Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání programů ze satelitu

Petr626 (47)|5.10.2011 14:44
Stal jsem se majitelem tv sharp. Co by mě zajímalo, je nahrávání programů ze satelitu. Zjistil jsem, že ze všech programů jde nahrávat jen čt24. Tento tv má i funkci time shift a je to to samé s tím nahráváním, jen tento program. Kartu mám skylink. Se satelitem začínám, tak odborník na to nejsem. Tak se chci zeptat, jestli jsou všechny programy kódované proti nahrávání, nebo se to dá nějak řešit. Díky za odpovědi.
mirekv (7169)|5.10.2011 15:29
Trochu více info by to chtělo. Ta TV má čtečku na kartu? Normálně programy fungují? Pokud ano, tak nechápu, proč by nemělo jít nahrávání.
Petr626 (47)|5.10.2011 16:01
Jedná se o tento tv: http://www.datart.cz/katalog/-3D-televize-SHARP-LC-46LE830E.html. Sat. tuner je integrovaný v tv + http://shop.atoselektro.cz/cam-irdeto-ci-smit-skylink-ready_d13346.html Zajímavé, že programy z dvb-t na rekordér nahrávat jdou, ale ze satu ne. Jen to čt24, óčko, Planeta HD .... pár vyjímek se našlo. To samé s Time shiftem. Objeví se hláška: Není k dispozici kvůli neplatnému signálu.
Pitomec (10211)|5.10.2011 16:03
Prostě to nenahrává kódovaný vysílání - holt asi výrobce usoudil, že ochranu autorských práv je třeba tvrdě prosazovat...
Petr626 (47)|5.10.2011 16:37
Napsal jsem dotaz do Sharpu. Uvidím, co odpoví .....
Dagy2 (3153)|5.10.2011 19:00
Tak co ti sharp odpoví to som teda fakt zvedavý a prosím ťa aby si to tu dal. Odhadujem, že to budú také obecné kecy o tom, či máš správne nastavenú anténu a aké LNB si použil a tak.

Petře, kto ti poradil ten CI+ modul ?
Vem ho a zahoď hodně hodně daleko. Neviem koľko dohodíš, ale urob to tak aby si ho už nikdy nevidel.
Kúp si CI modul a všetko si myslím by malo ísť.
Pitomec (10211)|5.10.2011 19:02
Jo, to by mohlo být ono. CI+ a jeho nepěkná vlastnost :-k
Petr626 (47)|5.10.2011 19:29
Dagy2, já tomu právě moc nerozumím. Myslíš, že je to tím modulem? Sat mi montovala jedna firma. Nějak jsem se o to nezajímal, co mi tam dali. Hlavně, že to funguje, až na to nahrávání ..... Jaký je rozdíl mezi CI+ a CI?
Pitomec (10211)|5.10.2011 19:46
kofolak (294)|5.10.2011 19:54
Ja mam tiez Sharp a prijimam 4 druzice. Zatial len FTA (Free To Air = nekodovane) programy. Mam vsak kupeny aj CA modul SMIT Irdeto a kartu Skylink Irdeto. Zatial som kartu nepouzil, lebo mi este ide kablovka (cakam na odpojenie).
Ak chces prijimat kodovane (platene alebo neplatene) programy, tak musis mat v telke zasunuty CA modul s kartou.
Tolko teoria a teraz k veci:
Mas zasunuty CA modul s kartou? Aka karta a modul?
nie = to ani nemoze ist
ano = mozno v manuali pisu, ze to vobec nejde
p.s.ja nahravanie nemam (draha ficurka)

Z manualu:
str.48
• Funkcia Time shift nefunguje pre programy chránené voči kopírovaniu.
str.11
• Výstup obsahu chráneného proti kopírovaniu možno nebude možný, alebo bude možný len so signálom kontroly kópie. Ikona ochrany proti kopírovaniu* sa zobrazí, ak stlačíte P.INFO počas prezerania obsahu chráneného proti kopírovaniu.
* Ikona ochrany: X
Petr626 (47)|5.10.2011 20:19
Modul CI+ mám samozřejmě i s kartou Irdeto Skylink zasunutý.
Z manualu: • Funkcia Time shift nefunguje pre programy chránené voči kopírovaniu... to jsem četl taky, ale přece nejsou všechny programy chráněné, nebo jo? Pochopil bych to např. u HBO.
Jak píše Pitomec, jestli to opravdu není tím "+". Jsem zvědavý, co odepíší ze Sharpu.

