Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky Notebook Koupit ?

Kazi4949 (19)|26.10.2011 18:55
Nazdarek vsichni tady,chtel bych si koupit notebook hlavne ve smeru aby jse na nem dali hrat hry.
Chci do toho dat Max 15 tisíc.Urcite nemuzu cekat za takocou cenu nejake zazraky ale nevedel jsem kde se obratit a podle ceho vybrat tak se ptam vas zda-li by jste mi poradili a poslali uzitecne odkazy do pozadovane castky kterou jsem tady napsal a pomohli mi vybrat pokud mozno ten nejlespi notebook ktery je za tu cenu mozny koupit.Kdyz to bude neco malo par stovek nad 15 tisic tak nevadi.Predem mooocc dekuji.
Ivo Mašek (10205)|26.10.2011 20:31
Herní notebooku stojí kolem 40 000 Kč. Na nich jseš opravdu bez omezení. Notebook v ceně do 15 000 Kč sice nějaké hry dovede, ale na pecky typu Rage zapomeň.
Na tvůj dotaz se specializuje diskuzní forum: https://www.svethardware.cz/forum/ , což je takový náš bratříček, ale věnující se hardware a takovým věcem, které v dotazu požaduješ ty.
bastlir (3245)|28.10.2011 11:25
[quote=Kazi4949;374180]Nazdarek vsichni tady,chtel bych si koupit notebook hlavne ve smeru aby jse na nem dali hrat hry.
Chci do toho dat Max 15 tisíc.Urcite nemuzu cekat za takocou cenu nejake zazraky ale nevedel jsem kde se obratit a podle ceho vybrat tak se ptam vas zda-li by jste mi poradili a poslali uzitecne odkazy do pozadovane castky kterou jsem tady napsal a pomohli mi vybrat pokud mozno ten nejlespi notebook ktery je za tu cenu mozny koupit.Kdyz to bude neco malo par stovek nad 15 tisic tak nevadi.Predem mooocc dekuji.[/quote]

Dost lidí se mnou asi nebude souhlasit, ale zkušenosti mi dávají za pravdu - pořizovat si NB na hry je nesmysl.
Herní SW je asi nejrychleji se rozvíjející počítačový obor, který klade stále nové a vyšší nároky na HW. Problém je v tom, že si v NB můžeš upgradovat akorát tak omezeně paměti, HDD a u lepších typů i gr. kartu. A tím prakticky končíš. Navíc NB při dnešních hrách, které ženou grafiku a procesor na maximum, brzo utavíš. Ono si ho stačí parkrát vzít při tom na klín či do postele a brzy končíš.
Pro hry jsou daleko vhodnější desktopy, které disponují lepším chlazením, nesrovnatelně jednodušší a levnější opravitelností, jednodušším upgradem apod.
Ale i tady počítej od 30tis. Kč výš.
interfernet422 (1575)|28.10.2011 13:25
[quote=Kazi4949;374180]Nazdarek vsichni tady,chtel bych si koupit notebook hlavne ve smeru aby jse na nem [COLOR=Red]dali hrat hry[/COLOR].
Chci do toho dat [COLOR=Red]Max 15 tisíc[/COLOR].[/quote]

Nespecifikoval jsi jaké hry na něm chceš hrát. Pokud ty co jsou na fejsbůku nebo jine flashovky, tak na ně ti bude nějaký ntbk za cenu do 15 kKč s grafikou ATI stačit. Pokud máš na mysli skutečné hry, tak na ně ti nebude stačit ani desktop za 15 tis. Kč.