Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Noontec A9 Smart TV box

gonsa (208)|10.10.2011 20:46
Ahoj,

dovolil jsem si založit vlákno zabývající se novinkou: Noontec A9 Smart TV box.

Jedná se o zařízení běžícím na operačním systému Android 2.3 OS, Gingerbread. Těchto zařízení bude postupně přibývat a mám za to, že to do budoucna částečně nahradí multimediální zařízení (xtreamer, wd live apod.).
Díky tohoto zařízení budete mít možnost surfovat na Vaší TV po internetu (se všemi výhodami z tohoto vyplývajicími) tzn např:
přístup k emailu, sociálním sítím, k internetovému bankovnictví, možnost nakupování v internetových obchodech, přehrávaní videí (včetně internetových archívu českých i zahraničních TV), sledování live TV apod.
Kromě tohoto budete mít přístup k oficiálnímu českému android marketu, kde si budete moci stahovat a instalovat nabízené aplikace (přehrávače, prohlížeče, widgety, hry apod.).
Budete moci hrát hry.
Navíc co je nejduležitější pro toto vlákno (díky názvu sekce) je, že přehrávač přehraje Vaše multimediální soubory, jak z flash disku, USB disku, SD karty, či sítě nebo síťového disku.
Přehrávač dle specifikace bude zvládat i FUll HD rozlišení.

Dovoli bych si přidat nějaké bližší specifikace:

Specifikace:
Procesor: Cortex-A8,1.2GHz CPU,512k L2 Cache
Systém: Android 2.3 OS, Gingerbread
GPU : Vivante GC800,support OpenGL ES 2.0 a Open VG
Paměť: DDR 512M(256M DDR2 *2)32bit
NAND FLASH: 2G
Hardwarové dekódování: Ceva MM3000, Multi-format full-HD video decoder
USB port : 2 x USB2.0 host
Čtečka karet: Ano, SD/SDHC/MMC
Jazyk menu: Česky, English, German, Spanish, Italian, French, Portuguese, Dutch……
Video výstup: kompozitní AV, HDMI 1.3(max 1080p)
Audio výstup: stereo R/L, optický SPDIF, HDMI digitální
LAN : RJ45 10/100 Ethernet, Wi-Fi 802.11n zabudovaná
Internetový servis :
Web browser, Google market, Weather, Social networking, Games,
News , Entertainment,E-book,Facebook, Twitter
Podporovaná videa (max.1080P):
MPEG-1/2/4, H.263, H.264, XVID, DivX, WMV, MKV, AVI, MP4, MOV, FLV 3GP, MPG, VOB, RMVB/RM

Dálkové ovládání : Ano s infra čidlem. Volitelně mini wireless klávesnice + touchpad
Napájení: universální 100 - 230V /50Hz, DC 12V 2A
Rozměry: 189.7 x 189.7 x 26.4 mm
Hmotnost: 700g
V balení dostanete:
A9 Smart TV Box
Dálkové ovládání
AV kabel
Napájecí adaptér

Uživateslká příručka je k dispozici:
http://www.umax.cz/download/manualy/A9_TV_Box_CZ_prirucka.pdf

Zařízení do ČR dodává firma UMAX.

Prosím tedy všchny, kdo toto zařízení bude mít (já už si ho objednal), aby se podělil o své pocity se zařízení. Také prosím všchny koho zajímají jakékoliv dotazy ohledně zařízení, ať se zúčastní diskuze..
A9_RC.jpg A9_back_accesor.jpg
gonsa (208)|11.10.2011 16:32
Tak testuju zařízení asi půl hodiny a zatím jsou mé pocity špatné..Respektive špatné vzhledem k tomu co potřebuji..Webové archívy Novy a PRimy se sekají (neseká se přehrávání jen na nízkou kvalitu u primy, ale nic moc obraz)..Reakce systému jsou svižné. Mám nastaevno rozlišení 1080p 60 HZ. Schválně jsem zkusil snížit rozlišení, jestlí to TV postřehne a po snížení se na TV opravdu objevilo nižší rozlišení..Co mě štve je ale skutečnost, že v základu není přehrávač co přehraje věci i ze síťového HDD, takže jdu zkoumat, ale vzhledem k tomu, že se sekají videa z archívu, tak jsem zatím nasrán..Zachrání to pouze to, když přehrávač bez problémů přehraje Full HD filmy, ale něco mi říká, že tomu tak bohužel nebude :-( Zatím
dk_line (47)|11.10.2011 18:45
... na prochazeni siti zkus pouzit treba ES File Explorer, je zdarma na marketu ZDE . Kdyz si v nem povolis zobrazovani zalozek, takjedna z nich je LAN, pak staci pridat server (IP a login s heslem) a pak se jednoduse dostanes ke svym souborum kdekoliv v siti. Mam pocit, ze ani u FV-1 nebyl implicitne zadny manager nebo prehravac, ktery by umel prochazet siti. Resil jsem to prave vyse popsanym. Dalsi moznost je instalovat nejakou app na podporu DLNA/UPnP. Xtreamera napr. vidi iMediaShare ZDE .

