Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Nejde naladit internet v TV LG

Neregistrovaný (0)|10.10.2011 15:50
Tazatel: Petr

Znění dotazu: Dobrý den , po aktualizaci software na < 4.04 > v mé SMART TV LG 50 PZ 950, mě nešlo znovu zkonfigurovat internet přes WIFI .

Před týdnem jsem tedy provrtal zed a udělal pevné připojení, v domění že se internet bez problému automaticky zkonfiguruje , bohužel nic .
Menu :
Nastavení síte : ,,pevné,, >
Stav sítě : ,,nepřipojeno,,>
dám spustit automatické ladění (dělalo to i při ladění přes WIFI) píše mě to :
,, Není připojená brána , adresa brány je nesprávná , nebo není k dispozici ,,.
Můžete mě poradit co s tím ?
Pravděpodobně by se to mělo zadat manuálně ale nevím co mám zadat za hodnoty .
1: IP Adresa - která IP ?
2.Maska podsítě = ?:
3. Brána =?- kde tu hodnotu vzít .
4.Režim DNS =?
5.Server DNS = ?
----------------------------------------------------
Toto je z wifi routeru čísla pozměněna...

Internet Settings :
........................
WAN MAC address - ??????
Connection Type = Dynamic
Subnet mask = 255.255.255.0
Wan IP = 62.245.65.175
Default gateway = 62.245.65.1
DNS Address = 213.46.172.23
= 213.46.172.24
------------------------------------------------------
LAN Settings
.............................
LAN/WLAN MAC = 1234567
IP address = 192.168.2.1
Subnet mask = 255.255.255.0
DHCP Server = Enabled
----------------------------------------------------
Internet mám kabelový od UPC zapojení : modem > wifi router- bez resetovacího tlačítka , v síti mám ještě ,, Notebook,,

Zkoušel jsem :
ručně zadávat hodnoty , ale neznám přesně hodnoty které mám nastavit.
Vypl jsem TV a wifi router ze sítě , zkusil znovu nic .
Uvedl jsem TV zpět do továrního nastavení nic .
Věděl by někdo poradit ?
Pokud by jste nevěděli , na koho se mám obrátit : kdo by mě to měl zkonfigurovat , poskytovatel internetu ? tam jsem volal, a řekli mě, že se to prý musí automaticky zkonfigurovat.
Přitom chlap co mě dělal koncovky ke intern.kabelům , mě řekl, že se udajně musí překonfigurovat router,s počítačem a TV,aby to prý jelo na stejných hodnotách , on byl od UPC , ale toto neznal provést.Káble jsou v pořádku, zkoušel jsem přehodit z TV do notebooku, a ten normálně jel.
Předem děkujiza radu.Petr.
[email]giovani@klikni.cz[/email]

Technika, které se dotaz týká: LG 50 PZ 950
interfernet422 (1575)|10.10.2011 15:56
Běží ti na routeru DHCP? (podle dotazu asi ano)
Má TV nastaveno použití DHCP?
Připoj na ten kabel k TV notebook jestli se ti on dostane do sítě, jestli dostane přidělenou IP adresu. Někdy stačí kleštěma více stlačit konektory RJ45.
bastlir (3245)|10.10.2011 18:42
Souhlas! Připojení TV k LAN bývá velmi jednoduché a zpravidla se realizuje téměř automaticky. Jak radí Internet422, zkus to nejdřív notebookem a popřípadě se podívej do nastavení routeru, zda tam nemáš zapnutý filtr MAC adres, nebo příliš malý okruh IP adres.
Neregistrovaný (0)|11.10.2011 10:30
No tím konektorem to nebude, nebot 2 kabel , pevného připojení který vede z routeru, a počítač na něm normálně jede , tak jsem zkoušel hned , v TV nic . Ted jsem zkoušel hodit na kabel k TV notebook , a nic , napsalo to:
1obnovit původní spojení ?
2. vytvořit nové ?
Vyzkoušel jsem obě 2 možnosti nic.
Pak to najednou napsalo jestli je připojeno DHCP že jinak mám zadat ručně IP, zadal jsem nic. opět píše : ,,Problém s branou ,,.
Můžete mě říct , co mám zadat za hodnoty v bodě 1-5 jak popisuji z vrchu ? jestli bych to nenastavil ručně ? nebo už nevím co s tím.....
Ještě jsem přemýšlel, jestli to není něco od UPC , že třeba to zařízení musí oni nějak identifikovat , ..
Neregistrovaný (0)|11.10.2011 10:34
Co je ten server DNS ? co tam nastavit ?
interfernet422 (1575)|11.10.2011 10:42
DNS server se stará o přidělování IP adres nově připojeným zařízením do sítě. V defaultním nastavení stačí jen povolit a není nutno nic dalšího dělat. Optimální bude rozchodit uspokojivě router tak, aby DHCP dělalo to co se od něj očekává. Nemáš nastaveno filtrování MAC adres? Nebo malý rozsah přidělovaných IP adres v DHCP? Koukni na přidělené rezervace a případně zkrať čas rezervace.

