Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB Autoplay Video

dawluxe (12)|4.10.2011 01:43
Zdravim,
potřebuju dostat na USB klíčenku hotovou reklamu aby jí mohl klient distribuovat po zákaznících. Poté co jsem pročetl všechny problémy s kodeky apod. rozhodl jsem se jít cestou VLC playeru. Ten má podle všeho kodeky v sobě a nepotřebuje nic ke správnému zobrazení videa.
Cíl je pro mne USB disk, který po zasunutí do jakéhokoliv PC automaticky spustí ve fullscreen režimu videosoubor s hotovou reklamou..poté se může reklama pořád opakovat dokud to uživatel nepřeruší. Nahodil jsem tedy na USB videosoubor (FLV), k tomu jsem do rootu rozbalil "stand alone" verzi VLC, vytvořil jsem si soubor autorun.inf a začal jsem elaborovat. Bohužel se mi stále nedaří přesvědčit VLC aby soubor přehrál. Maximálně docílím tohom, že se spustí VLC, ale nic nepřehraje:(
Mohl by mi někdo prosím poradit co dělám špatně, popř co mám do autorunu napsat?? Pokud existuje jiná a lepší cesta jak udělat "samospouštěcí videoflashdisk" nebráním se ani jinému postupu.
Předem díky!

Toto je můj finální autorun (bohužel nefunkční):

[AutoRun]
UseAutoPlay=1
open=vlc.exe --fullscreen IPM_Reklama.flv
icon=vlc.exe
label=IPM Stars

čerpal jsem zde:

http://www.videolan.org/doc/play-howto/en/ch04.html#id589318
vivid.sk (11472)|4.10.2011 07:59
Tie dve pomlcky -- za nazvom VLC su zbytocne.
Treba ich odstranit.




Cíl je pro mne USB disk, který po zasunutí do jakéhokoliv PC automaticky spustí

U mna by si s tymto nepochodil. Autorun je jedna z veci, ktoru ihned po instalacii vo Windows vypinam.
Pytkin (7947)|4.10.2011 09:45
ja by som radsej spravil flash player .. tam mozes vygenerovat aj EXE ..
vivid.sk (11472)|4.10.2011 10:52
....a ja by som sa na cely flash vyprdol a pouzival nejaky normalny kontajner.
Ved ich je na vyber celkom dost.
dawluxe (12)|6.10.2011 15:32
Nemaká to:( I když jsem umazal "--" tak se nic neděje:(
Problém není v kontejneru. FLV mám protože jsem to posílal přes net.. finální video udělám klidně MKV.. ale asi spíš MPEG. Každopádně problém je v tom, že VLC nahraný na USB to video prostě nezačne přehrávat. Nevím jak postavit ten autorun:( Klidně bych z toho udělal WMV a nechal to přehrát Windows Media Player ve Win, ale nevím jak to udělat..
Pls pomůže někdo?? Díky
Saxel (2279)|7.10.2011 07:56
Z USB flešky ti to fungovat nebude, autorun.inf se spouští jen u CD/DVD mechanik! U starších systémů jako Win XP a Vista můžeš sice nastavit po zasunutí flešky, aby se příště vždy spustil autorun.inf, ale není to defaultní nastavení. U Windows 7 už ani to myslím není možné. Dle mého je nejjednodušší uživatelům říct, ať si obsah spustí - to by měl zvládnout každý.