Jak to prosimte vypada u Noonteca s tim rozlisenim? Je taky vsechno pouze upscalovano z nativu 1024x600 (v lepsim pripade 1280x800) ven pres HDMI do 1080p na vstup TV, nebo je to plnohodnotne vse FullHD?
gonsa (208)|11.10.2011 20:03
Takže co se týče pocitů je to katastrofa..Jde poznat, že neumím pracovat s android zařízením (mobil nemám), respektive o tomto systému nic neznám. Všecko je jinak, tak jak jsem si to představoval to rozhodně není !
Třeba spustím nový list v prohlížeči, ale ty staré už nenajdu (takže buď ten zákl. prohlížeč nepodporuje další listy nebo nevím)..Dále se mi stalo, že se mi v prohlížeči seklo youtube video (zkouška v přehrání v 1080p) a prohlížeč nereagoval. Pokud jsem znovu prohlížeč zapnul, tak to bylo úplně na tom stejném bodě (tzn. že se androidní aplikace nevypínají ?). Pomohl až zapnutí a vypnutí zařízení..Pak jsem zkoušel přehrát youtube video v Opeře a po kliknutí na video se mi objevila pouze černá obrazovka. Ten youtube player co je tam od výrobý, hlásá pořád nějakou chybu s tím, že nepřehraje video.
Další věc co i vadí, tak je zoomování..Normálně prohlížím stránku a aniž bych si byl vědom, že jsem na něco kliknul (pouze jsem posunul myší), tak se stránka zvětšila, to by nebyl takový problém, kdybych věděl jak ji zase zmenšit..Naštěstí čas od času (taky nevím jak jsem to vyvolal) se zobrazily dole lupy + a -, tak jsem si stránku zase zmenšil..

Zatím ti moc o rozlišení neřeknu, jelikož se mi nepodařilo spustit nic ze síťového disku. Zkusil jsem ES File Explorer, ale android market hlásá: Zařízení s touto položkou není kompatibilní a přes tvůj odkaz zase toto: K tomuto účtu není přidružen žádný telefon se systémem android. Pak jsem si stáhl iMediaShare, ale to pracuje jen s wifi (ale měl jsem slabý signál, zvláštní ale je, že xbox i xtreamer přes wifi jedou, xtreamer ale defaultně používám samozřejmě přes pevnou síť - jen jsem u něko zkoušel funkčnost wifi)..Pak jsem si stáhl zase nějaký další, kde byla opět podpora jen wifi..U zatím jediného správce "file expert" jsem se dostal na síťový disk, ale místo toho aby mi začalo přehrávání filmu (klasicky jak na xtreameru) anebo aspoň výběr přehrávače, tak to začalo otvírat v prohlížeči stránku s IP adresou a cestou k tomu soboru(a připadalo mi to jako kdyby to chtělo nejdřív ten soubor stáhnout a až pak přehrát). Jestli tedy všechny správce souborů apod. programy budou fungovat tak, že po kliknutí videa ze síťového disku se nezačne hned video přehrávat, tak se nebudu ani zdržovat tím dále přehrávač zkoušet. HD video zkusím nakopírovat na USB flešku a nebo SD kartu - jenže to zas bude trvat 100 let :-)
Mohl by jsi mi zkusit ještě něco doporučit, co se ti osvědčilo ? já se v sítích nevyznám, ale jak jsem u xtreamera psal, nikdy nebyl problém s okamžitým přehráváním i HD videí 20 GB (tedy u SW1, u SW je to pomalejší, ale tam je díky blbému FW). Takže předpokládám, že nemám jen ten správný program..
Ale pokud se týká rozlišení menu a vůbec třeba obrázků v internetovém prohlížeči, tak jde poznat jestli mám nastaveno na výstupu 1080p a nebo jen 480p. A jak už jsem psal výše, tak se změní vždy i informace na TV, takže je šance, že přehrávač pokud dostane video či obrázek v HD rozlišení, tak neupscaluje...Ale, bohužel jsem fakt ještě nevyzkoušel ani HD obrázek..Ty tapety co tam mají, ale určitě nebudou v 1080p, protože nejsou hezké a zbblízky poznáš, že jsou v obraze viditelné artefakty..Nahraju si nějaké fotky a HD walpry a prozkoumám to..Ale jinak co se týče obrazků na internetu či vůbec internetu samotného, tak nemám k obrazu žádnou výhradu až tedy na celkem velkou ostrost (ale to už bych si spravil přímo na TV).
Jinak jsem zkusil stáhnout ivysílání, ale nepodařilo se mi nic přehrát, hlásilo to, že v současné době nelze přehrát video...Tak buď je tam chyba anebo to přehrávač nezvládne..Přes internetový prohlížeč ivysilani šlo, ale nesekalo se pouze na nejnižší rozlišení, jinak to byla katastrofa..Ale pokud jsem měl to video na nejvyšším rozlišení co ČT měla (720p) a neřešil bych trhání videa, tak obraz byl velice pěkný a opravdu v HD rozlišení..Opět nechápu, proč to není vyřešené..Ale ono to spíše už i díky hláškám se kterýma jsem se setkával (toto video nelze spustit na tomto mobilním telefoně) anebo vůbec textům v nastavení (inforamce o telefonu) vypadá, že prostě ty aplikace nejsou dělány na TV boxy...Střeva to má opravdu silná, aby to zvládlo bez problémů přehrát videa z archívu ve FULL HD rozlišení..Takže buď někdo vymyslí nějaké aplikace přímo pro TV boxy anebo to vidím bídně :-(
Další poznatek: Zkoušel jsem spustit internetové rádio přes play.cz, rádio se tvářilo spuštěné, ale nešel zvuk. Pokud jsem rádio pustil přímo ze stránky rádia (jednalo se o http://www.danceradio.cz) a tam jsem vybral přehrání ve kvalitě mp3 192 kbps, tak mi to přehráváč ani mobo player nepřehrál s tím, že nepodporují m3u ve kterém se rádio chtělo spustit...Takže mi když tak doporuč nějakou aplikaci, ať to vyzkouším...