Ikona ochrany proti kopírovaniu* sa zobrazí, ak stlačíte P.INFO počas prezerania obsahu chráneného proti kopírovaniu. - schválně jsem se hned na tu ikonu podíval a opravdu je na všech programech, kromě pár vyjímek (čt24 ...). Jsem z toho magor :(
Pitomec (10211)|5.10.2011 20:27
Dagy2 to napsal správně, odmrskni ten modul co nejdál...
Petr626 (47)|5.10.2011 20:51
Díky za rady. Ale ještě se zeptám, pokud ho vyměním za CI a bude to fungovat, budu mít možnost nahrávat všechny programy? Nebo i přesto bude většina programů zakódována.
Pitomec (10211)|5.10.2011 21:06
Já nemám s CI modulem s nahráváním problém (samozřejmě pokud není daná stanice mimo předplatné, jenž hradím).
Dagy2 (3153)|5.10.2011 21:08
Petře,

tak zjednodušene povedané, CI+ bolo vymyslené asi hlavne pre nemeckú platformu HD+. Jej karty v inom rozhraní nefungujú. Toto rozhranie dáva podľa diskuzií na nemeckých forach možnosť blokovať programy:
- zákaz nahrávania úplne
- definovať počet prehratí nahrávky - napr. 3x pozrieš a šlus
- možnosť nahrávať a ľubovoľne prehrávať na jendom zariadení ale zákaz pretáčania nahrávky dopredu - takže sa nedajú preskakovať reklamy a vystrihovať ich.

CI rozhranie tieto funkcie nemá. Nevedno prečo, ale moduly CI+ identifikujú nejaký príznak v kode SkyLinku ako zákaz nahrávania. Rovnaký výsledok je aj pri čítačkách CI+, takže tí čo kúpili Technisat HD8+ s nemeckou kartou HD+ mali problém nahrávať zo skylinku.

Záver je teda jasný - pryč s CI+, Sharp na Hrad !
Petr626 (47)|5.10.2011 21:28
Dagy2 můžeš poradit, jaký konkrétně modul CI koupit, abych nemusel házet dvakrát?
Dagy2 (3153)|5.10.2011 21:56
Je tu v sekcii také vlákno ktoré sa volá "overené kombinácie modulov...." Zbežne som to preletel Sharp tam ale nemal nikto.
Všeobecne najlepšie skúsenosti (povedzme úspešnosť na 95%) je s modulom Mascom cryptoworks/irdeto firmware 1.23, kde fungujú ICE a Irdeto karty.
Scorpion7 (200)|5.10.2011 22:01
[quote=Dagy2;370319]Je tu v sekcii také vlákno ktoré sa volá "overené kombinácie modulov...." Zbežne som to preletel Sharp tam ale nemal nikto.
Všeobecne najlepšie skúsenosti (povedzme úspešnosť na 95%) je s modulom Mascom cryptoworks/irdeto firmware 1.23, kde fungujú ICE a Irdeto karty.[/quote]

