Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC nebo PODA ?

Swep (142)|22.10.2011 23:35
Snad se nebudou admini zlobit ale má to něco společného i s DVB-C. :-)

Rád bych si pořídil internet. Mám přístup jak k UPC, tak k optické síti Poda. Ke komu bych se podle vás měl přiklonit ? :/
Požadavek na rychlost minimálně 40 MBit/s download. Upload nemusí být jinak závratně rychlý.

U UPC bych uvažoval i o kabelové televizi, IPTV od Pody nechci.
jito (999)|23.10.2011 07:13
60Mbs net s TV stojí od UPC cca.750kč.
Velká výhoda UPC je,že si jejich TV rozvod můžeš rozbočit jak potřebuješ.
Swep (142)|23.10.2011 11:06
[quote=jito;373521]60Mbs net s TV stojí od UPC cca.750kč.
Velká výhoda UPC je,že si jejich TV rozvod můžeš rozbočit jak potřebuješ.[/quote]

A musí UPC dělat zásah do bytu ? Jakože provrtat díru, umístit zásuvku. Nepoužijí už nějaký obvod v baráku na TV i internet ? Asi jo že ? Poda musí pro internet umístit zásuvku do bytu což je nevýhoda i když né nějak velká.

A další dotaz musím mít u UPC v bytě jejich krabičku ? U TV neřeším mám DVB-C tuner ale jak s internetem ? U Pody zase žádnou krabičku nepotřebuji.
jito (999)|23.10.2011 12:05
UPC má své rozvody.Tedy dotáhnou kabel až do bytu.Dříve vývod dali tam,kde to chtěl zákazník.Nevím jak je to dnes,jestli končí za dveřmi.
Pokud budeš chtít ten 60M net,tak dostaneš jejich modem.
Je na zváženou,jakou si vybereš nabídku,když nemáš zájem o dig.TV.Mají ještě v nabídce 25Mb za 400kč měsíčně.
https://www.upc.cz/internet/
Swep (142)|23.10.2011 13:53
[quote=jito;373542]UPC má své rozvody.Tedy dotáhnou kabel až do bytu.Dříve vývod dali tam,kde to chtěl zákazník.Nevím jak je to dnes,jestli končí za dveřmi.
Pokud budeš chtít ten 60M net,tak dostaneš jejich modem.
Je na zváženou,jakou si vybereš nabídku,když nemáš zájem o dig.TV.Mají ještě v nabídce 25Mb za 400kč měsíčně.
https://www.upc.cz/internet/[/quote]

...........
Swep (142)|23.10.2011 13:54
U Pody můžu mít 100 Mbit za 500 měs. Takže UPC si taky musí dotáhnout kabel ? Určitě ? U známeho nebylo třeba nic dotahovat normálně se to píchlo do zdi. Podle mě se použil ten rozvod, který už tam byl :/
jito (999)|23.10.2011 14:45
A ten kabel u známého se tam vzal jak?
UPC používá své rozvody.
Swep (142)|24.10.2011 11:38
[quote=jito;373557]A ten kabel u známého se tam vzal jak?
UPC používá své rozvody.[/quote]

Právě že tam ten rozvod už byl. Já mám doma dvojici zásuvek (2x TV+Radio) takže předpokládám, že to už budu mít taky natažené.
Ivo Mašek (10205)|24.10.2011 12:26
[quote=Swep;373681]Právě že tam ten rozvod už byl. Já mám doma dvojici zásuvek (2x TV+Radio) takže předpokládám, že to už budu mít taky natažené.[/quote]
Ty rozvody kabelovky dělal původně už Karneval, takže ten, kdo byl v okruhu působnosti tohoto poskytovatele kabelové televize, tak už je má dlouho. Po převzetí Karnevalu firmou UPC tato stávající rozvody použila.
Jenom doufej, že tvá krabička není od STA
|Mio| (350)|24.10.2011 19:25
Je hodne pravdepodobné, že jedna z tech 2 krabicek ktere uz tam mas je od UPC.

