Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reproduktory + AV receiver od 11 000 do 23 000 Kč

happymaster23 (5)|31.10.2011 12:54
Zdravím,

předně doufám, že se moje téma nijak zvlášť neopakuje. Věřím, že můj dotaz je poměrně specifický. Chci si koupit 5.1 reproduktory s odpovídajícím receiverem, moje cenová hranice začíná zhruba někde u setu Onkyo HT-S5405 (http://www.eu.onkyo.com/en/products/ht-s5405-43101.html) optimum se nachází někde u vyššího modelu Onkyo HT-S6405 (http://www.eu.onkyo.com/en/products/ht-s6405-43425.html), který má 8 cm subwoofer a dvoupásmové satelity a končí (nebo už spíš překračuje) u Onkyo HT-S9305THX (http://www.eu.onkyo.com/en/products/ht- ... 34563.html).

Protože nemám moc přehled, zvolil jsem pro přiblížení toho co bych si představoval tyhle tři sety od Onkya a moje otázka na vás je taková, jestli vůbec byste takový setík doporučili a pokud ne, tak jaká kombinace AV receiveru a reproduktorů je podle vás lepší zhruba v těch dvou cenových pásmech (tzn. 11 000 Kč až 16 000 Kč a 17 000 Kč až 23 000 Kč).

Předem velmi děkuji za vaše odpovědi.

P.S.: Mám ještě jednu "bonusovou otázku" - asi jako všude mám trošku problém s kabely pro zadní satelity, první možnost jak to vyřešit je natáhnout je pod kobercem (vzdálenost asi tři metry, ale z mnoha důvodů mnou málo preferovaná) a druhá možnost je kabel natáhnout okolo (délka asi patnáct metrů). Moje otázka tedy zní, jestli těch 15m už není moc a pokud ne, tak jaké kabely na takovou vzdálenost zvolit.
geronimoh (2327)|31.10.2011 14:58
Jaké máš rozměry pokoje, že budeš potřebovat tak dlouhé kabely ? Já mám zadní reproduktory připojené měděnou dvoulinkou HAMMA 2x2,5mm2 (koupil jsem buben na aukru, cena pár korun za metr) o délce okolo 10m a naprosto bez problémů. Určitě by mi stačil i 2x1,5mm2. Nemám vyzkoušeno, ale mělo by to být v pohodě i při 15m délce.

Co se týká výběru setu, podobné téma tu bylo, doporučuji pročíst :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29367

Za mně tip k uvážení : http://www.mall.cz/akcni-sety/TXNR509B1
KOCOUR65 (653)|31.10.2011 16:19
interfernet422 (1575)|31.10.2011 18:39
[quote=happymaster23;375004]
P.S.: Mám ještě jednu "bonusovou otázku" - asi jako všude mám trošku problém s kabely pro zadní satelity, první možnost jak to vyřešit je natáhnout je pod kobercem (vzdálenost asi tři metry, ale z mnoha důvodů mnou málo preferovaná) a druhá možnost je kabel natáhnout okolo (délka asi patnáct metrů). Moje otázka tedy zní, jestli těch 15m už není moc a pokud ne, tak jaké kabely na takovou vzdálenost zvolit.[/quote]

Zadní repro jsou jen efektové, není tak velký nárok na kabely jako u předních repro, nemusíš tahat 2,5 mm Cu oxid free nebo snad hrubší. Já jsem tahal 1,5 mm Cu reproduktorový kabel a těch 15 m taky není problém.
zatty (1215)|31.10.2011 22:08
tuto sestavu co navrhuje geron...