SUHLASIM-viem o čom hovorím.Prípadne,ale ide už tažšie zohnať http://www.tvsatnitra.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/65565e9940d549bfb2d3718ca79ffc69.jpg
kofolak (294)|6.10.2011 00:10
Ja nahravanie na mojom Sharpe nemam, lebo to stalo dost penazi navyse a z navodu som vedel, ze to jen blby timeshift. Preto som sa k nahravaniu postavil tak, ze na telke sa satelit len pozera a na nahravanie a ine experimenty bude externy satelitny prijimac.
Prijimam 4 satelity a je neskutocne pracne udrziavat poriadok v naladenych programoch. Kvoli jednemu-dvom FTA programom, sa mi naladi kopec kodovanych, ktore potom musim odmazat. Neexistencia externej editacie programov je hrozna. Ak to raz bude mozne, tak od radosti asi vyskocim az na mesiac.
Na satelitny prijem vrelo odporucam SKUTOCNY satelitny prijimac, lebo to, co je v telke, sa svojim ovladanim podoba na mimino - totalny nedorobok, ziadne moznosti triedenia, ziadne favorites, kostrbate ovladanie, ... (nastastie to nebol primarny dovod kupy).
Petr626 (47)|6.10.2011 14:38
Ten můj Sharp taky nemá přímé nahrávání, jen time shift. Zatím mám analogový dvd rekordér připojený k tv přes scart. Sice nahrávání funguje, ale rád bych nahrával i v HD.
Poradí někdo, jaké zařízení nejlépe koupit, abych mohl nahrávat programy v HD na externí hardisk? TV funkci PVR nemá. HD programy sleduji přímo z tv, která má DVB-S2.
Hornet F-18 (1328)|6.10.2011 15:54
Asi najlepsie urobis, ked kupis samostatny sat. prijimac s funkciou pvr a hdd.
DVB-S v telke je len ozaj na jednoduche sledovanie, ma velmi malo moznosti.
Vymyslat nejake divoke kombinacie nema cenu, len sa budes zbytocne rozculovat ked prides o nejaku nahravku, ktoru si chcel vidiet.
Dagy2 (3153)|6.10.2011 16:02
Toš včil teprva začneš řešit problémy.
Jediné možné riešenie, keď nemáš priamo v telke DVR funkciu (ale ono je to dobre, pretože telka je telka a len málo výrobcov zvláda aj STB funkcie v telke) je externý SAT prijímač s DVR funkciou.
A teraz tie dilemy:
1/ nevieme čo máš za zdroj signálu - pokiaľ svoju parabolu, tak budeš potrebovať twinLNB a dvá káble od neho k prístrojom. Ak máš viacero družíc, tak okrem twinLNB ešte ku každému prístroju extra diseq prepínač.
ak to máš v byte zo spoločného rozvodu tak musíš mať dva sólo prívody do bytu

2/ STB prijímač musí mať svoju kartu - ak používaš SkyLink, na toto slúži práve karta NEXT, ktorú si môžeš objednať za 33EUR / ročne.

3/ STB prijímač ak chceš prehrávať nahrávky aj priamo v telke pripojením na USB telky alebo LAN (DLNA, UpNP) nesmie byť typu s certifikovanou čítačkou Irdeto, ale prijímač, ktorý má CI-slot a v ňom CI-modul s kartou. Inak zase narazíš na nemožnosť nahrávať a prehrávať na inom zariadení.

summa summárum, ak si od začiatku uvažoval o nahrávaní, tvoja voľba TV s DVB-S2 nebola optimálna. Optimálnou voľbou je satelitný prijímač s dvomi tunermi.
- Výbavu antény budeš potrebovať rovnakú
- nahrávanie u twintunera je možné aj paralelne dvoch programov, čo ty nebudeš môcť
- handlovanie nahrávok, prehrávanie, nastavovanie časovačov je omnoho jednoduchšie v dvojtuneri ako v dvoch
- dve DO, alebo potreba uni DO.

Nuž čo, nevadí.
Petr626 (47)|6.10.2011 17:32
Ty jsi mě Dagy2 postrašil, ale dík za odpověď. To kdybych věděl, tak jsem tu tv s nahráváním koupil. Mám svoji parabolu, ale celé to předělávat, na to nemám nervy. Stačilo by mi nahrávání ze Skylinku.
Pokud bych se hodně uskromnil a stačilo by mi nahrávání jen přímo ze sledovaného programu, bylo by to jednodušší?
Jak píše Hornet F-18, asi koupit samostatný sat. přijímač s funkcí pvr a hdd. Tak by stačilo modul s kartou přestěhovat z tv do sat. přijímače, to samé s kablem a bylo by to v pohodě? Jak jsem psal výše, stačilo by nahrávání přímo z programu, který sleduji.
A poslední dotaz, pokud by to na nahrávání stačilo, nějaký tip na takový přijímač s pvr a hdd.
Petr626 (47)|6.10.2011 17:37
A ještě vyjádření od sharpu ohledně modulu CI+ (nešlo nahrávání).

