Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou DVB-T PC kartu?

k1d (44)|20.3.2004 11:37
uvazuju o SKY STAR DVB-T PCI...

jaka je kvalita vysilaneho toku testovaciho vysilani v Praze? Je to lepsi nez analog? :-D
Anonymous (825)|21.3.2004 17:13
:-E :-E :-E :-E :-E , už si viděl MPEG-2 lepší než analog ????, to je ale kravina cóóó, a DVB-T u nás je fuj hnus, horší než Nova v analogu !!!!

Doufám že to zlepšej !!!
Barico (9)|21.3.2004 21:03
Než analog z kabelovky od UPC je i testovací provoz DVB-T lepší. :((
Radeq (277)|22.3.2004 11:39
2Bullback: Digitalni vysilani je sice horsi nez velmi kvalitni analog, ale:

1.) Kdo takovy doma ma?
2.) Pokud chces uchovat video dal na digitalnim mediu (DVD, HDD), nikdy se ti to z analogu pri stejne kvalite a objemu dat (o casu ani nemluvim) nepovede tak jak to delaji profi masiny. Digital (bez rekomprese, ale vlastne i s) je prave na tohle naprosto idealni.
3.) Suma sumarum, analog je lepsi jen pri extremne dobrym signalu, a jeste jen na koukani nebo nahravani na analogovy media (VHS, S-VHS, Beta...).
Anonymous (825)|22.3.2004 15:07
Radeq: 3) Toho ale dosáhnout lze, kdežto u DVB-t je to odepsaný ... :((
Barico: Nojo UPC je fatal error, divím se že za to někdo vůbec platí :((
milos (1)|22.3.2004 23:55
mam kartu Win nova-t ,kvalitu signalu 100%, level83%, ale nemuze najit zadny TV program. Poradi nekdo co s tim? Dik.
tei_tvf (2)|15.4.2004 18:19
Uplně stejný problém na místě kde předtím chytala AverMedia ČRa úplně bez problémů teď vídím signál 51 a kvalitu 100 ale žádný program to nenajde, zkoušeny verze softu 2.16a, 2.15, 1.48 vše stejné. Firewall vypnutý i zapnutý - žádný vliv.
lisym (3)|10.12.2004 12:38
[quote=milos]mam kartu Win nova-t ,kvalitu signalu 100%, level83%, ale nemuze najit zadny TV program. Poradi nekdo co s tim? Dik.[/quote]

Ahoj Miloši,

jsem na to (se zpožděním o několik měsíců) stejně jako Ty. Instalace karty proběhla korektně, ale nastal problém při scanu. Jediný signál se objevil na kanálu 46 (připadá mi to podivné, protože podle tiskových zpráv snad v Praze takový kanál není na DVB). Horší je, že se mi neobjeví stanice v seznamu. Netuším co stím, poslal jsem sice k výrobci na jeho Help adresu mail, ovšem bez reakce.

Umíte někdo poradit co s tím?

Předem dík

(taky Miloš)
exTNT (1421)|11.12.2004 09:41
Smazáno.
lisym (3)|13.12.2004 08:00
Dík za reakci.

Nemám STA. Na našem RD mám X-color směrovanou na Žižkov (bez předzesilovače). Příjem analog vysílání je ve velmi dobré kvalitě.
Jinak správný postřeh - jde o můj první pokus. Při scanu se mi vůbec neobjeví signál na Tebou zmiňovaném K25 a K54. Pouze, jak jsem psal, mám signál jen na K46. Omlouvám se za nevědomost - co je to multiplex CDG?

Dík a hezký den. :-)
exTNT (1421)|13.12.2004 10:53
Smazáno.
lisym (3)|13.12.2004 12:12
Ahoj,
anténní kabel je připojen na zásuvku. Signál mám rozveden do 6 místností, použité prvky jsou z bývalé NDR (jak zásuvky, tak i rozbočovače). podle mých zkušeností jsou kvalitnější než bývalé české (např. PCB21).
Určitě vyzkouším "kus drátu" a také vyzkouším přímé připojení na X-color bez rozbočovačů, event. i přímé propojení na VKV 7prvkovou anténu.
Ozvu se nejdříve po neděli, kdy na to budu mít více času, nehledě na to, že prioritou je nyní reinkarnace havarovaného PC (odešlý harddisk).
Upřímně řečeno, nejsem si 100% jist, že instalace, byť z orig CD je povedená.
Ještě jednou dík za rady.
P.S. alternativní spojení: [email]lisymil@volny.cz[/email]
richie (86)|17.2.2005 09:45
ja momentalne uvazujem o dalsej TV karte do dalsieho PC (doteraz som pouzival a v dvoch pc mi stale funguju celkom slusne dart tv-live fm a fly tv prime 34fm )
kedze u nas tiez zacali skusobnu prevadzku dvb-t uvazujem o
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv_solution/flydvbt_duo.htm
kedze dvb-t je len skusobne vysielanie rad by som vyuzil ze tato karta je schopna "obsluzit" aj klasicke aj dvb-t vysielanie
ale zatial som nikde nenarazil na ziadne skusenosti vie mi niekto z vas nieco k nej povedat ? .. s dvb som este neprisiel do styku tak neviem na co si dat pozor resp. v com mozu byt problemy .. vdaka
Ivo Mašek (10205)|17.2.2005 10:08
A co tohle:
http://www.hauppauge.co.uk/pages/prods_digital-t.html
...to by nebyl špatný "kauf". Si myslím.
clee (6592)|17.2.2005 11:26
airstar, muzu jen doporucit
richie (86)|17.2.2005 12:42
hmm .. ale to su len DVB-T karty ... tu co som uviedol je kombinovana .. aj DVB-T aj normalny analog .. v jednej karte ..
exTNT (1421)|17.2.2005 16:34
Kombíka dělá i Pinnacle, kdyby mě někdo nutil, tak bych si spíš vybral toho, ale já jsem k těmhle "2in1" řešením od přírody nedůvěřivej...
richie (86)|17.2.2005 19:25
no niekedy 2in1 je lepsie .. hladat pre dve karty poziciu, ked mam len par pci slotov pricom v podstate kazdy zdiela nejake zdroje (irg,dma,busmaster,...) z niecim co je na doske (net,raid,usb,bt,...) ... no proste som radsej ked najdem nejaky slot v ktorom tej karte nic nebude vadit ..
exTNT (1421)|18.2.2005 15:04
To jsou jenom výmluvy... DVB-T AirStar2 koupíš klidně i v USB provedení. A jestli máš skutečně obsazený všechny sloty, tak budeš mít nějaký sdílený IRQ vždycky.