF100