Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD

geronimoh (2327)|27.10.2011 19:58
Článek na svět hardware :
https://www.svethardware.cz/problemy-wd-a-jinych-firem-ovlivnuji-dostupnost-a-ceny-hdd/33854

Trochu jsem prošmějdil e-shopy a ceny HDD se v mnoha z nich už ztrojnásobily. Situace tedy není růžová a hned tak asi nebude.
Ivo Mašek (10205)|27.10.2011 20:05
Jenomže u nás zdražují i ty produkty, které na skladě leží již delší čas a byly vyrobeny ještě před onou přírodní katastrofou.
geronimoh (2327)|27.10.2011 20:10
[quote=Ivo Mašek;374365]Jenomže u nás zdražují i ty produkty, které na skladě leží již delší čas a byly vyrobeny ještě před onou přírodní katastrofou.[/quote]

To je mi jasné. Ten kdo má pevné disky skladem, na nich pěkně vydělá. Ovšem až příští rok pevné disky půjdou s cenou dolů, to už prodejcům to slevňování tak dobře a rychle nepůjde. :rolleyes:
mirekv (7169)|28.10.2011 07:24
nj, to je trh. Já mám místa dost, ale kamarád si chtěl koupit nový a nestačili jsme zírat! :eek:
geronimoh (2327)|28.10.2011 10:46
[quote=mirekv;374430]nj, to je trh. Já mám místa dost, ale kamarád si chtěl koupit nový a nestačili jsme zírat! :eek:[/quote]

Já letos přikoupil 4 externí HDD po 2TB ještě před zdražováním. Ještě jsem chtěl jeden interní HDD, ale s tím už budu muset počkat na příští rok. Ještě minulý týden jsem HDD viděl v některých e-shopech za "neupravené" ceny. Jinak je to pěkná ukázka toho , co se bude dít s cenami komodity, které bude nedostatek. A taky ukázka toho, jak žijeme jen v iluzi, že je všeho dostatek.
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 11:27
Nepaušalizovat, prosím. Čechy a potažmo postkomunistický ráj není celá zeměkoule. Mrkněte také na zahraniční západní weby. také to šlo nahoru, ale oproti nám mají ještě co dohánět. Ostatně na západě je i dnes mnohem levněji, než u nás. A když k tomu vezmu realné mzdy, ........
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:41
[quote=Ivo Mašek;374472]. Ostatně na západě je i dnes mnohem levněji, než u nás. A když k tomu vezmu realné mzdy, ........[/quote]

To je smutná pravda ...navíc se u nás často prodává za vyšší cenu zboží méně kvalitní, než u západních sousedů. Včera dávali na ČT2 dokument "Ta naše povaha česká - Kde je ta země mléka a strdí" a nějaký pán tam říkal, že EU rozhodla, že do východních zemí EU se mohou vozit méně kvalitní potraviny, protože místní obyvatelé prý mají odlišné chutě :eek: \\/
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 11:48
Ono se to už týká i elektroniky.
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:54
[quote=Ivo Mašek;374482]Ono se to už týká i elektroniky.[/quote]

Vím, četl jsem ten článek na parabole. O dovozu nekvalitních potravin se mluví mezi lidma, ale nenapadlo by mě, že pro východní země někdo záměrně dává do spotřební elektroniky méně kvalitní polovodiče. Úspora pro výrobce je minimální, dopad na renomé značky je při tom nedozírný. A hlavně nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat nekvalitní věci.
Pytkin (7947)|28.10.2011 14:12
Je to parada.. Nedavno som si upgradol 1TB disky v diskovom poli za 2TB.. Rozmyslal som co s tymy s tarymi diskami... Dnes ich predam za cenu tych 2TB :)

Vivat kapitalizmus :)
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 14:49
To není kapitalismus (já nevím, že si to furt pletete). To je divoký Východ
bastlir (3245)|28.10.2011 15:32
[quote=Ivo Mašek;374503]To není kapitalismus (já nevím, že si to furt pletete). To je divoký Východ[/quote]

Ono to není jenom o režimu. My jsme totiž stádo ovcí, které si nechá pořád sr... na hlavu a nedokážeme jednotně těm různým zlodějským šmejdům nakopat pr... A co jiného si zasloužíme, když si je navíc zvolíme a pak jen dokážeme mít silné řeči u píva a to je tak, aby to zase nebylo moc nahlas, co kdyby nás ti zloději slyšeli?!
geronimoh (2327)|28.10.2011 15:58
Už jdou nahoru i ceny MMC. Zatím existují paradoxní situace, že lze MMC s HDD koupit i levněji, než samotný HDD, který je uvnitř.

http://elektro.aukro.cz/multimedialni-prehravac-2tb-disk-avi-mkv-i1893136688.html
geronimoh (2327)|28.10.2011 15:59
[quote=Pytkin;374499]Je to parada.. Nedavno som si upgradol 1TB disky v diskovom poli za 2TB.. Rozmyslal som co s tymy s tarymi diskami... Dnes ich predam za cenu tych 2TB :)

Vivat kapitalizmus :)[/quote]

[quote=Ivo Mašek;374503]To není kapitalismus (já nevím, že si to furt pletete). To je divoký Východ[/quote]

