Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video s HW kompresí

stig.helmer (5)|1.10.2011 09:40
Mám spousty videí, které jsem kdysi nagraboval kartou Pinnacle DC10+ s HW kompresí a které v současném PC nejdou přehrát (resp. jdou, ale černobíle či s artefakty-dle sw přehrávače).
Zásadnější je, že nejdou otevřít v editačním SW (Vegas, Power director) a tak jsem si říkal, že bych je zkusil konvertovat do jakéhokoli použitelného formátu a pak teprve stříhat. Ovšem žádný konverzní SW ona videa nenačte...
Onu kartu stále mám, ale hw kodek vyžaduje při instalaci přítomnost Pinnacle studia 7, kterým už dávno nedisponuji...

Neví tedy někdo, jestli existuje nějaké elegantní řešení jak ona videa zpracovat?

Díky
StD (8612)|1.10.2011 09:49
Zanalyzuj si ta videa nějakým sw jako GSpot, ať víš, co k tomu potřebuješ za codec a jen ten s jejich pomocí doinstaluj. Jo a kdyby bylo případně potřeba, nějaké staré instalačky Studia tu mám (7 nebo 8).
stig.helmer (5)|4.10.2011 21:09
Díky za radu, kodek je mjpeg, doinstaloval jsem Morgan mjpeg a nakonec to šlo převést ve Virtual dubu (jako v jediném SW).
vivid.sk (11472)|4.10.2011 21:13
mjpeg (motion jpeg) je bezna kompresia pouzivana aj v starsich fotakoch (canon).
Kazdy normalny media player musi tieto videa vediet prehrat. A kedze ide o stratovu kompresiu, dalsim prevodom stracas opat kvalitu.
StD (8612)|4.10.2011 21:49
[quote=stig.helmer;370150]Díky za radu, kodek je mjpeg, doinstaloval jsem Morgan mjpeg a nakonec to šlo převést ve Virtual dubu (jako v jediném SW).[/quote]

Morgan funguje, ale v tom Studiu je Pegasus.
bastlir (3245)|4.10.2011 23:11
[quote=stig.helmer;369475]Mám spousty videí, které jsem kdysi nagraboval kartou Pinnacle DC10+ s HW kompresí a které v současném PC nejdou přehrát (resp. jdou, ale černobíle či s artefakty-dle sw přehrávače).
Zásadnější je, že nejdou otevřít v editačním SW (Vegas, Power director) a tak jsem si říkal, že bych je zkusil konvertovat do jakéhokoli použitelného formátu a pak teprve stříhat. Ovšem žádný konverzní SW ona videa nenačte...
Onu kartu stále mám, ale hw kodek vyžaduje při instalaci přítomnost Pinnacle studia 7, kterým už dávno nedisponuji...

Neví tedy někdo, jestli existuje nějaké elegantní řešení jak ona videa zpracovat?

Díky[/quote]

Když zahrabeš v šuplíku, možná tam najdež od té karty instalačku a na té to PS 7 máš, i když v okleštěné verzi. Ta Ti však postačí.
StD (8612)|4.10.2011 23:39
[quote=bastlir;370169]Když zahrabeš v šuplíku, možná tam najdež od té karty instalačku a na té to PS 7 máš, i když v okleštěné verzi. Ta Ti však postačí.[/quote]

To těžko, protože Pi Studio se dávalo i k TVkartám (v plné versi) a bylo tehdy na 4 CD plus páté obsahovalo HFX... To byl a je moloch.
bastlir (3245)|4.10.2011 23:52
[quote=StD;370175]To těžko, protože Pi Studio se dávalo i k TVkartám (v plné versi) a bylo tehdy na 4 CD plus páté obsahovalo HFX... To byl a je moloch.[/quote]

Nene, mám ho ještě doma a opravdu to je na jednom CD. Už si nepamatuji, myslím, že to je bez knihoven a efektů. Je to jen na to stahování z analogu a na export do, tuším, avi.
StD (8612)|5.10.2011 08:03
[quote=bastlir;370176]Nene, mám ho ještě doma a opravdu to je na jednom CD. Už si nepamatuji, myslím, že to je bez knihoven a efektů. Je to jen na to stahování z analogu a na export do, tuším, avi.[/quote]

To je jenom první CD s programem - "příslušenství" jako kodeky je na těch dalších... mám to tu v šupliku.