Jen pro jistotu. Jak máš na routeru označené zdířky a co (které zařízení) je do nich zapojeno?
[quote]
Pravděpodobně by se to mělo zadat manuálně ale nevím co mám zadat za hodnoty .
1: IP Adresa - která IP ?
2.Maska podsítě = ?:
3. Brána =?- kde tu hodnotu vzít .
4.Režim DNS =?
5.Server DNS = ?[/quote]
Pokud nedostane TV IP od routeru, tak tu je ještě možnost zadat ručně, např.

[LIST=1]
  • IP adresa = 192.168.2.99 (tuto adresu bude mít TV, nesmíš použít u ničeho jiného, klidně zvol libovolnou nekolidující koncovku místo 99)
  • maska = 255.255.255.0 (maska se pro obor adres zadává takhle, nic na to neměň)
  • brána = 192.168.2.1 (to je IP adresa routeru, přes bránu chodí všechny požadavky)
  • DNS server - tak to se musíš kouknout jaký DNS server máš nastaven na routeru. Normálně tuto hodnotu nastavuje DHCP pokud jede. Ty tam máš 213.46.172.23 a 213.46.172.24. Pokud je možno, zadej obě adresy.
  • Neregistrovaný (0)|11.10.2011 10:55
    TV nemá nastavení DHCP , do routeru nevím jak se dostat , chce to po mě login , to mě dělal technik UPC , jediný co mám za hodnoty z routeru jsou ty co jsem zde napsal. je to 6 r starý Belkin . Daval mě heslo k routru , nevím mám ho zadat tady ? ale co stisknout za tlačítko , submit, clear , nerad bych si to rozhasil...
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 10:56
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 11:04
    Petře na stránce 50 manuálu je nastavení sítě http://www.manualowl.com/m/LG/50PZ950/Manual/193405?page=50 pokud se nenačte automaticky, tak zadej číslo stránky do správného pole.
    V TV není napsáno DHCP, ale IP Auto Setting. Tohleto musíš nastavit. Pak by si měl vzít adresu z DHCP serveru.
    bastlir (3245)|11.10.2011 11:44
    [quote=Neregistrovaný;371155]TV nemá nastavení DHCP , do routeru nevím jak se dostat , chce to po mě login , to mě dělal technik UPC , jediný co mám za hodnoty z routeru jsou ty co jsem zde napsal. je to 6 r starý Belkin . Daval mě heslo k routru , nevím mám ho zadat tady ? ale co stisknout za tlačítko , submit, clear , nerad bych si to rozhasil...[/quote]

    Já si myslím, že pokud nemáš základní znalosti ve správě sítě, obrať se na nějakého kámoše, který je prokazatelně má. Ono by se mohlo krásně stát, že Ti pak nepůjde vůbec nic a navíc si můžeš udělat bezpečnostní díru do sítě.
    Toto asi pro Tebe, bez urážky, bude ten nejrychlejší, nejbezpečnější a nejlevnější způsob, jak to rozchodit.
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 12:30
    Díky za rady
    Zkusil jsem zadat adresu jak radíš , furt nic , už mě to vytáčí . Manuál mám v Češtině , ten jsem projel .
    Co tím myslíš : ,, pokud se nenačte automaticky, tak zadej číslo stránky do správného pole.... jaké stránky ????


    Router má 4 zdířky , č 1 -připojení modemu , a 4 další .
    Ted jsem volal na LG , hrůza , ale řekl že mám zkusit na poskytovatele UPC, jestli prý problém není na jejich straně .

    Volal jsem UPC , tam mě řekl že mám Tv zkusit na jinou adresu napojit u někoho jiného (to se mu dobře říká, ale ta tv není 55 uhlopříčka, mám ji na zdi bez stojanu )

    Nebo prý přímo zkusit napojit na modem , pokud nepojede je prý problém v TV , nojo , modem je v jiné místnosti , takže , bud koupt 12 m kabelu, nebo zdělat tv a odnest ji vedle , to sam to neudělám, mám ji na zdi.

