Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung TV & Kino - zdielanie videa postredníctvom DLNA a LAN Dátoveho Úložiska (NAS)

Paul Nordcore (23)|9.10.2011 12:41
Dobrý Deň
Vlastním TV LCD SAMSUNG LE32D550, domáce kino Samsung HT-D6750W a plánujem kúpiť TV Panasonic TX-P50VT30
Moja otázka znie keby som kúpil Dátové úložisko (NAS) ( http://www.alza.sk/pevne-disky/datove-uloziska-nas/18851748.htm ) a pridal 2xTB disky a zapojil by som ho do siete a mohol by som z prvej miestnosti pohodlne zdielať súbory cez TV SAMSUNG LE32D550 a kino Samsung HT-D6750W v druhej miestnosti (MKV, AVI, FLV). Cez PC to funguje cez Samsung manager. v pohode.
Známy má takéto úložisko presne ZYXEL NSA-210 a má samsung TV a jemu spozná z tohto úložiska len MP3 - hudbu a JPG - fotky video mu nejde.
Otázka znie či niekto má skúsenosti z takouto praktickou vecou. ak máte viac zariadení a nechcete aby vám stále fungoval PC a jednoducho ste sa dostali k dátam od rôznych zariadení PC, Notebook, TV, Kino atď bez toho aby bol spustený PC ako server alebo prehadzovali externý disk na USB a či to vôbec je možné ???
Za odpovede vopred ďakujem ......
bastlir (3245)|9.10.2011 12:59
Ten odkaz je na více zařízení, takže nic neříkající.
Takže obecně: NAS server i ostatní zařízení (TV, kino, apod.) připoj k routeru. Na samotném NASu si nastavíš přístupová práva. Pokud ale na něj nebudeš ukládat nějaká důvěrná data, a tedy jen filmy, doporučuji oprávnění nastavit "pro kohokoliv", protože na některých zařízeních s tím bývá problém. Hlavně si kup NAS s podporou DLNA.
interfernet422 (1575)|9.10.2011 13:22
Tak tak, podívej se pořádně na to jak NAS umí DLNA (pokud na DLNA trváš). Měl jsem starší Synology, který se DLNA pyšnil a TV sice viděla seznam, ale pustit se už nic nedalo. Nový DS211j už nabízí obsah dobře. Na druhou stranu nespoléhám na TV+DLNA, protože stačí odlišná specifikace (kódování obrazu, nový kodek atd.) mkv a televize si s tím neporadí. Pokud plánuješ přehrávat filmy tak doporučuji poohlédnout se po nějakém MMC a k němu klidně NAS bez DLNA za méně peněz, jako např. D-LINK DNS-320 Zabiješ hromadu much jednou ranou, protože je k vzteku, když dotáhneš nějaký nový film a na TV jede jen obraz, nebo jsou zprzněné titulky, nebo jen zvuk. MMC si s tím poradá určitě lépe.
bastlir (3245)|9.10.2011 13:24
[quote=interfernet422;370799]Tak tak, podívej se pořádně na to jak NAS umí DLNA (pokud na DLNA trváš). Měl jsem starší Synology, který se DLNA pyšnil a TV sice viděla seznam, ale pustit se už nic nedalo. Nový DS211j už nabízí obsah dobře. Na druhou stranu nespoléhám na TV+DLNA, protože stačí odlišná specifikace (kódování obrazu, nový kodek atd.) mkv a televize si s tím neporadí. Pokud plánuješ přehrávat filmy tak doporučuji poohlédnout se po nějakém MMC a k němu klidně NAS bez DLNA za méně peněz, jako např. D-LINK DNS-320 Zabiješ hromadu much jednou ranou, protože je k vzteku, když dotáhneš nějaký nový film a na TV jede jen obraz, nebo jsou zprzněné titulky, nebo jen zvuk. MMC si s tím poradá určitě lépe.[/quote]

