Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Dreambox 800HD PVR nereaguje

Neregistrovaný (0)|15.10.2011 10:11
Tazatel: vagi8

Znění dotazu: Zdravím,
mám nějaký problém s Dreamboxem 800HD PVR. Když zapnu dreambox a připojím k televizi, tak vůbec nereaguje, jen se na displeji objeví Dream multimedia. Neobjeví se žádné menu, vůbec nic. Mám parabolu, do doby než UPC změnilo frekvenci (tuším, že listopad 2010), tak vše fungovalo. Rád bych dreambox zprovoznil, dle techniků je OK, jen zřejmě nějaký softwarový problém. Poradíte mi někdo? Co se týče IT, tak jsem běžný uživatel, dle dobrého návodu jsem schopen vše nainstalovat. Díky moc za pomoc!

Technika, které se dotaz týká: Dreambox 800 HD PVR, HDD Toshiba 250GB, Technisat DigiDish 45
bastlir (3245)|15.10.2011 21:08
A nezmačknul jsi omylem na DO nahoře tlačítko "TV"? Jinak tlačítko OK, všechny kanály - a najdi nějaký folný kanál.
Pytkin (7947)|16.10.2011 01:10
preco DVB-T ? jak to suvisi s tym dreamboxom ?
bastlir (3245)|16.10.2011 01:25
Hádám, že tam má i modul s tunerem DVB-T (nejsem si ale jist, jestli to tento typ umožňuje, ten můj ano)
Neregistrovaný (0)|16.10.2011 01:54
tak vám odborníkům děkuju za radu... uvítám nějaké konstruktivnější připomínky na můj problém... omlouvám se, že jsem chtěl problém řešit přes toto fórum... ne každý je v tom názvosloví tak kovaný :-) nicméně přesto budu rád za každou normální radu, která mi pomůže vyřešit můj problém a zprovoznit tu úžasnou krabičku... předem děkuji
bastlir (3245)|16.10.2011 02:36
No ty jsi dobrej! Jako kdybych ti napsal, že mi nejede auto a chtěl bych po tobě, abys mě přesně na dálku diagnostikoval závadu. K tomu se člověk musí dobrat, ne?

Takže ... pokud ti technici řekli, že je Dream v pořádku, nemohli by to říct, aniž by si ho vyzkoušeli. Tím tedy je HW - OK a SW také OK.
Pokud jsi to ještě neudělal, vytáhni ho nejdřív asi na 1min. ze sítě.
Po opětovném zasunutí a startu by se ti mělo objevit logo a startovat Enigma.
Pokud ti to zůstane viset v tomto stavu, tak je to tím, že jsi měl nastavený "kanál po startu", který tam však už není. Jak jsem popisoval výše, snaž se nejdřív v seznamu VŠECH kanálů právě naladěné družice najít nějaký volný kanál, jestli půjde (třeba Astra demo). Pokud toto půjde, pak jen zbývá přeladit (znovu vyhledat kanály).
Pokud se však vůbec nedostaneš do žádného menu, pak hledej závadu v komunikaci mezi DO a receiverem. Není ani vyloučená závada DO. Na netu najdeš i SW (Dreamset .....), kterým můžeš Dreama ovládat přes LAN. Ještě jedna věc - vem si mobil, přepni ho na foto, nasměruj objektiv na vysílací diodu DO a promačkej knoflíky. Přitom se přes ten mobil dívej, zda s každým tlačítkem ta dioda dostatečně bliká.
Ivo Mašek (10205)|16.10.2011 09:04
Jenom pro zajímavost:
Do tohoto přístroje lze zapojit modul pro DVB-T, DVB-S2 a DVB-C (dají se koupit samostatně).
... a ještě nějaké odkazy:
http://www.digitalizace.info/view.php?cisloclanku=2008070002
http://www.dream-multimedia-tv.de/download/user_manual_dm800_hd.pdf
Pytkin (7947)|16.10.2011 11:53
hmm .. este som nevidel nikoho , kto by na DVB-T pouzival parabolu .. ale nemohol som vidiet vsetko .. to je fakt ..
RossiD (1271)|16.10.2011 12:03
Myslim, ze by si mel tazatel nejprve ujasnit pojmy DVB-T / DVB-S a nenechat nas tapat v tom co chce vlastne zprovoznit, ci je to nejaka forma vedomostni souteze "co je to" ???...
bastlir (3245)|16.10.2011 12:17
Ivo Mašek: Tak tak. :-)
bastlir (3245)|16.10.2011 12:25
Ale pánové! :-) Buďte shovívaví k lidem, pro které je rozdílem mezi DVB-T a DVB-S jen jedno blbé a nepodstatné písmenko. :D Navíc vzhledem k problému je to stejně jedno. :-)
Ivo Mašek (10205)|16.10.2011 12:31
[quote=Pytkin;372112]hmm .. este som nevidel nikoho , kto by na DVB-T pouzival parabolu .. ale nemohol som vidiet vsetko .. to je fakt ..[/quote]
Do toho přístroje (a tuším, že do všech Dreamboxů) lze zakoupit a přidat:
- Přídavný DVB-T tuner Philips pro DreamBox
- Přídavný DVB-S2 tuner ALPS BSBE2 pro přijímač Dreambox
- Přídavný DVB-C tuner Philips pro DreamBox
bastlir (3245)|16.10.2011 12:34
Jestli do všech to nevím, ale mám dojem, že v tom mém "dědkovi" (ale nehádám se) lze používat dva tunery najednou.
Ivo Mašek (10205)|16.10.2011 12:36
Jo, to jde. A ten satelitní se myslím dodává jako základní osazení
bastlir (3245)|16.10.2011 12:47
Dreamy k nám dodávané byly standardně osazované tunerem DVB-S (výjimky mohly existovat). Také se k nám dovážely značkové-neznačkové mutace, kde všechny standardy šly bokem.

