Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Televizory (CRT, LCD, PDP): Připojení Atari k televizi

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: tomm

Znění dotazu: Ahojte nebo dobrý den,

můj dotaz by se asi hodil spíše na nějaké Atari fórum, ale takové jsem nenašel, tak se zkouším zeptat zde.

Našel jsem doma stařičký 8-bitový počítač Atari 130XE a chci jej připojit k televizi (analogové, nic jiného mi asi nezbyde). Atari má vzadu červený RCA konektor, který se původně připojoval do krabičky, která jej převedla na 300 ohm dvoulinku a tu jsem přes takový speciální konektor převedl na klasický koaxial 75 ohm a připojil k televizi do anténního vstupu.

Bohužel tu krabičku už asi nemám. Zkoušel jsem tedy RCA na atari připojit do AV vstupu staré televize v domění, že jde o kompozitní výstup, ale nic.

Na internetu jsem se dočetl, že ten RCA výstup na Atari je RF modulovaný. V manuálu atari se píše, že pokud nemám onu převáděcí krabičku, tak mám prostě počítač připojit k televizi kabelem, který však není součástí dodávky. Laicky z toho usuzuju, že by ten RCA konektor na atari v podstatě mohl být modulovaný 300 ohm. Stačí tedy sehnat/vyrobit redukci z 300 ohm na 75 ohm co bude mít na jedné straně cinch a na druhé koaxial? Nerad bych stařičkému Atari nějak ublížil, tak se raději ptám. Děkuji za případnou odpověď.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Nerad bych stařičkému Atari nějak ublížil, tak se raději ptám. Děkuji za případnou odpověď.
    Skor by som sa bal, ci neublizis TV
    Ale vyskusaj, myslim, ze by to mohlo fungovat, pokial je o tom zmienka v manuale.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Neregistrovaný
    Guest

Díky, vyzkouším to tedy na nějaké staré TV

Podobná témata

1. Připojení reproduktorů k televizi
    Od lolek44 v sekci Bastlení
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 31-12-2014, 12:59
  2. Televizory (CRT, LCD, PDP): spokojenost z televizí