Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypálení filmu

Fany53 (52)|15.10.2011 10:44
Když si stahnu z internetu film ve formátu AVI,půjde hned nějakým programem vypálit a nebo se musí udělat konverze na jiný formát?
StD (8612)|15.10.2011 11:31
Avi se vypaluje jako Data.
Pytkin (7947)|15.10.2011 16:31
no zavisi na com ho chces prehravat .. opticke media su dnes uz mrtve .. dnes nikto nenapaluje , ale pusta filmy z harddiskov ..
StD (8612)|15.10.2011 16:41
@Pytkin: Nikdy neříkej nikdy/nikdo - já pálím pořád. Na nové poruchové hadry nemám a media mám darem...
Pitomec (10211)|15.10.2011 17:41
[quote=StD;372018]@Pytkin: Nikdy neříkej nikdy/nikdo - [COLOR=red]já pálím pořád[/COLOR]. Na nové poruchové hadry nemám a media mám darem...[/quote]Ale švestky, to je něco jinýho B-)
bastlir (3245)|15.10.2011 20:37
[quote=Pytkin;372016]no zavisi na com ho chces prehravat .. opticke media su dnes uz mrtve .. dnes nikto nenapaluje , ale pusta filmy z harddiskov ..[/quote]

No Ty jsi dobrej! :-) Když někdo po mně chce vypálit nějaký film, mám mu místo toho dát disk? :D No to by se mi fakt vyplatilo!

Z *.avi jde samozřejmě s konverzí vypálit i standardní DVD, ale nemá to smysl, protože většina dnešních playerů přehrává i standardní AVI formát.
Pytkin (7947)|16.10.2011 01:08
no iste .. sak si pozrie film a potom to zmaze .. skoda vyhadzovat media .. dalsia vec je , ze dnes sa filmy nemestia na media .. teda na DVDckove .. a zahadzovat BR opticke disky mi pride zbytocne ..
bastlir (3245)|16.10.2011 03:14
[quote=Pytkin;372066]no iste .. sak si pozrie film a potom to zmaze .. skoda vyhadzovat media .. dalsia vec je , ze dnes sa filmy nemestia na media .. teda na DVDckove .. a zahadzovat BR opticke disky mi pride zbytocne ..[/quote]

Každej film se na DVD vejde. Popřípadě na DL. :-) Jsem nenáročný. A spousta mých vrstevníků doma ještě prohání CRT a VHS. DVD je zatím ještě pro mnoho lidí výkřikem techniky. Tak jak mají stohy kazet, tak si i silážují DVD. :-) Znám lidi, kteří si např. ani nenaladí TV, ale zato jsou světovými bilogy. :-) Doma čučí do rozmazného 14" CRT monitoru a je spokojený.
Pytkin (7947)|16.10.2011 11:50
proti gustu ...
bastlir (3245)|16.10.2011 13:40
[quote=Pytkin;372111]proti gustu ...[/quote]

Dyť jo. :D A mému již slepému oku je to stejně jedno. :D
Pytkin (7947)|16.10.2011 17:13
mne zase pride hlupe prepocitavat filmy aby sa zmestili na DVD a potom ich palit na DVD .. jednoduchsie mi pride proste nakopirovat film na HDD a pozriet si to z neho .. zrovna sa chystam babke kupit xtreamer .. furt chce po mne nejake nove filmy a ja ju furt odbijam tym , ze to nema na com prehravat .. takto bude ona spokojna , aj ja :)
bastlir (3245)|16.10.2011 17:24
[quote=Pytkin;372204]mne zase pride hlupe prepocitavat filmy aby sa zmestili na DVD a potom ich palit na DVD .. jednoduchsie mi pride proste nakopirovat film na HDD a pozriet si to z neho .. zrovna sa chystam babke kupit xtreamer .. furt chce po mne nejake nove filmy a ja ju furt odbijam tym , ze to nema na com prehravat .. takto bude ona spokojna , aj ja :)[/quote]

