Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas7 a křivka

Miloš... (13)|16.10.2011 23:55
Jak ve Vegasu 7.0 zapnu křivku pro posun obrazu v Event Pan/Crop jako to ško ve 4.0? Mě se tam když táhnu tím směrovým křížkem zvětšuje jen kruh, a já chci křivku, abych docílil plynulého pohybu jejím nastavením, jak jsem byl zvyklý se staré verzi, viz obr.
Díky. Miloš...
vegas4.0.gif
Saxel (2279)|17.10.2011 09:13
Nové verze Vegasu už tuto křivku nepoužívají. Pomocí Keyframů si nastavíš zlomové body v čase a zaoblení hran pomyslné křivky pohybu provedeš nastavením hodnoty "Keyframe interpolation/Smoothness" v rozsahu od 0 do 100% pro každý keyframe.
Miloš... (13)|17.10.2011 20:01
Tak alespoň tak, ale s tou křivkou se pracovalo skvěle, když jsem to někde prolomil, projevilo se změnou i mezi ostatními body. Navíc nastavoval to u všech bodů, když třeba točím kružnici, to bude klikačka. Škoda....-( Ani v té nové 10ce s k ní nevrátili??
A vůbec, co krom širších možností rendrovaných formátů má ta 7.0d lepšího oproti 4ce? V eventu se dá rovnou nasadit nějaká maska, ale to bych asi oželel... 4ka mi v podstatě na vše stačila, jen nejede na Win7.-( A co 6ka, ta už to má taky po novu??
Saxel (2279)|18.10.2011 09:04
Je pravda, že s verzí 4 jsem začínal, ale jaké byly konkrétní rozdíly v novějších verzích, to už si fakt nepamatuju. Ve verzi 10-Pro je funkce Event Pan/Crop stejná, jako v té sedmičce, tedy žádná křivka.
Miloš... (13)|18.10.2011 23:24
A co 6ka? Ta to má jak? A pak, v tý 7mičce, jak se pracuje s tou maskou v Eventu? Díky...
Jo, a ještě jeden problém, vadí když rendruji do většího rozlišení, než mám projekt, ten jsem si nechal hloupě nastavený na na 720*480, a chci do HD rozlišení 4:3. Ale HD je jen 16:9ti ne?
Saxel (2279)|19.10.2011 09:24
Pokud mě paměť neklame, křivka tam není od verze 5.

K tomu renderu do vyššího rozlišení. Rozměry zdrojového videa jsi neuvedl. Vlastní projekt bys měl mít nastavený podle parametrů videa, se kterým pracuješ. Rendrovat do vyššího rozlišení než je zdroj nemá žádný smysl, dokonce je to kontraproduktivní - reálné rozlišení se stejně nezlepší a výsledek zabírá zbytečně víc bajtů. Navíc kazdý přehrávač nebo TV si dokáže provést upscaling rychle a kvalitně podle svých potřeb.
Miloš... (13)|20.10.2011 01:28
Kurnik, tam to budu muset předělávat, obrázek po obrázku???, mám je tak co 5s a ještě v maskách přes sebe ve verzi 7.0d...-( To jsem teda dopadl... mám to jen 720*480 25i. Když to změním na HD 16:9 (4:3 nikde nevidím) je to úplně v háji, nic nesedí, ty výřezy jsou prostě jinak... Pomóc!! Neumí to třeba ta 9ka nebo 10ka nějak inteligentě převést? ...jeden známý ji má. Díky za radu, to se mi stalo poprvé, no je fakt, že jsem k tomu rok nesedl...
Miloš... (13)|20.10.2011 01:35
"Poznámka: Výše uvedené nastavení hodnot je nastavení výstupního formátu, ale při závěrečném zpracování projektu formou renderingu-převodu do námi požadovaného formátu lze zadat také velikost videa, kvalitu renderování apod., přičemž takto nově nastavené hodnoty na výstupu jsou pak směrodatné pro výsledný projekt. Pokud tedy máte zdrojový video materiál v PAL DV template (720x576) a dáte renderovat do DivX 640x480, tak se bude renderovat do DivX s rozlišením 640x480."
ai (2993)|20.10.2011 04:36
musis nastavit keyframe, to ti doplni mezisnimky, v tom pan-crop tam mas takovou malou timeline , a pak:

- najed na misto, klikni to plus dole, tedy vytvoris keyframe a uprav pan-crop nebo cokoliv nahore v tom okne
-takhle to opakuj na ruzna mista ,Vegas ti vzdy automaticky interpoluje zbyvajici snimky
-muzes vyhladit ty keyframes (klicove snimky) ,kde kliknes pravym na ten keyframe (kosoctverecek) a pravym mysou treba zvolis smooth, kde to vyhladi pohyb

Ve Vegasu muzes normalne menit properties projektu za chodu, treba potrebuju udelat snimek na web rychle, tak zmenim rozmer projektu na rozmer snimku, v pan-crop doladim snimek a exportuju jpg, pak zas vse vratis ...

Vegas je v tech nastavenich velmi flexibilni , settings projektu, exportu oproti jinym editorum.