Já jsem myslel, že bude existovat nějaký program jako např. total comander anebo něco podobného jak je to s procházením složek na xtreameru a já si jen prostě vyberu soubor a ten přehraju..Ten program co mi jediný šel navíc ukazoval na TV jen vždy 4 složky a další až jsem si to posunul dolů..Na xtreameru jde vidět hned třeba 21 složek..Takže opět jen ukázka toho, že aplikace jsou dělány na mobily :-(

Přehrávač si nechám pouze v případě, že úspěšně vyřeším jak se dostat na síťový disk a v případě, kdy přehrávač bez problémů přehraje Full HD videa, pokud ne jde z domu...
dk_line (47)|11.10.2011 21:38
co se tyce toho ovladani, je velka skoda ze s Androidem nemas zadne zkusenosti, mel by jsi ted o starost mene a ne nervy co jak vyvolat, ukoncit atd. Ovladat android neni slozite, ale chce si to proste osahat a dostat pod kuzi. Ja zacinal pred dvema roky s tel. a tak jsem mel o starost mene. Ve chvili kdy jsem tomu prisel na kloub, jsem uz jinej system v tel. nechtel. Sprava aplikaci v Androidu funguje jinak, nez jsi zvyklej treba s Win. Aplikace nejsou ukoncovany automaticky, ale pokud nemaji ve svem menu primo ukonceni, tak se z nich jen "vyskakuje" treba prepnutim na Home screen... to ted ale nema cenu rozebirat.

To ze ti nektery prehravac zacne soubor stahovat misto toho aby ho rovnou zacal prehravat, je tim, ze nepodporuje streaming a prehrava jen z lokalniho ulozeni. Musis si naistalovat jinej, kterej to podporuje, ja na to pouzivam Vplayer, vzdalene prehrava ale i Mobo Player a Dice Player. Zarazi me vsak ten Market. Zridil jsis google ucet, kterym jsi Noonteca prihlasil k Marketu, Gmailu atd.? Pokud ano tak ten odkaz ode me musi fungovat. Sedni k PC, otevri ten odkaz a prihlas se stejnym uctem jakej jsi pouzil k prihlaseni v Noontecu. Instalaci app takhle muzes spustit na Noonteca i z PC prave pres webovej Market. To, ze ti to u nekterych app napise, ze neni kompatabilni s tvym telefonem pise jen webovy market, protoze app Market v Noontecu, by ti nekompatabilni app vubec nezobrazila. Da se to ale obejit, nektere app funguji ikdyz je market nenabidne a to primou instalaci z sd.

K prehravani radii je vyborna app TuneIn Radio, obsahuje i vetsinu ceskych radii o zbytku sveta ani nemluve.

Co se tyce toho rozliseni menu, tak se obavam, ze to bude podle toho co pises stejne jako u FV-1, ze je to nativne psano na 1024x600 (u tebe mozna uz na 1280x800) a vse je pak prevzorkovano do HDMI bud na 420p, 720p nebo 1080p.

Jinak me mrzi, ze mas s tim tolik starosti, na FV-1 instalace vsech app co jsi psal probehla bez problemu, z beznych app jsem musel (mimo Market) z SD instalovat jen Dolphin Browser. Jinak aplikace na Androida jsou psany primarne na mobily a tablety, s tim se musi pocitat. Psal jsem to i u FV-1, ze to je spise "tablet" nez multimedialni centrum, s Xtreamerem to nejde srovnavat.
Pytkin (7947)|11.10.2011 21:49
to som zvedavy , ci tento android player bude vediet hrat video v nativnom rozliseni .. dufam ze toto neni globalna vlastnost android systemu .. potom by som nechapal snahu nasadzovat ho do media centier ..
gonsa (208)|12.10.2011 00:53
Tak jsem pokročil dále a otestoval jsem další věci. Na flešce jsem měl uložené HD walpapery, fotky+videa z foťáku,HD film Ctihodný občan a mix HD testovacích videí (včetně jednoho z nejnáročnějších samsung ocean demo s bitrate 40 Mpps !)
To co jsem testoval, jsem zároveň tesoval i na xtreameru SW2.
Jde o můj subjektivní názor, jelikož každý máme jinak citlivé oko..Jsem ochotný sem zítra dodat i nějaké videa z foťáku (pokud by byl zájem). Jelikož by to ale bylo z foťáku, tak nesmíte čekat nějakou kvalitu snímku...Jak u xtreameru, tak u noontecu jsem měl na výstupu nastaveno rozlišení 1080p.

