Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rada s porizenim satelitniho kompletu

22Majkl (18)|24.10.2011 19:24
cus lidi prosim vas o rady pri zakoupeni satelitniho kompletu HDTV.chci to na jednu televizi budu porizovat nejakou LEDku ... nevim jestli poridit s prijmem z jedny nebo dvou druzic.pak bych chtel aby to umelo nahravat na disk a nebo na flashky(nevim jestli nejaky umi nahravat jiny porad nez na ktery koukam) chci SKYLINK ! jeste otazka --> ta karta IRDETO je strcena a dvirka jsou zavreny a nebo to nejak precuhuje a musi byt otevreny .. a asi aby mel nejaky fuknce ktery sou potreba ........ a dal nevim jaky by mel mit pozadavky



jsem uplny laik tak si nedelejte ze me sranda a kdo chce tak mi poradte....

koukal sem zatim ..> http://www.satelitni-komplety-shop.cz/satelitni-komplety-hdtv-c-58.html?zenid=70f183589f4d0cb151da4623801e0f07

http://www.videotech.cz/satelitni-komplety/pro-1-tv-v-hd/



DIKY MOC !!
geronimoh (2327)|24.10.2011 19:58
[quote=22Majkl;373759].... jeste otazka --> ta karta IRDETO je strcena a dvirka jsou zavreny a nebo to nejak precuhuje a musi byt otevreny .... [/quote]

Dvířka jsou zavřená, bez obav ...
Prodávají se i satelitní přijímače, které umí jeden kanál nahrávat a na další se můžeš dívat, nebo dva nahrávat a na třetí se dívat (z omezeného výběru)( všechny tři mohou být HD). Tyto přijímače bývají dvoutunerové a také dražší. Například Vantage HD8000S atd.
Ještě závěrem, píšeš, že budeš kupovat LEDku, tak doufám, že víš, že je to LCD a ne LEDka. Skutečnou LEDku neseženeš...tedy ne jako televizor.
22Majkl (18)|24.10.2011 20:13
tak to nevim ze LEDka je LCD to vis sem normalni uzivatel a ne ten co se v tom vyzna.takze ty vice tunerovy se daji sehnat ale sou drazsi.no tak to jeste bude dlouhej vyber s tim kompletem .)
geronimoh (2327)|24.10.2011 20:29
Lepší je to neuspěchat. Raději vybírej déle a zjisti si o tom co nejvíce. Výrobci a prodejci už nějakou dobu klamavě označují LCD televizory s podsvícením z LED diod jako LED televizory. Ovšem jsou to stále LCD televizory s panelem z tekutých krystalů, které tvoří obraz (LED diody slouží jen jako podsvícení LCD panelu). Skutečný LED televizor by měl obrazovku z LED diod, které tvoří obraz. Prozatím se LED televizory neprodávají. LED panely se používají například na stadionech a prodává se jeden monitor k PC s panelem z organických LED diod - OLED. Pro začátek si počti něco zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13860

U satelitního přijímače popřemýšlej, jestli ten dvoutunerový přijímač využiješ. Také si můžeš pořídit dva levnější jednotunerové přijímače, místo jednoho dražšího dvoutunerového. Pokud si nebudeš satelitní komplet sám instalovat, tak se můžeš poradit s tím, kdo ti bude ten komplet montovat, případně také dodávat.
mirekv (7169)|24.10.2011 21:33
[quote=geronimoh;373767]Dvířka jsou zavřená, bez obav ...
Prodávají se i satelitní přijímače, které umí jeden kanál nahrávat a na další se můžeš dívat, nebo dva nahrávat a na třetí se dívat (z omezeného výběru)( všechny tři mohou být HD). Tyto přijímače bývají dvoutunerové a také dražší. Například Vantage HD8000S atd.
Ještě závěrem, píšeš, že budeš kupovat LEDku, tak doufám, že víš, že je to LCD a ne LEDka. Skutečnou LEDku neseženeš...tedy ne jako televizor.[/quote]