Možná ani netušíš, jakou máš tragickou pravdu! :D Bez MMC jsem byl K.O.
Paul Nordcore (23)|9.10.2011 13:48
Ďakujem za odpoveď aspoň pre začiatok " bastlir " ešte mám pár otázok na teba vidím že si v tom zbehlí a používaš niečo také ako ja potrebujem .. aký máš ty NAS Server mne sa celkom pozdáva tento keď vravíš že musí mať DLNA tak tento Netgear MS2000 http://www.alza.sk/netgear-ms2000-d232235.htm alebo ZYXEL NSA-221 http://www.alza.sk/zyxel-nsa-221-d193929.htm alebo poznáš nejaký lepší musí mať na osadenie 2 disky. + aspoň 1 USB.
A hlavná otázka bude bez problémov fungovať z kinom Samsung HT-D6750W a tv TV SAMSUNG LE32D550 to je pre mňa priorita aby to fungovalo na týchto zariadeniach mám na mysli (MKV a AVI a FLV .... Videa)
Moc krát ďakujem za odpoveď ........
Paul Nordcore (23)|9.10.2011 14:04
[quote=interfernet422;370799]Tak tak, podívej se pořádně na to jak NAS umí DLNA (pokud na DLNA trváš). Měl jsem starší Synology, který se DLNA pyšnil a TV sice viděla seznam, ale pustit se už nic nedalo. Nový DS211j už nabízí obsah dobře. Na druhou stranu nespoléhám na TV+DLNA, protože stačí odlišná specifikace (kódování obrazu, nový kodek atd.) mkv a televize si s tím neporadí. Pokud plánuješ přehrávat filmy tak doporučuji poohlédnout se po nějakém MMC a k němu klidně NAS bez DLNA za méně peněz, jako např. D-LINK DNS-320 Zabiješ hromadu much jednou ranou, protože je k vzteku, když dotáhneš nějaký nový film a na TV jede jen obraz, nebo jsou zprzněné titulky, nebo jen zvuk. MMC si s tím poradá určitě lépe.[/quote]
Máš pravdu interfernet422 že keď má človek MMC + NAS je to to najlepšie pre túto situáciu. Ale nerieši to mne komplexne problém lebo plánujem dokúpiť ešte 2 TV dokopy 3 a to by som musel kúpiť aj 3x MMC a to nechcem. Chcel by som to doriešiť jednoduchšie ak to vôbec pôjde. To kino co mám Samsung HT-D6750W prehrávanie cez USB my číta na 99,9 percent všetko, MKV, AVI, FLV.. a ja to chcem len na to. Všetko pozná zvukové stopy a dokonca aj 20 gb filmy a bez trhania a takto presne by som to chcel cez tu NAS ak cez USB.
bastlir (3245)|9.10.2011 16:53
Já bych zvolil jednoznačně ZYXEL NSA-221, ale jak říká kolega, vždycky narazíš na nějaké ALE. Pak si ještě ujasni, zda v jednu chvíli budou všechny TV přehrávat filmy z NASu. Nebo ... zda se v jednu chvíli všichni budou dívat na stejný film. V praxi je to asi nereálné.
KamilZ (10277)|9.10.2011 22:09
Mrkni se na tyto stránky, mají tam (mimo jiné) dobré testy NAS, včetně porovnání výkonu apod: http://www.smallnetbuilder.com/nas . Dalším dobrým zdrojem jsou diskuze u produktů na http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=S%C3%AD%C5%A5ov%C3%A9+prvky%5CNAS+Servery.

