Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV jako monitor nebo raději monitor s TV ?

kaj (36)|9.10.2011 20:31
Je to v dnešní době již jedno? Nebo je nějaká teoretická vlastnost proč upřednostnit to či ono?
Parametry jsou myslím naprosto srovnatelné - úhly,konektivita,odezva,X0000000:1,jas,atd... Co je podle mne však výhoda u TV to je hloubka u 22" není problém okolo 3cm a to z důvodu umístění chci využít.
Neuniká mi nějaká zásadní věc proč jako monitor použít monitor a k tomu s TV?
Poměr využití PC vs. TV je asi 60:40 pro monitor. U tv bych se rozhodoval asi mezi Samsung UE22D5000 a LG 22LV5500. U monitoru Samsung T23A550 a LG M2380D aj.
Vzdálenost z jaké se bude TV sledovat neřešte. Připojeno bude přes DVB-C možná T. CI slot maj také všechny a Sam.i LG s UPC funkční -odzkoušeno na podobných modelech.
Nějaké nápady, rady, postřehy, zkušenosti? Když tak poraďte aspoň s těmi TV. Díky.
kaj (36)|9.10.2011 22:53
Druhý thread neřeší vůbec nic a z prvního si dovolím citovat:
" Monitor s přidaným tv tunerem je HLAVNĚ monitor k PC. Ta TV je tam tzv. z nouze. Vyrábí se to hlavně pro studenty na kolejích a podobné účely. Vlastně to, co dříve bylo hlavním proudem - tedy tv tuner (karta) v PC, tak to teď nahrazuje tv tuner vložený do monitoru.
Zázraky od toho čekat nemůžeš. "
Z čehož by vyplývalo, že je rozumnější koupit TV jako monitor, ale další citace:
" On totiž rozdíl mezi monitorem s TV tunerem a TV, která může fungovat jako monitor, je po technické stránce nula (sorry I.M. ), ale cenově to holt výrobce u TV nadsadí, protože tam nemá takovou konkurenci. "
to v podstatě trochu otáčí a potvrzuje snad jen cenu u TV vyšší. I když při ceně cca.5000 plusminus 500kč na obě strany na třeba 2roky(možná více) nevnímám jako vyšší-nižší spíš v tom vidím strategii prodejců-výrobců...
Ale toto řešit nechci stejně jako vzdálenost od obrazovky u čehož skončil (tedy ničím) první thread.
Takže tato odpověď mi nepomohla. Já to myslel spíš čistě technicky možná vzít v potaz i ergonomii a přívětivost, tam by na tom snad mohla být TV lépe.
bastlir (3245)|10.10.2011 00:18
Já bych nevolil ani jedno. K PC bych si koupil normální kvalitní monitor. Pak jsou dvě možnosti:
1. K PC připojit buď interní TV kartu, nebo USB TV tuner.
2. K monitoru připojit externí TV tuner, který pracuje nezávisle na PC.

Monitor se přeci jenom párkrát za život vyměňuje, a tedy lépe se Ti vymění samostatný monitor, jak drahé multifunkční zařízení.
kaj (36)|10.10.2011 20:18
Díky "bastlir" toto je aspoň promyšlená odpověď.
Bod 1 nechci použít z důvodu spotřeby, PC má spotřebu kolem 100W...
Nad 2 jsem taky uvažoval, pro sebe bych toto asi zvolil ale jelikož bude v dětském pokoji kde je již 2xPC, NAS, Router+ext.HDD,PS3 atd. prostě další kabeláž již ne. Musím skutečně jen ke stávajícímu koaxu koupit nový monitor.
Dnes sem zjišťoval info na "technické" podpoře Samsunu a TV údajně nejsou designovány pro monitor a tudíž doporučují monitor s tv prý jsou ohleduplnější ke zdraví. Který z parametrů toto ovlivňuje nebyl schopen nikdo definovat. Prvotní info bylo samozřejmě o obn. freq. ...po stažení parametrů viz. obr. mi už nebyl schopen nikdo říci co bude lepší. Takže klasicky si je půjdu "ošahat".
Jaké jsou hlavní rozdíly v panelech pro to či ono???
UE22D5000specif.png T22A550specif.png UE22D5000rozliš.png T22A550rozliš.png
bastlir (3245)|10.10.2011 21:52
[quote=kaj;371051]Díky "bastlir" toto je aspoň promyšlená odpověď.
Bod 1 nechci použít z důvodu spotřeby, PC má spotřebu kolem 100W...
Nad 2 jsem taky uvažoval, pro sebe bych toto asi zvolil ale jelikož bude v dětském pokoji kde je již 2xPC, NAS, Router+ext.HDD,PS3 atd. prostě další kabeláž již ne. Musím skutečně jen ke stávajícímu koaxu koupit nový monitor.
Dnes sem zjišťoval info na "technické" podpoře Samsunu a TV údajně nejsou designovány pro monitor a tudíž doporučují monitor s tv prý jsou ohleduplnější ke zdraví. Který z parametrů toto ovlivňuje nebyl schopen nikdo definovat. Prvotní info bylo samozřejmě o obn. freq. ...po stažení parametrů viz. obr. mi už nebyl schopen nikdo říci co bude lepší. Takže klasicky si je půjdu "ošahat".
Jaké jsou hlavní rozdíly v panelech pro to či ono???[/quote]