Myslel podsvícení LED, dnes si neznalí tyto pojmy hodně pletou, na LED si ještě počkáme.
geronimoh (2327)|24.10.2011 21:41
No já se chtěl ujistit, ale jak píše ve svém druhém příspěvku, tak asi nevěděl, jak se věci mají, ale napsal, že je laik, takže se mu to jen snažím osvětlit :-)
bastlir (3245)|24.10.2011 22:15
[quote=22Majkl;373759]cus lidi prosim vas o rady pri zakoupeni satelitniho kompletu HDTV.chci to na jednu televizi budu porizovat nejakou LEDku ... nevim jestli poridit s prijmem z jedny nebo dvou druzic.pak bych chtel aby to umelo nahravat na disk a nebo na flashky(nevim jestli nejaky umi nahravat jiny porad nez na ktery koukam) chci SKYLINK ! jeste otazka --> ta karta IRDETO je strcena a dvirka jsou zavreny a nebo to nejak precuhuje a musi byt otevreny .. a asi aby mel nejaky fuknce ktery sou potreba ........ a dal nevim jaky by mel mit pozadavky



jsem uplny laik tak si nedelejte ze me sranda a kdo chce tak mi poradte....

koukal sem zatim ..> http://www.satelitni-komplety-shop.cz/satelitni-komplety-hdtv-c-58.html?zenid=70f183589f4d0cb151da4623801e0f07

http://www.videotech.cz/satelitni-komplety/pro-1-tv-v-hd/



DIKY MOC !![/quote]

Většina dnešních lepších TV v sobě satreceiver už mají. Takže stačí zasunout CI modul (irdeto), kartu a jede to. Příjem více satelitů je možný také pomocí více konvertorů na parabole či motorem, avšak nahraješ jen to, na co se díváš.

Pokud si koupíš samostatný receiver, jak píše "geronimoh", můžeš si koupit dvoutunerový. Nevybíral bych si však podle toho, jestli kouká karta. Někde kouká, někde ne. Poslední dobou se hodně kupuje Ferguson Ariva 200 a jeho mutace. Pokud by sis chtěl připlatit za konfort, pak si kup originální Dreambox 800.

Já např. mám TV se satelitem (viz dole), samostatný jednotunerový receiver s jinou kartou a další receiver vypnutý v záloze.
geronimoh (2327)|24.10.2011 22:21
Podle mě není Dreambox, ani jiný linuxový sat.přijímač vhodný pro laika.
bastlir (3245)|24.10.2011 22:28
[quote=geronimoh;373842]Podle mě není Dreambox, ani jiný linuxový sat.přijímač vhodný pro laika.[/quote]

Ježiš! To rozhodně ne! Koupit, ale nechat si ho někým nastavit. :-)
Pytkin (7947)|24.10.2011 22:35
suhlasim ..
bastlir (3245)|24.10.2011 22:39
Dream je totiž složitý na nastavování, ale pak je už uživatelsky právě velmi přívětivý.
geronimoh (2327)|24.10.2011 22:42
[quote=bastlir;373848]Ježiš! To rozhodně ne! Koupit, ale nechat si ho někým nastavit. :-)[/quote]

No nevím, nikdy jsem ho neměl a nemám s ním zkušenost. S OS Linuxem v PC trochu ano. Nicméně pro nezkušené je často problém i to, že se programy přesunou na jiný TP a je potřeba je přeladit. Už si k tomu často musí někoho pozvat. Nedej bože, když se něco sekne, nebo smaže komplet setting, což se mi stalo při bouřce na Golden Interstaru. Zamrzání settingu u Humaxe IRCI-5400 už je naštěstí jen historie. Já myslím, že pro laika není linuxový sat.přijímač právě vhodný pokud tedy nemá zkušenosti s Linuxem.
RossiD (1271)|24.10.2011 22:55
Clovek ktery vlastni linuxovy box musi byt predevsim "hravy" a ochotny "laborovat", nesmi ho odradit neuspech a musi ho naopak zlobit dlouhodoba funkcnost a bezproblemovost pristroje - alespon tak je to u mne :D