Já bych hlasoval za Interfernetem zmiňovaný DS211j.
bastlir (3245)|10.10.2011 00:04
Na co mít doma výkonný NAS? Vždyť se k němu zpravidla připojuje jen jedno zařízení a to Ti to video přehraje vždycky. Já už dnes kladu větší důraz na nastavení usínání disků, na tichost ventilátorů, na správu apod. Nepřiplácel bych si za výkon, chterý doma stejně nevyužiju.
Paul Nordcore (23)|10.10.2011 01:02
Máš pravdu bastlir ten NAS nemusí byť výkonný ani môj externý disk 2TB nie je výkonný a cez USB to funguje v pohode podľa mňa Nas funguje ako úložisko a je dôležité čo k nemu pripojíš aký player a ako bude spolupracovať (kino, Tv player, Multimediálny prehrávač atď. ). Ja to chcem kvôli tomu lebo neviem si predstaviť stále prenášať externý disk z izby do izby a hlavne keď ho mám na tom kine tak cez sieť sa neviem k nemu dostať samsung takéto niečo nepodporuje alebo aspoň o tom neviem. A tak keď chcem niečo nove naň dostať tak zas ho musím opojiť a napojiť na PC alebo Notebook a potom na TV alebo v inej izbe na Kino a stále dokola. Takto by bol stále On-line a dostanem sa naň z viacerých miest (Takto si to predstavujem ale realita býva často krát iná) Nemám úmysel aby som z viacerých miest naraz pozeral ide my hlavne o to že v PC mám ešte 1 TB a 2 TB disk ktorý som pôvodne chcel dať do rámčeka ale zase 2x externý disk prehadzovanie káblov a dokola to isté. Takéto riešenie sa pre mňa zdá dosť praktické a hlavne možno dám myšlienku ďalším ľudom.
Za Všetky príspevky k danej téme vopred ďakujem.....
bastlir (3245)|10.10.2011 03:04
No vždyť to je právě ono. :D Ty nyní používáš jen externí disk a chápu Tě, že to obtěžuje. Takže podmínkou č. 1 - pokud nemáš, pořiď si router. Pokud si jej pořídíš už s 1GB sítí, nic tím sice nezkazíš, ale 100MB postačí. Pokud nebudeš chtít zapojit disky do raidu, stačí Ti koupit jednošachtový. Já mám NASy dva starší. Jeden jednošachtový s 1TB HDD a druhý 2x1TB s mirror raidem. Bohužel ani jeden nepodporuje DLNA, ale to mi nevadí, protože mám MMC (viz odkaz dole).
Přes běžný router můžeš k NASu připojit 3 zařízení.
Yco (14)|27.12.2011 21:14
Ahojte,

mám nový TV Samsung a chcel by som Vás poprosiť, či mi niekto viete vysvetliť detailnejšie oprávnenia pre DLNA? Mám na dvoch fyzických diskoch adresáre, ktoré sa volajú rovnako. A PC Share Manager mi ich mieša. Niečo nazdieľa, niečo nie... A takisto ma zaujíma, akého default -ného užívateľa vo Windows -och používa, aby som nemusel nechať oprávnenia pre Everyone.

Ďakujem veľmi pekne.
vsp (704)|28.12.2011 17:15
YCO - tak ty adresare prejmenuj. Ten Samsung server asi ma bug, nepouzivam, mam normalne UPnP v routeru a k nemu pripojim jen HDD pres USB. Slape to dokonale.


Chlapi nevite proc mi

SAMSUNG UE??D6???

v jeho zabudovanem playeru nepodporuje titulky srt u AVI filmu? Lze to nejako vyresit? Je rok 2011, takze snad tohle uz by to melo davno umet ne?
Jinak ten browser je prisernej a samba klienta ta televize bez hacku asi taky neumi co?

Diky za kazdou radu (ale externi playery fakt neradte ani pripojovat USB HDD k TV - ledaze by to vyresilo titulky? :-)