    Budu ale vědět kde je chyba, pokud by to bylo Tv, tak to bude problém té aktualizace , na kterou jsem měl od začátku podezření.
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 12:32
    [quote=bastlir;371163]Já si myslím, že pokud nemáš základní znalosti ve správě sítě, obrať se na nějakého kámoše, který je prokazatelně má. Ono by se mohlo krásně stát, že Ti pak nepůjde vůbec nic a navíc si můžeš udělat bezpečnostní díru do sítě.
    Toto asi pro Tebe, bez urážky, bude ten nejrychlejší, nejbezpečnější a nejlevnější způsob, jak to rozchodit.[/quote]

    Ano , taky to tak vidím , díky.
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 12:36
    [quote=Neregistrovaný;371147]No tím konektorem to nebude, nebot 2 kabel , pevného připojení který vede z routeru, a počítač na něm normálně jede , tak jsem zkoušel hned , v TV nic . Ted jsem zkoušel hodit na kabel k TV notebook , a nic , napsalo to:
    1obnovit původní spojení ?
    2. vytvořit nové ?
    Vyzkoušel jsem obě 2 možnosti nic.
    Pak to najednou napsalo jestli je připojeno DHCP že jinak mám zadat ručně IP, zadal jsem nic. opět píše : ,,Problém s branou ,,.
    Můžete mě říct , co mám zadat za hodnoty v bodě 1-5 jak popisuji z vrchu ? jestli bych to nenastavil ručně ? nebo už nevím co s tím.....
    Ještě jsem přemýšlel, jestli to není něco od UPC , že třeba to zařízení musí oni nějak identifikovat , ..[/quote]
    Pokud se ti nerozjel ntbk na tom kabelu co máš k TV, tak je zrada v tom kabelu. Nebo ještě zkus přehodit kabely od TV a ntbk v tom routeru. Kolegovi taky nejelo pc a měl vadný jeden port na routeru. Po přehození do vedlejšího portu se počítač rozjel.

    Nebo jak radí bastlíř požádej nějakého kamaráda co rozumí počítačovým sítím.
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 13:39
    [quote=interfernet422;371176]Pokud se ti nerozjel ntbk na tom kabelu co máš k TV, tak je zrada v tom kabelu. Nebo ještě zkus přehodit kabely od TV a ntbk v tom routeru. Kolegovi taky nejelo pc a měl vadný jeden port na routeru. Po přehození do vedlejšího portu se počítač rozjel.

    Nebo jak radí bastlíř požádej nějakého kamaráda co rozumí počítačovým sítím. [/quote]

    Notebok mě na tom TV kabelu jede , už to vypadá na problém TV , nebo to tak nemusí být ? Je ještě možnost , že by to nebylo televizí ?

    Totiž dát tv do servisu se mě vůbec nechce , a nevím ani jak bych ji transportoval , mají to nedomyšlený, je těžká ,velká, a nemá žadné transportní uchyty , asi bych ji snad musel zabalit do deky , hmmm .....
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 14:11
    LG nejezdí jako servis po lidech domů ani v rámci záruky? Předpokládal jsem, že když reklamuju TV, tak přijede ke mně domů servisák a co se dá opraví na místě, v opačném případě odveze někam do dílny a opravené zase doveze. Jak mám odvážet 50" plazmu, když jsem, si ji nechal i domů dovézt paletovou přepravou?

    Pokud ses hrabal ve firmware tak zkus ještě jednou přehrát na nějaký poslední aktuální, pak nechat nastavit na výchozí hodnoty a uvidíš co to udělá.
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 15:51
    [quote=interfernet422;371194]LG nejezdí jako servis po lidech domů ani v rámci záruky? Předpokládal jsem, že když reklamuju TV, tak přijede ke mně domů servisák a co se dá opraví na místě, v opačném případě odveze někam do dílny a opravené zase doveze. Jak mám odvážet 50" plazmu, když jsem, si ji nechal i domů dovézt paletovou přepravou?

