Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: VD: Kdo poradí s nákupem?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Kdo poradí s nákupem?

Elektronika se v ČR prodává nejen ve velkých řetězcích, ale i v malých obchůdcích. Rapidně roste hlavně počet e-shopů s možností osobního odběru. Prodejci však obvykle nevládnou potřebnými znalostmi, a tak se na ně člověk nemůže moc spoléhat. Někteří vám v dobré víře, „že tomu rozumí“, nasadí takové šrouby do hlavy, že si můžete připadat jako Alenka v říši divů. Možná má někdo zkušenost i s prodavačem, který tvrdil do očí bijící nesmysl, ale byl o tom skálopevně přesvědčen a neustoupil.

• Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
    • Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
    • Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
    • Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?

Napište nám své názory a zkušenosti, zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
    Především na svůj vlastní rozum. Pak na zkušenosti uživatelů. Určitě ne na prodejce v kamenné prodejně ...

Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
    Ano. Sháněl jsem sáčky do vysavače AEG a prodavačka v Electroworldu mi tvrdila, že takový model neexistuje, protože ho nemá ve svém asi zastaralém katalogu (vysavač mi stál doma). Nakonec řekla, že ona nic hledat nebude, ať si najdu ty sáčky sám ...

Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
    Jistě : tvfreak

Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?
    Snad tuhle : byl jsem před lety na čumendě v menším místním obchodě se spotřební elektronikou a pán si tam vybíral CRT televizor. Po dlouhém sledování puštěných vystavených televizorů řekl prodavači, že chce televizor Funai. Prodavač řekl, že se zachová jako špatný obchodník, ale ať si ho nekupuje, že to není dobrý televizor. Pán řekl, že Funai má z vystavených televizorů nejlepší obraz a že chce tedy ten Funai. Prodavač řekl : tak moment a vzal dálkový ovladač od vedle stojícího Panasonika a pohrál si snastavením obrazu, až byl znatelně lepší, než na Funai. Pán zakoktal : já se stavím zítra a odešel ...

Neregistrovaný
    Guest

V obchodě s VT jsem chtěl kdysi koupit molex rozdvojku. Paní prodavačka se na mě usmála a přinesla napájecí kabel ke zdroji. Řekl jsem ji, že to není ono. Slušně se omluvila a přinesla USB kabel. Opět jsem řekl, že tohle není molex. Nakonec mi odpověděla, že nic takového neprodávají.

Registrace
    Nov 2009

To mi připomělo, jak jsem chtěl v místním malém obchůdku s PC technikou koupit sériový kabel. Povídám prodavačce : "sériový kabel RS-232"
    ona : " a kolik má pinů?"
    já : "nevím, já piny nepořítal, chtěl bych sériový kabel RS-232"
    ona : "no jo vy si vymyslíte nějaký název a já mám vědět, co chcete, my to máme podle pinů"
    já : "já si název nevymyslel, nashle"

V jiném obchodě prodavačka hned věděla, co chci ...

Otec chtěl kdysi v tom zmíněném místním obchůdku koupit napájecí kabel ke zdroji do PC a i to byl pro paní prodavačku velký problém, neustále mu nutila VGA kabel k monitoru ... no asi má jiné přednosti ...

Nováček Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Feb 2007

Raději se spoléhám s radama na vlastní znalosti a to co si najdu na internetu. Jednou jsem kupoval televizi a když jsem se ptal, jestli digitální tuner podporuje i kodování MPEG4, tak se mě prodejce ptal k čemu. Vysvětlil jsem mu, že v budoucnu bude DVB-T v tomto kódování a jelikož mi nevěřil, tak šel za kolegou a ten se hodně divil, že to neví. Tak jsem z něj udělal menšího oslíka

