Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD,WMP9,Win2k

Vokounek (52)|26.3.2005 08:32
Dotaz: prosim, jak prehrat DVD s nasledujici konfiguraci:
OS: Win2k SP4 czech
Player: Windows Media Player 9 (9.00.00.3004)
DVD: TEAC DV-W516GA

Vlozim DVD medium a nejde ho prehrat, chapu..., neni potrebny kodek, tedy doinstaluji NVIDIA Decoder (zkousel jsem i jine)..

Vlozim DVD a opet nic.. Kdyz spustim WMP9 tak volba Prehrat -> Zvukovy disk CD je disabled.. , jako by v mechanice nebylo zadne medium..

Prosim, jde s touto konfiguraci nejak prehrad DVD medium a jde nekde provest asociaci aby se DVD zacalo prehravat po vlozeni do mechaniky (joko treba u zvukoveho CD)..

Moc dekuji za radu, uz nevim jak dale...

Pozn. samozrejme jine playery funguji
Pitomec (10211)|26.3.2005 11:03
Libovolný SW DVD player to spraví (Ulead, WinDVD, PowerDVD atd.)
Vokounek (52)|26.3.2005 11:38
RE Pitomec>Dekuji za radu, ale ja se neptam na alternativu, ja se ptam jak prehrat ve Win2k s WMP9 DVD medium..
Pitomec (10211)|26.3.2005 11:53
WMP sám o sobě neumí přehrávat DVD, takže tam musíš dohrát nějaký SW DVD player (a pak je možné i ten WMP používat pro přehrávání DVD).
Vokounek (52)|26.3.2005 12:17
RE Pitomec> Dekuji, zeptam se jeste takto..
Prehral jsi uz nejake DVD medium na OS Win2k prehravacem WMP9 ??
Nebo jsou to jen domenky ?? Ja uz jsem totiz zkousel nainstalovat hafo kodeku, hafo prehravacu, ale prehrat DVD ve WMP9 se mi nejak nedari...
Dekuji za radu...
Pitomec (10211)|26.3.2005 12:24
[quote=Vokounek]Prehral jsi uz nejake DVD medium na OS Win2k prehravacem WMP9 ??[/quote]
To si děláš prdel? Přečti si na stránkách MS, že pro přehrávání DVD je potřeba mít nainstalovaný DVD player od třetí strany, a pak to jde i pomocí WMP. Toť vše k tématu (samozřejmě že v dobách W2K jsem DVD přehrával - ovšem WMP mě pro DVD nijak zvlášť nenadchl. Už proto, že stejně musím mít v systému i jiný player, takže proč ho zrovna nevyužít).
Anonymous (825)|26.3.2005 12:28
Vokounek co maj spolecny kodeky s prehravanim DVD?Ja prehravam DVD ve Windows media playeru uplne normalne
Tilk (295)|26.3.2005 12:32
Preco to vlasne chces prahravat v WMP9? Inak ked tak si nainstluj WMP10, ja ho mam a DVD v nom idu pohode.
Vokounek (52)|26.3.2005 12:41
Bohuzel prdel si nedelam?
Popisu presne problem a co jsem zkousel na 2 pc s Win2k, ano vim, ze nekde delam chybu, proto hledam pomoc, ale hromada lidi pise, jde to , jde to, ale kdyz se poptam na presny postup, kde nic , tu nic , nebo prijdou s radou prehravej to v jinem playeru, To jsou rady k prdu, vetsina lidi pise jen domenky, aniz by to melo overene. Zadruhe si neuvedomi, ze jinak jeto na Win2k a jinak na XP (uz byla i rada nainstaluji si WMP10 !! na Win2k !!!, ano, i takove konkretni rady jsou na konkretni otazky !!!!)
Takze presne, mam Win2k (Windows 2000) a Windows Media Player (9.00.00.3004) a zelezo TEAC DV-W516GA.
Ze stranek MS jsem se dozvedel ze k prehravani je treba doinstalovat kodek treti strany (jsou tam uvedeny konkretne 4 DVDX Pack, NVIDIA, Power DVD, CinePlayer, ale zkusil jsem i jine !!!), ale proste nic !!! O tom ze se musi nainstalovat jiny prehravac tam nic napsane neni !!!!
Dale ve WinXP je DVD mozno asociovat, v Win2k zadna takova polozka neni, ve WinXP je v Moznostech zalozka DVD, ve Win2k nic takoveho neni !!!
Chci jen jedno, ve WMP9 Win2k prehrat DVD, nic vic, ale proste nevim jak, kde co nainstalovat a nastavit, abych proste pustil WMP, kliknul a zaclo to prehravat DVD, nebo po vlozeni media automaticky..
Dekuji za prakticke zkusenosti a rady...
Tilk (295)|26.3.2005 15:13
WMP10 sa na Win2k nainstalovat neda?
A v inom prehravaci si to spustil ci nie?
Vokounek (52)|26.3.2005 15:54
Omlouvam se, ale myslel jsem si, ze toto forum je pro lidi, kteri umeji cist nebo si aspon zakladni veci overit....
WMP10 je pro XP (aspon me to nejde), na jinych playerech(WinDVD.Platinum,Power.DVD,ZoomPlayer, atd,..atd...,atd...) jde DVD prehrat..
Stale dekuji za kazdou konkretni pomoc, jelikoz se s tim trapim jiz dlouho...
Tilk (295)|26.3.2005 17:58
Naco si to budem overovat ked mi to ide :-E :-E :-E

