Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: tuner TV versus tuner STB

Neregistrovaný (0)|1.10.2011 01:34
Tazatel: Pavel

Znění dotazu: Vzhledem k tomu, že mám k plazmové TV připojený starší HDD DVD bez DVB-T tuneru, musel jsem tuto sestavu rozšířit o STB. No a při tom jsem zjistil, že obraz z tuneru integrovaného v TV je znatelně méně ostřejší než obraz z HDD DVD respektive externího STB. Kvalitou signálu přivedeného do TV nebo STB z externí antény to není. Nastavení obrazu na TV je u obou zdrojů identické. Obraz z HDD DVD jde do TV kabelem HDMI. Nekvalita obrazu je nejvíce vidět např na CT4 u textů na ukazatelích skore při sportovních přenosech. Netuší někdo čím to může být?

Technika, které se dotaz týká: TV - Samsung PS43D450 HD READY
HDD DVD - Panasonic-DMR EH57
STB - Optex OTR 8812
bastlir (3245)|1.10.2011 20:29
Abych byl upřímný, Tvůj dotaz jsem moc nepochopil. "HDD DVD" je combo? Nebo to je MMC? Nechápu ale, jak může být obraz z interního satu horší jak z externího (pokud tomu tak je). Pokud se díváš na DVB-T SD v TV a na HD kanál na STB, tak je jasné, že tam musí rozdíl být. A jaký TV máš?
vivid.sk (11472)|1.10.2011 21:11
mas na externom STB ("HDD DVD") nastaveny upscaling? Alebo posielas vystup 576i ?
Neregistrovaný (0)|3.10.2011 08:55
Ahoj kluci, díky za reakce. Doplňuji informace:

to bastlir
HDD DVD = samostatný DVD rekordér s pevným diskem
TV = Samsung PS43D450 HD READY
pochopil jsi dobře, obraz z externího STB je lepší než z interního - jak uvádíš zda není rozdíl mezi SD a HD, tak si myslím, že porovnávám v jednu chvíli stejný formát. televize je jen HD ready

to vivid.sk
mas na externom STB ("HDD DVD") nastaveny upscaling? Alebo posielas vystup 576i ?
to nevím, asi ne, nic takového jsem na externím STB ani HDD DVD nenastavoval a ani neviděl k nastavení. mělo by to tam někde být? Stejně si ale myslím, že nastavováním, bys se z externího zdroje mohl spíš zhoršit než se zlepšit nad úroveň interního tuneru přímo v televizi (tam předpokládám ideální nastavení od výrobce)

napadlo mě, že ještě zkusím ten externí STB připojit přímo k TV - tím zjistím zda je problém v STB nebo HDD DVD. A potom to zkusí připojit k druhé TV full HD plasmě Panasonic. Večer otestuji a pak dám zase vědět.

zatím díky
Pavel