- ma zena je jiz tak naucena, ze po cca mesici bezvadne funkcnosti techto masinek, automaticky ocekava muj "laborujici" zasah a naslednou zelenou smrt, doprovazenou zlepsenim me doposud spatne nalady :D
geronimoh (2327)|24.10.2011 23:02
[quote=RossiD;373867]Clovek ktery vlastni linuxovy box musi byt predevsim "hravy" a ochotny "laborovat", nesmi ho odradit neuspech a musi ho naopak zlobit dlouhodoba funkcnost a bezproblemovost pristroje - alespon tak je to u mne :D

- ma zena je jiz tak naucena, ze po cca mesici bezvadne funkcnosti techto masinek, automaticky ocekava muj "laborujici" zasah a naslednou zelenou smrt, doprovazenou zlepsenim me doposud spatne nalady :D[/quote]

Tak to jsi popsal vtipně a lákavě. Mít peníze, hned nějakou linuxovou mašinku kupuju. Tak abych začal šetřit. :-)
bastlir (3245)|24.10.2011 23:03
[quote=geronimoh;373856]No nevím, nikdy jsem ho neměl a nemám s ním zkušenost. S OS Linuxem v PC trochu ano. Nicméně pro nezkušené je často problém i to, že se programy přesunou na jiný TP a je potřeba je přeladit. Už si k tomu často musí někoho pozvat. Nedej bože, když se něco sekne, nebo smaže komplet setting, což se mi stalo při bouřce na Golden Interstaru. Zamrzání settingu u Humaxe IRCI-5400 už je naštěstí jen historie. Já myslím, že pro laika není linuxový sat.přijímač právě vhodný pokud tedy nemá zkušenosti s Linuxem.[/quote]

Tak to jsi šťastný muž, když Ti to odnesl jen setting. :-) Mně se Dream už také kolikrát seknul, stačí ho jen odpojít ze zásuvky a zase zapojit a jede dál. Nehledě k tomu, že je k němu do PC spousta sw a je správný úlet dívat se třeba na WC přes notebook z Dreama na fotbal. Přitom i kanály si můžeš přepínat. To zato stojí ne? Mimochodem ... v uživatelské části je jako každý jiný STB.
geronimoh (2327)|24.10.2011 23:12
[quote=bastlir;373870]Tak to jsi šťastný muž, když Ti to odnesl jen setting. :-) [/quote]

Asi přede dvěma roky přišla bouřka, já se díval dál a najednou zmizel signál a STB mi napsal něco jako, že není naladěný žádný kanál a taky že už nebyl. :D
Takže zálohovat, zálohovat, zálohovat ...
RossiD (1271)|24.10.2011 23:21
Tak ona zaloha settingu je dulezita i v uspore casu zvlaste pro pripad ze clovek neco "zmrsi" a zacina od nuly /pokud nema zalohu komplet systemu :)/, nemusi zdlouhave vyhledavat kanaly - vse nasype do boxu pomoci vhodneho softu pres sit a pokracuje vesele dal ...
bastlir (3245)|24.10.2011 23:36
[quote=geronimoh;373873]Asi přede dvěma roky přišla bouřka, já se díval dál a najednou zmizel signál a STB mi napsal něco jako, že není naladěný žádný kanál a taky že už nebyl. :D
Takže zálohovat, zálohovat, zálohovat ...[/quote]

