Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: chybné body v obraze

Je tu občas Avatar uživatele slay
    Registrace
    Aug 2011

Koukám dnes na tenis na Novasport HD a všiml jsem si, že vždy při pohledu ze dvou kamer je na obrazovce jeden bod (pixel?) chybný. Jenom prostě bílý bod. Ale pouze ze dvou kamer. Když je záběr z jiných, tak jsou ty body v pořádku. Jsem si je i označil lepítkem, abych je viděl. Zkusil jsem udělat obrázek .jpg jenom barvu přes celou obrazovku a tady je vše v pořádku. Mám z toho mít obavy nebo je to chyba třeba té kamery, která vysílá.
    Dík za rychlé názory. Mám ještě čas tv vrátit.
    Dík

Zkusil jsem ještě kouknout na Novasport (no HD) a tam ty vadný body nejsou.
    Naposledy upraveno uživatelem slay: 12-10-2011 v 15:42
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Ide o nejake zrnko prachu na snimaci kamery.
    Nie je to chyba TV.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od slay Zobrazit příspěvek
    Koukám dnes na tenis na Novasport HD a všiml jsem si, že vždy při pohledu ze dvou kamer je na obrazovce jeden bod (pixel?) chybný. Jenom prostě bílý bod. Ale pouze ze dvou kamer. Když je záběr z jiných, tak jsou ty body v pořádku. Jsem si je i označil lepítkem, abych je viděl. Zkusil jsem udělat obrázek .jpg jenom barvu přes celou obrazovku a tady je vše v pořádku. Mám z toho mít obavy nebo je to chyba třeba té kamery, která vysílá.
    Dík za rychlé názory. Mám ještě čas tv vrátit.
    Dík

Zkusil jsem ještě kouknout na Novasport (no HD) a tam ty vadný body nejsou.
    Vysvětlím Ti to asi takto: Máš doma v několikaramenném lustu jednu prasklou žárovku. Ať tedy lustr zapneš nebo vypneš, anebo pustíš-li do něj dokonce víc nebo méně voltů, žárovka zůstane stále prasklou.

Je tu občas Avatar uživatele slay
    Registrace
    Aug 2011

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Vysvětlím Ti to asi takto: Máš doma v několikaramenném lustu jednu prasklou žárovku. Ať tedy lustr zapneš nebo vypneš, anebo pustíš-li do něj dokonce víc nebo méně voltů, žárovka zůstane stále prasklou.
    To bych chápal, kdyby ten bod byl vadnej furt. Ale záběr z jiný kamery a bod je ok. Nebo jsem tě úplně nepochopil.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od slay Zobrazit příspěvek
    To bych chápal, kdyby ten bod byl vadnej furt. Ale záběr z jiný kamery a bod je ok. Nebo jsem tě úplně nepochopil.
    No nepochopil. Tím jsem Ti chtěl říct, že když je bod u LCD v háji, tak je v háji. To už pak "nesvítí" při ničem, a tedy viděl bys ho tam pořád na stejném místě.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Ale kdeze, je to chyba...takze pozerat uz iba SD (sranda musi byt)

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Našel jsem první špatný pixel, svítí červeně, vylézá v noci na černém pozadí, zkoušeli jste někdo provést "opravu" zatlačením, teplotou nebo podobně ?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Éra mlácení do TV,když něco nefunguje (což byla v dobách mého mládí oblíbená metoda domosprávky TV) , je naštěstí již dávno pryč.
    Pokud si kromě jednoho rudocha nechceš vyrobit další kamarády jiné barvy,raději od podobných experimentů upusť. šance na nápravu je řádově menší, než šance na to, že to domrvíš.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Samozřejmě, že do ničeho brutálního se nepustím. Nedestruktivní "blikátko" nevyřešilo nic.
    Provozujete své TV s vadnými pixely (kolika?), je skutečně zbytečné se obracet na výrobce, když je chyb málo ?
    díky

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Kazdy vyrobce by mel mit definovany pocet vadnych pixelu a subpixelu, popr. jejich kombinaci pro uznani reklamace.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od papo4 Zobrazit příspěvek
    Našel jsem první špatný pixel, svítí červeně, vylézá v noci na černém pozadí, zkoušeli jste někdo provést "opravu" zatlačením, teplotou nebo podobně ?
    S tím nic neuděláš a tohle rozhodně nezkoušej! Vadný pixel neopravíš. Jestli Ti to vadí a vidíš to z běžné pozorovací vzdálenosti, tak se o reklamaci ani nepokoušej, ale vrať ji bez udání důvodu, pokud neuplynula 14-ti denní lhůta.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 01-12-2014 v 16:59

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Teď když vím kde pixel je, tak ho vidím často a vadí. Týden předtím buďto nebyl nebo jsem ho neviděl, nevím.
    Mám ještě 2 dny. Musím sehnat na vrácení někoho drsnějšího.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

TV vrat, inak si to budes vycitat.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od papo4 Zobrazit příspěvek
    Musím sehnat na vrácení někoho drsnějšího.
    Je to Tvá zákonné právo, neděláš nic špatného ani nemorálního (jako podvodníci, co jsi například jen "půjčí" foťák na dovolenou ), na tyto situace, kdy si TV si nemůžeš předem vyzkoušet, to přesně je. Důvod vůbec neuváděj, prostě TV nevyhovuje.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 01-12-2014 v 18:23

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

TV vrácena, peníze zpět vyplaceny hotově. Byl jsem (mile) překvapený přístupem obchodu.
    Objednána 48H6470, doufám že bude OK, reklamace/vracení není můj obor.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. svítící body na LCD
    Od vsvoboda v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-03-2010, 21:12
  2. chybne zobrazovanie
    Od AB v sekci DVB-S
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 02-02-2007, 18:21
  3. Chybne kodeky ?? help