Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimedialni centrum s HDMi vstupem?

Tearon (4)|30.10.2011 16:26
Zdravím, potřeboval bych vybrat nějaké multimediální centrum (nebo něco obdobného) na vánoce a problém je, že je potřeba, aby na něm fungoval příjem přes satelit (HDMI nebo scart vstup) a DVB-T je prakticky zbytečné, aby měl interní disk a bylo na něm možno nahrávat. Líbí se mi EVOLVE Blade DualCorder HD, ale má zbytečně 2 DVB-T a žádný jiný vstup, než anténní. Je něco ve stylu, v jakém bych potřeboval? Nebo mám hledat jinde, než u multimediálních center? A aby to pokud možno vyšlo do 6000.
Předem díky za odpověď.
jito (999)|30.10.2011 17:50
HDMI vstup u podobných zařízení neexistuje.
vivid.sk (11472)|30.10.2011 17:59
Naco ti je HDMI vstup? To je predsa blbost prehanat signal cez MMC (preto to nikto nevyraba), na to sluzia ine zariadenia.
geronimoh (2327)|30.10.2011 18:34
[quote=jito;374893]HDMI vstup u podobných zařízení neexistuje.[/quote]

[quote=vivid.sk;374894]... (preto to nikto nevyraba)...[/quote]

Já se domnívám, že se HDMI na podobných zařízeních nevyskytuje záměrně, jako obrana proti kopírování. Čili že na výrobce tlačí distributoři filmů ...
Tearon (4)|30.10.2011 18:39
no a jake zarizeni tedy poridit pokud potrebuju aby to nefungovalo jako settopbox, ale bralo to signal ze satelitu, kdyz z nej mam vystup jen na 3x cinch, scart a hdmi? O.o
111a111 (139)|30.10.2011 18:44
AVR, nic ine ma nenapada

geronimoh - ochrana coho? obsahu zo satelitu? to som nejak nepochopil co by tym ochranili.
geronimoh (2327)|30.10.2011 18:55
[quote=111a111;374903]AVR, nic ine ma nenapada

geronimoh - ochrana coho? obsahu zo satelitu? to som nejak nepochopil co by tym ochranili.[/quote]

Pokud by MMC měly HDMI vstup a uměly z něj nahrávat, tak by distributoři filmů spali zase o něco hůř ...
Vše se dá kopírovat bez ztráty kvality za použití PC, s tím nemohou nic dělat, ale stejně se stále snaží bránit kopírování jakéhokoliv multimediálního materiálu bez ztráty kvality.
jito (999)|30.10.2011 19:28
[quote=Tearon;374902]no a jake zarizeni tedy poridit pokud potrebuju aby to nefungovalo jako settopbox, ale bralo to signal ze satelitu, kdyz z nej mam vystup jen na 3x cinch, scart a hdmi? O.o[/quote]

V digitální podobě nelze na žádné externí zařízení nahrávat obraz.Nahrávat lze pouze obsah bez přítomné ochrany HDCP.
Můžeš nahrávat pouze v analogové formě.....
111a111 (139)|30.10.2011 19:40
[quote=geronimoh;374905]Pokud by MMC měly HDMI vstup a uměly z něj nahrávat, tak by distributoři filmů spali zase o něco hůř ...
Vše se dá kopírovat bez ztráty kvality za použití PC, s tím nemohou nic dělat, ale stejně se stále snaží bránit kopírování jakéhokoliv multimediálního materiálu bez ztráty kvality.[/quote]