Preco tak lpis na tom WMP9?
Vokounek (52)|26.3.2005 20:19
Tilk> Kontrolni otazka,takze tobe jde prehravat ve WMP9 v OS Win2k media DVD ?? Zajimave je, ze jsi mi v predchozim privpevku doporucoval WMP10. Budto neumim cist ja, nebo ty ??
Jestli ze ti to jde (nebo ti jde na Win2k naistalovat WMP10), napis mi prosim presne, jak jsi to rozchodil, jaky mas build Win a WMP, a ja se ti budu klanit. Dekuji za pomoc...

PS:nelpim, ale vse ostatni mi funguje, a verim ze lze skoro vse zlomit
Tilk (295)|27.3.2005 11:22
Ty si ma zas nepochopil. Napisal si:
[quote=Vokounek]Omlouvam se, ale myslel jsem si, ze toto forum je pro lidi, kteri umeji cist nebo si aspon zakladni veci overit[/quote]
Tj, pochopil som to tak ze som si neoveril, ci ide WMP10 na W2k, mam XP tak som napisal:
[quote]Naco si to budem overovat ked mi to ide[/quote]
Vokounek (52)|27.3.2005 11:34
Tuto vetu Omlouvam...atd.. jsem napsal, jelikoz jsem doufal, ze v tomto foru radi lide kteri maji zkusenosti s danym problemem a umeji take cist !!
A ne ze jen strileji od boku a rikaji svoje domenky, to je k ho.. a misto aby to usetrilo cas a praci, tak je to opak !!
Kdyz si poradne prectes 1.dotaz, tak v nem pisu:
1. pro jaky OS to potrebuji rozchodit a jaky player a i zelezo
2. Pozn. samozrejme jine playery funguji
3. jestli ze jsem pozdeji napsal ze WMP10 neni pro Win2k, tak jsem to proste zkusil a vyskocil mi dialog od Bila, ze to je proste pro XP. To co jde na XP jsem si take dukladne vyzkousel.. Ty kdyz nemas Win2k tak nema cenu radit k tomuto, kdyz si to nemuzes vyzkouset. To je stejne jako by se nekdo ptal na Win95 a ja to zkousel v Linuxu, a tvrdil bych mu, ze mi to ide...
Chci na konkretni dotaz, konkretni a praktickou overenou odpoved, nebo odkaz kde je tento problem popsan..
Moooc dekuji...
pavelpt (2713)|27.3.2005 13:34
No celkem taky nechápu na co ptáš, Pitomec ti problém přece pregnantně vysvětlil.

