Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení starého videa VHS rekordéru

Amosak (3)|8.10.2011 13:18
Prosím jak mám propojit TV starý typ panasonic-Setobox ,VIDEO VHS,DVD přehrávač.Abych mohl jak přehrávat tak nahrávat na video.Výstupy jsou převážně SCARTY.
Díky
Pytkin (7947)|8.10.2011 13:39
ja by som pouzil scart kable potom ..
geronimoh (2327)|8.10.2011 16:57
[quote=Amosak;370660]Prosím jak mám propojit TV starý typ panasonic-Setobox ,VIDEO VHS,DVD přehrávač.Abych mohl jak přehrávat tak nahrávat na video.Výstupy jsou převážně SCARTY.
Díky[/quote]

DVD přehrávač i Set Top Box propojit kabelem SCART s videorekordérem a stejným kabelem videorekordér s televizorem. Který AV vstup na videorekordéru bude zvolený, ten bude možno sledovat na televizoru i nahrávat na videorekordér. Aby ti to někdo mohl napsat přesněji, musel by vědět, jaké vstupy na přístrojích přesně jsou, nebo alespoň modely přístrojů.
bastlir (3245)|8.10.2011 19:37
[quote=Amosak;370660]Prosím jak mám propojit TV starý typ panasonic-Setobox ,VIDEO VHS,DVD přehrávač.Abych mohl jak přehrávat tak nahrávat na video.Výstupy jsou převážně SCARTY.
Díky[/quote]

Vycházej z toho, že kvůli nahrávání signál z antény musí jít jak do TV, tak i do VHS. Pokud i při vypnutém videu jím prochází signál, pak zapojení koáxiálu by bylo: anténa-setobox-video-TV. Pokud je ale vypnuté video signálově neprůchozí, řešení je toto: anténa-setobox-za tetoboxem rozbočit koaxiál pro TV a video.
Bohužel v dotazu není popsáno, jaké a kolik TV má vstupů. Budu tedy vycházet z toho, že má jeden antínní vstup a jen jeden scart.
Takže mimo výše uvedená zapojení: scart kabelem z DVD do videa a zároveň druhým kabelem z DVD do TV.
Amosak (3)|8.10.2011 19:49
Setobox je dodaný od společnosti viz foto:
http://imageshack.us/photo/my-images/856/08102011340.jpg/

Videorekordér PANASONIC
2 scarty
DVD 1 scart
Televize stará 1 scart a vstup na videokameru cinc video,audio
bastlir (3245)|8.10.2011 19:55
Pak je to jednodušší, protože použiješ redukci cinch-scart, a tedy do TV můžeš připojit jak video, tak i DVD. Pokud budeš tu redukci kupovat, kup si tu kabelovou verzi a s přepínačem vstup/výstup. Tu přímou redukci (bez kabelu) jsem kvůli brumu musel pracně přepojit.
geronimoh (2327)|8.10.2011 20:04
[quote=bastlir;370701]Vycházej z toho, že kvůli nahrávání signál z antény musí jít jak do TV, tak i do VHS. Pokud i při vypnutém videu jím prochází signál, pak zapojení koáxiálu by bylo: anténa-setobox-video-TV. Pokud je ale vypnuté video signálově neprůchozí, řešení je toto: anténa-setobox-za tetoboxem rozbočit koaxiál pro TV a video.
Bohužel v dotazu není popsáno, jaké a kolik TV má vstupů. Budu tedy vycházet z toho, že má jeden antínní vstup a jen jeden scart.
Takže mimo výše uvedená zapojení: scart kabelem z DVD do videa a zároveň druhým kabelem z DVD do TV.[/quote]

Proč by měl jít signál z antény do VHS videorekordéru ? Zřejmě nemusí ani do televizoru.
bastlir (3245)|8.10.2011 20:14
Aby mohl nahrávat pořady.
geronimoh (2327)|8.10.2011 20:22
[quote=Amosak;370705]Setobox je dodaný od společnosti viz foto:
http://imageshack.us/photo/my-images/856/08102011340.jpg/