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Spoléhám se sám na sebe, používám své znalosti z oboru a logické uvažování. Samozřejmě neznám všechny detaily, tak na to se ptám lidí, u kterých vím, že o tom mají páru. Nejsem zbrklý a život mě naučil, nechtít věc teď hned, ale s rozmyslem počkat. Ono fakt nic neuteče.
    Lidem radím zdejší TVF, nebo SHW (záleží na oboru) a u TVF i konkrétní lidi, o kterých vím, že jsou fundovaní, mají v oboru praxi a opravdu znají (nebudu je jmenovat - aby mi náhodou nepoděkovali holí přes záda )
    Na veselé příhody si nemohu vzpomenout, ale asi nebyly. Když prodavač/podavač neví, nebo mele bláboly, tak se poděkuji a jdu pryč. Čas je drahý, natož se zbytečně a neúčelně vykecávat o ničem.
    Podavačů jsem zažil dost, a tudíž do některých obchodů, co jsou poblíž, se maximálně chodím jen dívat.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Jiří Piškula Zobrazit příspěvek
    Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
    Spolehnout se musí především sám na sebe. Dnes není problém získat díky internetu dostatek informací, jen nesmí být člověk líný hledat a číst. O to víc se divím neustále se opakujícím obecným dotazům v diskuzích typu "Chci TV, kterou mám koupit", "Jaký nejlepší HD přijímač koupit", "Jakou TV do XXXXX Kč koupit" apod., které svědčí (promiňte) buď o totální neschopnosti, nebo lenosti.

Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
    Ano, zažil, jako předpokládám skoro každý. Většinou si pak takového prodejce s radostí "vychutnám" . Ale nesnáším ani druhý extrém, když někdo jde do obchodu už s tím, že si výrobek stejně koupí na internetu a přesto v obchodě dokáže 1/2 hodiny předstírat zájem a otravovat... Prostě buď si to vyberu a koupím na inetu (případně zajdu do firemní prodejny na podívání), nebo budu otravovat v kamenných obchodech a také si to tam koupím.

Ještě bych chtěl říct, že je rozdíl "nevědět" a "nevědět". Ani sebelepší prodavač není bůh, který zná z hlavy parametry těch 100 modelů, co tam jsou vystaveny. To ho samozřejmě neopravňuje k tomu, aby věšel bulíky na nos, není problém říct vydržte, jdu to zjistit. Základní přehled je ale samozřejmě nutný.

Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
    Asi obecně menší, specializované prodejny. Celkem dobré zkušenosti mám (překvapivě, vhledem k rozsáhlosti sortimentu) s GME.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 08-10-2011 v 06:47

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    To mi připomělo, jak jsem chtěl v místním malém obchůdku s PC technikou koupit sériový kabel. Povídám prodavačce : "sériový kabel RS-232"
    ona : " a kolik má pinů?"
    já : "nevím, já piny nepořítal, chtěl bych sériový kabel RS-232"
    ona : "no jo vy si vymyslíte nějaký název a já mám vědět, co chcete, my to máme podle pinů"
    já : "já si název nevymyslel, nashle"

V jiném obchodě prodavačka hned věděla, co chci ...

Otec chtěl kdysi v tom zmíněném místním obchůdku koupit napájecí kabel ke zdroji do PC a i to byl pro paní prodavačku velký problém, neustále mu nutila VGA kabel k monitoru ... no asi má jiné přednosti ...
    A víš o tom, že RS-232 se nedělá odjakživa 9ti pinový? I když jsem skálopevně přesvědčen, že ona prodavačka neměla o tom ani páru, ale na starých deskách byly jako RS-232 porty označované porty o délce, asi jako byly porty pro tiskárny - Centronix (Amphenol). Ještě teď mám na to doma redukci.

Jinak s vámi všemi souhlasím, že pokud nevím, přečtu si o tom někde a pak teprve vyrazím do obchodu. Je mi někdy trapně za prodavače, kterého musím školit o tom, co prodává.

Teď naposledy ... byl jsem na služebce v Litoměřicích a kdo to tam zná, pod náměstím v průjezdu je docela dobře zásobená prodejna se součástkama. Přišel jsem na řadu k celkem příjemné slečně, která se mě zeptala, co si přeju. Tak jsem ji požádal o F-kové rychlospojky. Ona mi řekla, že je nevedou. Tak jsem jí řekl, že to nevadí a ukázal jsem na konektory pod sklem, ať mi je tedy dá místo nich. Tak vyndala příslušnou krabičku s konektory a říkala si spíš pro sebe, co to je. A já jsem jí řekl, no to jsou ty F-kové rychlospojky.