Já sám jsem si jej koupil z druhé ruky, nabušený softwarem a dodnes mi pracuje zcela bezzávadově (přežil i blesk), i když jako vše má své mouchy. Rovněž jsem na něm realizoval nějaké HW úpravy.
RossiD (1271)|16.10.2011 13:02
[quote=bastlir;372121]Ale pánové! :-) Buďte shovívaví k lidem, pro které je rozdílem mezi DVB-T a DVB-S jen jedno blbé a nepodstatné písmenko. :D Navíc vzhledem k problému je to stejně jedno. :-)[/quote]

... ale samozrejme, nemyslel jsem svoji narazku zle a rozhodne takoveho cloveka nijak neshazuji /sam mam co dohanet/, lec informace o tom co, odkud a kam zapojuji, je minimem pro vyreseni problemu , jinak to zavani "kvizem" pro vsechny zucastnene ....
bastlir (3245)|16.10.2011 13:12
Neee, v poho. :-)
Pytkin (7947)|16.10.2011 17:08
[quote=Ivo Mašek;372122]Do toho přístroje (a tuším, že do všech Dreamboxů) lze zakoupit a přidat:
- Přídavný DVB-T tuner Philips pro DreamBox
- Přídavný DVB-S2 tuner ALPS BSBE2 pro přijímač Dreambox
- Přídavný DVB-C tuner Philips pro DreamBox[/quote]

a ja som ti oponoval ?

ja som len povedal , ze ak pouziva parabolu a chce primat DVB-T signal , tak by sme mali zacat riesit nieco uplne ine , ako to ci ma v DM800 terestrialny tuner ..

BTW: vo vsetkych dreamboxoch sa neda menit tuner .. mam doma aj 7020 a tam to nejde ..
bastlir (3245)|16.10.2011 17:37
[quote=Pytkin;372199].......BTW: vo vsetkych dreamboxoch sa neda menit tuner .. mam doma aj 7020 a tam to nejde ..[/quote]

Já jsem si myslel, že ano, vždyť to je přímý potomek toho mého. Podívám se do starých čísel "SAT & DVB-T".
StD (8612)|16.10.2011 17:42
[quote=bastlir;372125]Jestli do všech to nevím, ale mám dojem, že v tom mém "dědkovi" (ale nehádám se) lze používat dva tunery najednou.[/quote]

Jj, to jde i do mé 600ky dát dva...

Jinak k původnímu dotazu - když mu tam "visí" úvodní obrazovka Dreammedia, tak to ještě nezačalo bootovat...
bastlir (3245)|16.10.2011 17:44
[quote=StD;372218]Jj, to jde i do mé 600ky dát dva...