Videorekordér PANASONIC
2 scarty
DVD 1 scart
Televize stará 1 scart a vstup na videokameru cinc video,audio[/quote]

Kabel SCART / 6xcinch ( http://audio-video-kabely.heureka.cz/kabel-scart-6x-cinch-1-5m/ ) zapoj tak, že SCART zasuneš do videorekordéru, 3xcinch (vstup/ video in + audio in) do Set Top Boxu a 3x cinch (výstup / video out + audio out) do televizoru. Kabelem SCART - SCART propoj DVD přehrávač a videorekordér. Sleduj a nahrávej. Musím poznamenat, že na VHS už dnes skoro nikdo nenahrává. Poznámka k videorekordéru, neuvedl jsi model, je možné, že jeden SCART je vstupní i výstupní a druhý jen vstup. Pak je potřeba buď kouknout do manuálu, nebo zkusit SCARTy prohodit, pokud to nepůjde. Kabel SCART / 6xcinch musí být zasunut do SCARTu, který je vstupní i výstupní (in/out).

PS : když se dívám na fotku Set Top Boxu zezadu, tak mám dva dotazy :
1. STB je k IPTV ?
2. vidím tam ještě audio kabel 2xcinch, máš ho připojený k nějakému zesilovači, AV Recieveru, nebo HI-FI věži ? Totiž pokud by jsi chtěl pouštět zvuk z videorekordéru přes nějaký zesilovač apod., tak by jsme ještě museli pořešit ty konektory na videorekordéru
geronimoh (2327)|8.10.2011 20:22
[quote=bastlir;370714]Aby mohl nahrávat pořady.[/quote]

odkud ?
Amosak (3)|8.10.2011 21:10
Kam jsem to propojil takto Setobox - Video AV1 ,Video AV2 - rozdvojka,DVD - rozdvojka,rozdvojka napojena do TV.Je to propojeno přes SCARTY.
Ta rozdvojka má nějaký přepínač když ho přepnu lze pustit obraz z DVD.Zkoušel jsem nahrávání jenom REC sledovaného programu,a funguje to.Ty výstupy na zvuk mám napojené na repro GENIUS 5.1

http://www.knvnet.cz/televize/nabidka-set-top-boxu/ setobox co vlastním

Šlo by to nějak vyřešit abych nemusel používat ten přepínač na rozdvojce?
Takhle to zatím funguje.
geronimoh (2327)|8.10.2011 21:18
[quote=Amosak;370724]Kam jsem to propojil takto Setobox - Video AV1 ,Video AV2 - rozdvojka,DVD - rozdvojka,rozdvojka napojena do TV.Je to propojeno přes SCARTY.
Ta rozdvojka má nějaký přepínač když ho přepnu lze pustit obraz z DVD.Zkoušel jsem nahrávání jenom REC sledovaného programu,a funguje to.Ty výstupy na zvuk mám napojené na repro GENIUS 5.1

http://www.knvnet.cz/televize/nabidka-set-top-boxu/ setobox co vlastním

Šlo by to nějak vyřešit abych nemusel používat ten přepínač na rozdvojce?
Takhle to zatím funguje.[/quote]

Šlo by to tak jak jsem napsal. Nevím co myslíš tou rozdvojkou s přepínačem. Když pustíš videorekordér, nebo DVD přehrávač, tak ti repro Genius hraje, nebo ne? Kolik má repro Genius vstupů ?
standawrc (172)|15.10.2011 12:33
Prosím mám taky takový problém prosím o radu
standawrc (172)|15.10.2011 12:47
Prosím mám taky takový problém prosím o radu jak to propojit satelit , setobox , video , televize , aby šlo nahrávat a koukat i na video atd. bez přehazování kabelů .
SATELIT nemá HDMI jen dva Skarty , SETOBOX jen 2x Skart , VIDEO VHS PANASONIK 4 hlavý málo používaný jako nový pozor ale jeden skart na všechno vstup i výstup a anténí vstup a výstup víc nic. , TELEVIZE Panasonik 2x Skart 4 hdmi atd.
Prosím exzistuje něco na sloučení SETOBOXU A SATELITU DO JEDNOHO SKARTU a ten bych dal do VHS aby mohl nahrávat ? Nepoperou se mezi sebou když oba budou zapnutý .
Ted mi jde satelit přímo do TV ALE POTŘEBUJI I DO VHS.

