Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Připojení Atari k televizi

Neregistrovaný (0)|10.10.2011 14:48
Tazatel: tomm

Znění dotazu: Ahojte nebo dobrý den,

můj dotaz by se asi hodil spíše na nějaké Atari fórum, ale takové jsem nenašel, tak se zkouším zeptat zde.

Našel jsem doma stařičký 8-bitový počítač Atari 130XE a chci jej připojit k televizi (analogové, nic jiného mi asi nezbyde). Atari má vzadu červený RCA konektor, který se původně připojoval do krabičky, která jej převedla na 300 ohm dvoulinku a tu jsem přes takový speciální konektor převedl na klasický koaxial 75 ohm a připojil k televizi do anténního vstupu.

Bohužel tu krabičku už asi nemám. Zkoušel jsem tedy RCA na atari připojit do AV vstupu staré televize v domění, že jde o kompozitní výstup, ale nic.

Na internetu jsem se dočetl, že ten RCA výstup na Atari je RF modulovaný. V manuálu atari se píše, že pokud nemám onu převáděcí krabičku, tak mám prostě počítač připojit k televizi kabelem, který však není součástí dodávky. Laicky z toho usuzuju, že by ten RCA konektor na atari v podstatě mohl být modulovaný 300 ohm. Stačí tedy sehnat/vyrobit redukci z 300 ohm na 75 ohm co bude mít na jedné straně cinch a na druhé koaxial? Nerad bych stařičkému Atari nějak ublížil, tak se raději ptám. Děkuji za případnou odpověď.
vivid.sk (11472)|10.10.2011 15:49
[quote=Neregistrovaný;370990]Nerad bych stařičkému Atari nějak ublížil, tak se raději ptám. Děkuji za případnou odpověď.[/quote]

Skor by som sa bal, ci neublizis TV :)
Ale vyskusaj, myslim, ze by to mohlo fungovat, pokial je o tom zmienka v manuale.
interfernet422 (1575)|10.10.2011 16:51
Neregistrovaný (0)|10.10.2011 21:44
Díky, vyzkouším to tedy na nějaké staré TV :)