Nejdříve jsem byl ještě, ale překvapen z dlouhého hledání souborů uložených na USB flash disku. Dokonce aplikace Video mě ani nepustila k prohledání flešky, ale pořád nabízela jen SD kartu, tak nevím jestli jsem dělal něco špatně a nebo ta aplikace nepodporuje přehrávání z USB disku.
Přes aplikaci "file expert" jsem po poměrně delší době narazil na usb disk. (vyplývá to ale určitě z neznalosti systému Android). V záhlaví programu file expert (vlastně v té první složce) bylo totiž na výběr toto:acct,cache,config a dalších x položek. Pod položkou MNT/UDISK/SDB DISK/ jsem se nakonec dostal k souborům na flešce. Spustil jsem nejdříve walpry v rozlišení 1080p:
Noontec: Z dálky obraz perfektní, nevšiml jsem si žádných nepřesností ve fotkách. Zblízka už šli vidět určité nepřesnoti v obraze, které u xtreameru nebyly.
Xtreamer: Z dálky i z blízka perfektní kvalita fotek
Dále jsem si srovnával klasické nafocené fotky (2 roky starý foťák,5 MPX)
Noontec: I z dálky šli pozorovat hlavně na bílých či modrých pozadích artefakty, které zblízka pak už byly rušivé.
Xtreamer: Z dálky v pořádku, zblízka šli vidět taky nepřesnosti, ale spíše bych to dával na vinu kvalitě a šumu fotky (byly to jiné nepřesnosti než u noontecu).
Nevím jak bych to pospal, ale u toho noontecu bylo vidět jakoby více pixelů (kostiček) a dělalo to nepškný dojem.
Poté jsem oustil video z foťáku (koncovka avi).
Noontec: Mobo player a Video player video nepřehrály. Vplayer se spustil ale místo obrazu byly spíše fialové a zelené artefakty, ale částečně šlo vidět i dění na videu, zvuk hrozný s výpadkami :
Xtreamer: Video přehrál bez problémů.
Film Ctihodný občan(rozlišení 1280x522,bitrate 5 119 Kbps):
Noontec: z USB disku přehráváno v mobo playeru.
Film se přehrál bez jakýchkoliv potíží, žádný zásek, přetáčení ve filmu plynulé.Film měl krásný obraz.
Xtreamer:
Film se přehrál bez problému,žádný zásek,přetáčení ve filmu díky FW je zdlouhavé (ale to je kombinace FW a DO), respektive mezi zmáčknutím tlačítka a provedením akce je delší časový limit.Film měl krásný obraz. Zblízka, dle mého názoru film vypadal lépe jak na noontecu - ale to už jsou fakt malé rozdíly)
Samsung Ocean demo (bitrate 40 Mpps !, Full HD rozlišení).
Noontec: Tak tady jsem byl velice příjemně překvapen ! Video bylo přehráno plynule, párkrát se objevil artefakt, ale nic hrozného. Z dálky i z blízky nádhera, plynulý zvuk !Přehráváno v mobo playeru. Ve vplayeru a v tom interním se to nespustilo.
Xtreamer: Přehrávání videa bylo doprovázeno celou řadou artefaktů, místy na chvíli fialová barva v onraze. Zvuk plynulý..
Tady noontec jasně zvítězil.
Další testovací videa
Test.video: Planet_Earth_From_Pole_to_Pole_1080p_sample.mkv
Plynulejší přehrání opět na Noontecu, ale video se místy sekalo.
Test. video: Alexander_Trailer_1080p
Plynulejší na Noontecu, místy černá obrazovka (asi místo artefaktu)..
U dalšího testovacího videa se nespustil u noontecu zvuk, ale v porovníní s xtreamerem si vedl noontec co se týče chyb přehrávání lépe..
Po překvapení, ale přišlo zklamání..
Dal jsem přehrát epizodu ze seriálu Ženatý se závazky (starší seriál,nižší kvalita,rozlišení 512x384) už ze sítě (díky Vplayeru se spustilo přehrávání ze sítě, díky dk_line !)**
Noontec: Seriál se přehrál, zvuk byl OK, ale už z dálky jsem zaznamenal něco na co jsem u xtreameru nebyl nikdy zvyklý..V obrazu byly jakoby svislé pruhy a čím dál šel člověk k TV tím to bylo hroznější..Zblízka byl obraz doslova strašný. šlo poznat, že přehrávač neumí dobře upscalovat nižší rozlišení..
Xtreamer: Když nepočítám staří a kvalitu pořadu, tak z dálky se dá na seriál v pohodě dívat a nejsou vidět žádné chyby v obrazu..
Zkusil jsem poté film Kurýr3 s rozlišením 720x308 a potvrdilo to co jsem napsal výše ! Zařízení neumí upscalovat nižší rozlišení ! I z dálky vypadá ten obraz špatně !

**To přehrávání se ale spustí jen u filmů s nižším rozlišením..U HD filmu se jen načítala stránka, jak jsem psal už výše..Film lze přehrát jen přes vplayer (mám vlastně nainstalovány jen tři, mobo,vplayer a ten interní)

Zítra zkusím ještě připojit velký USB disk k noontecu a zkusím přehrát FULL HD filmy...Ale myslím, že nebude problém, když testovací videa dopadly moc dobře.

Takže abych to shrnul:
Přehrávání FulL HD testovacích videí noontec zvládl velice dobře a obraz byl pěkný, FULL HD film také zvládl a obraz byl opět dobrý, ale s nižšími rozlišeními si přehrávač neumí kvalitně poradit, což je velká škoda !

JEště srovnám rychlost zapnutí:
Oproti xtreamera SW1 se noontec zapíná o něco déle ale oproti SW2 je to rychlík..

Co se týče zobrazení menu a internetových stránek, tak k tomu nemám výhrady..Vše je hezké, čitelné, takže pro mě OK.

Já jsem rozhodnut, že zařízení ve 14 denní garanci vrátím, jelikož nesplnilo mé očekávání a budu doufat, že se nejpozději do roka objeví konečně jakkékoliv funkční zařízení, které zvládne přehrát videa z internetu plynule v nejvyšším možném rozlišení..

já jsem měl velké očekávání což byla chyba..Teď snad už jen doufat v to, že tento týden vyjde ten FW na SW2 a zařízení bude konečně použitelné (co se týče rychlosti apod.).

dk_line
Jinak ještě jak si se ptal k tomu účtu, tak účet na google už jsem měl vytvořený předtím (respektive měl jsem vytvořený youtube účet na email seznamu, s kterým se mi podařilo přihlásit do toho android marktetu, ale chtělo to mě vyplnit další údaje, hesla a pak jsem dostal i ten gmail meil a pak si už mohl instalovat aplikace, až na tu zmíněnou:RS File Explore..
Viz. Příloha 1 - toto se objevilo, jak jsem klikl na tvůj odkaz
Příloha 2 - toto se objevilo když jsem si nechal vyhledat aplikaci přímo z aplikace market z noontecu..

Jinak tě to nemusí mrzet (já jsem do všeho hrr a pak to tak dopadá). Ale alespoň jsem se seznámil se zajímavám zařízením, které kdyby mělo dotáhlé to přehrávání internetových videí a mělo tak dobré přehrávání jak xtreamer (myslím upsacaling), tak by to bylo super ! Ještě nějakého šikovného správce jak total comander a zařízení bych si nechal..
1.JPG 2.JPG
dk_line (47)|12.10.2011 07:41
[quote=gonsa;371341]

Jinak ještě jak si se ptal k tomu účtu, tak účet na google už jsem měl vytvořený předtím (respektive měl jsem vytvořený youtube účet na email seznamu, s kterým se mi podařilo přihlásit do toho android marktetu, ale chtělo to mě vyplnit další údaje, hesla a pak jsem dostal i ten gmail meil a pak si už mohl instalovat aplikace, až na tu zmíněnou:RS File Explore..
Viz. Příloha 1 - toto se objevilo, jak jsem klikl na tvůj odkaz
Příloha 2 - toto se objevilo když jsem si nechal vyhledat aplikaci přímo z aplikace market z noontecu..