Jinak k původnímu dotazu - když mu tam "visí" úvodní obrazovka Dreammedia, tak to ještě nezačalo bootovat...[/quote]

To neumím posoudit, u mě je to jinak. Proto jsem to popisoval podle sebe.
Neregistrovaný (0)|16.10.2011 17:55
Ok, jen do mě :-) ve zkratkách se fakt moc nevyznám a netušil jsem, jakou kategorii tam zvolit... nicméně nevím, jak lépe bych vám problém popsal... prostě mám dreambox zapojený přes scart do televize, připojenou parabolu (v současné době asi natočenou na špatnou frekvenci) a dreambox ještě připojený k modemu. Dreambox prostě vůbec nereaguje, neobjevuje se na žádném programu v televizi, vůbec se neobjeví menu, jen na displeji svítí nápis Dream multimedia. Dálkové ovládání je v pořádku, ale nereaguje. Vím jen, že HW je prý OK, je nutná přeinstalace SW, ale netuším jak, protože se mi prostě neobjevuje žádné menu, i když dreambox připojím k notebooku. Prodával mi to před 2 lety bývalý kolega z práce, už nejsme bohužel v kontaktu... Je tu schopen někdo poradit?
bastlir (3245)|16.10.2011 18:37
Cože?! To píšeš až teď?! A co čekáš, že na displayi všechno uvidíš? Když Dreama nevidíš na TV, tak ani nevíš, co se děje. To jej také můžeš mít přepnutý do obrazového módu, který TV není schopna zobrazit. Ale to bys snad viděl aspoň úvodní logo. Asi bych si nejdřív prověřil kabely mezi Dreamem a TV.
Možná by sis měl na to někoho pozvat, kdo si umí poradit a bude mít s sebou nějaké pomůcky.
RossiD (1271)|16.10.2011 19:55
[quote=bastlir;372233][COLOR="Red"]Možná by sis měl na to někoho pozvat, kdo si umí poradit a bude mít s sebou nějaké pomůcky.[/COLOR][/quote]

S tim nezbyva nez souhlasit, pokud nejsi alespon castecne obeznamen se zaklady linuxu a problematikou techto boxu, nema smysl cokoliv vysvetlovat, ve finale by se dosahlo pouze totalni bezradnosti z nepochopeni na strane uzivatele a k totalnimu psychickemu kolapsu na strane pomahajiciho.Jedine co ti poradim, navstiv stranky for ktere se DM primo venuji a pokus si projit alepson zaklady obnovy zakladni image /napr.cssf.cz/.Pokud jsem tve znalosti podcenil a ony zaklady mas, urcite tamtez nacerpas inspiraci pro zdarne "rozjeti" boxu.
Pytkin (7947)|16.10.2011 20:38
no .. co tak skusit hladat rovno u vyrobcu ?

http://www.dream-multimedia-tv.de/en/dm800-flashing-firmware-browser
RossiD (1271)|16.10.2011 20:55
[quote=Pytkin;372269]no .. co tak skusit hladat rovno u vyrobcu ?[/quote]

... take volba, ale na ceskych forech by to mel alespon ve sve materstine ;)
bastlir (3245)|16.10.2011 21:26
[quote=RossiD;372257]S tim nezbyva nez souhlasit, pokud nejsi alespon castecne obeznamen se zaklady linuxu a problematikou techto boxu, nema smysl cokoliv vysvetlovat, ve finale by se dosahlo pouze totalni bezradnosti z nepochopeni na strane uzivatele a k totalnimu psychickemu kolapsu na strane pomahajiciho.Jedine co ti poradim, navstiv stranky for ktere se DM primo venuji a pokus si projit alepson zaklady obnovy zakladni image /napr.cssf.cz/.Pokud jsem tve znalosti podcenil a ony zaklady mas, urcite tamtez nacerpas inspiraci pro zdarne "rozjeti" boxu.[/quote]

Ale to je zbytečné. Vycházím z toho, že mu technici říkali, že Dream je v pořádku. Takže bych nechal Dream Dreamem a spíš se věnoval tomu, proč ho nevidí na TV. Jako pomůcku bych např. považoval flashku se settingem a popřípadě něco na nastavení paraboly, nějaký ověřený AV kabel apod.
O Dreamech a jejich SW jsem si už ledasco přečetl a něco málo jsem si v jeho Linuxu už udělal - doinstaloval a přenastavil, ale přesto jsem jeho plné nastavení svěřil kamarádovi, který už o tom ani nepřemýšlí. Proto každému, který si neporadí ani se základy ovládání, respektive odstraňování problémů, zasahování do systému Dreamu vůbec nedoporučuji.
Pytkin (7947)|16.10.2011 22:36
no ale dream multimedia tam svieti len pri starte .. potom by sa mu na displeji malo zjavit nieco ine .. takze je fakt dost mozne , ze je problem s imidzom a treba ho preflashovat ..
bastlir (3245)|17.10.2011 01:13
[quote=Pytkin;372291]no ale dream multimedia tam svieti len pri starte .. potom by sa mu na displeji malo zjavit nieco ine .. takze je fakt dost mozne , ze je problem s imidzom a treba ho preflashovat ..[/quote]