Dobry den



v prvom rade dakujeme, ze ste si zakúpili vyrobok značky Sharp.



k VAsej otazke ohladne time shift funkcie . Podla vyjadrenia Skylink majú všetky karty automaticky zablokovanú možnost nahrávania, preto nie je u Vas možné nahravat.. V pripade zaujmu je potrebné kontaktovat Skylink s čislom Vašej karty, ktorý tuto funkciu pri Vašej karte odblokuje.
s pozdravom
SHARP

Tak jsem zvědavý, zkusím .....
golfLC (1941)|6.10.2011 17:54
[quote=Petr626;370420]A ještě vyjádření od sharpu ohledně modulu CI+ (nešlo nahrávání).

Dobry den



v prvom rade dakujeme, ze ste si zakúpili vyrobok značky Sharp.



k VAsej otazke ohladne time shift funkcie . Podla vyjadrenia Skylink majú všetky karty automaticky zablokovanú možnost nahrávania, preto nie je u Vas možné nahravat.. V pripade zaujmu je potrebné kontaktovat Skylink s čislom Vašej karty, ktorý tuto funkciu pri Vašej karte odblokuje.
s pozdravom
SHARP

Tak jsem zvědavý, zkusím .....[/quote]

Blbost.... sorry, ze tak z ostra :-) ale chyba je v CI+ module, nie v karte a Skylinku... Mame to odskusane, tak Dagy, ako aj Hornet....
No a teraz k tomu prijimacu.... s tymto modulom, co mas, Ti to bude robit vacsina prijimacov....
Este otazocka, kartu mas CW, ICE, alebo ciste irdeto?
Z prijimacov vrele odporucam Technisat HD8SX, ktory ma vyborne odladeny fw a pripojic k nemu vacsinu externych HDD, pripadne USB key. Ale ako pisem, modul vymenit v kazdom pripade!!!
link na prijimac mas napriklad tu http://www.omko.cz/technisat-digit-hd8-sx-cerny/ len aby si vedel, ako vyzera a zač to hříbě :-)-

Od toho, aku mas kartu, mozme debatovat nasledne o module, ale napr. tento ide v pohode http://www.omko.cz/modul-mascom-cryptoworks-irdeto/
Petr626 (47)|6.10.2011 18:06
Kartu mám Irdeto.
Uvidím, co Skylink odpoví a pokud ne, CI+ směr popelnice.
golfLC (1941)|6.10.2011 18:18
[quote=Petr626;370423]Kartu mám Irdeto.
Uvidím, co Skylink odpoví a pokud ne, CI+ směr popelnice.[/quote]

Na novych kartach mas napis irdeto na vsetkych, vid foto, zalezi na tom, co mas napisane v lavom spodnom rohu....
irdeto-karta-irdeto.jpg Karta ICE.jpg
Petr626 (47)|6.10.2011 18:30
Zase jsem o něco chytřejší :) Dík

Irdeto 01
Dagy2 (3153)|6.10.2011 19:34
shahahahahahahahahahaharp :):):)

tento vtip by sa tu mohol niekde prišpendilť.
kofolak (294)|6.10.2011 19:57
[quote=Dagy2;370407]Toš včil teprva začneš řešit problémy.
Jediné možné riešenie, keď nemáš priamo v telke DVR funkciu (ale ono je to dobre, pretože telka je telka a len málo výrobcov zvláda aj STB funkcie v telke) je externý SAT prijímač s DVR funkciou.
A teraz tie dilemy:
1/ nevieme čo máš za zdroj signálu - pokiaľ svoju parabolu, tak budeš potrebovať twinLNB a dvá káble od neho k prístrojom. Ak máš viacero družíc, tak okrem twinLNB ešte ku každému prístroju extra diseq prepínač.
ak to máš v byte zo spoločného rozvodu tak musíš mať dva sólo prívody do bytu

2/ STB prijímač musí mať svoju kartu - ak používaš SkyLink, na toto slúži práve karta NEXT, ktorú si môžeš objednať za 33EUR / ročne.

