Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

propojení

Zdeny_old3shw (19)|7.10.2011 13:55
Zdravím, nevím jestli kam můj dotaz zařadit, tak jsem ho dal sem doufám, že to nezpůsobí nějaký problém.
Porsím vás, potřebuji radu. Mám notebook http://www.mobil-m1.cz/product.php?id_product=477 , který bych chtěl prpojit s TV sony trinitron, k té TV mám připojený tento HDD media recorder .http://www.gsmobil.cz/media-player-hdd-recorder-mp4200s-usb-2-lan-1080i-hdmi-sd/ .
Proč to chci propojit. Občas mám film na DVD nosiči a nemám ho jak přehrát, prpojení bych docíli toho, že DVD nosič s filmem, bych dal do booku a koukal se přes TV.
Je toto vůbec technicky možené? Děkuji za rady. Zdeněk
golfLC (1941)|7.10.2011 14:23
A naco mas potom HDD media recorder, ked ho chces pouzit len na prepojenie???? Ved si skopci na HDD dvd notebookom a pozeraj na MMC.... Inak redukcia VGA na SCART existuje, ale zvuk by Ti isiel len z notebooku, prípadne by sa to dalo dorobit cez vystup jack na sluchatka na scart, ale to je uz na prerabanie scart koncovky. Na kopirovanie - ulozenie pouzi napr. free program dvdshrink, len zadaj do googla.
Zdeny_old3shw (19)|7.10.2011 14:42
[quote=golfLC;370551]A naco mas potom HDD media recorder, ked ho chces pouzit len na prepojenie???? Ved si skopci na HDD dvd notebookom a pozeraj na MMC.... Inak redukcia VGA na SCART existuje, ale zvuk by Ti isiel len z notebooku, prípadne by sa to dalo dorobit cez vystup jack na sluchatka, ale to je uz na prerabanie csart koncovky. Na kopirovanie - ulozenie pouzi napr. free program dvdshrink, len zadaj do googla.[/quote]

Pravě jsem se chtěl vyhnout tomu kopírování, jen sup dvd a čumím, jako u dvd přehrače. Toto propojení bych nepouzival denně, hlavně jedu přres ted HDD. Ale díky, zkusim se podívat po té redukci.
interfernet422 (1575)|7.10.2011 15:03
Nebo tu je ještě jedno řešení - dokoupit placatou TV, protože ten ntbk má HDMI výstup.
Arrow79 (113)|7.10.2011 20:20
GolfLC: Zvuk moze dat zo zvukovky z jacku do audio vstupov v TV (aspon L/R by to ta telka mohla mat). Ni? :)
golfLC (1941)|7.10.2011 20:30
[quote=Arrow79;370599]GolfLC: Zvuk moze dat zo zvukovky z jacku do audio vstupov v TV (aspon L/R by to ta telka mohla mat). Ni? :)[/quote]

Ak má samostatný vstup napr. AV2, alebo AV3 cez chinche, vstup bude mat živý len vtedy, ked naň prepne, vtedy mu zase nepojde video cez scart... Ci? :)
Arrow79 (113)|7.10.2011 20:35
No, kedze nema S-Video out z notebooku tak mas veru pravdepodobne pravdu :)))
golfLC (1941)|7.10.2011 20:37
Inak nasiel som redukciu priamo na toto riesenie, len zatial nie k zohnaniu priamo v cz, pripadne sk, viď foto.... pri druhom by este bola treba redukcia jack - cinch
minimig-scart.jpg 47025.jpg
Arrow79 (113)|7.10.2011 20:44
Jo, toto by mohlo byt ok.