Nordcore: dostat na disk v televizi pripojeny pres USB se muzes, ale jen po hacku samygo a po spusteni samba serveru v tv, ale bude to asi dost pomale po LAN (tak 50x pomalejsi jak pres USB)
KamilZ (10277)|28.12.2011 17:36
[quote=Yco;387043]A takisto ma zaujíma, akého default -ného užívateľa vo Windows -och používa, aby som nemusel nechať oprávnenia pre Everyone.[/quote]
Pokud to běží jako služba, tak se podívej, pod jakým uživatelem je spouštěna (Vlastnosti služby, záložka Přihlášení). Pokud nedokážeš službu najít, tak trochu složitěji:
- stáhni si Process Monitor http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645
- v TV spusť nějaký film z PC
- spusť Process Monitor, zvol menu "Find/Find Handle or DLL", zadej část jména přehrávaného souboru
- najdeš tak process, který má soubor otevřený a na 99% to bude proces zajišťující streamování do TV
- udělej na něm dvojklik a na záložce "Security" máš "User"
Yco (14)|31.12.2011 14:41
@vsp, KamilZ: Ďakujem za rady.

Adresáre som premenoval a zároveň som zistil, že bežal aj AllShare a preto to mohlo robiť "humbuk". Odinštaloval som ho. Zatiaľ vyzerá, že by to mohlo fungovať. ;)

Process Monitor, samozrejme, poznám.
kukynas (9)|3.1.2012 14:22
ahojte, mam skromny dotaz ohladne streamu cez DLNA z NASu do TV Samsung a dalsich moznosti zobrazenia, mam Synology DS212j a 46UE6570 a chcel by som vediet ci existuje nejaky programek/widget pre samsung pripadne nieco co sa da narvat do synology a zobrazi sa na TV ako filmoteka, nieco ako je zappiti pripadne yadis u mediaplayeru, rad by som videl v TV priamo ikony filmov vcetne moznosti nejakeho triedenia pokial by nieco existovalo nez len prechadzanie zloziek s filmami, pokial sa to uz niekde riesilo tak ma prosim navedte nikde som nic nenasiel, MM playera sice mam ale otravuje ma stale prepinanie receivera a TV vstupov pokazde ked chcem prepnut mezi filmom a satelitom, zatial som s prehravanim filmov v TV vcelku spokojny az na to zobrazenie filmoteky ktora mi z MM chyba, diky moc...
Mayki07 (185)|3.1.2012 22:07
Myslím že by tvůj problém mohl vyřešit prográmek Serviio, sám jsem ho pužíval na PC a přišel mi úplně skvělý, teď jsem čerstvým majitelem Synology D212j a nainstaloval jsem si ho i tam a převedl na něj i svou filmotéku. Serviio má celkem velké možnosti třídění filmů takže si určitě vybereš. Jak dostat Serviio do Synology najdeš tady : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=382347 Tak hodně štěstí... :-)
kukynas (9)|4.1.2012 00:17
Mayki07: diky moc za info a linky, skusim to, z toho co som zatial prebrouzdal to vypada nadejne akorat tam mali nejaky uzivatelia problemy s nefunkcnou hybernaciou diskov po instalacii a pouzivani a velku CPU usage v NASu, mal si s tym nejake problemy? je treba nieco doupravit? este raz diky moc...
vsp (704)|4.1.2012 11:40
jak je to s temi titulky pres DLNA? Pres direct USB titulky prehrava...

Prehraje Samsung TV titulky pres Share manager v PC, mate to vyzkousene?

Pokud ano, existuje jiny DLNA server, ktery umi poslat titulky?
Mayki07 (185)|4.1.2012 17:44
[quote=vsp;388726]jak je to s temi titulky pres DLNA? Pres direct USB titulky prehrava...

Prehraje Samsung TV titulky pres Share manager v PC, mate to vyzkousene?

Pokud ano, existuje jiny DLNA server, ktery umi poslat titulky?[/quote]

Pokud se titulky jmenují stejně jako film a jsou ve formátu *.srt není s tím žádný problém, Samsung Share manager je umí přes DLNA posílat (nedoporučuji), taky např. Serviio (používám a je super), vše mi běží na NASu viz podpis.