3/ STB prijímač ak chceš prehrávať nahrávky aj priamo v telke pripojením na USB telky alebo LAN (DLNA, UpNP) nesmie byť typu s certifikovanou čítačkou Irdeto, ale prijímač, ktorý má CI-slot a v ňom CI-modul s kartou. Inak zase narazíš na nemožnosť nahrávať a prehrávať na inom zariadení.

summa summárum, ak si od začiatku uvažoval o nahrávaní, tvoja voľba TV s DVB-S2 nebola optimálna. Optimálnou voľbou je satelitný prijímač s dvomi tunermi.
- Výbavu antény budeš potrebovať rovnakú
- nahrávanie u twintunera je možné aj paralelne dvoch programov, čo ty nebudeš môcť
- handlovanie nahrávok, prehrávanie, nastavovanie časovačov je omnoho jednoduchšie v dvojtuneri ako v dvoch
- dve DO, alebo potreba uni DO.

Nuž čo, nevadí.[/quote]
Ja si myslim, ze to nie je nutne takto komplikovat. Proste si kupi satelitny prijimac s CI slotom a CAmodul+kartu vyberie z telky a vrazi do prijimaca. A odteraz bude na satelitne programy pouzivat len satelitny prijimac a na tu satelitnu srandu v telke treba zabudnut. A samozrejme odpoji satelitny kabel z telky a pripoji k cerstvo novucickemu prijimacu.
golfLC (1941)|6.10.2011 19:59
Alebo premenovat na S - HAPR pismenka by ostali vsetky :-)- ked uz tak hapruje to PVR :)
kofolak (294)|7.10.2011 10:03
[quote=golfLC;370440]Alebo premenovat na S - HAPR pismenka by ostali vsetky :-)- ked uz tak hapruje to PVR :)[/quote]:-?
Neviem ako oný, teda S - ONY, ale PVR na Sharpe nehapruje, PVR tam ani nie je!
golfLC (1941)|7.10.2011 10:19
[quote=kofolak;370506]:-?
Neviem ako oný, teda S - ONY, ale PVR na Sharpe nehapruje, PVR tam ani nie je![/quote]

Kofolak, neviem, ci poznas srandu, ale asi nie...... neviem tiez, co do toho miesas S-ONY, nikde v mojom prispevku som sa ohladom toho nechvalil, ani nepripominal vlastnosti, ale ak Sharp napise takuto spravu, ako je na stranke nazad, + timeshift prijimac ma, preco nema aj PVR, nieco na tom potom hapruje. Nehovoriac o tom, ze zastancom mutifunkcnych prijimacov TV prijimacov s DVB-S a S2 v ziadnom pripade nie som, je to len obchodny tah, ktory takymto firmam len a len skodi, nakolko nikdy plnohodnotny STB do toho nevtesnaju, takymto pristupom duplom, ked ani nevedia, ake moduly ich HW a SW podporuje!!!!
kofolak (294)|7.10.2011 11:16
[quote=golfLC;370510]Kofolak, neviem, ci poznas srandu, ale asi nie...... neviem tiez, co do toho miesas S-ONY, nikde v mojom prispevku som sa ohladom toho nechvalil, ani nepripominal vlastnosti, ale ak Sharp napise takuto spravu, ako je na stranke nazad, + timeshift prijimac ma, preco nema aj PVR, nieco na tom potom hapruje. Nehovoriac o tom, ze zastancom mutifunkcnych prijimacov TV prijimacov s DVB-S a S2 v ziadnom pripade nie som, je to len obchodny tah, ktory takymto firmam len a len skodi, nakolko nikdy plnohodnotny STB do toho nevtesnaju, takymto pristupom duplom, ked ani nevedia, ake moduly ich HW a SW podporuje!!!![/quote]
srandu poznam, len sa mi zdaju taketo odpovede mrhanim casu
sony mas v podpise: SONY Bravia KDL-46EX402AEP FullHD
ak ma prijimac Timeshift, neznamena to, ze ma aj PVR. moje auto ma tiez 4 kolesa a nema pohon 4x4
necakal som od sat. prijmu v telke zazraky, ale som sklamany tym nedorobkom, ani zaklad nespravili poriadne
podpora zavisi od trhu, ale SK/CZ trh je maly, posledne updaty softveru reflektovali poziadavky talianov (mediaset+CI) a turkov(turksat)
...tak sme sa vykecali a teraz sa venujme technike