Jinak tě to nemusí mrzet (já jsem do všeho hrr a pak to tak dopadá). Ale alespoň jsem se seznámil se zajímavám zařízením, které kdyby mělo dotáhlé to přehrávání internetových videí a mělo tak dobré přehrávání jak xtreamer (myslím upsacaling), tak by to bylo super ! Ještě nějakého šikovného správce jak total comander a zařízení bych si nechal..[/quote]

s touto hlaskou jsem se setkal pouze pres webovej market, vestaveny market alespon u FV-1 nekompatabilni app vubec nezobrazi. Myslim ale ze mam starsi verzi marketu nez ty. K tomu Total Commanderu... zkus jeste app Ghost Commander, mela by z Totalu vychazet, nemam vsak s ni zkusenost - odkaz ZDE
Matousek63 (21)|12.10.2011 09:37
Kdyz jste v tom zkoušení, zde je link na novy videoplayer.apk , ktery podporuje dekodovani AC3 a DTS zvuku, ktere jsou ve vetsine MKV filmu.

http://www.umax.cz/download/drivers/DH/A9_VideoPlayer_app.rar
gonsa (208)|12.10.2011 12:25
Zatím asi nikdo nevíte o žádném programu, který by byl dělán přímo pro TV android boxy ?
Dík za link..Ještě by to chtělo něco, aby se nesekali videa přehráváná přes internet (youtube,stream,archívy českých TV apod.)
dk_line (47)|12.10.2011 12:45
[quote=gonsa;371392]Zatím asi nikdo nevíte o žádném programu, který by byl dělán přímo pro TV android boxy ?
Dík za link..Ještě by to chtělo něco, aby se nesekali videa přehráváná přes internet (youtube,stream,archívy českých TV apod.)[/quote]

... spis bych rek, ze primo asi ne, snad jen primo pro Google TV od logitechu. Jinak zkousel jsi uz aktualizovat na posledni Flash Player 11 (z 10.3 na 11) - odkaz ZDE? Na zahranicnich forech pisou, ze se prehravani zlepsilo, ja ale na FV-1 znatelne zlepseni nepostrehl. Nahoda je ale blbec a tobe to treba na Noontecu muze pomoct.
mlenak (20)|12.10.2011 12:48
Díky za tak podrobnej popis co z tvýho pohledu Noontec umí a neumí. Já si ho ale i přes tvé poznatky objednal a sice díky nadšení ze systému Android, kterej tak budu moci mít i v tv. Očekávám od tohoto zařízení spíše schopnost práce s internetem a taky nepřebernou zásobárnu aplikací, který na něj jdou instalovat a rozšířit tak jeho funkční základnu...třeba mám nějaký ip kamery, který tak dostanu do televize a tak bych mohl psát dál. Na druhé příčce je přehrávání BR ripů.

A co se týče přehrávání těch videí z archívu přímo v prohlížeči...osobně bych zkusil Skyfire browser, kdysi sem to s ním zkoušel v telefonu (Samsung Galaxy i9000) a video se přehrávalo celkem plynule, takže uvidím co to bude dělat teď a v tomto zařízení.

Chtělo by to ještě test od někoho kdo už Android používá na telefonu, protože jak tady již psal někdo výš, tak tvé negativní pocity opravdu můžou z velké míry pramenit z toho, že je pro tebe Android novinka, ale i přesto díky za to srovnání přehrávání videíí. Osobně vlastní Xtreamer SW, takže už se těším až taky budu porovnávat :-)

P.S. ještě k dálkovýmu ovládání...nikde sem si nevšiml, že by se tady o tom psalo...funguje taky jako ukazovátko, nebo se na obrazovce pohybuje pouze směrovými šipkami??? Já jen jestli mám rovnou objednat i tu klávesnici :-)
gonsa (208)|12.10.2011 16:22
Tak DO nefunguje jako ukazovátko. Do je strašně miniaturní, ale mi to nějak nevadí..Díky za tipy, jdu zkoušet a možná i něco pro Vás natočím...Jinak přehrávač naprosto bez problému spolupracuje s bezdrátovou klávesnicí a myší (set Genius slimstar i815).
gonsa (208)|13.10.2011 13:21
Tak jsem si pro Vás připravil videa a něco málo jsem si dovolil ještě o přehrávači napsat.

Nejdříve informace o tom jak rychle se přehrávač zapne:
Noontec to zvládnul za 33 vteřin (od zmáčknutí tlačítka zapnutí až po ukázaní plochy v přehrávači)..
Mimochodem měřil jsem i start Xtreameru SW2 a u něho to trvá 1:09 (video u xtreamera rovněž nahráno) !!

Všechny soubory byly přehrávány z USB externího 1,5 TB disku Western Elements.

Měl jsem pro Vás natočené video s uživatelskám prostřeím a možností různýchch nabídek v noontecu, jenže video bylo přesvícené a tím pádem nešlo vše dobře vidět..PRoto jen ukázka výběru rozlišení v noontecu.

FULL HD filmy
*************
V tomto videu uvidíte, jak plynule či neplynule zvládne přehrávač přehrávat FULL HD filmy.
Vstup přehrávače + TV nastavena na 1080P (ve videu si všimnete, jak jsem chtěl zobrazit informace ke vstupu HDMI, ale je to bohužel nečitelné).

!!!!
Natočená videa berte spíše jako ukázku, toho zda-li se přehrávané filmy na noontecu sekají či ne. Díky kvalitě foťáku(videa) nejde přímo poznat, zda noontec zobrazuje videa kvalitně...Takže k tomu budu dopisovat spíše svoje pocity...
Omluvte šum ve videích !! Nevím, jak se ho co nejrychleji zbavit a nemám čas s tím už moc dále laborovat...
!!!!