K ni, nebo do jeji blizkosti prijde kabelovy modem EuroDOCSIS 3.0, ten musi prijit do zasuvky 230V, a od nej UTP kabel k PC/NTB. Port ma 1Gb, k dispozici jsou 3 verejne IP adresy (z DHCP), takze doporucuju gigabitovou sitovku, pripadne switch. (Neni nutny router jako u jinych tarifu)

Z teze krabicky by se mel natahnout kvalitni koax (doda UPC) k TV a pokud mas TV s DVB-C tunerem tak doporucuju misto dodavaneho Settopboxu obejednat SMIT Conax Modul z http://www.dvb-c-shop.cz a usetrit si tak mesicni platbu 49 kc za pronajem stb.

Takze 80 + kanalu, nektere v HD a 60/6 Mbit internet za 700,-. Internet je bez agregace a 99,9% casu pojede danou rychlosti.

O Poda nic nevim takze tyto informace musi dodat nekdo jiny.
jito (999)|24.10.2011 19:32
Jen doplním Mio:
Současná nabídka UPC neumožňuje zprostit uživatele od poplatku za STB a modem UPC.
I kdyby jsi tyto zařízení nepoužil a nechtěl,tak měsíční poplatek za pronájem se musí platit.
|Mio| (350)|25.10.2011 07:43
To se mýlíš, pokud při sepisování smlouvy či elektronické objednávce zadáš že budeš mít vlastní modul, UPC ti STB ani nedodá, taktéž jej lze kdykoliv vrátit, jakmile si modul pořídíš.

Modem samozrejme nelze, neb i koupeny u vyrobce by neobsahoval prislusne certifikaty a nesel by na siti pouzit.

Viz. všeobecné podmínky, ceník a zaběhlá praxe. Ale pouze s novými balíčky Kombi.
Swep (142)|27.10.2011 16:16
[quote=Ivo Mašek;373686]Ty rozvody kabelovky dělal původně už Karneval, takže ten, kdo byl v okruhu působnosti tohoto poskytovatele kabelové televize, tak už je má dlouho. Po převzetí Karnevalu firmou UPC tato stávající rozvody použila.
Jenom doufej, že tvá krabička není od STA[/quote]

Jedna je určitě od STA poněvadž na té teď jedu :D
jito (999)|27.10.2011 16:55
Pokud to je STA,tak ti UPC bude dělat svůj přívod.Ale kam až-to netuším.....
Swep (142)|27.10.2011 18:42
[quote=jito;374330]Pokud to je STA,tak ti UPC bude dělat svůj přívod.Ale kam až-to netuším.....[/quote]

Nebude jelikož asi půjdu do optiky od Pody :-) 100/20 mbit za 500 kč/měs.
Tomus. (11)|27.10.2011 19:55
UPC ted nabizi nove celkem vyhodne balicky Kombi (internet 60/6 Mbit + 80 tv programu),
nebo (Kombi+ 120/10 Mbit + 80 tv programu), takze pokud by jste chtel i kabelovou tv, tak se to urcite vyplati.

Vice se dozvite na UPC foru http://www.upczone.cz
Swep (142)|30.10.2011 21:56
hm neviim nevim, pořídím poda 100/20 + satelit cslink a mám to na stejno + si můžu přiobjednat pořady které chci a nemusím řešit upc a prosit je ať mi dávají pořád výhodnou nabídku.
Ivo Mašek (10205)|31.10.2011 08:53
[quote]
si můžu přiobjednat pořady které chci a nemusím řešit upc a prosit je ať mi dávají pořád výhodnou nabídku.
[/quote]
U UPC si lze přikoupit balíčky.
interfernet422 (1575)|31.10.2011 09:39
[quote=Swep;374937]hm neviim nevim, pořídím poda 100/20 + satelit cslink a mám to na stejno + si můžu přiobjednat pořady které chci a nemusím řešit upc a prosit je ať mi dávají pořád výhodnou nabídku.[/quote]
Řešil bych to stejně. Výhodou satelitu ať už cslink, nebo skylink je to, že pokud nechceš platit, tak ti pořád funguje hromada programů GRATIS, to u UPC ne. Neplatíš = nekoukáš. Pokud uvažuješ o HD příjmu, tak zvaž možnost skylinku.
Swep (142)|5.11.2011 14:08
[quote=interfernet422;374981]Řešil bych to stejně. Výhodou satelitu ať už cslink, nebo skylink je to, že pokud nechceš platit, tak ti pořád funguje hromada programů GRATIS, to u UPC ne. Neplatíš = nekoukáš. Pokud uvažuješ o HD příjmu, tak zvaž možnost skylinku.[/quote]

