Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2-IP-TV-STB-iCan3800-HDMI-Panasonic-VIERA-TX-32LED7F

x4ever (12)|17.10.2011 18:01
Zdravím, pořídil jsem si O2TV dostal jsem firemní setopbox iCAN 3800 přes veškerou mojí snahu o propojení s televizorem Panasonic-VIERA-TX-32LED7F pomocí HDMI kabelu se nedaří dobrat se zdárného konce. Nejde to jsem bezradný na podpoře o2 mi řekly že upravovali firmware STB a že by to fungovat mělo ať si nastavím televizi. Zkoušel jsem všemožné ale neejde to už nevím jak dál.Jsem ochotný si koupit jinou televizi pokud budu vědět že s tím jejich settopboxe bude fungovat přes HDMI. Poradíte prosím?
Ivo Mašek (10205)|17.10.2011 18:14
Ta televize má určitě několik vstupů HDMI. Bývají dva, někdy tři. Ty si na TV musíš někde v menu nastavit tu zásuvku HDMI, kam jsi strčil příslušný kabel od STB.
x4ever (12)|17.10.2011 18:19
Ta televize má pouze jediný HDMI vstup. Vždy se jen na dvě vteřiny objeví obraz a zvuk a pak zase zmizí.a tahle to problikavá pořád dokola jednu dvě vteřinky se ukáže obraz a pak třeba 4vteřiny nic a tak pořád dokola.
x4ever (12)|17.10.2011 18:24
Měl jsem do toho HDMI vstupu na televizi připojený Playstation 3 ,nebo DVD přehrávač to vše jede bez problému už několik let.Myskím že ta televize už je zastaralá možná má nějakou první verzi HDMI rozhraní která není s těmi novějšími kompatibilní jinak si to vysvětlit neumím.
Ivo Mašek (10205)|17.10.2011 18:26
Pokud má ten STB svůj dálkový ovladač - používáš ho?
x4ever (12)|17.10.2011 18:28
Pomocí toho ovladače nastavuji téměř vše. Pouze hard reset provádím tláčítkem na STB.
Ivo Mašek (10205)|17.10.2011 18:33
No ............ tak to tedy nevím :-? . Televize zastaralá není. Možná by pomohl kabel HDMI_1.4. Ty máš asi verzi 1.3. (nebyl ten HDMI kabel v dodávce spolu s tím STB?)
Jinak si myslím, že nastavení a spuštění by měl provést technik z O2
jito (999)|17.10.2011 18:33
Já bych to viděl na špatně nastavený obrazový výstup z STB.
Pokud má STB nějaký analogový obrazový výstup-např.scart,tak nejdříve propojit scartem a pak v menu STB vybrat správný výstup-tedy rozlišení.
Zpět se dá vždy dostat díky analogovému propojení.Defaultně bude funkční vždy,bez ohledu na nastavení HDMI výstupu.
Pitomec (10211)|17.10.2011 19:13
Ten STB je totální šunt, takže případná nefunkčnost moc nepřekvapuje - co ale překvapuje je to, že si v dnešní době ještě vůbec někdo tuto službu od O2 pořídí 9-)
x4ever (12)|17.10.2011 19:13
Ano televizi mám propojenou pomocí SCARTU dále se ovladačem přepnu do servisního menu STB kde nastavím HDMI na výběr jsou možnosti SDTV,720p,1080i.Svoji volbu potvrdím vypnu a zapnu STB televizor přepnu na HDMI vstup a je to zase to blikání.Nevím co s tím.Televize je z roku 2007.Njraději bych koupil novou, která bude FullHD ta má je jenom HDready.Ale to je zase úplně jiná otázka.Nejsem v téhle problematice vůbec orientovaný.Stačil by mi je TIP na nějakou do20tis.No apo tom bych se jen modlil a doufal že to konečně bude fungovat.
x4ever (12)|17.10.2011 19:15
Ano jsem z vesnice nemám tady moc společností na výběr.Jakože ve městech mají takovou paletu tady na vesnicích jsme rádi aspoň za O2
Pitomec (10211)|17.10.2011 19:16
[quote=x4ever;372427]Ano jsem z vesnice nemám tady moc společností na výběr.Jakože ve městech mají takovou paletu tady na vesnicích jsme rádi aspoň za O2[/quote]
Myslím, že satelit chodí i na vesnici a dokonce bych řekl, že s jeho umístěním jsou problémy mnohdy podstatně menší, než právě ve městě.
x4ever (12)|17.10.2011 19:26
Ano o satellitu přemýšlím také ale nic o tom nevím chtěl bych HDprogramy v češtině a hodně programů ale moc toho o tom nevím. Kolega v práci to má a nemůže si to vynachválit ale on je technicky zdatnější ani bych nevěděl jako společnost vybrat kdo mi to namontuje prostě to O2 byla taková trošku míň komplikovaná dostupnější volba když už od nich mám internet.