To znamená nejdříve skart ze satelitu rozdělit na dva konce -1. televize 2. VHS nebo zasunout do setoboxu a nebo setobox obejít pak zase sloučit před VHS do jednoho skartu . .
Pitomec (10211)|15.10.2011 13:03
4 hlavý VCR můžeš s TV klidně spojit přes anténní vstup. Další zapojení je pak zhruba toto:

Ze SATu ze SCART1 zapojit do TV do SCART1.
Z STB ze SCART1 zapojit do TV do SCART2.
Ze SATu ze SCART2 zapojit do VCR do SCARTu.

Nahrávat pak půjde jenom ze SATu. Osobně bych ale ty archaický vykopávky vyhodil a modernizoval (HD SAT s HDMI výstupem a PVR, STB s PVR a nejlíp taky s HDMI).
geronimoh (2327)|15.10.2011 15:24
Některé satelitní přijímače se dvěma SCART konektory je mají ve StandBy průchozí, čili by se teoreticky bylo možné nahrávat STB i ze satelitního přijímače. Možná je má průchozí i STB.

Edtit : případně se dá koupit SCART přepínač, něco jako tohle : http://www.videotech.cz/signalove-komponenty/3x-scart-rozbocovac-s-prepinacem-1x-konektor-3x-zasuvka-2x-cinch
Pitomec (10211)|15.10.2011 15:38
Nahrávat z pozemního STB je imho zbytečnost, když všechno co je v DVB-T je i v DVB-S. A nějakým přepínačům bych se vyhnul, jednak je to nepohodlný a druhak nespolehlivý (co se týká oddělení vstupních signálů mezi sebou).
standawrc (172)|15.10.2011 19:59
VHS využívám tak 15- 20 x do roka na určitý záznamy když nejsem doma které si potom v klidu přehrávám - sport motoristický . víc video nepoužívám , leží tam a práší se na něj a proto se mi nevyplatí ani DVD.
1. Ze SATu ze SCART2 zapojit do VCR do SCARTu a pak video VHS propojit kabelem koaxem na anténí vstup ?

2. a nešlo by to aby ze satelitu šel Skart jeden do televize a druhý do VHS ( skart mít na jednom konci jeden a na druhém konci mít dva - takzvaná rozdvojka pokud to existuje ) na nahrávání a pak z VHS koaxem přes anténí vstup do televize ? Nemusel bych zapínat VHS video při sledování satelitu.
Jinak děkuji moc za radu
bastlir (3245)|15.10.2011 20:18
[quote=standawrc;371998]Prosím mám taky takový problém prosím o radu jak to propojit satelit , setobox , video , televize , aby šlo nahrávat a koukat i na video atd. bez přehazování kabelů .
SATELIT nemá HDMI jen dva Skarty , SETOBOX jen 2x Skart , VIDEO VHS PANASONIK 4 hlavý málo používaný jako nový pozor ale jeden skart na všechno vstup i výstup a anténí vstup a výstup víc nic. , TELEVIZE Panasonik 2x Skart 4 hdmi atd.
Prosím exzistuje něco na sloučení SETOBOXU A SATELITU DO JEDNOHO SKARTU a ten bych dal do VHS aby mohl nahrávat ? Nepoperou se mezi sebou když oba budou zapnutý .
Ted mi jde satelit přímo do TV ALE POTŘEBUJI I DO VHS.