[quote=kukynas;388620]Mayki07: diky moc za info a linky, skusim to, z toho co som zatial prebrouzdal to vypada nadejne akorat tam mali nejaky uzivatelia problemy s nefunkcnou hybernaciou diskov po instalacii a pouzivani a velku CPU usage v NASu, mal si s tym nejake problemy? je treba nieco doupravit? este raz diky moc...[/quote]

Disky mi usínají bez problému a velké využití CPU nepozoruji, ale já nepoužívám transcoding, větší využití CPU bylo po instalaci, kdy si Serviio dělal knihovnu, musíš mu dát čas, pak už to jede v pohodě. Instalace na NAS byla trochu složitější ale nic co trochu zkušený uživatel PC nezvládne. Jenom pozor na diakritiku v názvech souborů a složek, na PC s tím Serviio nemá problém, ale v NASu takové soubory z mně neznámého důvodu nevidí...
kukynas (9)|5.1.2012 11:04
Mayki07: diky za info, na tu diakritiku mrknem, sice mam zlozky v AJ ale je dost mozne ze subory su pocestene pripadne s komentom...
slay (161)|9.1.2012 07:52
[quote=vsp;387227]YCO - tak ty adresare prejmenuj. Ten Samsung server asi ma bug, nepouzivam, mam normalne UPnP v routeru a k nemu pripojim jen HDD pres USB. Slape to dokonale.


Chlapi nevite proc mi

SAMSUNG UE??D6???

v jeho zabudovanem playeru nepodporuje titulky srt u AVI filmu? Lze to nejako vyresit? Je rok 2011, takze snad tohle uz by to melo davno umet ne?
Jinak ten browser je prisernej a samba klienta ta televize bez hacku asi taky neumi co?

Diky za kazdou radu (ale externi playery fakt neradte ani pripojovat USB HDD k TV - ledaze by to vyresilo titulky? :-)

Nordcore: dostat na disk v televizi pripojeny pres USB se muzes, ale jen po hacku samygo a po spusteni samba serveru v tv, ale bude to asi dost pomale po LAN (tak 50x pomalejsi jak pres USB)[/quote]

K těm titulkům. Někde jsem četl: otevřít je v PSPadu (NE v poznámkovém bloku!!!), formátování změnit na UTF-8 a uložit. Zrovna včera jsem to dělal a pomohlo.
lacib (389)|9.1.2012 21:05
Na C650 sa da kodovanie titulkov nastavit priamo v TV cez nastroje/nastavenie titulkov/kodovanie.

Odoslané z môjho HTC Desire cez Tapatalk
roman_rja (7)|10.1.2012 13:31
Ahoj všichni,
jsem tu nový, něco jsem již zprovoznil z diskuzí tohoto fora a za infomace moc děkuji,
mám ale jeden dotaz, uvažuji o koupi Synology 212+ ve spojení jako uložiště pro Samsung TV a BD5500 a také jako další použití rozhraní web, ftp a další.
můj dotaz zní : jestli náhodou neexistuje něco nebo jak toto web rozhraní co nabízí Synology DSM 3.2 zprovznit přímo přes internet@tv , myslel jsme jako adresu do NetPlayeru, třeba že bych viděl přes TV náhled co se mě stahuje na Bitorrentu .... je taková vůbec možnost. Vím že samozřejmně toto všechno jde přes PC nebo notebook, ale proč se nezeptat

další otázka je jak třeba dostanu online kameru třeba z hor do NetPlayeru jestli mě dokáže někdo poradit nebo dát odkaz kde se toto řešilo , já osobně nic nenašel.

děkuji zatím za vše
Roman
lacib (389)|11.1.2012 00:43
Roman ten dotaz ohladom toho torrentu ma prinutil vyliezt s postele a checknut to, ale zial mne netplayer nezobrazi torrent co mam spusteny na routri. Pritom v tom nevidim velky problm, ked to nacita rozne webove stranky, mohlo by aj toto. No nefunguje, skoda.


