Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení USB tuneru -coax, usb prodlužka

Juros89 (16)|5.10.2011 09:28
Měl bych takový dotaz,
koupil jsem si USB tuner do mojeho NB. NB mám od zásuvky antény asi 8m. Chtěl jsem se zeptat, jestli je lepší použít obyčejný coax kabel dlouhý. Anebo použít krátký obyčený coax a pro zbytek použít např 5m prodlužku kabelu USB??

Chápu, že je asi lepší koupit drahý coax, ale jde mi o levnou variantu. Díky za odpovědi.
Ivo Mašek (10205)|5.10.2011 09:41
[quote]
Anebo použít krátký obyčený coax a pro zbytek použít např 5m prodlužku kabelu USB??
[/quote]
Jestli myslíš tak, že mezi USB tunerem a notebookem bude 5 metrů USB kabelu, tak takhle by to nebylo dobré. Ony se sice používají "prodlužovačky", ale jako krátká redukce (příloha č. 1). Idealní a funkční bude natahnout těch poctivých 8 metrů koaxu (on zase tak drahý přece není)
pctv2.jpg
Juros89 (16)|5.10.2011 09:56
Mohl bych ještě dostat doporučení na nějaký kabel. Je jich přece jen více druhů.
bastlir (3245)|5.10.2011 11:24
[quote=Juros89;370200]Mohl bych ještě dostat doporučení na nějaký kabel. Je jich přece jen více druhů.[/quote]

Kolega má nepochybně pravdu, protože délkou USB kabelu přicházíš o jeho rychlost (specifikaci USB2), pokud nemáš ve vedení aktivní prvek.
Jako kabel doporučuji v podstatě jakýkoliv o průměru 6 až 7mm. Jen konektory IEC bych si raději koupil kovové. Ty plastové se často prodávají už se strženýma středovýma šroubkama z výroby (ze třech jeden vyhodím) a u kovových je lepší sevření kabelu.