To znamená nejdříve skart ze satelitu rozdělit na dva konce -1. televize 2. VHS nebo zasunout do setoboxu a nebo setobox obejít pak zase sloučit před VHS do jednoho skartu . .[/quote]

Být Tebou, nejdřív si všechna zařízení namaluji na papír a pak ještě jak co a s čím propojit. Předpokládám, že TV je už i pro DVB-T a že ten setopbox máš jen pro video. Nenapsal jsi, zda setopbox má modulátor. Takže pro koax použiješ rozbočovač/slučovač a pro scart můžeš použít slučovač - http://www.absolut-elektro.cz/zbozi-obrazek/608pesav134000-rozbocovac-scart-3x-scart-sencor-sav-134-000/0 s tím, že tento slučovač strčíš do jednoho scartu v TV a do druhého zařízení, které bude zapojené stále - např. satelit.
Pitomec (10211)|15.10.2011 20:22
[quote=bastlir;372038]Být Tebou, nejdřív si všechna zařízení namaluji na papír a pak ještě jak co a s čím propojit. Předpokládám, že TV je už i pro DVB-T a že ten setopbox máš jen pro video. Nenapsal jsi, zda setopbox má modulátor. Takže pro koax použiješ rozbočovač/slučovač a pro scart můžeš použít slučovač - [COLOR=red]http://www.absolut-elektro.cz/zbozi-obrazek/608pesav134000-rozbocovac-scart-3x-scart-sencor-sav-134-000/0[/COLOR] s tím, že tento slučovač strčíš do jednoho scartu v TV a do druhého zařízení, které bude zapojené stále - např. satelit.[/quote]
To není slučovač, ale šrot!!! AV signál se nedá sloučit (ani rozbočit) přes nějaký pasivní nesmysly, ale pouze elektronicky (což je v tomto případě ale cenově mimo)!
bastlir (3245)|15.10.2011 21:02
[quote=Pitomec;372039]To není slučovač, ale šrot!!! AV signál se nedá sloučit (ani rozbočit) přes nějaký pasivní nesmysly, ale pouze elektronicky (což je v tomto případě ale cenově mimo)![/quote]

Pindy, pindy. Akorát musíš mít "ON" jen jedno slučované zařízení.
Pitomec (10211)|15.10.2011 21:35
[quote=bastlir;372046]Pindy, pindy. Akorát musíš mít "ON" jen jedno slučované zařízení.[/quote]
Pindy, ale tvoje. Nikdo nebude úplně odpojovat zařízení ze sítě a pokud zůstane ve standby, tak už jsou problémy, když se to začne slučovat s něčím jiným. Je to prostě nesmysl a kdo toto radí, tak by sám potřeboval dobře mířenou penaltu do zadnice 9-)
bastlir (3245)|15.10.2011 21:47
[quote=Pitomec;372052]Pindy, ale tvoje. Nikdo nebude úplně odpojovat zařízení ze sítě a pokud zůstane ve standby, tak už jsou problémy, když se to začne slučovat s něčím jiným. Je to prostě nesmysl a kdo toto radí, tak by sám potřeboval dobře mířenou penaltu do zadnice 9-)[/quote]