Jsem na tom podobně s 81L tátou. Řeknu mu, ať si to nahraje na HDD, protože já nemám čas tam pořád jezdit. Jsem zvědavý, jak bude na mě koukat. On tu kvalitu na starším CRT jistě ocení. :D
Pytkin (7947)|16.10.2011 17:28
moja babka ma tie 55cm CRT telku .. to je ale jedno .. nejde o tom na com sa bude prehravat .. ale o to pohodlie .. proste dnes napalovat nejake DVDcka mi pride zbytocna strata penazi a casu .. nahras film na HDD , babka si ho pozrie a potom sa zmaze .. vybavene .. Aj VHS uz ju prestava bavit, a pytala sa ma na ten recorder co dava UPC ku kablovke .. ze ci si myslim ze je to fasa .. hovorim jej za 3 EUR/mesacne to bude fasa ..
bastlir (3245)|16.10.2011 17:31
[quote=Pytkin;372210]moja babka ma tie 55cm CRT telku .. to je ale jedno .. nejde o tom na com sa bude prehravat .. ale o to pohodlie .. proste dnes napalovat nejake DVDcka mi pride zbytocna strata penazi a casu .. nahras film na HDD , babka si ho pozrie a potom sa zmaze .. vybavene .. Aj VHS uz ju prestava bavit, a pytala sa ma na ten recorder co dava UPC ku kablovke .. ze ci si myslim ze je to fasa .. hovorim jej za 3 EUR/mesacne to bude fasa ..[/quote]

Tak to máš docela schopnou babku. :D Jenže "ono sa to samo neurobí". To budeš asi muset udělat Ty. :D
Ale třeba Tě babka překvapí. :-)
StD (8612)|16.10.2011 17:37
Nevím proč tady pořád řešíte ty své OT kraviny. Tazatel se ptal jak vypálit XY, dostal jasnou odpověď. Tak už jděte s tou vaší osvětou do pryč.
bastlir (3245)|16.10.2011 17:51
[quote=StD;372216]Nevím proč tady pořád řešíte ty své OT kraviny. Tazatel se ptal jak vypálit XY, dostal jasnou odpověď. Tak už jděte s tou vaší osvětou do pryč.[/quote]

Máš pravdu, ale aspoň je tu sranda. :-)
ai (2993)|16.10.2011 18:39
[quote=StD;372216]Nevím proč tady pořád řešíte ty své OT kraviny. Tazatel se ptal jak vypálit XY, dostal jasnou odpověď. Tak už jděte s tou vaší osvětou do pryč.[/quote]
Pykin ma pravdu v tom, ze HD video se distribuuje jako SD, coz je skoda,
a s tim souvisi toto, pokud jde o rodice, dobra vec je treba WDTV Live Hub, ma to disk uvnitr a pri navstevach tam pouze neco pridavas z flasky apod., ponevadz nemuzeme ocekavat od rodicu nejake PC, HDD znalosti. Oni pouze zvladnou ( a to jeste s opovrzenim) obsluhu s dalkovym ovladacem a navigaci v menu.
Ale to stoji neco navic, DVD prehravac ma kazdy a je to skoro moneyless a bez stresu pro druhou stranu prehrat DVD.
bastlir (3245)|16.10.2011 18:42
[quote=ai;372235]Pykin ma pravdu v tom, ze HD video se distribuuje jako SD, coz je skoda,
a s tim souvisi toto, pokud jde o rodice, dobra vec je treba WDTV Live Hub, ma to disk uvnitr a pri navstevach tam pouze neco pridavas z flasky apod., ponevadz nemuzeme ocekavat od rodicu nejake PC, HDD znalosti. Oni pouze zvladnou ( a to jeste s opovrzenim) obsluhu s dalkovym ovladacem a navigaci v menu.
Ale to stoji neco navic, DVD prehravac ma kazdy a je to skoro moneyless a bez stresu pro druhou stranu.[/quote]

No to je to, co se tu celou dobu snažím naznačit. :D Ale takovou babku bych bral. :-)
Pytkin (7947)|16.10.2011 20:33
babka ma 71 rokov . .nema problem si naladit sama telku , VHS , naprogramovat nahravanie .. atd .. s pocitacom pracuje bravurne .. maily, skype , google , ziaden problem .. dvd jej nerobi problem .. s Xtreamerom bude tiez kamarat .. zastrcit usb disk , vybrat USB a zo zoznamu spustit film .. inak toto vsetko zvlada aj moj 5 rocny syn a to nevie citat ..
StD (8612)|16.10.2011 21:01
[quote=Pytkin;372267]babka ma 71 rokov . .nema problem si naladit sama telku , VHS , naprogramovat nahravanie .. atd .. s pocitacom pracuje bravurne .. maily, skype , google , ziaden problem .. dvd jej nerobi problem .. s Xtreamerom bude tiez kamarat .. zastrcit usb disk , vybrat USB a zo zoznamu spustit film .. inak toto vsetko zvlada aj moj 5 rocny syn a to nevie citat ..[/quote]

Měl by jsi dostat "Ótéčkářskou medaili" - jeden se zeptá jak vypalovat a dozví se, co umí tvá babička... Ještě jsi zapomněl dodat, co měla k obědu. Opravdu sqělé. :p:eek: