Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

5.1

popaky115 (2)|19.10.2011 00:38
Zdravím toto je už asi tretie fórum kde hľadám radu na môj problém.
Mám TV LG 37LH3000.Chcem sa opýtať či podporuje zvuk 5.1.
Mám ho zapojený v zosilňovači cez optický kábel a ako som sa dočítal na nete tak viem že optický kábel podporuje 5.1.
Skúšal som to už kadejako poprepájať ale išlo mi to bez zvuku.
Zvuk mi ide jedine cez optiku.
Keď prepojím cez HDMI tak mi to nefunguje pretože v telke nieje HDMI výstup.
Filmy pozerávam v BDrip Full HD cez notebook ....notebook mám pripojený v telke a telku k zosilňovaču a očakával som že mi pôjde 5.1.
Reproduktory sa mi v NB nedajú nakonfigurovať.Ukazuje mi len front L a R.V TV menu som aj zapol SRS sound ale stále nič.Chcel by som vás poprosiť o nejaké rady alebo nápady ako to vyriešiť, či netreba nejaký kábel alebo niečo, poprípade či sa to nenastavuje v servisnom menu.
Prosím vás o nejaké nápady ktoré by mi pomohli tento môj problém vyriešiť.
Ďakujem !!!
golfLC (1941)|19.10.2011 07:53
[quote=popaky115;372796]Zdravím toto je už asi tretie fórum kde hľadám radu na môj problém.
Mám TV LG 37LH3000.Chcem sa opýtať či podporuje zvuk 5.1.
Mám ho zapojený v zosilňovači cez optický kábel a ako som sa dočítal na nete tak viem že optický kábel podporuje 5.1.
Skúšal som to už kadejako poprepájať ale išlo mi to bez zvuku.
Zvuk mi ide jedine cez optiku.
Keď prepojím cez HDMI tak mi to nefunguje pretože v telke nieje HDMI výstup.
Filmy pozerávam v BDrip Full HD cez notebook ....notebook mám pripojený v telke a telku k zosilňovaču a očakával som že mi pôjde 5.1.
Reproduktory sa mi v NB nedajú nakonfigurovať.Ukazuje mi len front L a R.V TV menu som aj zapol SRS sound ale stále nič.Chcel by som vás poprosiť o nejaké rady alebo nápady ako to vyriešiť, či netreba nejaký kábel alebo niečo, poprípade či sa to nenastavuje v servisnom menu.
Prosím vás o nejaké nápady ktoré by mi pomohli tento môj problém vyriešiť.
Ďakujem !!![/quote]
Kup MMC a máš to ( WD TV LIVE kupiš za cca 80€ ), prepojíš výstup z neho do vstupu zosilovaca a mas to, takymto sposobom ako to chces Ty to neporiesis. Nepises ani typ zosilovaca, ma opticky vstup, kolko a akych maš reprakov.... Niektoré TV majú "akože podporu" 5.1 zvuku, ale len vystup na optike, niektoré nevedia pustit dalej ani to. Ale skôr ten zvukový signál tam musíš dostať, čo notebookom asi možné nebude... tiež nepíšeš typ... U teba výhovorka že nechceš ďalsiu skrinku pri TV je podla mna zbytočná, nakoľko mať pri TV notebook a šťaviť ho na zdroji je vacsí nezmysel....
vivid.sk (11472)|19.10.2011 08:28
Aky mas zosilnovac (AVR?). Nenapisal si typ.
Prepojenie, ktore pouzivas nie je celkom spravne, preto ti ten zvuk nejde (LG totiz neposiela audio z optiky dalej. Preto nemas zvuk. V pripade interneho playera v TV [ak ho ma] by si ale mal pocut zvuk, pokial to mas takto zapojene).

Notebook by si mal prepojit s AVR-> a nasledne AVR s TV. Vsetko s HDMI kablami.
golfLC (1941)|19.10.2011 14:53
Podľa toho, aky mas NB a AVR, prepojiť tak, ako napisal vivid....
NB - HDMI - AVR - HDMI - TV, ale s tym zvukom je to aj tak otazne, neviem, či ti pusti NB cez HDMI von 5.1-ku...
vivid.sk (11472)|19.10.2011 22:11
[quote=golfLC;372861]neviem, či ti pusti NB cez HDMI von 5.1-ku...[/quote]

Pusti. ATIna nema problem.

Skratka to zapoj ako som napisal. V playeri nastav audio vystup na SPDIF. Po pripojeni kabla nasledne zvol ako vystupne audio zariadenie ATI HDMI Output a mas vybavene.