Tak to já letos 13.7. Právě nová TV, sat-konvertor, MMC, Ferguson, routery, reprosystém, tapedeck, VDSL modem, notebook, MB na PC. Ale to se podrž, Dreama se to vůbec nedotklo. I tak mi bylo do pláče. Šlehlo nám do stožáru STA, kde mám i jednu parabolu a pak to šlo po všech drátech. To je pak revize toho, co s čím máš pospojované.
geronimoh (2327)|24.10.2011 23:54
Tak to už je velká škoda. Co na to pojišťovna ? Jednomu známému před 10 lety praštil blesk kousek od domu a odešlo mu v domě úplně všechno, od rádia po mrazák, jen CRT televizor Nokia to přežil.
bastlir (3245)|25.10.2011 00:09
Člověče já jsem z toho byl fakt K.O. Z obýváku jsem prakticky odstěhoval elektroniku do opravny. Kdybych to opravil sám, to by mně nezaplatila pojišťovna. Jinak na všechno měsíc. A navíc nebyly v Praze vůbec k sehnání VDSL modemy. Všem prý odešly. Kooperativa mně to byť se ztrátou zaplatila. Nojo, ale doma měsíc nemáš NIC! A starého dobrého CRT Panasonica daleko na chalupě.
bastlir (3245)|25.10.2011 00:13
PS. Proto už nemachruju, a přestože mám na všech koaxech bleskojistky, mám na nich ještě "roztrhávací" Fka (rychlospojky). To roztrhne v případě bouřky i dítě.
geronimoh (2327)|25.10.2011 00:15
Ještě že ti pojišťovna neřekla, že se na to pojistka nevztahuje. Jinak máš pravdu, stačí mi výpadek el.proudu a mám po náladě, nedej bože měsíc bez elektroniky.
bastlir (3245)|25.10.2011 00:21
No hroznýýý no! :D :D :D
22Majkl (18)|25.10.2011 19:46
ten prijimac ferguson ariva se mi libi .... asi do ni pujdu dekuji za prispevky
bastlir (3245)|25.10.2011 22:26
[quote=22Majkl;374057]ten prijimac ferguson ariva se mi libi .... asi do ni pujdu dekuji za prispevky[/quote]

Proč ne? Ono je to ve stejné "váhové" kategorii +- jedno. Dost lidí si jej pořizuje. Já bych spíš nacpal peníze do něčeho lepšího na střeše.
dawie (90)|29.10.2011 12:02
Tuším, že Mascom MC 2600 IRCI má omezení ze stran nahrávání...nahrávku nejde pustit (je zakodovaná) jinde než na přístroji, který ji nahrál; problém, pokud bys je chtěl dál zpracovávat a archivovat. Stejné omezení má i Amiko IRD 7800 (taky často doporučovanýélevné STB).
Viz...http://satelitni-prijimace.heureka.cz/mascom-mc-2000cr-hdci/poradna-otazka/94208/ či recenze na Digizone

A jak říká bastlir...z techto levných přijímačů u žádného nečekej zázraky :-D Konec konců se dá vždycky vyměnit,že. Raději zainvestovat do poříáné paraboly, konvertorů a taky kabeláže!
Dagy2 (3153)|29.10.2011 12:30
[quote=dawie;374647]Tuším, že Mascom MC 2600 IRCI má omezení ze stran nahrávání...nahrávku nejde pustit (je zakodovaná) jinde než na přístroji, který ji nahrál; problém, pokud bys je chtěl dál zpracovávat a archivovat. Stejné omezení má i Amiko IRD 7800 (taky často doporučovanýélevné STB).[/quote]


Nahrávanie a prehrávanie na inom prístroji má samozrejem len málo spoločného s daným prístrojom.
Je to vlastnosť certifikovanej Irdeto čítačky.
Takže keď tu niekto doporučujete DVR prístroj a potom úpravy nahrávok na PC, treba sa zamyslieť nad tým ako pracuje prístroj s čítačkou a aké sú tam obmedzenia.
"Voľné" nahrávky sú (zatiaľ) u prijímačov s preflešovanou čítačkou cez neoficiálny FW alebo prijímačov ktoré majú kartu strčenú v module CI
bastlir (3245)|29.10.2011 16:51
[quote=dawie;374647]Tuším, že Mascom MC 2600 IRCI má omezení ze stran nahrávání...nahrávku nejde pustit (je zakodovaná) jinde než na přístroji, který ji nahrál; problém, pokud bys je chtěl dál zpracovávat a archivovat. Stejné omezení má i Amiko IRD 7800 (taky často doporučovanýélevné STB).
Viz...http://satelitni-prijimace.heureka.cz/mascom-mc-2000cr-hdci/poradna-otazka/94208/ či recenze na Digizone

