Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

bezdrátové připojení LCD/LED TV k PC

weruman (1)|18.10.2011 13:29
Prosím o radu,
jsem totální TV begginer, ale standardní PC uživatel
zakoupil jsem LED TV (LG 42LE5500) bo mám v úmyslu používat TV jako monitor k PC (grafika: ATI radeon 4870 1GB), protože mám PC v jiné místnosti než TV, rád bych poprosil o radu:
1. výše uvedená TV má "wi-fi přípravu"... co to je? očekává se ode mě nějaký přídatná zásadní komponenta (zapojená do TV) abych byl schopen zachytit pomocí TV signál vysílaný z PC?,
2. lze použít PC wi-fi adaptér (komunikující s wi-fi routerem kabelovéhu internetu) zárověž i k připojení k TV? nebo musím použít jiný výstup z PC (jestli vše dobře chápu vysílá PC video i audio a TV je přijímá, ale když mám PC pře wi-fi připojeno k ke kabelovému internetu pak komunikace je oboustranná)
3. funguje nastavení wi-fi/LAN (PC-TV) na podpobném principu jako když jsou přístroje spojeny drátem?

4. nebo nejstručnější otázka: jak výše uvedenou TV a PC funkčně bezdrátově spojit?

prosím o schovívavost ze strany fórařů odborníků pokud moje užitá terminologie byla nepřesná
a předem velice děkuji za evetuelní radu
Weruman
golfLC (1941)|18.10.2011 14:52
cez Wifi tak, ako to chceš, v žiadnom prípade. Na týchto zariadeniach či už vstavaná Wifi, alebo dokupovany Wifi key slúži na pripojenie v domácej sieti ( následne aj na net) , nie priamo na prenos audio- video signalu, ale audio, video súborov po sieti, vid popis na nete

Jako správnému multimediálnímu zařízení nové generace nechybí televizoru ani Ethernet připojení s podporou technologie DLNA pro sdílení multimediálních souborů v rámci počítačové sítě a podpora služby NetCast umožňující připojení na internet a využívání různých doplňkových funkcí jako jsou video hovory, prohližení foto galerií Picasa, předpověď počasí nebo sledování videí ze serveru YouTube. Televizor zvládá také přehrávání hudby, videa a fotografií z připojených USB paměťových zařízení.
interfernet422 (1575)|18.10.2011 15:04
[quote=weruman;372627]Prosím o radu,
jsem totální TV begginer, ale standardní PC uživatel
zakoupil jsem LED TV (LG 42LE5500) bo mám v úmyslu používat TV jako monitor k PC (grafika: ATI radeon 4870 1GB), protože mám PC v jiné místnosti než TV, rád bych poprosil o radu:
1. výše uvedená TV má "wi-fi přípravu"... co to je? očekává se ode mě nějaký přídatná zásadní komponenta (zapojená do TV) abych byl schopen zachytit pomocí TV signál vysílaný z PC?, [/quote]
Ne, wi-fi je komunikace jako mezi počítači, viz předchozí příspěvek od golfLC.
Co je obsahem wi-fi přípravy?

[quote=weruman;372627]2. lze použít PC wi-fi adaptér (komunikující s wi-fi routerem kabelovéhu internetu) zárověž i k připojení k TV? nebo musím použít jiný výstup z PC (jestli vše dobře chápu vysílá PC video i audio a TV je přijímá, ale když mám PC pře wi-fi připojeno k ke kabelovému internetu pak komunikace je oboustranná)[/quote]
Router je styčný bod pro všechna wifi zařízení, která provozuješ doma, tzn. že TV bude s PC komunikovat přes tento router. Když nebude fungovat wifi na routeru, tak se TV a PC nespojí. Pozor PC nevysílá video a audio data. K tomuto slouží jiná zařízení.

[quote=weruman;372627]3. funguje nastavení wi-fi/LAN (PC-TV) na podobném principu jako když jsou přístroje spojeny drátem?[/quote]
Ano, wi-fi nahrazuje drát.

[quote=weruman;372627]4. nebo nejstručnější otázka: jak výše uvedenou TV a PC funkčně bezdrátově spojit?[/quote]
Zprovozněním wi-fi na TV a jeho připojením k routeru
SlavoF (834)|18.10.2011 15:08
ideálny by bol comp/notebook s podporou "Intel Wireless Display" (WiDi) , hoď si to do googlu
bastlir (3245)|18.10.2011 20:36
Kabel je kabel. Když ho neohryže pes, funkčnost je zaručená. :-) Kdežto vše, co jde vzduchem, dovede potrápit - viz jiná vlákna.