http://www.mall.cz/akcni-sety/TXNR509B1

mam já ted aktualne ale s ....je to dobrý odpichový set...hlavně dostanes slusny zesak a repro muzes pak vymenit....ja na nih hraju uz rok a na filmy mi to stačí.....
happymaster23 (5)|31.10.2011 23:55
Moc děkuji za vaše odpovědi,

ještě jsem zapomněl upřesnit pár věcí. Televizi mám Panasonic TX-P42S20E a jako hlavní zdroj zvuku a obrazu mám HTPC (Intel C2D E6600, 4GB RAM, NV GT430 a navrch XBMC), ty reproduktory mají být z větší části na filmy, ale i hudba by měla hrát dobře. A teď dovysvětlím co znamená to "dobře" - aktuálně vládnu reprem Creative G500 připojeným k externí USB zvukovce (Creative ...) a dá se říct, že tahle sestava u mě téměř tento pojem definuje. Hádám, že každá z mnou vyjmenovaných i Vámi doporučených sestav na tom minimálně co se výšek a středů týče bude podstatně lépe, akorát mám obavy o basy - i ve filmu je pro mě důležité, aby exploze byla doopravdy cítit (což ten aktuální subwoofer víceméně naplňuje).

geronimoh: Ten pokoj má na té straně kudy se dá vést kabel výklenek, takže to na těch 15 metrů plus minus vychází. To vlákno jsem si pročetl a trošku jsem se nad tím pousmál, tyhle choutky naštěstí nemám a stejně jako vy taky vycházím z toho, že když už nic, tak alespoň ten receiver by měl být kvalitní, což to Onkyo 509 si myslím bezpochyby je.

Vidím, že všichni doporučujete tu sestavu Magnat - to je doopravdy tak dobrá? :-) Jako mě se líbí a hádám že už jenom díky velikosti těch reproduktorů bude hrát o třídu líp než ty plasťáčky u Onkya, ale co třeba kvalita zpracování, životnost?

Jinak zítra mám v plánu navštívit nějaký obchod a poslechnout si pár sloupovek, s čímž souvisí moje taková úvaha, jestli by nebylo lepší koupit nějaké dobré sloupovky, které sami o sobě nemají s basem problém (četl jsem, že třeba Jamo C 405 basují doopravdy skvěle) a zbytek do pěti doplnit satelity z těch Creativů G500 (stejně mi je tolik kanálů u pracovního PC na nic). Sám si nejsem jistý, jestli je tahle úvaha doopravdy zdravá, ale dokud se nezeptám, tak se to nedozvím. Samozřejmě pouze na nějakou omezenou dobu...

Děkuji moc
zatty (1215)|1.11.2011 08:01
je to zajimavá úvaha....ale asi bych se odklonil od těch repráčku co si měl......jamo a hlavně magnat je firma která klade důraz na na bass....já ten basák ani kolikrát nepouživám....řeknu tu můj přiklad.....nedávno sem si pouštěl trona v DTS zvuk sem dal na 70% výkonu zesilovače...pod kobercem mám plovoucí podlahu....když přišlo na efekt řádné dunící exploze tak sem seděl zařezaný v gaučí a cítil jak mi vibrují záda a objímá mě to....basák mám nastvený na minymum protože je u této sestavy zbytečný....

další věcí je poslech hudby...pokud bys chtěl mít dobrý zvuk na stereo poslech tak cena repro. za pár bude někde od 25tis. výš....

na ty filmy jsou ty supramy 1000(2000) na prosto vyhovující....navíc na to dávají 5let garance

P.S. Pokud bydlíš někde k dosahu Valašského Meziříčí stav se dám poslechnout i s onkyem
9z9 (188)|1.11.2011 17:49
Já letos po vánocích kupoval Onkyo HT-S6305 (tj. předchůzce tebou uvažované HT-S6405) a na filmy si nemůžu vůůůůbec stěžovat (cca 30m2 panel. pokoj). Basák mám skoro na minimum, protože při některých filmech se mi to zdálo až moc. Hudbu poslouchám minimálně (rádio či audio z iphone připojené přes dokinu) a spíš jako kulisu, tj. nekvality setových repro nedokážu nijak posoudit/ocenit.
RoStaSR (27)|2.11.2011 08:07
Mám Magnat Monitor Suprema 800 s AVR Onkyo-507 a som spokojný, nebudeš ľutovať a 1000ky už asi vôbec nie... pôvodne som uvažoval, že k zostave od Magnatu dokúpim hneď aj subwoofer, ale som si povedal, že len keď bude treba a zistil som, že subjektívne netreba ani subwoofer...