Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: DVB-T: tuner TV versus tuner STB

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Pavel

Znění dotazu: Vzhledem k tomu, že mám k plazmové TV připojený starší HDD DVD bez DVB-T tuneru, musel jsem tuto sestavu rozšířit o STB. No a při tom jsem zjistil, že obraz z tuneru integrovaného v TV je znatelně méně ostřejší než obraz z HDD DVD respektive externího STB. Kvalitou signálu přivedeného do TV nebo STB z externí antény to není. Nastavení obrazu na TV je u obou zdrojů identické. Obraz z HDD DVD jde do TV kabelem HDMI. Nekvalita obrazu je nejvíce vidět např na CT4 u textů na ukazatelích skore při sportovních přenosech. Netuší někdo čím to může být?

Technika, které se dotaz týká: TV - Samsung PS43D450 HD READY
    HDD DVD - Panasonic-DMR EH57
    STB - Optex OTR 8812

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Abych byl upřímný, Tvůj dotaz jsem moc nepochopil. "HDD DVD" je combo? Nebo to je MMC? Nechápu ale, jak může být obraz z interního satu horší jak z externího (pokud tomu tak je). Pokud se díváš na DVB-T SD v TV a na HD kanál na STB, tak je jasné, že tam musí rozdíl být. A jaký TV máš?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

mas na externom STB ("HDD DVD") nastaveny upscaling? Alebo posielas vystup 576i ?

Neregistrovaný
    Guest

Ahoj kluci, díky za reakce. Doplňuji informace:

to bastlir
    HDD DVD = samostatný DVD rekordér s pevným diskem
    TV = Samsung PS43D450 HD READY
    pochopil jsi dobře, obraz z externího STB je lepší než z interního - jak uvádíš zda není rozdíl mezi SD a HD, tak si myslím, že porovnávám v jednu chvíli stejný formát. televize je jen HD ready

to vivid.sk
    mas na externom STB ("HDD DVD") nastaveny upscaling? Alebo posielas vystup 576i ?
    to nevím, asi ne, nic takového jsem na externím STB ani HDD DVD nenastavoval a ani neviděl k nastavení. mělo by to tam někde být? Stejně si ale myslím, že nastavováním, bys se z externího zdroje mohl spíš zhoršit než se zlepšit nad úroveň interního tuneru přímo v televizi (tam předpokládám ideální nastavení od výrobce)

napadlo mě, že ještě zkusím ten externí STB připojit přímo k TV - tím zjistím zda je problém v STB nebo HDD DVD. A potom to zkusí připojit k druhé TV full HD plasmě Panasonic. Večer otestuji a pak dám zase vědět.

zatím díky
    Pavel

Podobná témata

1. LCD: LCD x LED x TV tuner
    Od 3hardware3 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-07-2011, 14:25
  2. PCI tuner DVB-S DVB-T
    Od glaviar v sekci DVB-S
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-10-2007, 18:18
  3. DVB-S tuner pro MCE ...