A jak říká bastlir...z techto levných přijímačů u žádného nečekej zázraky :-D Konec konců se dá vždycky vyměnit,že. Raději zainvestovat do poříáné paraboly, konvertorů a taky kabeláže![/quote]

Mascoma už léta mám na chalupě. Až na nové DO nemám s ním problémy. Mascom má i poměrně kvalitní paraboly. Výroba je v Německu a pozáruřní servis u nás je dostupný i kvalitní.
dawie (90)|29.10.2011 17:14
[quote=bastlir;374704]Mascoma už léta mám na chalupě. Až na nové DO nemám s ním problémy. Mascom má i poměrně kvalitní paraboly. Výroba je v Německu a pozáruřní servis u nás je dostupný i kvalitní.[/quote]

Já proti Mascomu nic nemám; sám jsem původně uvažoval o jejich parabole (i konvertorech)...z řady Profi (druhá varianta byla Fuba) a motor, no nakonec mě známý přesvědčil na Visiosat Bigsat (chtěl jsem příjem 1W-23,5E)..a nestěžuju si :-D
Chtěl jsem ho jen upozornit na možný drobný zádrhel u nahrávek...ovšem pokud to bude mít jen na nahrání v době nepřítomnosti či koukání na něco jiného (DVD, DVB-T) a nehodlá s nima nic dál dělat (jen to pak zkouknout a smazat), pak je to jedno.
Když jsem nedávno vybíral STB pro známou, taky jsem o Mascomu MC2600HD IRCI uvažoval, ale právě pro nemožnost dál s nahrávkou něco dělat či ji přenést jinam, jsem ho vyloučil. To už snad lepší by byl model MC2000CR HDCI-USB; ovšem jestli do něho stále dávají modul Cryptoworks, tak by to znamenalo navíc kupovat nový CAM v Irdetu :-( No u známé pak stejně nakonec skončil Arišrot :D (Ariva 220 Combo)...a nestěžuje si :p
22Majkl (18)|29.10.2011 18:55
takze jedinej rozdil mezi tim MASCOMEM je ten ze jeden umi tu nahravku dat treba do kompu a nebo to pustit jinde.

a jeste jakou parabolu a konvektor pro prijem z dvou druzic bych mel poridit ? v nejake normalne cenove relaci nepotrebuju to na nejake spickove urovni ... jen chci aby to zobrazovalo dobre na telce :D to vite chci si to uzit kdyz do tedka sem cucel na digi tv :D:D
dawie (90)|29.10.2011 19:57
Ne, těch rozdílů je určitě víc...nastuduj si tech. parametry modelů9-)

Parabolu...bych volil asi 80-85cm hliníkovou (Mascom, Emme Esse, Fuba, Gibertini)...cca 1500Kč

A zrovna na zařízení, teré bude někde venku, bůhví jak přístupné, jednou se prostě namontuje, nastaví a bude sloužit, bych zrovna moc nešetřil...navíc tady nejsou ty cenové rozdíly nikterak drastické.
Taky pouvažuj nad konvertorem....s kolika výstupy...tzv. mysli i na budoucnost; lépe teď dát o pár stovek víc a v budoucnu jen připojit drát (koax) než kupovat nový konvertor a celé to znovu nastavovat.

A vůbec..bude nejlepší, když ohledně paraboly atd. si zajdeš do nějaké spec. prodejny a pobavíš se s prodavačem. Nebo s tím, kdo ti to bude montovat.
bastlir (3245)|29.10.2011 23:16
Již delší dobu mám i hliníkovou Mascom parabolu 85 a pořád je dobrá. Takže doporučuji. Pokud chceš přijímat dvě sousedící družice 23+28°, 13+19°, 19+23° atd., můžeš si koupit dvojitý konvertor (monoblok), což má tu výhodu, že v sobě mívá i Diseq (přepínač). Bez motoru můžeš přijímat i více sousedních družic, ale jen prostřednictvím multifokuse (zakroucený držák na konvertory). Tam jsou však přepínače nutné. Bez předchozích zkušeností si to těžko někdo nainstaluje sám.