Něco k filmům + bitrate:

A-Team (film má přes 13 GB), mkv
Bit rate: 11.0 Mbps
Kajinek (film má přes 14 GB), mkv
Bit rate: 16.2 Mbps
Max Payne (film má 10 GB), mkv
Bit rate: 14 Mbps
Prokletý ostrov (film má přes 11 GB)
Bit rate:10.0 Mbps

Filmy spouštěny přes "FIle Expert", který bez problému najde připojený USB disk..To se nedá říct přímo o přehrávačích (mobo player, dice player,vplayer,interní přehrávač), které když si spustíte, tak nikde nenajdete možnost jak se dostat k souborům na USB disku, opět je zde možnost přehrávání jen z SD karty (popravdě toto moc u androidu nechápu, ale je mi jasné, že je to tím, že ten systém je dělány pro mobily a já si jaksik nemůžu "zvyknout", že na svět přijde přehrávač se super parametry a je brán vlastně jako mobilní zařízení :-(
Filmy jsem schválně pouštěl přes různé přehrávače..Některé filmy jsou v angličtině a nikde jsem nenašel jak jsem si nejdříve s přehrávači "hrál" v programech možnosti, kde by se dal jazyk změnit na češtinu (pokud víte jak tak můžete napsat)..

Můj pohled
**********
FULL HD filmy přehrány defakto bez problémů, šlo si všimnout drobných škubnutí, ale myslím si, že pokud to nebude v nějaké velké míře, tak to absolutně nevadí..Kvalita obrazu velice dobrá ! Škoda, že o tom ty videa nevypovídají...
Jak už jsem psal, výše tak Samsung ocean demo (jedno z nejnáročnějších, přehrávač přehrál o dost lépe jak xtreamer SW2).

Další avi filmy a seriály
*****************
Ženatý se závazky:
Přehráno v pohodě, bez záseku, zblízky si jde všimnout nekvality obrazu, z dálky se to dalo zkousnout, xtreamer ale zobrazuje rozhodně lépe...
Fotři jsou lotři,kurýr,prison break:
Opět žádné záseky, kvalita obrazu zblízky špatná (u Prison brake to šlo hodně poznat), z dálky ale koukatelné, ale obraz je rozhodně lepší v xtreameru !

Pořady stáhnuté z internetového archívu ČT (flv,asf)
****************************************************
Pořády přehrané bez problému, kvalita odpovídá stáhnutí z archívu, z dálky v pořádku koukatelné, zblízka je obraz horší.
V kategorií seriálů, filmů či pořadů v nižším rozlišení (nižší než HD) hodně záleží na pohledu každého pozorovatele, každý má jinak citlivé oko..Pro mě jeto ale rušivé, pokud bych se měl déle koukat na noontecu na filmy s nižším rozlišením..



Přehráváni youtube videí, archívu českých TV (3 videa)
********************************************
Tak abych to shrnul, tak jedním slovem katastrofa ! Jediné co se dalo jakž takž přehrát jsou věci z archívu Primy, ale jen na nízké rozlišení..Jak poznáte z videa pořadu Ano šéfe,tak po přepnutí na vysoké rozlišení se to už nehorázně škube.
Přehrávání přes aplikaci ivysilani, jak poznáte z videa bylo neúspěšné..
Poté jsem zkusil ivysilani přímo přes web. V Opeře jsem nebyl úspěšný jelikož se aplikace nějak sekla.
Vůbec přehrávač co se týče internetu působí někdy až hodně zpomaleně..Hlavně tedy na stránkách, kde se vyskytují videa...
Nakonec se mi podařilo ivysilaní pustit ve vestavěném prohlížeči..
Tentokrát se video sekalo i na nízkém rozlišení, po zvýšení rozlišení už to byla opět katastrofa, ale obraz byl velice pěkný (ty kruhy na videu jsou opět z foťáku)
Přehrávání videí z Voyo, opět šílená slide-show.
Youtube na 480p celkem šlo, po zvýšení na 1080p konečná...
Díky pěknému obrazu při vyšším rozlišení je velká škoda, že tento přehrávač nezvládne plynulé přehrávání..

Walpry 1920x1080
****************
V dalším videu jsem se snažil ukázat zobrazení FULL HD obrázků přes noontec na TV. Nejdříve bylo pro mě velice složité najít na marketu nějaký prohlížeč, který by mi android market dovolil nainstalovat. Přes interní prohlížeč (oteření souboru přes program explorer se obrázky totiž nezobrazily (byla jen zobrazena černá plocha)! Mimochodem program explorer jsem jen omylem otevřel a poznal jsem celkem kvalitního správce, který se bez problémů dostal na USB disk a vždy mi nabídl v čem chci soubor otevřít. Po třech neúspěších na android marketu, kdy mi stále android hlásil "zařízení s touto položkou není kompatibilní" jsem nakonec našel prohlížeč obrázků ViewPic ve kterém jsem walpry zobrazil...

Můj pohled
**********
Walpry ve FULL HD rozlišení přístroj zobrazuje správně, pokud vidíte na videu pruhy, tak je to kvůli foťáku..
Z dálky(2 m), když se na to díváte, tak je to nádhera..
Poznámka
********
Interní prohlížeč obrázků najde věci jen na SD kartě ? Byl jsem překvapen, že se snažil prohledat jen věci na SD, přitom USB disk byl připojen...

Mé hodnocení přehrávače (je to můj subjektivní názor !)
*****************************************
+ Jako přehrávač FULL HD filmů, bych se nebál noontec koupit.
Kvalita obrazu byla perfektní, filmy šly přehrát plynule (malé rychlé záseky se, ale občas vyskytly).
Samsung ocean demo a další nročné testovací videa zvládne Noontec přehrát daleko lépe než Xtreamer !
+ Klasické prohlížení nternetových stránek (bez přehrávání videa) je celkem svižné
+ svinost v procházení menu, ve spouštění programu apod.