x4ever (12)|17.10.2011 19:28
Ale je to tak že asi nakonec ten satelit budu muset nějak realizovat.
jito (999)|17.10.2011 19:30
Vybíráš 720p?A když po této volbě nevypneš STB,tak to taky nejde?Pokud po změně nastavení výstupu vždy vypneš/zapneš STB,tak je možné,že se změní nastavení do původního.
x4ever (12)|17.10.2011 19:37
Zkoušel oba způsoby tedy vypnout/zapnou STB nebo se ze servisního menu přepnout pomocí ovladače dále do běžného uživatelského prostředí bohužel oba způsoby mají stejný výsledek a to je důvod s polečně s faktem že televizor je z roku 2007 ,který mě vede k myšlence že HDMI vstup na televizi je nějakým způsobem nekompatibilní s STB.
Pitomec (10211)|17.10.2011 19:43
[quote=x4ever;372431]Ale je to tak že asi nakonec ten satelit budu muset nějak realizovat.[/quote]
To je rozumný rozhodnutí a kyslíkářů se zbav jak to nejrychleji půjde. A ideálně i pryč s jejich netem, pokud je dostupný někdo jiný.
Pitomec (10211)|17.10.2011 19:44
[quote=x4ever;372434]Zkoušel oba způsoby tedy vypnout/zapnou STB nebo se ze servisního menu přepnout pomocí ovladače dále do běžného uživatelského prostředí bohužel oba způsoby mají stejný výsledek a to je důvod s polečně s faktem že televizor je z roku 2007 ,který mě vede k myšlence že HDMI vstup na televizi je nějakým způsobem nekompatibilní s STB.[/quote]
Blbost, když tam šlape PS3 a ještě cosi, tak tam musí šlapat i ten krám od O2. A jestli ne, tak jim ho běž otřískat o hlavu nebo zrušit smlouvu a šup pro satelit...
x4ever (12)|17.10.2011 19:47
Vím že to do téhle debaty nepatří. Ale ten NET tady nikdo jiný nenabízí byl tu u nás jeden co vybudoval NET a rozsáhlou WiFi síť nabízel připojení.Nakonec celou tu ohromnou síť několika obcí prodal právě O2 tím pádem tu ani jiný poskytovatel není než právě O2.
x4ever (12)|17.10.2011 19:50
Má to háček O2 oficiálně to HDMI nepodporují. Prostě někomu to jde a jinýmu ne.Ale dovolat se práv u něčeho co O2 oficiálně nepodporuje nejde.
RossiD (1271)|17.10.2011 21:05
Myslim, ze jsem nekde na netu cetl o problemech iCanu s TV Panasonic, bylo okolo toho dost vasnivych diskuzi.Kazdopadne nez jsem utekl od IPTV O2 k SAT, HDMi s plazmou od Sama fungovalo naprosto bez problemu.Jen jedno male varovani - pokud se rozhodnes pro jiny prijem TV signalu a budes vracet vyse zminovany STB, udelej to nejlepe osobne pres prodejnu/pobocku O2 a nech si vystavit DOKLAD O PREVZETI s velkym beranem a podpisem !!!! Jinak dopadnes jako ja, kdy jeste po pul roce resim "nevraceni" vraceneho pristroje a ani podaci listek nepomaha /jeste ze ho mam, nikdy je nevyhazujte/ :(
Pepino100 (45)|23.10.2011 13:45
No nejspíš bude chyba v tom STB. Měl jsem s tím podobný problém. Já si koupil novou tv Panasonic(st30). Mám připojené pouze DVB-T protože na tv koukám stejně jen na to co si stáhnu nebo na PS3. Ale já u téhle tv měl problém že jsem nechytal HD programy. než kupovat nový STB tak jsem to nejdřív vyzkoušel na STB od O2. To mám daný v dětským pokoji na crt tv takže přes skart. K nové tv jsem to připojil přes HDMI a dělalo mi to to samé co tobě. Jen obraz na chvilku problikl a zmizel. Vzal jsem tedy skart kabel připojil k tv v nastavení STB jsem změnil výstup a ještě něco ale teď si nevybavím co šlo to. Večer na to můžu kouknout a uvidím.
x4ever (12)|26.10.2011 20:01
Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem přešel na satelit od skylinku HD programy mám jak jsem chtěl jsem spokojený. Rozdíl je ten že u O2 jsem nemusel nic platit pořizovací náklady přístroje byly nulove vše gratis od O2. U toho satelitu jsem si vše musel zaplatit za to ale mám to co jsem opravu chtěl programy ve FullHD. O2 budu vracet tak dám vědět jak jsem pořídil.