Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Orange Fiber TV

miro285 (47)|20.10.2011 10:55
Má tu niekto Fiber TV od Orange-u? Prípadne vie niekto poradiť, či je možné sledovať TV aj bez STB? Nakoľko mi variant so STB nevyhovuje.. Pýtam sa, lebo som si všimol na tom Sageme slot na kartu.. Vopred vďaka :)
Ivo Mašek (10205)|20.10.2011 11:28
Sloty na kartu v TV bývají pro DVB-T, nebo DVB-C (kabelovka), někdy také DVB-S. Pro IPTV žádný slot neexistuje. Je nutný STB od IPTV
Scorpion7 (200)|20.10.2011 13:05
[quote=miro285;373043]Má tu niekto Fiber TV od Orange-u? Prípadne vie niekto poradiť, či je možné sledovať TV aj bez STB? Nakoľko mi variant so STB nevyhovuje.. Pýtam sa, lebo som si všimol na tom Sageme slot na kartu.. Vopred vďaka :)[/quote]

Mám.Nie nedá musíš mat STB+Kartu.Ešte k tomu dostaneš Konventor na optiku a Wifi-router.Ale v prvom rade musíš mat natiahnutu optiku do baráku.Ten STB-Sagem je v dvoch prevedeniach.Jeden je čisto len na SD programi a druhý HD/čiernej farby/a ten má aj HDMI výstup na prepojenie do Tv.
miro285 (47)|20.10.2011 15:09
Scorpion, vieš mi povedať, či je možné nahrávať TV program na nejaký DVD/blu-ray rekordér? Pretože som čítal, že Orange to nejakým spôsobom blokuje a program si takto nenahraješ, no a to ma hnevá najviac :/
Scorpion7 (200)|20.10.2011 19:41
[quote=miro285;373086]Scorpion, vieš mi povedať, či je možné nahrávať TV program na nejaký DVD/blu-ray rekordér? Pretože som čítal, že Orange to nejakým spôsobom blokuje a program si takto nenahraješ, no a to ma hnevá najviac :/[/quote]

Neviem kde si zistil že blokuje,ale nahrávať sa dá cez SCART.Samotný STB-Sagem má vzadu 2x SCART/AV1-Tv,AV2-DVD/a HDMI.HDMI je prepojený z Tv,na nahrávanie mám DVDR Panasonic DMR-EH58 a ten mám prepojený pomocou SCART káblu-AV2 na STB/Sagem/ do AV1 na DVDR.Pri prehrávaní mám DVDR prepojený pomocou HDMI do Tv.Možem nahrávku naprogramovať časovačom,alebo priamo.Ale možeš nahrávať,len ten program čo si nastavíš na STB,nesmieš prepnuť na iný znehodnotiš si nahrávku.Ja to používam len na nočné športové Live prenosi NHL,NFL,NBA.Zatial mi všetko v pohode nasnímalo v DVDR na HDD.
Samotný STB má v predu ešte USB vstup,na Timeshift,nepoužívam.Pokial použiješ nevhodnu flashku nefunguje správne/vraj najlepšia je priamo od Orange-marketing/.Ešte taká pikoška používam už 4 roky,tuto Francuzku k.r.u Sagem,doteraz ani raz neprišla ani jedna aktualizácia sw.Vylepšiť by bolo toho dosť/trebárs ked len rychlosť odozvy prepínania programov,aj ked je celkom slušné pomožeš tomu Tlč.OK/,ale skrátka Orange+Francuzi na to slušne povedané j..u.Za tu dobu sa mi 3x sekol tak,že som musel použiť až uplný reset/znovu som sa musel prihlásiť/,ale obrazovo je skutočne tá optika ovela lepšia,dokonca niektoré SD programi mám omoc lepšej kvalite,ako u niektorých akože HD staníc z orbitu.Na druhej strane STB-Sagem možeš nadstaviť výstup na zapojenie cez SCART,a pri HDMI/DVI všetko upscaluje na 1080i.Pokial by si ešte niečo potreboval zodpoviem.Ešte doplním asi pred troma mesiacmi mi odišiel zdroj/je to pulzní/prejavilo sa to tak,že LCD panel/obrazovka/je modrej farby v strede je žltý oznam-treba kontaktovať serv.stredisko,alebo resetujte zariadenie-to nepomohlo/program žiadny vtedy nefunguje/.Zavolal som na 905 a na druhý den mi servisák zdroj grátis doniesol.
miro285 (47)|29.12.2011 10:24
Páni, mal by som ešte jednu otázku, dá sa karta, ktorá ide do STB od Orange-u spárovať s niektorým z CI modulov? Ak áno, tak s ktorým. Ďakujem
Ivo Mašek (10205)|29.12.2011 11:52
CI moduly v televizorech a kabelových STB jsou pro normu DVB-C. Lze spárovat karty Conax. Ovšem, provozovatel kabelovky ti spáruje svojí kartu (ne nějakou od kdoví koho). A další věc je ta, že karta, spárovaná s příslušným modulem, bude fungovat jenom s tím modulem. S jiným ne.