No jo, proč mu ale řekli, že je v pořádku? Přece nehodnotili, jak má na něm dobře utřený prach, ne?
Nejdřív mně přeci musí Dream jakkoliv "svítit" na TV. Přece se mu to samo nerozbilo cestou domů z opravny?!
Pytkin (7947)|17.10.2011 09:11
no to ja neviem preco mu to povedali .. ja by som v kazdom pripade naflashoval novy image .. ten znuluje aj nastavenia a spusti sa uvodny konfiguracny wizard .. mne to pride ako uplne najjednoduchsie riesenie ..
interfernet422 (1575)|17.10.2011 09:30
[quote=Neregistrovaný;372224]Ok, jen do mě :-) ve zkratkách se fakt moc nevyznám a netušil jsem, jakou kategorii tam zvolit... nicméně nevím, jak lépe bych vám problém popsal... prostě mám dreambox zapojený [COLOR=Red]přes scart do televize[/COLOR], připojenou parabolu (v současné době asi [COLOR=Green]natočenou na špatnou frekvenci[/COLOR]) a dreambox ještě připojený k modemu. Dreambox prostě vůbec nereaguje, [COLOR=Purple]neobjevuje se na žádném programu v televizi[/COLOR], vůbec se neobjeví menu, jen na displeji svítí nápis Dream multimedia. [COLOR=Blue]Dálkové ovládání je v pořádku, ale nereaguje[/COLOR]. Vím jen, že HW je prý OK, je nutná přeinstalace SW, ale netuším jak, protože se mi prostě neobjevuje žádné menu, i když dreambox připojím k notebooku. Prodával mi to před 2 lety bývalý kolega z práce, už nejsme bohužel v kontaktu... Je tu schopen někdo poradit?[/quote]
Když je připojen přes SCART do TV tak jej najdeš na nějakém AV vstupu v televizi, buď máš na DO k televizi tlačítko AV nebo bývají SCART vstupy na nule.
Špatnou frekvencí myslíš spíš špatný satelit. Zmiňoval jsi UPC, ten skončil na Astře 23,5°E teď je na Thoru 0,8°W takže pokud chceš nadále chytat UPC a netočil jsi parabolou, tak tohleto tě nemine.
Nicméně ta parabola není pro zjištění, zda-li je Dream v pořádku nutná, tu bych řešil až v dalším kroku. Jak víš, že je dálkové ovládání v pořádku, když nereaguje? I když možná reaguje, jen to nevidíš.
Nejdříve musíš dostat obraz z dreama do TV, pak můžem řešit problém dál. Je ten SCART kabel v pořádku? Máš dobře zastrčené konektory?
Pytkin (7947)|17.10.2011 09:42
este mozes skusit HDMI ..
interfernet422 (1575)|17.10.2011 09:52
Jen aby měl kam strčit ten druhý konec toho HDMI kabelu.
Degradovat obraz Dreama SCARTEM může buď masochista, nebo ten kdo na placku teprve šetří.
... a HDMI nemá, má jen DVI.
Neregistrovaný (0)|17.10.2011 10:20
také si myslím, že nejdřív je nutné dostat obraz Dreamu do televize... přijde mi to jako dobrý základ :-) ale mě se prostě neobjevuje nic... Scart normálně funguje, mám na něj připojený obyčejný set top box a vše v pohodě... když připojím Dream přes scart do TV, tak mám na všech AV kanálech černo a na Dreamu prostě jen svítí nápis Dream multimedia... zkoušel jsem jít i podle návodu na stránkách výrobce o instalaci SW, ale vůbec jsem se nedostal k tomu, že by se objevila IP adresa, možná jsem měl něco špatně zapojené, netuším...
interfernet422 (1575)|17.10.2011 10:28
A můžeš zkusit připojit DVI kabel do nějakého monitoru, aby ses přesvědčil, že ten stb vůbec funguje?
Teď jen tipuju - třeba je poslední nastavení rozlišení nekompatibilní se SCART-em a proto není nic vidět.
Neregistrovaný (0)|17.10.2011 11:16
to nastavení rozlišení by snad mělo být ok, před tím to na scart normálně fungovalo... měl jsem přes známého nějak (nerozumím jak) vzdálené připojení na UPC, vše běželo do doby než UPC změnila frekvenci... to vzdálené připojení asi už fungovat nebude, známý se odstěhoval, já byl rok pracovně v cizině a už spolu ani nekomunikujeme... čekal bych ale, že ten dreambox musím nějak rozchodit, ale nedaří se :-)
interfernet422 (1575)|17.10.2011 11:27
Něco se v něm polámalo. Nic ve zlém, ale doporučuji předat do rukou někomu, kdo má s těmito stroji zkušenost, přes web tento problém řešit je nešikovné. Však vidíš kolik příspěvků už proběhlo a výsledek je nula. Zkoušels ten DVI kabel? Napiš odkud jsi, možná se tu najde někdo kdo bydlí poblíž a pomůže.
Neregistrovaný (0)|17.10.2011 11:38
jsem z Nymburka a dost často jsem v Praze, kdyby tu měl někdo kontakt na nějaký třeba pražský servis nebo člověka, kdo tomu rozumí, tak bych dream přivezl...
Pytkin (7947)|17.10.2011 12:23
mas doma DHCP server ? len vtedy dreambox dostane IP adresu ..
interfernet422 (1575)|17.10.2011 12:28
Pytkine, pro fungování dreamu je přidělená IP adresa životně důležitá? Bez ní nefunguje?