- pomalá rychlost přehrávače na internetevých stránkách, kde se nacházejí videa (archívy českcýh TV)
- přehrávač nezvládne plynule přehrávat internetové videa (youtube, internetové archívy českcýh TV apod.) přes webový pčohlížeč. Nefungoval mi android program ivysilani.
- hodně programů přehrávač dle hlášky z andorid marketu nepodporoval, končily
opět hláškou viz. obr. 2 v předchozí "recenzi" (Zařízení s touto položkou není kompatibilní)
Jednalo se o tyto programy: Adobe flash player 11, ES FIle Explorer,Picture Viewer,QuickPic a ještě jsem na nějaké zapoměl..
Jinak ten Ghost comander vypadá dobře, akorát se mi tam nepodařilo najít síť (samba pluing jsem nainstaloval)...Bude to asi tím, že nevím v jaké složce na androidu hledat síť..USB disk se mi podařilo najít.
- videa s nižším rozlišením nedovede noontec kvalitně upscalovat a tím pádem je někdy výsledek velká katastrofa (hlavně při pozorování z blízky se toho nejde nevšimnout)


O - Jen doplním, že pro mě jakožto neznalého androidu, byl občas problém ten systém ovládat. Respektive, nevěděl jsem kde co hledat. Právě třeba u té sítě..Člověk totiž nepozná, zda ten daný program síť podporuje a nebo ne..
To samé i u hledání přepnutí zvukové stopy u HD filmu..To jsem v přehrávačích taky nenašel, takže nevím jestlti to ty programy nepodporují a nebo jsem to jen nenašel (jenže vůbec v těch programech je strašně málo možností..).
- Hry jsem netestoval, jelikož to nebylo pro mě ta promární věc..

Takže závěrečné zhodnocení je to, že očekávání, které jsem od toho přístroje měl, nebyly naplněny. Parametry přístroje jsou si myslím dobré, ale přístroj hodně ztrácí na tom, že je to vlastně android mobil. Pokud se někdo vrhne do programů, či vůbec do přístroje, který by byl schopen "vyléčit" ty neduhy co noontec má, tak do budoucna v tom androidu vidím stále přínos. Záleží jak se toho kdo chytne..
Já tedy přístroj hezky zabalím a vrácím prodejci. Android, ale nezavrhuji a stále doufám, že jednoho dne se dočkám přístroje, který bude splňovat to co očekávám od multimediálního přístroje: Tzn. nejen přehrávat multimédia z USB, sítě apod. ale přehrát bez problémů HD videa i z internetu (hlavně mi jde tedy o ty archívy).

Jestli jste to dočetly až do konce tak děkuji...
Omlouvám se určitě za hodně chyb v textu..Ale strávil jsem nad tím dost času a už jsem neměl sílu si dávat pozor hlavně na čárky ve větách :-)

Tady je link na videa:
http://www.youtube.com/user/85hannys
milanik (1)|13.10.2011 17:00
Není problém přehrávání archivů v rychlosti připojení k internetu?
VladaK (19)|14.10.2011 06:31
[quote=milanik;371657]Není problém přehrávání archivů v rychlosti připojení k internetu?[/quote]

Tohle se dá otestovat jednoduše tak, že místo MMC boxu připojím k síti PC nebo dostatečně výkonný notebook a videa z archivů zkusím přehrát ve vysoké kvalitě takto.
Ale to určitě Gonsa nepodcenil ... :-)
gonsa (208)|14.10.2011 09:05
Tak rychlostí připojení k internetu to rozhodně nebude..Mám 25Mbit od UPC. V minulosti jsem měl kromě hlavního PC připojen i nettop, který mi nějakou dobu sloužil právě pro přehrávání stramů..Přehrávání videí (včetně archívů) v nejvyšším rozlišení vždy jelo spolehlivě bez jediného škubnutí..Dokonce jsem zkoušel jet i přes můj mobil Nokia E52 (připojeno přes wifi a využito normálně UPC sítě), rychlost byla jen 3 Mbit (tam je to omezeno možnosti telfonu) a videa jeli rovněž krásně rychle a bez škobrtnutí..K síti mám připojen i xtreamer sw2 a xbox a síťový disk..Stahování souborů přes xko a UPC probíhá taky velice rychle..Na síťový disk kopíruji rychlostí 50 Mbit/s..Takže v rychlosti internetu či sítě to vážně nebude..
kajmiko (1)|14.10.2011 11:48
Tak internet mám taky rychlej a videa se sekají stále...Nainstaloval jsem Adobe flash player 11 ,ale s tímto po kliknutí na spuštění videa aplikace okamžitě spadne...Takže nová verze to neřeší...Jsem velice zklamán...Jinak k Marketu:Při prvním spuštění je starší verze a jdou instalovat aplikace bez hlášky o nekompatibilitě s přístrojem.Po opětovném spuštění už se instaluje nová verze,která neumožní instalovat ty samé aplikace ,které šli ve staré verzi.Jediné na co jsem došel je,že odinstaluji market(cca 7.5mb)a při spuštění je zase stará verze.Jen do té doby než market spustíte podruhé...To ale není řešení,pokaždé odinstalovávat aplikaci....Jinak pro děti hry angry atp.jdou bez záseků a plynule.Zatím zkouším a zkouším různé web browsery ,ve kterych by šlo video netrhaně,ale zatím nic...Myslím že tohle prostě jinak nepůjde.Možná Noontec vydá nejakou podporu-opravu-softwaru...Fotky a videa z usb flashky v pohodě,netrhaně...Uvidím co dál a zase pisnu další zkušenosti.
dk_line (47)|14.10.2011 14:16
kdyz jsem se pred casem v mem telefonu chtel z noveho marketu vratit na puvodni starsi verzi, tak stacilo v Nastaveni->Aplikace->Sprava aplikaci kliknout na zalozku "Vse", vyhledat a kliknout na polozku "Market" a odkliknout "Odinstalovat aktualizace". Pak naskocil zpet puvodni Market, ktery se pak sam neaktualizoval. Pravda je, ze jsem ale novou verzi Marketu instaloval tenkrat rucne a neslo o automatickou aktualizaci. Delal jsem to na Androidu 2.2, melo by to ale byt ve 2.3 stejne. Pokud to neni co jsi popisoval vyse, tak to muzete prubnout.
pjotr (32)|14.10.2011 17:19
píšete tady o rozlišení končící 60hz ale v eu je přece 50hz když nastavím doma na satu místo 50hz na výstupu 60hz taky se to cuká,může mi někdo říct jestli v nastavení rozlišení je i 50hz? pokud ne cukání videa může dělat toto
gonsa (208)|14.10.2011 17:51
Podle mě to cukání videa nevyřeší, ale noontec už každopádně nemám :-)
mlenak (20)|14.10.2011 20:48
[quote=pjotr;371868]píšete tady o rozlišení končící 60hz ale v eu je přece 50hz když nastavím doma na satu místo 50hz na výstupu 60hz taky se to cuká,může mi někdo říct jestli v nastavení rozlišení je i 50hz? pokud ne cukání videa může dělat toto[/quote]

