Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

chybné body v obraze

slay (161)|12.10.2011 16:26
Koukám dnes na tenis na Novasport HD a všiml jsem si, že vždy při pohledu ze dvou kamer je na obrazovce jeden bod (pixel?) chybný. Jenom prostě bílý bod. Ale pouze ze dvou kamer. Když je záběr z jiných, tak jsou ty body v pořádku. Jsem si je i označil lepítkem, abych je viděl. Zkusil jsem udělat obrázek .jpg jenom barvu přes celou obrazovku a tady je vše v pořádku. Mám z toho mít obavy nebo je to chyba třeba té kamery, která vysílá.
Dík za rychlé názory. Mám ještě čas tv vrátit.
Dík

Zkusil jsem ještě kouknout na Novasport (no HD) a tam ty vadný body nejsou.
vivid.sk (11472)|12.10.2011 16:50
Ide o nejake zrnko prachu na snimaci kamery.
Nie je to chyba TV.
bastlir (3245)|12.10.2011 18:28
[quote=slay;371408]Koukám dnes na tenis na Novasport HD a všiml jsem si, že vždy při pohledu ze dvou kamer je na obrazovce jeden bod (pixel?) chybný. Jenom prostě bílý bod. Ale pouze ze dvou kamer. Když je záběr z jiných, tak jsou ty body v pořádku. Jsem si je i označil lepítkem, abych je viděl. Zkusil jsem udělat obrázek .jpg jenom barvu přes celou obrazovku a tady je vše v pořádku. Mám z toho mít obavy nebo je to chyba třeba té kamery, která vysílá.
Dík za rychlé názory. Mám ještě čas tv vrátit.
Dík

Zkusil jsem ještě kouknout na Novasport (no HD) a tam ty vadný body nejsou.[/quote]

Vysvětlím Ti to asi takto: Máš doma v několikaramenném lustu jednu prasklou žárovku. Ať tedy lustr zapneš nebo vypneš, anebo pustíš-li do něj dokonce víc nebo méně voltů, žárovka zůstane stále prasklou.
slay (161)|12.10.2011 19:02
[quote=bastlir;371430]Vysvětlím Ti to asi takto: Máš doma v několikaramenném lustu jednu prasklou žárovku. Ať tedy lustr zapneš nebo vypneš, anebo pustíš-li do něj dokonce víc nebo méně voltů, žárovka zůstane stále prasklou.[/quote]

To bych chápal, kdyby ten bod byl vadnej furt. Ale záběr z jiný kamery a bod je ok. Nebo jsem tě úplně nepochopil.
bastlir (3245)|12.10.2011 19:09
[quote=slay;371444]To bych chápal, kdyby ten bod byl vadnej furt. Ale záběr z jiný kamery a bod je ok. Nebo jsem tě úplně nepochopil.[/quote]