Ať je to pod jakýmkoliv systemem WMP nemá navigátor pro DVD, lze ho dokoupit od Billa, je to tam napsaný.
Máš-li řádně nainstalován např. PowerDVD nebo jiný DVDpřehrávač třetí strany, rozběhne se i WMP, a to je vše.
Vokounek (52)|27.3.2005 13:53
Zeptam se takto> Kdo z Vas jiz prehral na Win2k s WMP9 DVD ???
Pote se zeptam, co proto dany clovek presne provedl ??
To co Pitomec pregnantně vysvětlil registruji a take jsem to provedl jeste (dokonce na 2 pc s Win2k) pred jeho doporuceni !!! Proste mi to nejede ?? Jinak bych tu neztracel takto cas.
OPakuji, ze jine prehravace fachci, proto hledam, kde ja delam chybu, nebo se snazim zjistit, co delam chybne. Jestli ze mi napr. Pitomec odpovi, ze on na Win2k prehraje s WMP9 DVD, budu se ptat dale, napr. build Win2k, co tam mam za kodek, verz. kodeku, jak se mu chova WMP9, jakou ma verz WMP, co ma v dialogu Moznosti, atd... Vsichni jen tvrdite, ze to jde, presne info jsem zatim z nikoho nevystoural.....

RE Pitomec> na strankach MS jsem nikde nenasel, ze se MUSI, opakuji MUSI instalovat nejaky jiny prehravac !! dekoder ano, ale ne prehravac. A jeste je k tomu je tam uveden WinXP.
Zde je presny text a take odkaz
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/9Series/GettingStarted//personalization/plugins.asp?page=4&lookup=Plugins

Moduly plug-in pro dekodér DVD
V kombinaci s dekodérem DVD kompatibilním se systémem Windows XP je program Windows Media Player plnohodnotným přehrávačem DVD s inovativními funkcemi, jako jsou ovládací prvky pro přehrávání videa na celé obrazovce, snadno ovladatelné seznamy kapitol DVD, začleněné obaly alb a další nabízené funkce. . Všechny tyto funkce nabízejí hluboký zážitek z přehrávání - ať již cestujete letadlem nebo jste v ložnici, doma či v práci.

Jestli jsi cetl nekde jeste neco jineho, rad se poucim a budu vdecny za prislusne informace..

RE all> vsem se omlouvam, ze Vas takto plisnim, ale proste polovicate a neoverene rady jsou proste k nicemu...
Vokounek (52)|27.3.2005 15:23
Jeste poznatek z pokusu
Sosnul jsem si free Media Player Classic http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=82303&package_id=84358
a DVD fachci jak z praku, tak ten WMP9 je asi zakletej, a at tu nikdo netvrdi, ze je to kodekem...
pavelpt (2713)|27.3.2005 22:28
No vidíš a je to vyřešené, ještě že nemáš DOS.
Vokounek (52)|28.3.2005 22:31
Z toho vychazi dalsi problemek:
Konfigurace:
OS: Win2k SP4 czech
Player: Windows Media Player 9 (9.00.00.3004) & Media Player Classic 6.4.8.4
DVD: TEAC DV-W516GA s outem pro sluchatka

Problem:
Kdyz pouzivam WMP9, pri prehravani zvukovych CD hudbu posloucham ve sluchatkach zapojenych do outu DVD mechaniky a vystup ze zvukovky do repraku mam ztisen, tzn. hudbu slysim jen ze sluchatek. Ostatni zvuk (pri prehravani videa, mp3 atd..) jde klasicky do repraku. Abych to mohl takto provozovat, je nutne mit nastaveno: 1. Ovladaci Panely -> Zvuky a Multimedia -> Hardware -> a pro Vlastnosti mechaniky -> Vlastnosti -> Povolit digitalni prehravani.... = ne 2. WMP9 -> Nastroje -> Moznosti -> Zarizeni -> pro Vlastnosti mechaniky -> Prehravani = analogove.
Pri tomto nastaveni to ve WMP9 jde dle mojich potreb..
Bohuzel v MPC jiz to bohuzel takto nefunguje, tzn. hudbu nelze poslouchat ve sluchatkach zapojenych do outu mechaniky..(nebo jsem zatim na to neprisel jak).
Prosim nevite nekdo, ja toho docilit... Dekuji za pomoc...
Miuvek (858)|28.3.2005 23:31
[quote=Vokounek]Jeste poznatek z pokusu
Sosnul jsem si free Media Player Classic http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=82303&package_id=84358
a DVD fachci jak z praku, tak ten WMP9 je asi zakletej, a at tu nikdo netvrdi, ze je to kodekem...[/quote]
MPC bych ti taky doporučil, kdybych se sem dostal dřív. Na to jak je malej umí moc věcí.
A k tomu zbytku: [color=red]JE[/color] to kodekem! Filtr pro přehrání MPEG2 Mrkvosoft do woken nedává. Nainstalováním přehrávače třetí strany se ti do systému naistaluje i ten zmíněný filtr (mimo jiné i pro zvuk AC3 popř i DTS) a ten potom mohou využít i jiné přehrávače - tedy i WMP9 :-R
Akorát ten MPC má dekódování MPEG2, AC3, DTS přímo v sobě, takže tyto problémy neřeší.

