Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hledám box pro internetovou TV ...

Deejay (4)|24.10.2011 08:36
Zdravím všechny, provozuji vlastní malou zpravodajskou regionální televizi a vysíláme na internetu. Na našem webu je video archiv + online 24/7 vysílání (wmv stream/silverlight). Po vyzkoušení Samsung TV a centra Xtreamer jsem nadšený z možností, co tato technologie nabízí a proto hledám více info, zda se najde někdo, kdo by doporučil a následně dokázal naprogramovat vlastní jednoduchý box pro účely sledování mé net tv na klasické televizi. Mám představu podobnou jako u multimediálních center. Obsah bude načítán z xml na mém webu a stream z přímé adresy. Nemám zájem o nic jiného - jako archiv a stream jiných tv a další aplikace jako foto, web browser, facebook a pod. Jen a pouze archiv z mého webu a můj stream. Můj projekt je oficiální, takže chci, aby bylo možné i tento box oficiálně nabízet divákům v lokalitě pro kterou je naše zpravodajství určeno.

Je-li nějaké centrum, které lze kompletně a oficiálně přeprogramovat (linux/android) aby fungoval tak jak popisuji prosím o info, popř. jestli víte jak a umíte programovat, prosím kontaktujte mě a domluvíme se na ceně za vaši práci. Děkuji!

Našel jsem několik boxů, které se snad i na zakázku dají vyrobit na míru a také několik boxů komerčně již prodávaných a veřejně známých. Přidávám odkazy:

http://www.aliexpress.com/product-gs/492963261-Android-tv-box-internet-tv-Android-2-3-OS-online-video-stream-wholesalers.html

http://www.engadget.com/2009/07/28/verismos-vunow-set-top-box-finally-gets-movie-streaming/

Amazon.com: Roku HD Player: Electronics

http://richsat.en.alibaba.com/product/503217637-212749987/Google_Android_2_3_internet_TV_Box_with_DVB_T_ISDB_T_media_player_full_hd_1080p.html

Máte někdo informace a znalosti v tomto oboru a dokáže mi někdo poradit, nebo dokonce společně tento projekt zrealizovat? Děkuji všem programátorům i fandům!
Pytkin (7947)|24.10.2011 09:09
my vysielame v h264/aac .. mam rozbehane nase vysielanie na xtreameri , ale neni to uplne ono .. zavisi od toho ako streamujes video na internet .. xtreamer nejak nevie rtsp stream z nasich serverov , takze musim pouzivat rtmpdump pre rtmp stream .. co je kamen urazu .. dost cast to vypadava .. i ked cloveku doma by to nemuselo vadit .. xtreamer je fajn , lebo ma aj analogovy vystup .. ak by ti stacil digitalny , tak su fajn rozne male pocitace s IONom , kde mozes bezat XBMC .. to sa da kompletne vyeditovat , ako potrebujes .. alebo nenormalna vec je APPLE TV , na nu XBMC , len tam je opat drobny problem , ze vystup ide len v 720p60 .. neda sa v XBMC prepnut na 50Hz , takze to jemne trha ..

Ten androidTV je zaujimave .. nieco take by som chcel otestovat .. cena je v pohode , len by to chcelo niekde kupit v anglicku alebo nemecku (resp. EU) .. vozit tieto veci z USA je velka otrava ..
Deejay (4)|24.10.2011 09:57
Díky za reakci, ano na X-streameru naše vysílání již běží a docela plynule - ale problém je v tom, že se toto výborné centrum čas od času blokne, kousne a pro laické využití je v něm už tolik funkcí, že např. (extrém - důchodkyně) to prostě ovládat nedovede. Mám představu o krabičce nakonfigurované tak, aby v ní nebylo nic víc než dvě ikony (archiv / stream) a za takto čistý vzhled, programátorovi rád zaplatím ...
Pytkin (7947)|24.10.2011 12:33
no to na vacsine zariadeni asi nepojde ... casto sa daju skinovat ale hlavne menu ma stale tie svoje polozky ..
Deejay (4)|24.10.2011 14:47
Ano, jistě - já na konkrétní modely odkázal pouze pro představu, ale rozhodně mluvím o několika stovkách, nebo tisících kusech a proto bych rád oslovil zde na speciálním fóru profesionální programátory, firmy, nebo výrobce. V Číně je mnoho firem, které nad 500 ks. vyrábí vlastní výrobky a série podobných produktů. Proto jsem myslel, že má někdo se zde přítomných nějaké zkušennosti a nebo dokonce ví jak něco podobného vyrobit - práce je to placená. V podstatě je to podnikatelský záměr * díky za odpovědi.
Pytkin (7947)|24.10.2011 18:07
no ono by si mal v prvom rade povedat, akym protocolom streamujes ..
Deejay (4)|25.10.2011 15:18
Streamujeme přes protokol mms: (stream server wmv) na webu zobrazuji přes silverlight. Je možné u poskytovatele streamhostingu nechat náš stream ale také překódovat do formátu pro ipod a iphone.
Pytkin (7947)|25.10.2011 16:37
jo jasne .. wmv je daka microsoft vec .. s tym nemam moc skusenosti ..