Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kostičkování obrazu po zapnutí - Samsung LE32D550

michaln (3)|6.10.2011 21:04
Ahoj, mám novou LCD TV Samsung LE32D550 a po zapnutí přibližně po 30 vteřinách začne 2x za sebou na cca 3 vteřiny kostičkovat obraz, přitom signál je 100% a následně lze sledovat TV několik hodin a už ani jednou to neudělá. Vypozoroval jsem, že tento problém se děje pouze při zapnutí po delší době (hodina a déle), zatímco při zapnutí po pár minutách to neudělá. Nejspíš tedy k tomuto problému dochází jen, když je TV studená a když se zahřeje, tak už je vše v pořádku.

Zkoušel jsem různé anténní kabely, různé antény (domovní i vnitřní prutovou) a problém se stále vyskytuje, a přitom nezáleží na aktuálním programu či multiplexu.

V čem by mohl být problém? Je to na reklamaci, a nebo vlastnost TV? Setkal jste se někdo s něčím podobným?
jayd (117)|6.10.2011 21:13
ja bych reklamoval

podle me to normalni neni...a myslim si, ze pokud to opravi, tak bude problem v kondenzatorech..u Samsungu, celkem obvykly problem...
geronimoh (2327)|6.10.2011 21:30
Podle mě to taky není normální. Reklamovat, nebo vrátit televizor v zákonné lhůtě, pokud to jde.
bastlir (3245)|6.10.2011 23:30
Absolutní souhlas, kdyby to bylo ant. systémem, dělalo by to pořád. Pokud se nezapíná zdroj ant. zesilovače spolu s TV a pokud TV je zapínána přes DO.

To typický jev u elektrolitického kondenzátoru. Nutně však nemusí být vadný, protože může eliminovat závadu jiné součástky (např. diody) či obvodu.

Takže ..... reklamace.
Karel155 (11)|8.10.2011 15:54
Dobrý den. Jen možná se svoji troškou praktických zkušeností z cca ročního provozu TV samsung(UE 40C7000) spíše jako jednu z možností byť možná s velmi malou pravděpodobnosti - nedá mi to se nepodělit. Svého času jsem měl připojenou TV k sítí přes WIFI a nepravidelně mě začal signál z TVB-t kostičkovat. Protože při přijmu ze satelitu jsem tento jev nepozoroval bylo celkem lehké přijít na to, že se mi zřejmě nějak ruší dílčí kanály WIFI. Po napojení TV na LAN tyto problémy zcela zmizely. Ve svm příspěvku nepíšete zda máte TV připojenou také na WIFI, takže prosím berte moji radu jen jako snahu tonoucího se alespoň stébla chytit.
bastlir (3245)|8.10.2011 19:52
[quote=Karel155;370679]Dobrý den. Jen možná se svoji troškou praktických zkušeností z cca ročního provozu TV samsung(UE 40C7000) spíše jako jednu z možností byť možná s velmi malou pravděpodobnosti - nedá mi to se nepodělit. Svého času jsem měl připojenou TV k sítí přes WIFI a nepravidelně mě začal signál z TVB-t kostičkovat. Protože při přijmu ze satelitu jsem tento jev nepozoroval bylo celkem lehké přijít na to, že se mi zřejmě nějak ruší dílčí kanály WIFI. Po napojení TV na LAN tyto problémy zcela zmizely. Ve svm příspěvku nepíšete zda máte TV připojenou také na WIFI, takže prosím berte moji radu jen jako snahu tonoucího se alespoň stébla chytit.[/quote]

Jelikož jsem odpůrce přenosu videa prostřednictvím wifi, zejména ve městech, neudivuje mě to. Za bezproblémový přenos, mi ta trocha práce s nakrimpováním LAN kabelu stojí.
michaln (3)|20.10.2011 09:55
Včera byla u TV vyměněna celá základní deska, avšak problém přetrvává :( Jediný rozdíl je v tom, že nyní to nedělá 30 vteřin po zapnutí, ale přibližně až po 2 minutách po zapnutí. V TV kromě základní desky už snad jiná elektronika není, jen zdroj a LCD panel.

Zároveň jsem zjistil, že při přehrávání filmů z flashdisku někdy tak po 45 minutách na cca 2 vteřiny vypadne zvuk, obraz přitom jede normálně. Dělalo to přitom se starou i novou základní deskou a firmware mám nejnovější.
michaln (3)|20.10.2011 19:05
Napadá mne ještě, zda by to nemohlo být zdrojem? Mohla by se závada zdroje projevovat kostičkováním za studena? A nebo jestli se v té TV něco po 2 minutách neinicializuje, ale to by zas dělalo pořád a ne jen za studena.