Bastlíř je z Prahy, tak se zkus domluvit třeba s ním.
RossiD (1271)|17.10.2011 12:34
Kolegove tohle opravdu nema cenu, toto DM potrebuje cloveka ktery vi kam sahnout - takto si vyse "nejmenovany" rozhodi i funkcni zbytek HW co ma okolo ....a dopadne to jak jsem postoval na zacatku - zoufalstvi u uzivatele a Jihlava u pomahajiciho ...
Neregistrovaný (0)|17.10.2011 13:39
no já bych celkem rád se domluvil s odborníkem, leč bohužel v mém okolí se nikdo takový momentálně nevyskytuje... netuším, kde se tohle dá servisovat, pokud fakt víte o nějakém servisu ideálně v Praze, tak budu rád za kontakt... předem díky
interfernet422 (1575)|17.10.2011 13:51
Hele, a co omko?? Mají exkluzivní zastoupení Dreamu pro ČR.
http://www.omko.cz/kontakty/prodejna-praha/
Neregistrovaný (0)|17.10.2011 13:58
ok, díky, zkusím je...
Pytkin (7947)|17.10.2011 14:16
[quote=interfernet422;372357]Pytkine, pro fungování dreamu je přidělená IP adresa životně důležitá? Bez ní nefunguje?[/quote]

no jedna z moznosti updatu firmwaru je ta , ktoru som linkoval .. a ta funguje tak , ze pristroj nabehne do modu , kde si vypyta IP adresu od DHCP servera .. tu zobrazi na displeji .. ty sa web browserom pripojis na tuto ipadresu , kde sa ti otvori stranka .. do nej vlozis pred tym stiahnuty subor firmwarom .. a das OK .. to je cele ..

na toto samozrejme treba mat DHCP server .. co ma dnes doma skoro kazdy clovek , ak ma daky wifi router alebo ma viac pocitacov doma pripojenych na internet ..
interfernet422 (1575)|17.10.2011 14:20
Tazatel dle posledních info zaveze dreama do servisu, nebo svěří odborníkovi, takže bych jej už nezatěžoval updaty firmware atd.
Pytkin (7947)|17.10.2011 15:00
ja som to pisal tebe .. ne jemu :)
RossiD (1271)|17.10.2011 17:58
Doufam, ze nam "nejmenovany" da posleze vedet co s boxem bylo, docela by mne zajimalo kde byl "zakopany pes" ...
bastlir (3245)|17.10.2011 21:14
Jo, k tomu se připojuji!
bastlir (3245)|17.10.2011 21:25
Nasměju se, až se třeba zjistí, že to je přepnutý do rádia či VCR. :-)