Ano, je tam i frekvence 50 Hz. Právě sem Noontec zapojil a jedním slovem hrůza a zděšení. Provedení přístroje na jedničku, ale jak se zapne do televize ...Je to jako bych zapojil telefon přes kabel k televizoru. Velký písmo, na obrazovku se skoro nic nevejde a všechno v hrozný kvalitě. Tohle se nedá s Xtreamerem SW naprosto srovnávat. Zítra balím a v pondělí posílám zpět. Aplikaci iVysílání se mi nepodařilo zprovoznit, na procházení stránek v tomhle rozlišení nemám nervy, jediný co jede je youtube. Ještě mají v Noontecu co dělat než se z toho stane konkurenceschopnej přístroj. Kdyby do toho aspon pouzili Android Honeycomb pro tablety a ne Gingerbread pro telefony :-( Škoda, tak sem se těšil.
docdan (6)|18.10.2011 18:56
Jak řešíte textové titulky? Dá se nějak změnit znaková sada aby podporovala českou diakritiku?
docdan (6)|21.10.2011 09:10
No to je fakt hooodne nepoužitelnej krám
mlenak (20)|2.3.2012 09:52
Tak dle dnešního infa ze strany umaxu bude v dohledné době tento přístroj dodáván s Androidem 4.0 ICS!!! Tak sem zvědavej. Třeba si jej koupím podruhé :-))
gonsa (208)|8.3.2012 18:55
No zajímalo by mě co užitečného by vůbec měl přinést Android 4 pro tento přehrávač..Předpokládám, že přehrávání videí z archívu TV + youtube videí plynule bez sekání ve všech kvalitách se stejně konat nebude..Jedině v tomto případě bych si ho také znovu koupil..Teď začali vysílat TV pořady co ani v Xlive a DMD nejsou (slovenská výměna manželek) ,tak by mě opravdu už konečně potěšil nějaký přehrávač, který by přehrál jakýkoliv stream z internetu bez problémů a bez sekání..
Speed_dead (2)|14.1.2013 11:14
Zakoupil jsem v pátek Noontec A9 a přes všechny sliby jsem tam našel Android 2.3. Stejně tak stále nejde zařízení ve standby probudit klávesnicí nebo myší, ale musí se stisknout tlačítko na těle krabičky. Mám ho s bezdrátovou myší a klávesnicí, jenž jsou spojeny radiově, ale chovají se jako lepší infra. Stačí se schovat za stul, skříň a Noontec velmi často nereaguje. Zatím jsem ho zkoušel jen net, jenž mám připojený přes wifi z routru UPC. Jelikož má jak myš i klávesnice vyšší spotřebu, mají obě zařízení tahový vypínač.Ten se nachází v malé prohlubni, jenž není dělaná na silnější prsty. V přiloženém anglickém papírovém návodu byl seznam co obsahuje a co může obsahovat balení. Dále popis vlastního Noontecku a horní části klávesnice s touchpadem. Přiložená klávesnice byla bez touchpadu, zato s klávesou "Win". Jak propojit klávesnici s vlastním Nootecem či kde nalézt USB receiver pro myš, na to musíte přijít sami. Zkušenější uživatel na to přijde celkem rychle, ale klasický BFU, by s tím mohl mít problémy. Moje TV oficielně podporuje max 1680x1080. Přesto Noontec tvrdil, že zobrazuje 1920x1080. Na internetu jsem zatím naarzil na dva problémy. Ebay přes vestavěný obraz při přihlášení pokaždé spadnul. Vyřešil jsem aplikací pro ebay. Horší je to se servisem24 České spořitelny. Prohlížeč nevidí rozbalovací menu. Zkoušel jsem to vyřešit opět aplikací. Ta je ale na mobilní bankovnictví a to nemám aktivováno. Popisovaný problém s SD kartou nebo s usb diskem jsem neměl. HDD jsem zatím ještě nepřipojoval. Síťový disky jsem také nezkoušel, jelikož mám nefunkční PC.

Měl bych na vás pár dotazů, jelikož Android neznám.
1. Jak pustit současně více aplikací (zatím se mě to podařilo jen u rádia na pozadí) a jak mezi nimi přepínat?
2. Který prohlížeč podporuje i javascripty? (jeho nepodpora defaultním prohlížečem je nejspíš důvod problémů v servisu24)
3. Existuje nějaký přehrávač, jenž umožní podporu českých titulků? (zatím netestováno, nicméně tento problém předpokládám)
5. Potřeboval bych nějaký ekvivalent poznámkového bloku z windows na otvírání a editaci txt formátu. Případně nějaký jiný formát formát použitelný na obou platformách.