S tím tvým druhým problémem ohledně zvukového výstupu při přehrávání CDaudio ti asi neporadím - nikdy jsem "přední" výstup z mechaniky nepoužil a do dneška žiju v domnění, že při přehrávání audioCD je na něm signál vždy... 8-)
Vokounek (52)|29.3.2005 11:54
RE Miuvek>Ano, MPC je opravdu good playe. To ze ma kodek primo v sobe je jiste prinos, jelikoz se nemusi nijak saskovat se shanenim kodeku. Bohuzel to nic nemeni na skutecnosti (jak jsem jiz vicekrat popsal), ze i kdyz jsem nainslaloval kterykoliv z doporucovanych kodeku na strankach Mrkvosoftu, proste mi WMP9 DVD neprehrala,a to je hlavni duvod, proc tu jiz nekolik dni hledam pomoc. Za druhe, bohuzel zatim nevim jak v MPC poslouchat zvukove CD z toho outu mechaniky (proto jsem take pouzival WMP a proto jsem nepouzival jiny player, jak kazdy horlive doporucuje). Az mi i toto v MPC pujde (nebo az mi v WMP9 pujde prehrat DVD), nebude to mit chybku... Bohuzel jak zatim vidis, kdyz se ptam "Prehral tu jiz nekdo DVD ve Win2k a s WMP9??", odpoved zatim zadna...
Dekuji za dalsi rady...
Vokounek (52)|7.4.2005 15:42
Prosim, takze zadna dalsi konkretni rada na tema Win2k,WMP a prehravani DVD..?? Ja jsem to bohuzel zatim nerozchodil...
StD (8612)|8.4.2005 09:19
To, co ti už pregnantně naznačil Pitomec a jiní, je naprostá pravda. Nevím, co ti pořád není jasné na tom, že musíš mít v těch tvých W2K zaregistrovaný licencovaný (a dnes už většinou placený) Mpeg2 dekoder v DirectShow (a je úplně jedno odkud). Potom to už musí ten M$ MediaPlayer hrát. Pokud ne, letěl by (u mne) ze stroje... Pravda, já tam ovšem mám v jednom stroji Cyberlink a ve druhém CineMaster dekoder. Kontrolu správnosti přehrávání zajišťuje právě ten MediaPlayerClassic, protože kdyby i ten vyhazoval chyby a W2K ho zastavily, tak je to jednoznačné znamení toho, že je cosi shnilého v systému dánském...
dejv_tvf (85)|8.4.2005 10:08
No já používám pro přehrávání DVD WMP 10 (WXP) a do něj jsem si doinstaloval dle rady MS Sonic CinePlayer DVD decoder. Nepoužívám žádný přehrávač třetí strany a funguje. Když jsem četl tuhle diskusi, vyskoušel jsem si na stroji W2K s WMP9 tento decoder přihrát a funguje to úplně stejně. Takže odpověď zní, že i ve W2K lze přehrát DVD pomocí WMP9, ale musí se doplnit ten dekodér.
Vokounek (52)|9.4.2005 06:17
RE Std&dejv> Skvele, jestlize Vam to jde ve Win2k, v tom pripade ja delam neco chybne..
Mohli by jste mi tu popsat ve strucnosti bodove kratky postup, napr.
0. Win2k SP?? biuld ????
1. nainstalovat kodek ten a ten verze, verze ta a ta s nastavenim
2.vlozit dvd a pustit WMP
3.ve WMP nastavit to a to
4.prehrat dvd volbou tou a tou
Chci to proto, jelikoz opravdu jsem naistaloval jiz radu kodeku, na ktere tady kazdy poukazuje, zkusil jsem co se dalo, a vlastne ani nevim jak ve WMP najit volbu pro prehrani DVD (tam je jen zvukove CD nebo vyber souboru), samozrejme ve WMP9 pro XP je vse v pohode, ale o tom tato diskuse neni !!!!..
Kazdemu dekuji snad jiz za zaverecnou pomoc
StD (8612)|9.4.2005 07:54
Vokounek: Ad 0) To je úplně jedno, šlo to u SP1 a teď tam mám nějaký ten poslední SP. Ad 1) U mne to tam jde hned jako druhé s instalací grafické karty (ATI, DVDplayer je součástí MMC, takže si to tam dá svůj CineMaster dekoder), stačí jen zkontrolovat funkci zasunutím nejlépe lisovaného DVD... Potom teprve instaluji vše ostatní, TVkarta u mne má svůj vlastní Mpeg2 (WinDVD enkoder), takže po ní následuje další kontrola funkce... Teprve pak jdou ostatní programy.
To je má situace, a podotýkám, že nemám žádnou "super" sestavu. Je to "PC chudého muže" ověšené a provozované na maximum. :-D
Na služebním stroji mám XP a Cyberlink, takže tam je situace úplně jiná.
Pitomec (10211)|9.4.2005 08:02
Já už to psal kdysi a nějak mně uniká, proč to pořád nechceš pochopit - prostě si nainstaluješ libolný soft DVD přehrávač (Ulead, PowerDVD, WinDVD atd.) a tím se automaticky otevře i možnost reprodukce DVD disků ve WMP9. Jestli pak budeš používat pro přehrávání jenom WMP9 nebo i ten nainstalovaný soft DVD player, je úplně jedno. Ostatně tady (v ENG) je úplně stejný dotaz a rovněž stejná odpověď, jakou jsem ti už psal: http://www.win-it-max.com/detail-8314163.html

