Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set top box a panasonic TX-P50VT20E

Zeeberdee (5)|22.10.2011 00:38
Dobrý den,
dnes jsem si koupil plazmu panasonic P50VT20E a rovněž využívám služby poskytovatele komplexních služeb (tv, internet, telefon). Mám doma set top box, který jsem potřeboval pro starou TV, teď ale tato nová televize by měla mít vše v sobě a nemusel bych tento set top box potřebovat. Mám doma přípojku, která mi jde do routeru a z něj TV signál do set top boxu a z něj do TV. Nemohl bych vést kabel přímo do TV? Zkoušel jsem to, a neúspěšně. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak to provést, jestli to tedy jde? Díky.
Pepino100 (45)|22.10.2011 09:35
Ahoj
neuvádíš z jaké lokality jsi ani jakého máš poskytovatele služeb. Budu to brát tedy podle mé lokality a to je Praha.
V prvním případě si zjisti u svého poskytovatele jestli je potřeba využívat jejich STB. Pokud máš UPC tak tam ti stačí dokoupit tohle http://www.dvb-c-shop.cz/produkty-pro-zakazniky-upc.htm a pak STB využívat nemusíš. Pokud máš centrio tak tam máš smůlu. Signál táhnou optikou a mají zakončenou koncovkou lan. Což do tv nedostaneš (ta lan koncovka co máš na tv neslouží jako tv tuner). Jak to má O2 tak tam si nejsem jistý ale myslím že to je stejným způsobem jako Centrio.
Ivo Mašek (10205)|22.10.2011 19:30
[quote]
Jak to má O2 tak tam si nejsem jistý ale myslím že to je stejným způsobem jako Centrio.
[/quote]
Přes IPTV (ne kabelovku) musí být vždy jejich STB.
Zeeberdee (5)|24.10.2011 10:30
Díky, mám službu od O2, tak to musím jet přes set top box. Škoda, právě jsem si říkal, že bych mohl dát krabičku pryč. Ale aspoň má TV DVB-C tak si to přes satelit můžu vynahradit takhle. Snad s tím nebude problém.
Ivo Mašek (10205)|24.10.2011 10:48
[quote]
Ale aspoň má TV DVB-C tak si to přes satelit můžu vynahradit takhle. Snad s tím nebude problém.
[/quote]
Bude. Pokud má DVB-C, a ne DVB-S2. DVB_C je klasická kabelovka. Pokud by jsi měl možnost připojení kabelového operátora UPC, tak potom plně využiješ tuner DVB-C (a já to doporučuji)
Zatím máme u nás čtvero zařízení: DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV
Zeeberdee (5)|24.10.2011 20:36
Ne, bohužel, možnost připojení kabelovky nemám. Takže pokud tomu dobře rozumím, tak DVB-C mi u satelitu je k ničemu, DVB-T, to sem plést ani nebudu a DVB-S taky ne. DVB-S2 tento model nemá. Satelit tedy pojede opět přes bednu. A na co tam teda jsou tu tunery? Jako asi se ptám dost blbě, ale nikde jsem to nenašel pořádně vysvětlené. Jak to tak vidím, zatím z celé tv využiju jen vieru cast.
geronimoh (2327)|24.10.2011 20:47
[quote=Zeeberdee;373778]... DVB-S2 tento model nemá. Satelit tedy pojede opět přes bednu. A na co tam teda jsou tu tunery? Jako asi se ptám dost blbě, ale nikde jsem to nenašel pořádně vysvětlené. ...[/quote]

Jsi si jistý, že tento model nemá DVB-S2 tuner ? Já myslím, že má : http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Výrobky/Ploché+televizory+Viera/3D+TV/TX-P50VT20/specifications/4442798/index.html?trackInfo=true

Mám model TX-P46VT20E a DVB-S2 tuner využívám.
Zeeberdee (5)|24.10.2011 20:53
Jo jo, před chvílí jsem se koukal a má ho, tak je to fajn. Takže můžu satelit (parabolu) napojit na tv, bez použití krabičky, nebo toho do čeho vede parabola? Já jen tomu moc nerozumím, jak je jistě již patrno, ale na netu jsem to zatím moc nepochopil.
geronimoh (2327)|24.10.2011 21:02
Ano, můžeš připojit koaxiální kabel, co vede od konvertoru na parabolické anténě k satelitnímu přijímači přímo do televizoru, případně mít k satelitní anténě připojený i televizor, i satelitní přijímač současně. Nevím, jaký máš satelitní přijímač a jaké satelitní vysílání sleduješ. Pro sledování placeného vysílání, jako třeba od Skylinku, je třeba do televizoru vložit CAM modul a do tohoto modulu dekódovací kartu. Já satelitní vysílání raději sleduji z externího satelitního přijímače a to proto, že má mnohem lepší komfort ovládání, rychlejší přepínání kódovaných kanálů a možnost pořídit nahrávky v odkódované podobě a přenést je do PC. Záleží samozřejmě na konkrétním modelu externího satelitního přijímače.
Zeeberdee (5)|24.10.2011 21:21
Bohužel nejsem teď doma, abych zjistil značku, ale zcela jistě vím, že nemá HDMI zdířku, takže kvalita obrazu by nebyla taková, leda to vyřešit asi buďto přímo do tv, sleduji neplacené programy, nebo koupit nový satelitní přijímač s HDMI.
geronimoh (2327)|24.10.2011 21:51
[quote=Zeeberdee;373805]Bohužel nejsem teď doma, abych zjistil značku, ale zcela jistě vím, že nemá HDMI zdířku, takže kvalita obrazu by nebyla taková, leda to vyřešit asi buďto přímo do tv, sleduji neplacené programy, nebo koupit nový satelitní přijímač s HDMI.[/quote]

Asi máš nějaký model satelitního přijímače jen pro DVB-S ( tedy jen pro vysílání v SD rozlišení ). Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud připojíš satelitní přijímač k jakémukoliv HD televizoru přes analogové rozhraní, například SCART konektor, bude obraz znatelně horší oproti propojení přes HDMI, nebo internímu satelitnímu tuneru. Pro začátek můžeš vyzkoušet interní satelitní tuner a uvidíš, jestli ti bude vyhovovat. Jinak k tvému televizoru jedině satelitní přijímač s DVB-S2 tunerem (samozřejmě s HDMI (případně DVI) konektorem).