za bezstratovy format pokladas nejake oficialne dostupne (predavane) filmy na BD ,predpokladam. A tie maju uplne trapnu ochranu, preco by to niekto nahraval z HDMI vystupu, ked to moze za niekolkonasobne mensi cas ripnut na HDD. A pri nahravani je este nejaka strata pri reenkodovani...
interfernet422 (1575)|30.10.2011 20:10
[quote=Tearon;374880]Zdravím, potřeboval bych vybrat nějaké multimediální centrum (nebo něco obdobného) na vánoce a problém je, že je potřeba, aby na něm fungoval příjem přes satelit (HDMI nebo scart vstup) a DVB-T je prakticky zbytečné, aby měl interní disk a bylo na něm možno nahrávat. Líbí se mi EVOLVE Blade DualCorder HD, ale má zbytečně 2 DVB-T a žádný jiný vstup, než anténní. Je něco ve stylu, v jakém bych potřeboval? Nebo mám hledat jinde, než u multimediálních center? A aby to pokud možno vyšlo do 6000.
Předem díky za odpověď.[/quote]
Dvě taková zařízení co potřebuješ mám doma. Jmenují se Azbox Elite/Premium HD, kromě příjmu sat umí přehrávat i všechny možné video a audio soubory. Bohužel nemůžu ti toto zařízen doporučit, protože do dnešního dne nebyl výrobcem uvolněn oficiální firmware ve verzi 1, skončili u 0.9.5309. Jako naděje se jeví Enigma 2, která je už funkční, ale taky ji chybí něco k dokonalosti.
Takže ti musím doporučit nějaký Dreambox, nebo jiný linuxový satelitní stb ty splní co potřebuješ.
Bohužel cena do 6 tis. je nereálná. To pak jedině nějaký ab-com ipbox. Koukni na ně.
Tearon (4)|30.10.2011 20:11
Dobrá, takže pokud neexistuje žádné nahrávací zařízení s HDMI vstupem, existuje alespoň nějaká varianta se vstupem, který by spolupracoval s tímto satelitním přijímačem? http://www.parabola.cz/clanky/3990/topfield-sbi-2050-hdtv-satelitni-prijimac-s-irdeto-pi-sys/ výstupů má poměrně dost, tak mi neříkejte, že je to marný O.o
Pytkin (7947)|30.10.2011 20:26
Ved ti tu dobre radia.. Vymen satelit za taky, co vie nahravat..
KamilZ (10277)|30.10.2011 22:09
Mě spíš stále uniká, co tím tazatel sleduje, čeho chce docílit. Když je to ochotný podstoupit i za cenu degradace signálu přes analog...
interfernet422 (1575)|30.10.2011 22:35
Tazatel se začal problémem zabývat a vymyslel si svou teorii a v tuto chvíli si ji chce nechat potvrdit, že je správná. Bohužel pro něj mu zde zatím všichni píšou, že jeho teorie správná není a radí mu, jak docílit výsledku který požaduje. Pokud jsem správně pochopil jeho první příspěvek, tak chce koupit mmc, které bude umět ukládat a přehrávat signál ze sat. stb. Akorát nechápeme proč tak složitě, když tuto činnost - nahrávání - zastane samotný sat. stb. 9-)
Tearon (4)|30.10.2011 23:23
vy jste zrejme necetli prvni prispevek, ze..? jedna se o DAREK na vanoce... neni to pro me.. me by to bylo uprimne sumak, ale neni moc dobry dat nekomu darek s tim, ze to, co si kupoval pred mesicem, ma hodit z okna a pouzit misto toho to, co mu dam... nicmene nakonec to vypada, ze nic jinyho nezbude :F
kazdopadne diky za rady (obzvlaste interfernetovi) a promyslim ten AB IPBox..
interfernet422 (1575)|30.10.2011 23:44
Prosím, rádo se stalo. Pokud ten obdarovaný vlastní zmíněný přijímač Topfield, tak ten umí nahrávat na připojený disk. Jako dárek se pak nabízí nějaký externí disk pro nahrávání. Bohužel Topfieldy (i jiné značky) jsou uzavřené, takže sice nahraješ a přehraješ, ale jen z připojeného disku. A problematická bývá i přehrání mimo stb.
Pytkin (7947)|30.10.2011 23:47
[quote=Tearon;374949]
kazdopadne diky za rady (obzvlaste interfernetovi) a promyslim ten AB IPBox..[/quote]


tak rychlo , lebo ipboxy koncia .. odoprucam ipbox 99HD ..