    Pokud ses hrabal ve firmware tak zkus ještě jednou přehrát na nějaký poslední aktuální, pak nechat nastavit na výchozí hodnoty a uvidíš co to udělá.[/quote]

    Já se v ničem nehrabal, prostě jeden den mě Tv vyzvala k aktualizaci software, tak jsem dal aktualizovat
    Vzpoměl jsem si ted na jednu věc , v průběhu aktualizace jsem musel odejít od Tv ,když jsem se vrátil , tak aktualizace byla dokončena , a Tv normálně hrála na jednom z kanálu .

    Možná tady bude problém, tenkrát je to asi 1 měsíc ,mě to hned trklo , že v průběhu , nebo na konci aktualizace ,jsem mohl být vyzván abych třeba něco ,,potvrdil,, nebo ,,TV restartoval,, ale já jsem u te TV nebyl , tak jsem ten krok který byl nutný neudělal , tím pádem se třeba aktualizace plně nedokončila nebo tak něco , a Tv se pote po cca 20 s , přepla automaticky do normálního vysílání.
    TV ovšem ukazuje ,že byl stažen nový ,,software 4.00.06,,
    To je poslední možnost co to mohlo zavinit, když už mě ten internet v TV jel 2 měsíce předtím přes ,, WIFI,,
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 16:02
    A nezůstalo tam původní nastavení, že TV se chce připojit přes WiFi?
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 17:07
    [quote=interfernet422;371214]A nezůstalo tam původní nastavení, že TV se chce připojit přes WiFi?[/quote]

    Vždy když odpojím kabel LAN, a znovu zapojím , tak se mě to ptá : obnovit ? nebo vytvořit nové připojení , vyzkoušel jsem obě 2 varianty.
    Nevíš kde bych se dozvěděl návod, jak se dostat do menu tv , a podívat se tam ?
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 17:43
    [quote=Neregistrovaný;371225]
    Nevíš kde bych se dozvěděl návod, jak se dostat do menu tv , a podívat se tam ?[/quote]

    To se ptáš jako vážně? Nevíš jak se dostaneš do menu v TV? Pak je nejvyšší čas vybalit manuál co byl v bedně u televizoru a začíst se. A pořádně se podívat na DO k TV. Tam není tlačítko MENU?
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 18:28
    [quote=interfernet422;371237]To se ptáš jako vážně? Nevíš jak se dostaneš do menu v TV? Pak je nejvyšší čas vybalit manuál co byl v bedně u televizoru a začíst se. A pořádně se podívat na DO k TV. Tam není tlačítko MENU?[/quote]

    Špatně jsem se vyjádřil , prostě se dostat tam, kam se normálně člověk nedostane , do systemu TV, to znají servismeni, zmačkneš určity písmena atd , a dostaneš se tam , rozumíme si co myslím ?
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 18:35
    [quote=Neregistrovaný;371247]Špatně jsem se vyjádřil , prostě se dostat tam, kam se normálně člověk nedostane , do systemu TV, to znají servismeni, zmačkneš určity písmena atd , a dostaneš se tam , rozumíme si co myslím ?[/quote]

    Když odpojím kabel mezi modemem a routrem , abych napíchl TV , přímo na modem , nerozhasí se potom nastavení routru ? On mě to tam sice na UPC doporučil, abych to udělal ,Že pokud to pojede , tak je problém s routerem , ,pokud to nepojede tak problém je v TV , ale přece .
    interfernet422 (1575)|11.10.2011 18:40
    Na servisní menu zapomeň, tam nemáš co nastavit, jedině zk....it.
    Jo můžeš to píchout přímo, nic by se rozhasit nemělo. Maximálně to lízne adresu z DHCP modemu. Jestli ta TV pak pojede, tak by mohlo být něco s routerem.
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 18:56
    [quote=interfernet422;371252]Na servisní menu zapomeň, tam nemáš co nastavit, jedině zk....it.
    Jo můžeš to píchout přímo, nic by se rozhasit nemělo. Maximálně to lízne adresu z DHCP modemu. Jestli ta TV pak pojede, tak by mohlo být něco s routerem.[/quote]
    Ještě mě napadlo, jestli takové věci nemají taky určitý postup, třeba , že TV ,musí byt vyplá , když se tam ten kabel dává.Já to tak zkusím , nebot doted to dělám při zaplé TV .
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 19:10
    Tak jsem zkusil poslední možnost , a nic , takže je to v TV .V každém případě děkuji za pomoc a rady .
    Neregistrovaný (0)|11.10.2011 19:16
    Poslední a nepravděpodobná možnost , jetli nemůžou být na TV 2 konektory, kam se dá strčit kabel , a já ho dal do špatného , to asi ne . :-(