Zklidni hormony! Než jsem si koupil novou TV a další věci, léta jsem to používal. Takže tu nekrafu nějaké vyčtené chytrosti. A nic jsem ze sítě neodpojoval. A pro zařízení, která se ovlivňovala jsem si pořídil krabičku od HAMY, kde jsou čtyři scart vstupy a dvě cinch sady. Fór je v tom, že to lze tlačítkama mezi sebou přepínat a kombinovat.
A jestli mi chceš říct, že to není pravda, tak sorry , ale nebudu na to už reagovat.
bastlir (3245)|15.10.2011 21:55
Tady přikládám svůj plánek svého dřívějšího zapojení, abych se v tom tehdy vůbec sám vyznal. :-)
Schema.jpg
Pitomec (10211)|15.10.2011 22:00
[quote=bastlir;372053]Zklidni hormony! Než jsem si koupil novou TV a další věci, léta jsem to používal. Takže tu nekrafu nějaké vyčtené chytrosti. A nic jsem ze sítě neodpojoval. A pro zařízení, která se ovlivňovala jsem si pořídil krabičku od HAMY, kde jsou čtyři scart vstupy a dvě cinch sady. Fór je v tom, že to lze tlačítkama mezi sebou přepínat a kombinovat.
A jestli mi chceš říct, že to není pravda, tak sorry , ale nebudu na to už reagovat.[/quote]Lidi (bohužel) používají hodně kravin, takže tys nebyl výjímkou. A o nějakých mechanických přepínačích alá HAMA apod. se skutečně radši nebavit, protože takto řešit video a audio signál, kde jsou jakási tlačítka a uvnitř přiletovaný drátečky, vše nabastlený na čínskej způsob, to by jeden :-k Měl by sis o AV signálu něco zjistit, než začneš doporučovat tak neskutečný prasárny :-I
Ivo Mašek (10205)|15.10.2011 22:29
Já jsem těmhletěm krabičkám nikdy moc nevěřil. jednou jsem si ji půjčil, protože jsem si chtěl zjednodušit zapojení. Nefungovalo to.
bastlir (3245)|16.10.2011 01:13
[quote=Pitomec;372055]Lidi (bohužel) používají hodně kravin, takže tys nebyl výjímkou. A o nějakých mechanických přepínačích alá HAMA apod. se skutečně radši nebavit, protože takto řešit video a audio signál, kde jsou jakási tlačítka a uvnitř přiletovaný drátečky, vše nabastlený na čínskej způsob, to by jeden :-k Měl by sis o AV signálu něco zjistit, než začneš doporučovat tak neskutečný prasárny :-I[/quote]

Sorry, myslel jsem si, že popisuješ věci, které znáš a kterým rozumíš. Ale Ty jsi jen takový zpochybňovač a občas i někoho s chutí urazíš. Takže Tě, ač nerad, nemohu už brát vážně, protože ani nerozeznáš "čínské drátky" od plošňáku.
PA160001.jpg PA160002.jpg
Ivo Mašek (10205)|16.10.2011 08:36
[quote]
protože ani nerozeznáš "čínské drátky" od plošňáku.
[/quote]
S tímhle ale nemůžeš vůbec "operovat"., natož to brát jako argument. Mě táta někdy začátkem 70-tých let koupil v Tuzexu originál japonské minirádio (myslím, že to bylo JVC). Bylo takové kapesní, vešlo se do dlaně a mělo dva "pochromované" knoflíky (zapnuto/hlasitost a ladění frekvence v pásmu SV). Já jsem ho samozřejmě po čase ze zvědavosti otevřel a žasl jsem. Ty letovací spoje byly jak, kdyby je někdo doslova patlal ručně pájkou. Někde až šílený boule. V té době výrobky Tesla po této stránce byly přímo ukázkové oproti tomu fušerství v onom japonském zázraku.
Pitomec (10211)|16.10.2011 10:15
[quote=bastlir;372068]Sorry, myslel jsem si, že popisuješ věci, které znáš a kterým rozumíš. Ale Ty jsi jen takový zpochybňovač a občas i někoho s chutí urazíš. Takže Tě, ač nerad, nemohu už brát vážně, protože ani nerozeznáš "čínské drátky" od plošňáku.[/quote]
Mně je celkem fuk, jestli mě bereš nebo nebereš vážně, protože já podobných krámů (mimochodem tys dal původně odkaz na něco úplně jinýho, než teď prezentuješ: http://www.absolut-elektro.cz/zbozi-obrazek/608pesav134000-rozbocovac-scart-3x-scart-sencor-sav-134-000/0) viděl za těch 25 let práce v oboru už celkem dost a pokaždé když jdu někam na opravu, kde najdu tento šrot, tak ho bez milosti vyhodím a ještě předtím na něho šlápnu nebo mu ucvaknu kabel, aby nešel už nikdy použít (totéž platí pro účastnické šňůry, což je další neuvěřitelný humus). Protože přepínat signál přes nějaké přepínače nebo dokonce vše zapojeno "natvrdo" a řízeno tím, který receiver zrovna dám do zásuvky, to je skutečně fušeřina nejhrubšího zrna :-k Možná tak někde u TV, kde je jenom CVBS a ta TV není nijak důležitá (v garáži apod.) by se nějaký manuální přepínač dal akceptovat, ale na velké a hlavní TV v domácnosti, kde se navíc pracuje s RGB, to prostě nemá co pohledávat!
bastlir (3245)|16.10.2011 13:54
[quote=Ivo Mašek;372082]S tímhle ale nemůžeš vůbec "operovat"., natož to brát jako argument. Mě táta někdy začátkem 70-tých let koupil v Tuzexu originál japonské minirádio (myslím, že to bylo JVC). Bylo takové kapesní, vešlo se do dlaně a mělo dva "pochromované" knoflíky (zapnuto/hlasitost a ladění frekvence v pásmu SV). Já jsem ho samozřejmě po čase ze zvědavosti otevřel a žasl jsem. Ty letovací spoje byly jak, kdyby je někdo doslova patlal ručně pájkou. Někde až šílený boule. V té době výrobky Tesla po této stránce byly přímo ukázkové oproti tomu fušerství v onom japonském zázraku.[/quote]