V kapitalismu je důležitý jen profit, takže Pytkin má pravdu.
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 16:53
Vy už jste snad zblblí z našich soc médií. já si to neumím jinak představit. V západním světě jsou vyšší realné mzdy a ceny mnoha výrobků (z vlastní zkušenosti: ovoce, zelenina, ošacení, boty, elektronika, bílá technika, zájezdy cestovek, ....) jsou mnohem nižší, než u nás - a ty my tu řekneš, že my tady máme nějaký kapitalismus a ten že nás vlastně okrádá.
U nás není kapitalismus !!! U nás jsou zlodějští gauneři, kteří kradou jak straky. V tom západním světě, kde je právě ten kapitalismus, by si ani neškrtli.
..eh, to je marná snaha. už aby se nazpátek zase vrátili rudí. tahle společnost si nic jiného nezaslouží.
bastlir (3245)|28.10.2011 17:37
[quote=Ivo Mašek;374531]Vy už jste snad zblblí z našich soc médií. já si to neumím jinak představit. V západním světě jsou vyšší realné mzdy a ceny mnoha výrobků (z vlastní zkušenosti: ovoce, zelenina, ošacení, boty, elektronika, bílá technika, zájezdy cestovek, ....) jsou mnohem nižší, než u nás - a ty my tu řekneš, že my tady máme nějaký kapitalismus a ten že nás vlastně okrádá.
U nás není kapitalismus !!! U nás jsou zlodějští gauneři, kteří kradou jak straky. V tom západním světě, kde je právě ten kapitalismus, by si ani neškrtli.
..eh, to je marná snaha. už aby se nazpátek zase vrátili rudí. tahle společnost si nic jiného nezaslouží.[/quote]

Řekl bych, že vidíš rudě! :D
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 17:41
No tak když mi tu po 20 letech budování tý sračky, co tu máme, někdo řekne, že právě toto je kapitalismus, ........... no tak já pak nemám slov. To potom v západním světě mají teda co?
Ono jde také o to, že to pak lidé vidí jako něco špatného (ten skutečný kapitalismus), a ve volbách je to pak sakra znát. A jsme škodní všichni. ...........
Kde vládne propaganda - tam osvěta, bohužel, nemá šanci
geronimoh (2327)|28.10.2011 17:54
Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a provozovány za účelem dosažení [COLOR=Blue]zisku[/COLOR] (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kapitalismus).
Pokud tedy Pytkin jásá, že bude mít z prodeje starších HDD [COLOR=Blue]zisk[/COLOR] a prohlašuje "Vivat kapitalismus", tak nevím, co to má společného s divokým východem ? :rolleyes:
Můžeš si zadat dotaz do parlamentu, jaký že to vlastně máme ekonomický systém. Ten totiž umožňuje to, co se tu dějě, ne to, že jsme tu měli kdysi dávno před 22 lety jiný systém. Jak dlouho na to chceš všechno svádět?
Největší propagandu dnes dělají média, která jsou v soukromém vlastnictví. A tu ty zřejmě považuješ za osvětu.
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 18:13
[quote]
Můžeš si zadat dotaz do parlamentu, jaký že to vlastně máme ekonomický systém.
[/quote]
Jo, to je u nás ovšem teorie. Skutečnost, kterou vidíš kolem sebe, je naprosto jiná.
[quote]Největší propagandu dnes dělají média, která jsou v soukromém vlastnictví. A tu ty zřejmě považuješ za osvětu.[/quote]
Další omyl (hned dva).
- Media u nás nejsou v soukromém vlastnictví, jak ty si představuješ. Media jsou akciovkami a ve správních radách na vysokých postech sedí politici, vyslaní tam politickými stranami (to je podstatný rozdíl vůči soukromým médiím v západní Evropě). Takže noviny musí napsat to, co schválí správní rada. Pokud by nějaký novinář u nás chtěl napsat pravdu, která by kolidovala s názory politiků (svým způsobem vlastníků), tak nemá šanci a má vyhazov, pokud se "neumírní". Já už hodně dlouho také říkám, že u nás funguje cenzura. Lidé této země si mysleli, že svobodu si vybojují máváním klíčkama a nebude je to nic stát. Lidé byli velmi blbí. Svoboda se nedává zadarmo - ta se musí vybojovat a ono to bohužel stojí nějaké ty životy. K moc se dostali kádrové rezervy KSČ a ti si tam pak postupně dosadili své lidi. Privatizaci prováděli veklsláci a funkcionáři MV a KV KSČ. Atd., atd. Na klasický kapitalismus a ten v parlamentu hezky napsaný ekonomický systém ZAPOMEŇ. Teorie je jedna věc a praxe je věc druhá
- Media pro mě nejsou osvětou. Já používám oči, umím se koukat a do Němec to mám za rohem a často tam jezdím, tudíž porovnávám.

Ani u nás neexistuje politická pluralita, tedy opozice. Od roku 1998 tu funguje obdoba Národní fronty. Je úplně jedno, jestli jsi modrý, růžový, či rudý. Ty spolky spolupracují, pouze na venek, před lidmi, hrají divadlo. A co se týče modrých a růžových, mají prsty ve spoustě svinstva, korupce a zlodějin. Když jeden promluví, okamžitě promluví druhý. A to je drží dohromady (oni mají vlastně rozdělené "rajony"). Mrázek mluvit chtěl - bum, kulka v hlavě.
Zapomeň na klasický kapitalismus v ČR. Není tu a hodně dlouho nebude
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 18:24
A tím tu s politikou končím. K ničemu to nevede, akorát je z toho zlost. Tuhle hydru, co u nás je, nesvrhnu, vy ji také nesvrhnete, ........ tak proč se rozčilovat