No nepochopil. :D Tím jsem Ti chtěl říct, že když je bod u LCD v háji, tak je v háji. To už pak "nesvítí" při ničem, a tedy viděl bys ho tam pořád na stejném místě.
erik555 (776)|13.10.2011 10:03
Ale kdeze, je to chyba...takze pozerat uz iba SD :D (sranda musi byt)
papo4 (11)|1.12.2014 09:46
Našel jsem první špatný pixel, svítí červeně, vylézá v noci na černém pozadí, zkoušeli jste někdo provést "opravu" zatlačením, teplotou nebo podobně ?
Pupak2 (328)|1.12.2014 16:19
Éra mlácení do TV,když něco nefunguje (což byla v dobách mého mládí oblíbená metoda domosprávky TV) , je naštěstí již dávno pryč.
Pokud si kromě jednoho rudocha nechceš vyrobit další kamarády jiné barvy,raději od podobných experimentů upusť. šance na nápravu je řádově menší, než šance na to, že to domrvíš.
papo4 (11)|1.12.2014 16:26
Samozřejmě, že do ničeho brutálního se nepustím. Nedestruktivní "blikátko" nevyřešilo nic.
Provozujete své TV s vadnými pixely (kolika?), je skutečně zbytečné se obracet na výrobce, když je chyb málo ?
díky
1hroch (865)|1.12.2014 17:46
Kazdy vyrobce by mel mit definovany pocet vadnych pixelu a subpixelu, popr. jejich kombinaci pro uznani reklamace.
KamilZ (10277)|1.12.2014 17:55
[QUOTE=papo4;500775]Našel jsem první špatný pixel, svítí červeně, vylézá v noci na černém pozadí, zkoušeli jste někdo provést "opravu" zatlačením, teplotou nebo podobně ?[/QUOTE]S tím nic neuděláš a tohle rozhodně nezkoušej! Vadný pixel neopravíš. Jestli Ti to vadí a vidíš to z běžné pozorovací vzdálenosti, tak se o reklamaci ani nepokoušej, ale vrať ji bez udání důvodu, pokud neuplynula 14-ti denní lhůta.
papo4 (11)|1.12.2014 18:46
Teď když vím kde pixel je, tak ho vidím často a vadí. Týden předtím buďto nebyl nebo jsem ho neviděl, nevím.
Mám ještě 2 dny. Musím sehnat na vrácení někoho drsnějšího.
vivid.sk (11472)|1.12.2014 19:08
TV vrat, inak si to budes vycitat.
KamilZ (10277)|1.12.2014 19:16
[QUOTE=papo4;500822] Musím sehnat na vrácení někoho drsnějšího.[/QUOTE]Je to Tvá zákonné právo, neděláš nic špatného ani nemorálního (jako podvodníci, co jsi například jen "půjčí" foťák na dovolenou :-( ), na tyto situace, kdy si TV si nemůžeš předem vyzkoušet, to přesně je. Důvod vůbec neuváděj, prostě TV nevyhovuje.
papo4 (11)|3.12.2014 13:15
TV vrácena, peníze zpět vyplaceny hotově. Byl jsem (mile) překvapený přístupem obchodu.
Objednána 48H6470, doufám že bude OK, reklamace/vracení není můj obor.
marbun65 (1)|3.12.2014 14:24
No, nám sa stalo, že sme kúpili Samsung UE48H6400, a mala 3 vadné zelené subpixely. Z toho jeden trvalo svietil bielou farbou a ďalšie 2 boli mŕtve. Naši si to ani nevšimli a ja som to zbadal až tesne po lehote na vrátenie nakoľko som dovtedy nebol doma. Vyzeralo to otrasne lebo to bolo vidno aj v tmavých aj svetlých scénach. Chvalabohu technik došiel domov a reklamáciu uznal po nejakých dvoch týždňoch a hneď doma vymenil panel za nový. Ináč taká poznámka pomimo, ani jeden panel z tých dvoch netrpel vôbec žiadnym cloudingom, na tom si Samsung dal záležať. Ináč tie zvislé pásy v svetlých scénach bohužiaľ sú viditeľné, ale to vidno teda len pri zimných športoch pri rýchlom pohybe.

to papo4: Nerob si ilúzie, my sme minulé vianoce reklamovali 3 Philipsy nakoniec vrátili peniaze (1.vadný reproduktor, 2. poškodený kuriérom, 3. vadný mikrofón plus zle doliehajúci rámček, bolo vidno diodu edge LED zboku, ale za druhým Philipsom model 8008s sa mi bude navždy cnieť, ten mal z kategórie LCD tak bohovský obraz ako nič čo som doteraz videl plus ambilight, to bol zážitok a stále mi to chýba, Samsung H6400 sa nechytá aj keď sa snaží :)) :D trvalo to skoro 5 mesiacov a po roku nákup Samsung a opäť reklamácia s tými vadnými pixelmi, aspoň teda vyriešili všetko doma na mieste.