Hmm, můj názor znáš. Jak jsi již sám psal, koax musíš připojit tak či onak a to je ten nejblbější kabel. Extuner můžeš mít za (či pod) monitorem, takže kabeláž je prakticky schovaná. Hlavně ... zařízení je přenositelné na jakkýkoliv jiný monitor. Já osobně nemám rád multifunkční zařízení, protože to je vždy o nějakém kompromisu. Příklad: na tiskárně se scanerem si nepotiskneš CD. Jelikož kvalitní monitor=zdravé oči, výběr je jednoduchý a jednoznačný. Je to ale na Tobě. :-) Podle mě nemá smysl volat na podporu výrobce/prodejce, jelikož jeho jediným zájmem je zisk.
Již léta čtu různé počítačové časopisy a nevzpomínám si, že by někdy monitor s TV či TV-monitor vyšel v nějakém testu jednoznačně dobře.
KamilZ (10277)|10.10.2011 21:58
Já bych monitor s tunerem nekoupil už z toho důvodu, že jsem (při rychlém prolétnutí) našel pouze verze s TN panelem a monitor s TN panelem (nedejbože lesklým) mi nesmí domů :-).
vivid.sk (11472)|10.10.2011 22:19
Na monitory pozor!
Dovod som pisal tu.
Myslim vsak, ze prave pri nich bude lepsi pomer cena/vykon (monitor nemusi mat zbytocne tunery, plno HDMI a analogovych vstupov, DO, repro, obvody k processingu prekladaneho materialu, kvalitny upscaler, atd atd. To vsetko zvysuje cenu. Kvalitny monitor ma mat v prvom rade kvalitny panel. To ostatne je vedlajsie)
peto.vac (525)|15.6.2018 16:28
Nebudem zbytocne zakladat novu tema,zaujima ma len ci je neaka moznost ako si kupit kvalitny 4K monitor a zaroven ho vyuzivat bez pouzitia PC ako televizor?Na dekodovanie stanic pouzivam CA modul od UPC.
KamilZ (10277)|16.6.2018 12:45
4K monitor s (libovolným) tunerem jsem ještě neviděl, takže jedině s externím set top boxem.

Opačně to jde - 4K TV jako monitor, v Tvém případě zřejmě navíc OLED (což ještě monitory ani nejsou, ale je tam riziko vypalování), protože Ty peníze většinou neřešíš. Navíc 4K monitory nejsou zatím ani HDR, TV už ano.
peto.vac (525)|16.6.2018 18:11
Ide mi hlavne o to,aby som mal aspon 144HZ monitor,nakolko teraz pri 60HZ musim pouzivat v hrach zapnute V-sync a to mi dost obmedzuje graficky vykon
vivid.sk (11472)|17.6.2018 11:49
AK monitor bude podporovat 50Hz, pojde to so STB od UPC bez problemov (akurat si prenajmes ich STB).
peto.vac (525)|17.6.2018 15:08
Cisto len 50Hz,alebo aj 50Hz?
Monitor s reprakmi ma aj DO?Ci taky nieje,lebo bez DO to nema vyznam
vivid.sk (11472)|17.6.2018 19:05
Samozrejme AJ 50Hz :)
Preco by to bez DO nemalo vyznam? Ovladas STB, nie monitor.
peto.vac (525)|17.6.2018 23:24
Lebo tuto TV pozeram hlavne ked zaspavam,teda vecer a potrebujem dialkovo ovladat hlasitost a nastavit samovypnutie na TV.A tiez ju pouzivam ako budik.
vivid.sk (11472)|18.6.2018 10:50
Ovladanie hlasitosti sa riesi rovnako na urovni STB (reguluje sa vystup) a detto vypnutie STB v konkretnom case (zavisi na firmware daneho STB, v tomto pripade pozri manual ku konkretnemu STB od UPC).

Monitory sa vypinaju automaticky, pokial nieje na vstupe ziadny signal, takze odpada problem riesit vypnutie/zapnutie monitoru.


Akurat mi unika zmysel tohoto vsetkeho, ked potrebujes low-end TV k zaspavaniu, naco tolko starosti.
peto.vac (525)|18.6.2018 12:41
Ale budik sa asi vyriesit neda.Potrebujem kvalitny monitor a priemernu telku v jednom