Jinak samozřejmě W2K_SP4 (ovšem chodí to i na W2K_SP2 a SP3).
Vokounek (52)|9.4.2005 10:25
Re> Panove, ja veskere rady a doporuceni chapu, ale pro me je to proste zacarovany kruh. Vse jsem zkousel dle vasich rad (kodeku jsem vyzkousel hromadu, opravdu hromadu!!), ale proste prehrani DVD ve WMP9 se mi zatim nepodarilo..
Ale dobra..., zkusim to podle Vaseho postupu jeste po 101. (nakonec od dob 286 do soucasnosti jsem se setkal uz s ledascim)...
Dam presne vedet, jak jsem co presne delal, ale co mi jeste stale neni jasne a nikdo to tu stale nenapsal, jak to DVD v WMP9 pustim, kdyz zadna volba 'Prehrat DVD' ve WMP9 pro Win2k proste neni!! Je tam volba Prehrat zvukove CD (ve WMP9 pro XP je to samozrejme jine , tam je Prehrat DVD nebo zvukovy disk CD.., takze to je jasne!!!!). Kdyz vlozim DVD ve Win2k, tak se mi zase otevre nejaky neslany a nemastny DVD player, ktery je soucasti Win2k. Takze jak pustite DVD (mysleno kterou volbou) ve WMP9 pro Win2k !!!
Dik
StD (8612)|9.4.2005 11:42
Takže po 102.: Pokud bude jakýkoli Mpeg2 dekoder zaregistrován systémem, pak ti to bude nabízet přehrávání DVD! Z toho co píšeš bych se docela děsil a postupoval od: format C: :-((
Vokounek (52)|9.4.2005 11:55
Takze jsem provedl nasleduji:
1. Ze stranek http://download.gocyberlink.com/ftpdload/trial/PDVD_6_trial_9lang.exe
jsem si stahnul aktualni trial verz.
2. bez problemu nainstaloval dany soft a redeji udelal jeste reboot PC
3. jeste jsem spustil dvdupgrd.exe /detect (i kdyz je asi urcen pro XP) pro detekci DVD decoders:
Name: CLVSD.ax
Company Name: CyberLink Com.
Version: 6.0.0.1006
atd...
4. vlozil jsem DVD
5. pustil PowerDVD a dal play, parada DVD hraje...
6. ukoncil PowerDVD a pustil WMP9
7. A HLE, jak vlastne DVD pustit ???
v menu Prehrat je jen disabled nabidka Prehrat zvukove CD...

NO TAK ME TEDA REKNETE NEKDO KDE JE CHYBA NEBO CO DELAM SPATNE !!!!!