Odoslané z môjho HTC Desire cez Tapatalk
roman_rja (7)|11.1.2012 07:01
lacib , děkuji za info, ale právě já si také myslím že když a myslím si žejsou tady lidé , kteří normálně www stránky umí zobrazit na TV, mělo by to chodit, třeba někoho něco napadne.
lacib (389)|11.1.2012 20:18
Normalne stranky idu aj mne. Ale toto nie :)

Odoslané z môjho HTC Desire cez Tapatalk
palo-sk (12)|3.2.2012 20:39
[quote=roman_rja;390272]Ahoj všichni,
jsem tu nový, něco jsem již zprovoznil z diskuzí tohoto fora a za infomace moc děkuji,
mám ale jeden dotaz, uvažuji o koupi Synology 212+ ve spojení jako uložiště pro Samsung TV a BD5500 a také jako další použití rozhraní web, ftp a další.
můj dotaz zní : jestli náhodou neexistuje něco nebo jak toto web rozhraní co nabízí Synology DSM 3.2 zprovznit přímo přes internet@tv , myslel jsme jako adresu do NetPlayeru, třeba že bych viděl přes TV náhled co se mě stahuje na Bitorrentu .... je taková vůbec možnost. Vím že samozřejmně toto všechno jde přes PC nebo notebook, ale proč se nezeptat

další otázka je jak třeba dostanu online kameru třeba z hor do NetPlayeru jestli mě dokáže někdo poradit nebo dát odkaz kde se toto řešilo , já osobně nic nenašel.

děkuji zatím za vše
Roman[/quote]
já jsem si vyrobil toto, občas to ještě používám, ale je to dost staré. když tak si tam přeházel střeva
palo-sk (12)|4.2.2012 18:10
zdravím, mám zyxel NAS 310, doteď všechno v poho, stíhá 2 tv + PC současně, mám ale problém, přes LAN to nepřehraje mp4 video. z USB v pohodě ,ale lan ne. neumíte někdo poradit?
Kamil-os (62)|6.2.2012 10:55
Zdarec. mam Synology DS209 a zadny widget nepotrebuji. Lezu do toho pres smart hub (nebo surce) pak slozka video a jsem primo v nasu. Dale mam akorat rozdelene slozky 3D, FULL HD a SD filmy. Nepouivam NAS jen jako DLNA,a le take jako kamerovy system a zaloznu dat. Jinou znacku bych uz nekoupil a levnejsi, maji pomalejsi datove prenosy apod. Tohle je znacka na urovni - a pravidelne aktualizuji systemy. Nyni jiz je uvolnena DSM 4.0-2166 beta.
bavorak (1494)|6.2.2012 11:33
a kde sa da ta DS209 kupit, ja ho neviem na nete najst. Ze nieje urceny k predaju ....
A este mam otazku, od ktoreho modelu uz idu tie datove prenosy rychlejsie ako cca 50MB/s.
KamilZ (10277)|6.2.2012 12:51
DS209 už nekoupíš, je to starý model. Aktuální nástupce je DS212j/DS212/DS212+ (verze s "j" je nejnižší, verze s "+" je nejvyšší). Tvůj požadavek na rychlost nelze odpovědět, protože nepíšeš, jestl se jedná o čtení, zápis, jak velké soubory (náhodný/sekvenční přístup apod.), jaký RAID, ...... Ale i u nejnižší verze "j" nebudeš mít myslím s rychlostí reálný problém. Jestli Tě výkon zajímá podrobněji, tak si pohledej testy, kde se to testuje právě z hlediska různých přístupů.
Kamil-os (62)|7.2.2012 08:35
Jj jasne, mohl jsem napsat, ze tohle je starsi kousek. mam ho jiz nejaky patek. Jinak mohu vrele doporucit. Nastupce 212 se pysni lepsim CPU a vice pameti. Reakce na uplne prvni prispevel. V pohode prehravam filmy hudbu fotky. Nezaznamenal jsem zadny problem a kdyz bedna neumimy flacky, stacilo zapnout transkoder (nabizi jeste OGG, AAC, AIFF. Radeji kup DS212 bez J.