Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamery: Kamera nedetekuje scény

Neregistrovaný (0)|11.10.2011 07:16
Tazatel: Jirka Pohl

Znění dotazu: Dobrý den.Měl bych problém s Kamerou Sony Mini DV HD HC 7.Při nahrávání do PC dělá chyby.Zjistil jsem,že nerozezná nahrané scény a do počítače celou kazetu nahraje jako jeden soubor.Je to pouze u posledních nahrávek z letošního roku.Starší záznamy ukládá do PC jako jednotlivé MPEGy.Používám Sony Vegas.Děkuji

Technika, které se dotaz týká: Mini DV kamera Sony HC 7
Saxel (2279)|11.10.2011 07:28
Za to s největší pravděpodobností nemůže kamera, ale obsluha, tedy ty. Otevři okno "Capture" a v Preferences zatrhni volbu "Enable HDV scene detection".
Když už používáš Vegas a HDV kameru, doporučuju přečíst ještě toto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27115
Neregistrovaný (0)|11.10.2011 09:57
To mám a stejně nic.Rok staré nahrávky detekuje a to co natočím teď,tak nic.Půjčil jsem si i stejnou kameru a vystřídal Cyberlink,Sony i Pinnacle.V Cyberlinku se mi i rozpadne obraz v přechodu záběru.Když zastavím kameru a znovu spustím,tak to jede.....do dalšího přechodu.....zase konec.Ve Vegas to aspoň do PC stáhnu...v ostatních softech nikoli.
Saxel (2279)|11.10.2011 11:01
Funguje ti reálný čas a datum v kameře?
Neregistrovaný (0)|11.10.2011 16:47
Jde mi čas.Teď právě mi to dělá i kapitoly.Zatím....napodesáté.Většinou mi to ale v půlce napíše Error a spadne program.Ta samá kazeta jednou kapitoly udělá a za chvíli když tu samou pasáž dám znova,tak už ne.Hmmm...konec.Program neodpovídá.
bastlir (3245)|11.10.2011 23:32
[quote=Neregistrovaný;371222]Jde mi čas.Teď právě mi to dělá i kapitoly.Zatím....napodesáté.Většinou mi to ale v půlce napíše Error a spadne program.Ta samá kazeta jednou kapitoly udělá a za chvíli když tu samou pasáž dám znova,tak už ne.Hmmm...konec.Program neodpovídá.[/quote]

Vypadá to, že kamera z kazety nenačte své časové značky. Dělá to i na jiné kazetě?
Saxel (2279)|12.10.2011 08:02
[quote=Neregistrovaný;371222]...Ta samá kazeta jednou kapitoly udělá a za chvíli když tu samou pasáž dám znova,tak už ne.Hmmm...konec.Program neodpovídá.[/quote]
Tak v tom případě nebude snadné detekovat zdroj problémů. Zkus použít jinou novou kazetu - pokud ti to staré záznamy nabírá správně, jak píšeš v 1. příspěvku, může být u nových záznamů problém buďto v kazetě nebo v záznamové části kamery. Předpokládám, že čistící kazetu jsi už použil, pokud ne, tak to udělej.
bastlir (3245)|12.10.2011 11:26
Přesně tak! :-)