No dobře, ale bylo to rádio nefunkční? :-) Je zajímavé, že v rozporu s tím, co finálně tehdy z Tesly vypadlo, nebyla tehdy Tesla na tom technologicky zle. Již v době, kdy u některých "drahých" značek ještě letovali ručně, v Tesle už měli cínovou vlnu. Budu konkrétní - Tesla Vráble a Strašnice (Karlín). Avšak z praxe jistě víš, že cínový bochan je spíš předzvěstí studeňáku, ale nepopírá kvalitu návrhu konstrukce samotné.

Ale jak Ty sám tu často píšeš - je to už mimo téma. Rozhodně si k starému videu nebudeš pořizovat elektronické "přepínátko", které by svou cenou předčilo faktickou i užitnou hodnotu VHS. Proto jsem tazateli navrhnul levné řešení, které jsem navíc sám úspěšně používal. Jinak bych si to ani nedovolil.
Šikula (7)|16.10.2011 16:55
Koukám, že tu je nějak vyhraněná diškuz, tak doufám, že mě tu někdo nepošle do pr...., ale můj táta má čtyři videa a ty má poslučované těma scart krabičkama s kabelem do CRT TV. Léta mu to funguje a na nic si nestěžuje. Podle mě to je už sice šrot všechno, ale když to funguje?
bastlir (3245)|16.10.2011 17:46
[quote=Šikula;372195]Koukám, že tu je nějak vyhraněná diškuz, tak doufám, že mě tu někdo nepošle do pr...., ale můj táta má čtyři videa a ty má poslučované těma scart krabičkama s kabelem do CRT TV. Léta mu to funguje a na nic si nestěžuje. Podle mě to je už sice šrot všechno, ale když to funguje?[/quote]

Já to už nekomentuji, každý máme své.
Pitomec (10211)|16.10.2011 18:17
[quote=Šikula;372195]Koukám, že tu je nějak vyhraněná diškuz, tak doufám, že mě tu někdo nepošle do pr...., ale můj táta má čtyři videa a ty má poslučované těma scart krabičkama s kabelem do CRT TV. Léta mu to funguje a na nic si nestěžuje. Podle mě to je už sice šrot všechno, ale když to funguje?[/quote]Možná až to jednou zapojí pořádně, tak bude koukat, o kolik je ten obraz lepší :D

A do pr.... tě nikdo nepošle, doma ať si to každý zapojí jak uzná sám za vhodný. Ale vydávat to za obecný návod a radit takový postup, to už je špatně.