Obecně nejraději nakupuji v prodejnách (např. sat. potřeby), kde mají prodej zároveň spojený s montážema. Tam mi totiž rozumí, na co se ptám a já vím, že dostanu to, co jsem žádal.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

RS232 boli vzdy aj 9 pin aj 25 pin .. tzv. velky a maly boli na to aj redukcie .. http://www.campbellsci.com/10871-serial-adapter

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    RS232 boli vzdy aj 9 pin aj 25 pin .. tzv. velky a maly boli na to aj redukcie .. http://www.campbellsci.com/10871-serial-adapter
    Tak to se přiznám, to jsem nevěděl. Chtěl jsem ten 9-pinový, tedy malý, na propojení satelitního přijímače Humax IRCI-5400 s PC. Co mi na té prodavačce vadilo nejvíc bylo to, že mě obvinila, že si vymýšlím název zboží, místo aby se podívala do PC, třeba na NET, co to po ní vlastně chci. Od surfování po NETu jsem ji asi vyrušil, když jsem do toho krámku vstoupil.

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2010

k bodu 2: znalosti obchodnikov o tom co predavaju su tragicke
    -pred rokom sa ma snazil predavac v elektre presvedcit ze u led tv je obraz tvoreny malymi led diodami
    -pred tyzdnom mi (v inom obchode) tvrdil ze panasonic G30 (kvoli ktoremu som tam bol, ale vystaveny mali len GT30) ma uplne rovnaky panel ako GT30, len nema cip pre 3D, a ze LG cimena 3D maju 1920×2160 pixelov s polovicnym rozmerom

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od 111a111 Zobrazit příspěvek
    -pred rokom sa ma snazil predavac v elektre presvedcit ze u led tv je obraz tvoreny malymi led diodami
    To měl ale pravdu, viz např. http://www.ledobrazovky.cz/zakladni-...-led-obrazovka. To, že TV nabízené jako LED TV, nemají s pravou LED TV nic společného, je věc jiná (a nepochybuji o tom, že by to tušil ).

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    ... To, že TV nabízené jako LED TV, nemají s pravou LED TV nic společného, je věc jiná (a nepochybuji o tom, že by to tušil ).
    Vždyť měla v rohu nálepku "LED TV" ...

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Tak to se přiznám, to jsem nevěděl. Chtěl jsem ten 9-pinový, tedy malý, na propojení satelitního přijímače Humax IRCI-5400 s PC. Co mi na té prodavačce vadilo nejvíc bylo to, že mě obvinila, že si vymýšlím název zboží, místo aby se podívala do PC, třeba na NET, co to po ní vlastně chci. Od surfování po NETu jsem ji asi vyrušil, když jsem do toho krámku vstoupil.
    Z toho si nic nedělej, vždyť se už také hrozně dlouho nepoužívají. Možná, že mě tu někdo opraví, ale myslím, že tyto porty zmizely s prvními Pentii I nebo II. Jist si ale nejsem.

Neregistrovaný
    Guest

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Z toho si nic nedělej, vždyť se už také hrozně dlouho nepoužívají. Možná, že mě tu někdo opraví, ale myslím, že tyto porty zmizely s prvními Pentii I nebo II. Jist si ale nejsem.
    Myslíš bohužel špatně, mám Barebone Asus Pundit-R s P4-3GHz a 2Gb ram a ten má 9kolíkový sériový i paralelní port.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Poradíte s nákupem LCD?
    Od Artaman v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-08-2012, 19:45
  2. Kdo má zkušenosti s nákupem z Polska...
    Od kolčis v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 05-11-2009, 11:27
  3. Pomoc s nákupem LCD - cena 15 - 20 tis.
    Od ttkk v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-04-2009, 17:56
  4. Zkušenost s nákupem na ebay od hkbay852
    Od vlads v sekci Videokamery
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 17-06-2008, 19:18
  5. Čumenda před nákupem placky (Praha a okolí)
    Od jardas33 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 14-05-2008, 20:34