Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdiely v kvalite obrazu

111a111 (139)|16.10.2011 10:43
Zdravim, mam taku otazku - je nejaky rozdiel v kvalite obrazu u prehravacov v rozlicnych cenovych kategoriach? Teraz neberiem do uvahy inu vybavu, vstavane HDD, kombinovane s recievermi a podobne, ide mi len o obrazovy vystup.
Napriklad je obraz z prehravaca za 100€ horsi nez z nejakeho za 400? U BD prehravacov, MMC, proste maju prehravace s roznymi procesormi identicky vystup z rovnakeho videa?

Logika mi hovori ze ked je to video digitalne, su len 2 moznosti ako ho dekodovat - bezchybne alebo vyrazne poskodene. Je to tak?
bastlir (3245)|16.10.2011 12:57
Máš pravdu, logika Ti dává při dodržení všech standardů za pravdu, ale jsou tu "fajnšmekři", kteří ten rozdíl prý poznají. Já se přiznám, že to nepoznám.
vivid.sk (11472)|16.10.2011 14:14
Vzhladom k tomu, ze MMC/BD playere (obzvlast tie drahsie) obrazovy vystup upravuju (ano citas dobre. S obrazom sa robi obrazovy processing a castokrat boh vie aky), tak rozdiely su.
Pokial by firmy striktne dodrzovali pravidlo - dekoduj, ale s obrazom nic nerob - co sa da len v jedinom pripade, ze zdroj a zaroven vystupne rozlisenie je fullHD, tak by to mohlo byt rovnake.

Ake kedze playere ponukaju moznosti nastavenia farieb, gammy, kadejake doostrovanie a plno dalsich chobotin (okrem toho player scaluje signal na vystupne rozlisenie, ak neplati predchadzajuci bod, a scaling moze byt roznych kvalit), tazko mozes obrazovy vystup adekvaltne porovnat (uplne staci, ze jeden player vystup jemne doostri a hned vyzera subjektivne lepsie. Detto plati pre akukolvek inu upravu obrazu).
KamilZ (10277)|16.10.2011 21:18
Přesně jak říká vivid.sk, rozdíly jsou a obzvláště vyniknou při upscalingu. Záleží na strašně mnoha věcech (použitý chipset, algoritmy firmware, nastavení parametrů obrazu apod.). To jako by jsi řekl, že je jedno, jakou LCD TV si koupíš, protože z DVB-T /HDMI leze signál digitálně a tím pádem vše stejné. Chce to mít nějak rozumně vyváženou celou linku MMC-TV-Receiver-Repro. K nějaké 32" LCD ECG si nebudu kupovat MMC za 400E a naopak, k UE55D8000 si nekoupím MMC za 100E. Není tam samozřejmě přímá úměra, dražší MMC mají více funkcí a možností.

Mrkni třeba zde, tam se řešila kvalita Blu-ray přehrávačů.
bastlir (3245)|16.10.2011 21:30
No to je fakt. :-) Toto by si měli přečíst lidi z "Jaké nejlepší MMC koupit" apod.
Saxel (2279)|17.10.2011 09:01
[quote=111a111;372103]... je nejaky rozdiel v kvalite obrazu u prehravacov v rozlicnych cenovych kategoriach?..[/quote]
U přehrávačů jde o dvě věci: 1.-kvalita použitého čipsetu, 2.-kvalita firmwaru.
Čipy pro multimediální přehrávače vyrábí defacto 2 firmy (Sigma Designs a Realtec), přičemž čipy zajišťují jak dekódování multimédií, tak i video processing (upscaling, korekce obrazu atd.). Pokud je v přehrávačích v různých cenových relacích použitý stejný čip, znamená to teoreticky, že kvalita výstupu bude totožná. Nicméně ani nejkvalitnější čip neudělá nic bez řídícího softwaru (firmwaru) a právě firmware a jeho průběžný vývoj a podpora zařadí každý přehrávač mezi lepší nebo horší. Nicméně většinou se hodnocení i cena opírají o přidané funkce přehrávačů a kvalita výstupů podle mého názoru bude při použití stejných čipů takřka stejná.

Ještě přidám jeden link k těm čipům: http://www.iboum.com/artkill/chipsets.php
ai (2993)|17.10.2011 16:11
Saxel ano, treba nejnovejsi model WDTV Live ma nejposlednejsi chip Sigma, tedy obraz je up to date , ovsem fw muze nekdy zakaznika uplne rozlozit az k bodu kdy muze vratit MMC (treba ne zrovna ten WDTV ted, jako priklad) , i kdyz ma obraz jak vino
zatty (1215)|18.10.2011 09:38
přidám se do debaty....

ano je obrovský rozdíl mezi kvalitami obrazu...nejde jen o kategorie BD a MMC ale i např. satelitní techniku.....

sám sem se dostal do pasti když sem si koupil TF7700HSCI...byl to stroj střeně vyšší třídy a velmi u nás oblíbený...měl sem ho tehdy na SAMSUNG UE40B8000,hrál krásně přímo neskutečně,pak sem ho měl na UE46C8000, zde hrál taky krásně sic mi připadal že hrál líp na té metrovce ale nikterak sem to neřešil, na jaře sem si pořídil UE55D8000 a ejhle,obraz nebyl černý ale šedý,barvy nevýrazné...tak mi to nedalo a zapojil sem tuner co je v telce a obraz o 2třídy lepší....tak sem to poslal na reklamaci a nechal tam vyměnit desku moc to nepohlo,tuneru v telce se to prostě nevyrovnalo...tak sem si nechal ten co je v telce a ten dal dědovi na jeho LE40C550 a ten mu hraje stejně krásně jako hrál mne na mojí metrovce......

přes víkend sem měl možnost testovat EDISION ARGUS VIP2 cca za 5,5tis. Kč byl mi doporučen z hlediska výkonu procesoru na mojí 138cm tv...a řeknu ano toto je stroj který dokázal hrát stejně dobře jako tuner v televizi ba řeknu že podání SD signálu bylo o pověstný chlup lepší...bohužel sem nestihl ho napíchnout na enigmu ale to by byla pecka....


drahží stroje mají tedy opravdu výkon krmit velké telky bez omezení a samozřejmostí je soft.podpora, ta dokáže zkazit i velmi mile překvapit
jarino1978 (8045)|18.10.2011 21:46
to si ešte vyskúšaj Arivu shit a to budeš pozerať...

Samozrejme čím kvalitnejšie črevá, tým lepší obraz a to platí aj proti logike o HD vysielaní. Nie je to len o tých 0 a 1...