Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plynulost pohybu prokládaného DV videa na LED TV

Traveler (13)|28.10.2011 19:08
Jsem pouhý nadšený video amatér. Natáčím mini dv kamerou Sony DCR-HC96 s rozlišením 3.0 megapixelů. Upravuji video v Sony Vegas 7.0.
NASTAVENÍ PROJEKTU PŘI VSTUPU: PAL DV widescreen 720x576, 25,000fps, Lower field first, frame rate 25,000 PAL, full resolution rendering quality: best, moution blur type: gaussian, deinterlace method: blend fields

VÝSLEDNÉ VIDEO RENDERUJI: do MPEG-2 s template DVD Architect PAL Widescreen video stream, video rendering quality best, constant bit rate 9 800 000 nebo 8 000 000 bps, 25 fps, 720x576, 16:9, I-frames 15, B-frames 2, main profile, main level, interlaced bottom field first, video quality high 31, dc coefficient 10 Bit. Vyrenderovaná videa následně spojím v DVD Architectu se zvukovou stopou vyrenderovanou zvlášť.

Výsledné DVD si nyní přehrávám na nové LED TV Samsung Smart TV UE37D6750WS. Televizor LED je propojen přes kabel HDmi. Dokud jsem výsledné video přehrával na obyčejné CRT TV, tak bylo video plynulejší v pohybu, nyní se při pohybu občas nepatrně zadrhne, zasekne a jede dál, pohyb je místy méně plynulý, obzvlášť při rychlejším pohybu kamery. Kvalita videa je jinak dostatečná, škála barev, ostrost obrazu k mé spokojenosti, jen ten pohyb není místy tak plynulý, jak jsem byl zvyklý na CRT. Nevím zda je to novou LED TV Samsung Smart TV UE37D6750WS, nebo dělám někde chybu při zpravcovávání videa. Nevím jestli mám začít dělat projekty a renderovat s jiným nastavením vzhledem k jinému typu TV. Existuje nějaké ideální nastavení projektu ve Vegasu a výsledného renderingu pro LCD či LED TV? Je třeba nastavovat parametry odlišně než u CRT? Podobného neplynulého trhaného pohybu jsem si na nové TV všiml i u titulků některých pořadů běžně vysílaných TVkanálů. Všem díky za odpověď.
ai (2993)|29.10.2011 07:59
tak letmo to nastaveni se zda dobre,
je to problem prokladani ?

parametry odlisne nastavovat neni treba, ale osobne uz ted to prokladani hned odstranuju, pozor pomoci bob deinterlace, pak by nemel zadny prehravac mit jakykoliv problem:

http://www.unival.realservers.info/index.php?page=DVavi_into_mp4
vivid.sk (11472)|29.10.2011 11:23
[quote=ai;374624]..zadny prehravac mit jakykoliv problem...[/quote]

no neviem, prehras na DVD 50p ? Asi nie.
ai (2993)|29.10.2011 14:53
[quote=vivid.sk;374635]no neviem, prehras na DVD 50p ? Asi nie.[/quote]

urcite ne, jen jiny pohled na vec
Saxel (2279)|29.10.2011 15:52
[quote=Traveler;374559]... Výsledné DVD si nyní přehrávám na nové LED TV Samsung Smart TV UE37D6750WS. Televizor LED je propojen přes kabel HDmi. Dokud jsem výsledné video přehrával na obyčejné CRT TV, tak bylo video plynulejší v pohybu, nyní se při pohybu občas nepatrně zadrhne, zasekne a jede dál...[/quote]
Nastavení renderingu máš dobře, tam bych chybu nehledal. Zkontroluj, zda tvůj DVD přehrávač má správně nastavený výstup, zejména že jede na "50i". V TV vypni funkci pro vylepšení pohybu 100Hz (nebo 200Hz podle typu TV) - mám Samsung řady "B" a právě tato funkce občas způsobovala podobné chyby v obraze.
Pave1 (4279)|29.10.2011 15:52
Je to klasický "konflikt technologií".

Nejlepším řešením je upgrade na HD kameru (HDV, AVCHD), o prokladu to není (kvalitní televizor a kvalitní diskový přehrávač (i levný za 2500CZK) zvládnou přehrávat prokládaný materiál i na velkých TV s většími úhlopříčkami naprosto plynule.

Obecně se dá říct, že i horší "nová" TV si lépe poradí se signálem (ve svém obrazovém procesoru, ty TV s tím dělají psí kusy .-), ad přepočty, dešumátory, atd.), který je kvalitní. Pokrok u nových kamerek je hodně znát, takže bych asi zauvažoval (pro ty větší úhlopříčky a nové TV technologie) o upgradu videokamery. Se starou koloběžkou už si prostě parádně "vyšší rychlostí" nezajezdíš .-) .