RE Std> Takze ty tam mas nabidku Prehrat DVD...??
Pitomec (10211)|9.4.2005 12:44
Ku*va chlape - klikni na soubor s příponou .IFO (je ve složce VIDEO_TS), dej "Otevřít v programu...", vyber WMP9 a funguj.
Vokounek (52)|9.4.2005 13:00
RE Pitomec> Muzes klidne z plna, kurva chlape nebud blbej a klikni atd...
Bohuzel to uz jsem take zkousel asi 100x ...
Ano, tuto moznost jsem take zkousel a vysledek je dialog "Zadany soubor nelze nalezt. Overte spravnost zadane cesty. Je li cesta spravna, soubor v urcenem umisteni neexistuje nebo je pocitac, ve kterem je ulozen, v rezimu offline."
pro upresneni oteviral jsem soubor VIDEO_TS.IFO
Pitomec (10211)|9.4.2005 13:06
Tak v tom případě tam buď WMP vůbec nemáš, anebo sis ten systém tak zas*al něčím, že rada StD je zcela namístě.
Vokounek (52)|9.4.2005 13:12
RE:> Jak??, tam nemam WMP??, kdyz provadim volby v jeho nabidce :
Soubor -> Otevrit.. a vyber toho souboru VIDEO_TS.IFO !!!!!!!

StD take rikal, ze tam ma primo volbu prehrat DVD (doufam ze tim myslel nabidku WMP9 pro Win2k)!! Zadnou takovou volbu tam take nemam !!! A ty ANO ???
Pitomec (10211)|9.4.2005 13:39
[quote=Vokounek]RE:> Jak??, tam nemam WMP??, kdyz provadim volby v jeho nabidce :
Soubor -> Otevrit.. a vyber toho souboru VIDEO_TS.IFO !!!!!!!

StD take rikal, ze tam ma primo volbu prehrat DVD (doufam ze tim myslel nabidku WMP9 pro Win2k)!! Zadnou takovou volbu tam take nemam !!! A ty ANO ???[/quote]
Pokud ti to píše: "Zadany soubor nelze nalezt. Overte spravnost zadane cesty. Je li cesta spravna, soubor v urcenem umisteni neexistuje nebo je pocitac, ve kterem je ulozen, v rezimu offline.", tak je jasný, že je někde chyba - protože jinak by to WMP normálně našlo a maximálně (pokud by to WMP nemohl přehrát) by se objevila hláška o nepodportovaném formátu.
pavelpt (2713)|9.4.2005 13:50
To Vokounek

Po instalaci PowerDVD a restartu počítače NEEXISTUJE,aby se na zdravém systemu po vložení DVD otevřel nějaký nemastný, neslaný player z W2k.Jedině, že bys ho při instalaci zakázal asociaci , jestli to vůbec jde.
Vokounek (52)|9.4.2005 13:52
Re Pitomec:> No jo, ale kdepak muze byt chybka ?? Shit..
Ja uz se z toho picnu.........
No a tu volbu na kterou tpoukazoval StD tam take mas ?? nebo je to jen nejaky sum ??? Ja ji tam teda NEMAM !!!
Vokounek (52)|9.4.2005 14:05
RE: pavelpt> ne ten se oteviral pred instalaci PowerDVD, ted je samozrejme associovan jako defaul PowerDVD. Ale to je snad logicke, ze jsem to ani neuvadel.
A opet porovnani: ve WMP9 pro XP je mozne ve volbach associovat vedle zvukoveho CD i DVD !!, ve WMP9 pro Win2k nic takoveho neni !!!
pavelpt (2713)|9.4.2005 14:21
Tak to zkus obráceně :-D

*.ifo dej open in WMP a v Grapheditu render file co si postaví za graf.
Pitomec (10211)|9.4.2005 14:24
[quote=Vokounek]Re Pitomec:> No jo, ale kdepak muze byt chybka ?? s**t..
Ja uz se z toho picnu.........
No a tu volbu na kterou tpoukazoval StD tam take mas ?? nebo je to jen nejaky sum ??? Ja ji tam teda NEMAM !!![/quote]
Pokud je WMP nainstalován, tak musí fungovat "Otevřit v programu..." - když to nefunguje, tak je tam někde zrada a radši to fakt celý přeinstaluj.
Vokounek (52)|9.4.2005 14:30
RE:> OK zkusim Vase dalsi rady..
Ale jeste opet zopakuji otazku: Vy tam tu nabidku prehrat DVD mate ?? jak rika StD ???
Vokounek (52)|9.4.2005 15:20
Re pavelpt>
Kdyz dam v GraphEdit VIDEO_TS.IFO soubor tak mi to graf nezobrazi, ze format neni podporovan (ale to je asi v poradku, protoze to neni vlastni video soubor, to jsou *.vob soubory).