Každopádně :)
|Mio| (350)|5.11.2011 16:40
[quote=interfernet422;374981]Řešil bych to stejně. Výhodou satelitu ať už cslink, nebo skylink je to, že pokud nechceš platit, tak ti pořád funguje hromada programů GRATIS, to u UPC ne. Neplatíš = nekoukáš. Pokud uvažuješ o HD příjmu, tak zvaž možnost skylinku.[/quote]

Nesouhlas, kdyz mas aspon internet od UPC, tak je tam pusteny i DVB-T a v nem Nova a Prima v HD a cca 14 zakladnich kanalu v analogu, to se hodi pro dalsi TV v domacnosti. Ale neni to uplne ve vsech lokalitach.

Oproti satelitu slaby, ale aspon neco. :-)
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 07:18
[quote]
Nesouhlas, kdyz mas aspon internet od UPC, tak je tam pusteny i DVB-T
[/quote]
Puštěné i bez inetu od UPC
|Mio| (350)|6.11.2011 10:53
Bez inetu uz neni zadna sluzba a melo by to byt odpojeny uplne.

zadna sluzna = zadny signal
nejaka sluzba = DVB-T a Mini v analogu
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 10:56
Mám od UPC Supreme (tedy vše), inet ani telefon od UPC nemám a po přepnutí z HDMI_ 1 na TV se mi objeví DVB-T. Já to tedy nijak nevyužívám - nevím ani proč bych měl. Ale je to tam.
Je možné že to DVB-T vypnou (což mě nijak v ničem neomezí). To oni vypínat umí, to jim jde dobře.
Občas zaskočím na forum UPC a nějak stále více si myslím, že to UPC se pomalu, ale jistě stává "kroužkem mladých elektrotechniků", něco jako dříve byly spolky pod ochranou Svazarmu. Akorát my, když jsme něco postavili, tak to fungovalo (muselo, žádný FW neexistovalo)
lenule (1)|1.10.2013 09:56
no raděj upc ti mi dojeli napojili a fungovaly obě televize ...ale u pody dojeli napojili 1televizi a 1počitač a pak mi řekli že dělaji jen 1televizi že si pak musim dojit na pobočku pro kabel a další nějaké krabičky a napojit sama kdo to kdy viděl aby zakaznik si napojoval sám ale hlavně že chcou platit a pozor pokud mate 2 počítače tak vam zprovozni taky jen 1 a druhy mate smulu a wifi nedodavají tak sem měla router svuj ale prostě oni vam to nedaji do kupy vyhodila jsem zbytečně plno peněz no prostě ochota na devše ,ale kdyby to řekli aspon na rovinu tak nikdy si služby od něj nevezmu takže internet jsem u nich zrušila a zustala u jineho dodavatele jen tahaji z lidí penize nic víc
interfernet422 (1575)|1.10.2013 10:38
Tady upozorním ještě na jednu věc a tou je rozdíl v distribucí TV signálu UPC a Pody. UPC jede v DVB-C, případně DVB-T, kdežto Poda je IPTV, z čehož vyplývá jasné omezení. na UPC připojíte více TV bez problémů, Poda potřebuje pro každou další TV širší pásmo pro přenos TV signálu a další IPTV STB.
Co se týče zapojení počítačů, tak poda vždycky připojuje jen 1 PC, teda dodává do bytu 1 přípojku a do ní si zapojíte buď jeden PC a nastavíte na něm hodnoty dodané podou, nebo což je lepší řešení zakoupíte wifi router a zapojíte kabel do něj a nastavíte si domácí síť jenej pro pc jako kabelové přípojky, ale hlavně wifi pro tablety, telefony a další hračky.