Kdyz dam v GraphEdit VIDEO_TS.VOB soubor, tak mi to ukaze graf:
VODE_TS.VOB->MPEG-2 Splitter->CyberLink Video/SP Decoder->Video Render
jeste je tam zvukova vetev, ale tu nepopisuji
pavelpt (2713)|9.4.2005 18:05
takže nemůže fungovat ani WMP, protože ten nedělá nic jiného.Chybí asi DVD navigátor, MPC má vlastní na systemu nezávislý, proto jede.

Já mám

Cyberlink DVD Navigator - clnavx.ax
DVD Navigator - gdvd.dll (Microsoft)
Intervideo Navigator - inav.ax
NeroDVDNavigator- NeDVD.ax

Zkus MPC, open DVD,play, GraphEdit, v něm Connect to remote graph, ten se dá uložit a šachovat s nim.
StD (8612)|9.4.2005 21:30
Chlapci, a teď mi řekněte, odkud je QDVD.DLL, které se mi právě nasr*lo do systemu (System32) a nenechá mne nic dělat... /místo Quartz.DLL, jak by mělo být v registru/, čtu Vás a sám čumím na svá koupená DVD, která nejdou spustit...
pavelpt (2713)|9.4.2005 21:47
No nevím je to od Microsoftů, je to navigátor, má na vstupu napsáno Major type=DVD_ENCRYPTED_PACK a mě ho používá bez problémů MPC.
Sub type = MPEG2 Video.

Quartz je snad renderer , takže výměna těžko.Bude to v něčem jiném.
Vokounek (52)|9.4.2005 21:50
Re> Chlapci, prominte, ale ted jsem se trochu ztratil..
Vsichni jste psali, ze staci naistalovat libovolny prehravac, treba jiz nekolikrat zminovany PowerDVD a pujde to i ve WMP9..
Mam ho nainstalovany, v PowerDVD prehravam, vMPC prehravam, bohuzel v WMP zadna volba Prehrat DVD nebo dopobna (jak ji tam ma StD) nemam, pri otevreni primoo souboru IFO nebo VOB (dle rady Pitomce) mi to hlasi co mi to hlasi (viz. prispevek vyse).. Opravdu v tom zacinam mit trochu zmatek...
Takze se opet zeptam presne, omlouvam se, ale jinak to proste nejde!!., Kdo prehrava DVD ve Win2k pomoci WPM9, a jak (presneji jakou volbou) spusti prehravani DVD. StD pise, "Pokud bude jakýkoli Mpeg2 dekoder zaregistrován systémem, pak ti to bude nabízet přehrávání DVD". ZEPTAM SE TAKTO: Ty tam tu volbu mas ????
StD (8612)|9.4.2005 21:57
Pavelpt: V tom je právě ta chybička... MPC zotevírá tolik černých oken, kolik je v DVD úhlů pohledu, nadepíše je ACTIVE MOVIE, chce se přihlásit do I-netu a tím skončí, protože narazí na Firewall...
Vokounek (52)|9.4.2005 22:06
RE Pavelpt> Prosim, tak ted ted vubec nerozumim !! V MPC (Media Player Classic) mi to jde bez problemu !!!
stayman (12393)|9.4.2005 23:57
Vokounek
Stiahni si toto a tam musis mat yelenou fajkov ten dekoder... inak ani MS nic ineho nepise, ye staci mat cudyi prehravac nainstalovanz a ide to a aj navigacia, fakt som sa nestretol s tzm, ye nie, ani u WMP9, ale pouzivam WMP10

4.9 Why can't I play a DVD?
There are several reasons why you might not be able to use Windows Media Player to play a DVD. The following are the most common reasons.
A compatible DVD decoder is not installed on your computer.
A DVD drive is not installed in your computer (most DVD drives have a DVD logo printed or embossed on the front of the drive).
Windows XP is not installed on your computer.
Windows Media Player 9 Series or later is not installed on your computer.

For more information about DVD decoders, see the DVD Support page.


Takze chybu hladaj niekde u seba v systeme..